Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1362 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 29 maj 2018 - 14:12

 Moim zdaniem wyniki pokazują słaby potencjał jeziora. Startowali profesjonaliści. 

 Jezioro jest przereklamowane  :)


  • GregorS, yakoto i godski lubią to

#922 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 29 maj 2018 - 14:33

Jezioro jest przereklamowane  :)


Impreza tez ;)

#923 OFFLINE   Czaja911

Czaja911

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrudziądz

Napisano 29 maj 2018 - 18:06

 Fajnie się czyta wątek KABANOS GFS CUP 2018  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :D. To jakim wynikiem zakończyły się zawody? Jaką łączna długość 5 szczupaków i 5 okoni miały 3 pierwsze zespoły? 

 

P.S. Zjadłabym polskiego kabanoska  :rolleyes:  z pyszną bułeczką  :wub:, piękna sprawa  :rolleyes:.

 

Dodam, że wyników na stronie nie ma. http://fishingseries.pl/wyniki/

Jak dobrze pamiętam to tylko 2 pierwsze ekipy zrobiły komplet. Ciężko było ustrzelić dobrego szczupaka ale wiem i widziałem zdjęcia ze piękne ryby padały w tygodniach przed zawodami, woda ma ogromny potencjał.
Ja od Siebie mogę dodać że chętnie sprawdziłbym się na tej wodzie PÓŹNĄ JESIENIĄ :) lub organizacja zawodów 1-3 maja też pewien problem by rozwiązała. Tylko tak jak wcześniej napisałem późna jesień może być ciekawa.
Pozdrawiam



#924 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 29 maj 2018 - 19:39

Nie ma się co dziwić, w wodzie już od jakiegoś czasu lato...

#925 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 30 maj 2018 - 16:15

Ogólnie mieszkam nie tak daleko i chętnie bym otworzył tą wodę , ale jakoś nie lubię zgiełku i tłumów...Co do szczupaków to według mnie mamy już lato(mega upały)  a w ostatnich dniach jest pełnia i kiepsko jakoś żerują .. 



#926 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 31 maj 2018 - 15:16

Film z zawodów. Jak dla mnie - super !!!

 

https://www.youtube....h?v=8kkFsCnm504



#927 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 czerwiec 2018 - 18:00

mam pytanie dotyczące  tytułowego jeziora  jak tam wygląda  kwestia" normalnego" biwakowania     czy dookoła są  miejsca  gdzie można  rozbić namiot w celu spędzenia nocy   ? czy obowiązuje  tam jakiś zakaz ?  i  pytanie nr 2    gdzie znajduje się  slip z którego można skorzystać  mając   cywilny pojazd z napędem na jedną  oś ?
 z góry dzięki  za info



#928 OFFLINE   Bubus

Bubus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Stanisław

Napisano 11 czerwiec 2018 - 08:47

Wczoraj wróciłem znad Dadaja. Jeżdżę tam od kilku lat, kilka razy w sezonie, na 4-5 dni. Nastawiam się na białą rybę, głównie wędkując z łódki. Wędkarsko ten wyjazd nie był udany. Jeden leszcz około 1,5 kg, kilka płoci 35-40 cm oraz drobnica. Na spining czepiło się kilka okonków. Mimo nęcenia ryby nie brały. Tymczasem echosonda w niektórych miejscach pokazywała istne ławice białorybu. Skłonny byłem podejrzewać, że sprzęt przekłamuje, ale gość, który podpłynął, aby wziąć od nas kukurydzę, bo zapomniał z domku jej zabrać, na swojej echosondzie miał analogiczny obraz ryb. Być może marne połowy to wynik upałów, a być może jak napisał ktoś wyżej, jezioro jest przereklamowane. Zdarzyła nam się taka historia, że podczas wyciągania kotwicy kolega zaczepił o siatkę na ryby w której był martwy szczupak 2-3 kg. Jeśli chodzi o miejsca do rozbicia namiotu to na pewno można namiot rozbić na wyspie Dadaj oraz na terenie ośrodka Leśna Przygoda ( vis a vis wyspy Dadaj, około 600 metrów drogą za wjazdem na wyspę, od strony Wilim ). Cena 20 zł za dobę, ale bodajże od osoby. Slipować łódkę można na terenie ośrodka Leśna Przygoda i na Wyspie Dadaj ( cena 10 zł ).  Widziałem też w zeszłym roku, jak wędkarze, stosując "cywilny samochód z napędem na jedną oś " wodowali łódź w okolicach mola i kąpieliska za Gościńcem Pod Dębem.

BTW, facet z którym rozmawiałem w przerwie od wędkowania twierdził, że w maju rybacy ciągnęli sieć i wyjęli ponad 100 szczupaków "metrowców".


Użytkownik Bubus edytował ten post 11 czerwiec 2018 - 09:29


#929 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 11 czerwiec 2018 - 09:32

 ...Być może marne połowy to wynik upałów, a być może jak napisał ktoś wyżej, jezioro jest przereklamowane..... 

BTW, facet z którym rozmawiałem w przerwie od wędkowania twierdził, że w maju rybacy ciągnęli sieć i wyjęli ponad 100 szczupaków "metrowców".

Jeżeli tylko 100 metrówek z jednego zaciągu, to zdecydowanie jezioro jest przereklamowane  :rolleyes:


  • darek_tz lubi to

#930 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 11 czerwiec 2018 - 09:36

Zdarzyła nam się taka historia, że podczas wyciągania kotwicy kolega zaczepił o siatkę na ryby w której był martwy szczupak 2-3 kg.

 

Następnym razem jak Ci się coś takiego zdarzy dzwoń do Stowarzyszenia Nasz Dadaj, oni ściągną tego typu siatę bo na bank jest nielegalna. Sam oczywiście tego nie tykaj.



#931 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2329 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 czerwiec 2018 - 11:07

Następnym razem jak Ci się coś takiego zdarzy dzwoń do Stowarzyszenia Nasz Dadaj, oni ściągną tego typu siatę bo na bank jest nielegalna. Sam oczywiście tego nie tykaj.

Siatka na ryby chyba nie jest nielegalna  :)

Ktoś utopił jak mniemam - zdarza się


  • szczupły Krzysiek i Robert Crocker lubią to

#932 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 11 czerwiec 2018 - 11:32

Siatka na ryby chyba nie jest nielegalna  :)

Ktoś utopił jak mniemam - zdarza się

 

Zależy jak rozumieć pojęcie siatka na ryby, jeśli jest to siatka do przetrzymywania ryb która komuś odczepiła się z łódki to jasne że nie jest nielegalna ale jeśli rozciągnięta siatka kłusownicza to raczej jest. Ja zrozumiałem to drugie ;)



#933 OFFLINE   Bubus

Bubus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Stanisław

Napisano 11 czerwiec 2018 - 11:41

Odróżniam sieć rybacką od siatki na ryby. To była siatka na ryby, którą ktoś zgubił. Musiał być troszkę wkurzony, kiedy odkrył ten fakt  :)  Co się tyczy zaciągu, to miał on być dokonywany tylko w przesmyku pomiędzy wyspą Dadaj a leżącą dalej wyspą. Byłem tym zdziwiony, bo słyszałem, że na Dadaju łowi się gospodarczo tylko sielawę. Tymczasem w tym przesmyku jest za płytko żeby tam była sielawa.


Użytkownik Bubus edytował ten post 11 czerwiec 2018 - 11:49


#934 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2329 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 czerwiec 2018 - 12:10

Zależy jak rozumieć pojęcie siatka na ryby, jeśli jest to siatka do przetrzymywania ryb która komuś odczepiła się z łódki to jasne że nie jest nielegalna ale jeśli rozciągnięta siatka kłusownicza to raczej jest. Ja zrozumiałem to drugie ;)

Ja pierwsze. Przy piwie pogadamy :)



#935 OFFLINE   maciek zejmo

maciek zejmo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Maciej

Napisano 12 czerwiec 2018 - 01:18

hej, maciek z tej strony, długo opierałem się przed Waszym portalem, ale sporo tu niejasności, więc chętnie porozmawiam, moim zdaniem to fajna woda jak na polskie warunki, daje możliwość pobicia pb tak w szczupaku jak w okoniu a wystarczyło ledwie 3-4 lata dać spokój wodzie....a tak poza tym ryby w szwecji też potrafią mieć wywalone i nie brać...

 

 


  • Piotrek Milupa, shavt i Dano. lubią to

#936 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 12 czerwiec 2018 - 05:46

BTW, facet z którym rozmawiałem w przerwie od wędkowania twierdził, że w maju rybacy ciągnęli sieć i wyjęli ponad 100 szczupaków "metrowców".

 

I nagle zadzwonił mu budzik... Facet albo jest nienormalny, albo za dużo na słońcu siedział. Spytaj się jego czy nie było to w okolicach 23-24 maja...


  • godski lubi to

#937 OFFLINE   Bubus

Bubus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Stanisław

Napisano 12 czerwiec 2018 - 08:16

To zdarzenie miało mieć miejsce przed zawodami Garmina, na początku maja. Być może gość konfabulował, tylko w jakim celu ? Facet ma tam domek i regularnie przyjeżdża nad Dadaj. 



#938 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 12 czerwiec 2018 - 08:46

Zwyczajnie chciał Ci zasugerować że ryby wyjechały i żebyś więcej tam nie zaglądał. Ten sam mechanizm który w sytuacji kiedy stoisz w miejscu w którym masz dużo brań na pytanie przeplywajacego wędkarza każe ci odpowiedzieć 'slabo'.
Siatka i 100 metrowców po co takie głupoty powielać dalej i pisać na forum

Użytkownik shavt edytował ten post 12 czerwiec 2018 - 08:46

  • szczupły Krzysiek lubi to

#939 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 09:19

Ten sam mechanizm który w sytuacji kiedy stoisz w miejscu w którym masz dużo brań na pytanie przeplywajacego wędkarza każe ci odpowiedzieć 'slabo'.

Ja zawsze mowię A DWA MAŁE OKONKI PRZEZ PÓŁTOREJ GODZINY. ZARAZ IDĘ DALEJ. SZKODA TU CZASU...

#940 OFFLINE   Bubus

Bubus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Stanisław

Napisano 12 czerwiec 2018 - 10:14

Zwyczajnie chciał Ci zasugerować że ryby wyjechały i żebyś więcej tam nie zaglądał. Ten sam mechanizm który w sytuacji kiedy stoisz w miejscu w którym masz dużo brań na pytanie przeplywajacego wędkarza każe ci odpowiedzieć 'slabo'.
Siatka i 100 metrowców po co takie głupoty powielać dalej i pisać na forum

Czy to cenzura ? Jeżeli mój post jest wbrew regulaminowi Forum, to Admin z pewnością zainterweniuje. Napisałem tylko to, co słyszałem od faceta nad Dadajem, aby móc poznać opinie innych wędkarzy na temat tego zaciągu o którym wspominał gościu. Ponieważ nikt z Sz. Forumowiczów nie słyszał o takim zdarzeniu, więc należy uznać, że facet ściemniał.