Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 04 październik 2018 - 12:16

W tym roku zniesiono limit ilościowy suma. Zrobili to szybko i chyba bez udziału kół, więc wszystko zależy od woli.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#902 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 październik 2018 - 12:24

(…) Aby te wasze starania miały jakiekolwiek szanse powodzenia to trzeba zacząć chodzić na zebrania i składać wnioski w kołach.
Składacie wniosek i musicie go jeszcze przepchnać przez głosowanie,czyli musi być was na zebraniu więcej niż mięsiaży. (…)

To jest sedno sprawy, zazwyczaj na zebrania chodzą mięsiarze/gumofilce, bo mają na to czas i zawsze jest lepiej pogadać o pierdołach z kumplami, wypić piwko, niż siedzieć w domu ze "starą", więc inicjatywa upadnie na samy wstępie. :angry:

 

Ale taką internetową petycję mogą totalnie olać a papier to papier,osobiście mogę się zająć dostarczaniem i odbieraniem list ze sklepów w Łodzi a są takie co najmniej trzy duże gdzie podpisów by się troszkę zebrało.

Chwalebna inicjatywa, ja też mógłbym w tym pomóc, ale mam wątpliwości czy zebrałoby się choć kilkadziesiąt podpisów. Z mojej obserwacji, gdy jestem w sklepie wędkarskim (bez znaczenia którym) to jestem jedynym oglądającym i kupującym woblerki, gumy, lub inne utensylia spinningowe, za to przy regałach z zanętami, spławikami i innymi drobiazgami nie spinningowymi jest przeważnie tłumek.

Obawiam się, że w takim układzie, nawet przy podpisywaniu petycji można dostać w mordę... :(

Uważam że petycja internetowa ma jednak większe szanse powodzenia, trzeba by tylko opracować schemat działania i sposób przekazania takiej petycji do ZO. Nie widzę tego bez utworzenia "komitetu organizacyjnego", który z takim materiałem udałby się na zebranie ZO.



#903 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 04 październik 2018 - 12:33

Panowie petycja nie zaszkodzi,ale moc w niej sprawcza praktycznie żadna.
Aby te wasze starania miały jakiekolwiek szanse powodzenia to trzeba zacząć chodzić na zebrania i składać wnioski w kołach.
Składacie wniosek i musicie go jeszcze przepchnać przez głosowanie,czyli musi być was na zebraniu więcej niż mięsiaży. Jeżeli takie wnioski wpłyną z kilku kół to okręg musi się nad nimi pochylić,ale niekoniecznie zaakceptować i wdrożyć. To tak pokrótce i zgrubsza. Życzę wam powodzenia i trzymam kciuki za pozytywne zmiany. Dla zachęty dodam,że w taki sposób udało się utworzyć odcinek no kill na pstrągowej wodzie w okręgu kieleckim.

A znasz jakieś koło anty mięsiarskie bo inaczej marne szanse,no chyba że zbierze się spora liczba osób z jednego koła i spróbuje powalczyć, tak jak pisałeś sama petycja to może być mało ale warto spróbować i pokazać problem.

W tym roku zniesiono limit ilościowy suma. Zrobili to szybko i chyba bez udziału kół, więc wszystko zależy od woli.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Bo tę stronę łatwiej coś takiego przeforsować jeszcze przy pomocy ichtiologa.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#904 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 04 październik 2018 - 13:02

W takim razie trzeba iść w skalę, bo to zrozumiałe że trudno będzie się zaangażować w zebrania, spotkania i inne tego typu eventy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#905 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 październik 2018 - 13:23

Za petycją udostępnioną na Forum (zresztą nie jednym) przemawia jeszcze to, że w akcji mogą wziąć udział nie tylko zrzeszeni w O/Piotrków, ale również z okręgów z którymi Piotrków ma porozumienia (Częstochowa, Kielce, Sieradz). Wówczas może zebrałaby się taka liczba podpisów, że ZO musiałby się zająć problemem.

Niezależnie od formy petycji, musiałaby powstać grupa inicjatywna, która przedstawiłaby petycję ZO i monitorowała jej dalsze losy. Bez tego "d..a blada" i "lufa w krzokach"...



#906 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 04 październik 2018 - 13:45

Kielce Suchedniów Skarżysko i Sieradz to żaden problem ludzi będzie bardzo dużo chętnych do podpisu uzbieram osobistoście się w to zaangażuje
, Cieszę się że idziemy w tę stronę w kielckim też sie polepszyło dzięki takim inicjatywom. Mam namyśli odcinki no kill i górne wymiary ochronne .
Warto dbać o dobro tak pięknego i ciekawego zbiornika jakim jest Sulejów.

#907 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 październik 2018 - 13:56

Zakaz połowu na żywca i martwą rybkę i zakaz wędkowania z łodzi w godzinach nocnych

A może zakazać spinningu co ? Jak dla mnie to totalna głupota , zwłaszcza , że to spinningiści koszą najwięcej drapieżnika . Do tego my spinningiści nie jesteśmy ''świętymi krowami'' . Niektórzy tutaj mają na serio mega ego wybujałe .

Zakaz wędkowania w nocy ? Uwielbiam wędkować w nocy to nie będę się wypowiadał ;)

 

 

Pomysł dobry, ale zawsze jest jakieś "ale":

- ile osób się podpisze,

- jaki to będzie procent w ogólnej liczbie wędkarzy z Okręgu,

- jak to wpłynie na porozumienia międzyokręgowe,

- na ile ZO będzie zainteresowany takim rozwiązaniem,

 1) Pewnie ktoś się podpisze ...

 2) Promil ;)

 3) Na porozumienia międzyokręgowe będzie to miało wpływ następujący - żaden

 4) Nie będzie zainteresowany kompletnie

W tym roku zniesiono limit ilościowy suma. Zrobili to szybko i chyba bez udziału kół, więc wszystko zależy od woli.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Limit zniesiono już wcześniej , w tym sezonie wprowadzono możliwość łowienia suma od czerwca .

 

Jak zawsze szczery , pozdrawiam :)



#908 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 październik 2018 - 17:11

Jedyna szansa dla zalewu, że weźmie go w dzierżawę jakiś pasjonat wędkarstwa.Przystań "U Łysego" świetnie funkcjonuje, przystań w Barkowicach podobno jest wciąż nierentowna...

Okręg nic nie zrobi.To wbrew jego interesom.

Okręg co najwyżej może sprawę pogorszyć(sum), lub udawać, że coś robi( kilogram zanęty na dzień na wędkarza)

 

A ja poważnie się zastanawiam, czy w przyszłym roku zapłacę składkę...

Bo to także ja finansuję ten stan.


Użytkownik eRKa edytował ten post 04 październik 2018 - 17:13


#909 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 październik 2018 - 17:32

Jak i my wszyscy, płacący składkę, Romek. Na stanicy w Barkowicach Mokrych wyposażenie łodzi uległo odnowieniu. Nowe kapoki, nowe linki i kotwice. Łodzie co prawda bez zmian. Trza uważać na pawęże przy niektórych z nich. Szkoda, ze już nie ma noclegów w przyczepach kempingowych. No, ale już nieco wiekowe były. Plusem jest również działająca 24h/ na dobę stanica. I slipowanie dla łodzi bezpłatne.



#910 OFFLINE   Castpol

Castpol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaPT
  • Imię:Paweł

Napisano 04 październik 2018 - 17:49

Romek, tak dla przypomnienia U Łysego wjazd na ośrodek 10 zł a jak z przyczepą to 17 zł, slip 40 zł wypożyczenie łodzi 50 poza sezonem w sezonie 20 zł za godzinę spanko 50 zł doba, a na stanicy, wjazd za darmo parking chyba 7 zł slip za darmo wypożyczenie łodzi bez względu na porę roku 20 zł dzień co prawda nie ma spanka. Moim zdanie stanica PZW Barkowice Mokre potrzebuję dobrego zarządcy i nic więcej. 


  • Alexspin lubi to

#911 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 październik 2018 - 18:09

Pawełku, parking na stanicy 5 zyli, ale łódka 27 zł.na dzień. Zarządca, no cóż, PZW. Jeżeli chodzi o resztę, masz rację. Fajne jest też to, że dzwonisz, kiedy chcesz i zawsze ktoś odbierze. Tyle, że teoretycznie z większym silnikiem jak 5 hp nie powinno się tam pływać. Niemniej jednak, to najtańsza alternatywa na całym zbiorniku.



#912 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 04 październik 2018 - 19:58

Panowie, skończcie z tymi bajkami o tym kto ma wziąć w dzierżawę, czy innymi, że ktoś zabiera dużo ryb. Proponowałem z grupą znajomych wprowadzenie okresowego (rocznego, dwuletniego) zakazu zabierania ryb drapieżnych z zalewu, ale bez szans...

 

Jedynym rozwiązaniem jakie widzę, to przestrzeganie przepisów jakie obowiązują i tyle. Skuteczne to będzie wówczas (jak pisał Robert), jak wreszcie będą kontrole i będą one dotkliwe. Widzę wielu równych i równiejszych pływających po zalewie, których podstawowe przepisy nie obowiązują ...

 

PS. Podpiszę i gwarantuję zebranie podpisów za sensowną petycją, która pomoże uratować ten zbiornik.


  • Alexspin lubi to

#913 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 październik 2018 - 20:12

Status Quo nic nie zmieni, bo musiałaby się mentalność zmienić co poniektórych. A na to Sławku realnie nie ma szans. Twoja propozycja to...mrzonka. Tylko dość radykalne zmiany mogą dać nadzieję. Wiem, napiszesz, że to też mrzonka.



#914 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 04 październik 2018 - 20:20

Wcale tak nie napiszę :-) 

Nie mam kontroli na Zalewie Sulejowskim, to jest prawda. Zacznijmy od tego i w stopniu takim, aby traktować wszystkich użytkowników wody jednakowo. 

Pozostałe radykalne zmiany, możemy próbować forsować na zebraniach kół, pisaniem na forum nic nie zmienimy.

 

Chyba, że spróbujemy się zjednoczyć :-)


  • Novis lubi to

#915 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 04 październik 2018 - 20:24

A może zakaz wędkowania na żywca, martwą rybkę, fileta ... zwiększona liczba strażaków może by coś zmieniła, tylko skąd ten biedny okręg ma wziąść kasę by zatrudnić większą liczbę strażników....

#916 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 04 październik 2018 - 20:26

A może zakaz wędkowania na żywca, martwą rybkę, fileta ... zwiększona liczba strażaków może by coś zmieniła, tylko skąd ten biedny okręg ma wziąść kasę by zatrudnić większą liczbę strażników....

 

Kilku zainwestowało w łodzie do nocnego odławiania sandaczy, co niektórzy ze szczytu drabinki zarządczej, nie sądzę że to przejdzie...


  • Alexspin lubi to

#917 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 październik 2018 - 20:28

To właśnie nazywam mrzonką. Nie to, że się nie da, ino decydentom na tym nie zależy. A w zasadzie wręcz przeciwnie. Im w to graj.


  • este i Alexspin lubią to

#918 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 04 październik 2018 - 20:29

Jak nie mają kasy na paliwo niech staną w porcie z zobaczą z czasem łódki do portu spływają, ale to by musieli wstać o wcześnie rano 😣
  • este i Alexspin lubią to

#919 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 04 październik 2018 - 20:34

Jak nie mają kasy na paliwo niech staną w porcie z zobaczą z czasem łódki do portu spływają, ale to by musieli wstać o wcześnie rano

 

Jest to na pewno bardzo dobre rozwiązanie. 



#920 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 październik 2018 - 21:03

Romek, tak dla przypomnienia U Łysego wjazd na ośrodek 10 zł a jak z przyczepą to 17 zł, slip 40 zł wypożyczenie łodzi 50 poza sezonem w sezonie 20 zł za godzinę spanko 50 zł doba, a na stanicy, wjazd za darmo parking chyba 7 zł slip za darmo wypożyczenie łodzi bez względu na porę roku 20 zł dzień co prawda nie ma spanka. Moim zdanie stanica PZW Barkowice Mokre potrzebuję dobrego zarządcy i nic więcej. 

 

Paweł - samo twierdzenie, że stanica jest nierentowna jest wielkim nieporozumieniem.

Ona nie ma być rentowna.

Na jej prowadzenie idzie nasza kasa. I co - jeszcze dodatkowo okręg na nas zarabia?

Łysy składek nie pobiera - żyje, za to co ludzie kupią( wjazd, wynajem łodzi itp). W przeciwieństwie do okręgu.

 

Odkąd pamiętam, niewiele się tam zmieniło.Nawet normalnego pomostu nie ma, aby można było bez problemu do łódki wsiąść.

Aaaa... łódki mają rolkę do kotwicy... brawoooo.


  • Castpol lubi to