Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paaanie, chce kij ale nie wiem jaki!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 luty 2023 - 10:31

Budżetowy kij od Dragona. Zatem będzie się on w głównej mierze różnił od innych budżetowych wędzisk aspektem wizualnym. (...)

Główna różnica to etykieta firmowa... ;)

 

PatrykEs  gdybyś zainteresował się treścią Forum, znalazłbyś całą paletę różnych tematów traktujących o wędziskach UL i XUL. Oto kilka:

http://jerkbait.pl/t...w-duży-problem/
http://jerkbait.pl/t...lecionki-żyłki/

http://jerkbait.pl/t...icrojig-sprzęt/

http://jerkbait.pl/t...o-tym-sądzicie/

http://jerkbait.pl/t...w-wyborze-kija/

Resztę poszukaj sam.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 luty 2023 - 11:27

  • WedkarzIncognito, Andżej i Darek_W lubią to

#62 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 luty 2023 - 11:04

Wyszukiwarka ta wewnętrzna forum nie wyszukuje tak jak się spodziewałem. Nie jest łatwo wyszukać tematu o jaki nam chodzi - nawet jak takowy istnieje. Zwróciłem uwagę że lepiej sobie z tym radzi Google z dodanym znacznikiem jerkbait. To mój trik a Ty może podziel się swoim bo wrzuciłeś 4 fajne linki :-)
  • Alexspin lubi to

#63 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 luty 2023 - 11:31

Głównie korzystam z forumowej wyszukiwarki i zazwyczaj znajduję to co mnie interesuje.
Muszę przyznać, że Twoja metoda jest ciekawa i muszę ją wypróbować. :)


  • Darek_W lubi to

#64 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 luty 2023 - 21:37

Najlepsza metoda to przeczytać wszystkie wątki
  • przemo_w, Alexspin i Darek_W lubią to

#65 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 luty 2023 - 22:13

Prorocze słowa ;-)

Załączone pliki



#66 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 luty 2023 - 13:17

Najlepsza metoda to przeczytać wszystkie wątki

W moim wieku nierealne, życia by mi nie starczyło. Poza tym średnio sensownym byłoby czytanie wątków o bolonkach, spławikowaniu lub gruntowaniu jeśli to mnie zupełnie nie interesuje, bo tylko i wyłącznie spinninguję.

Ale jeśli ktoś ma wielokierunkowe zainteresowania, to jest to metoda najskuteczniejsza, żeby być zorientowanym w tematach.


  • Darek_W lubi to

#67 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 luty 2023 - 15:21

Forum nie posiada działów związanych z połowem ryb na przynęty naturalne.

#68 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 05 marzec 2023 - 15:04

Cześć.

Liczę, że podpiąłem się pod dobry temat. 

Bardzo powoli zaczynam rozglądać się za wędką do cięższego spinningu. Na razie mam trzy wędki do lżejszego łowienia (cw 1-5 g, 0,5-8 g i 4-17 g).

Ostatnio zainteresowałem się łowieniem boleni na Wiśle (jeszcze nie łowiłem, ale chciałbym zacząć) i łowieniem na jerki (fajnie to wygląda). Jerki na jakie chciałbym łowić będę miały ok 40-50 g. Przynęty boleniowe to standardowe woblery ok 9-10 cm oraz gumy 10 cm na główkach 5-10 g. 

Szukam teraz pod takie łowienie wędziska. Chciałbym, aby było uniwersalne do ww metod, do łowienia boleni, szczupaków, może okoni (?). Wędkuję z brzegu na raczej odkrytym terenie bez dużej ilości roślinności dookoła. Znalazłem wędkę Daiwa Crossfire 15-40 g o długości 270 cm. Waham się jednak, bo maks cw tej wędki to 40 g, a te jerki, które będę robił będą właśnie miały ok 40 g lub trochę więcej i obawiam się, że wędka może mieć problem. Macie może jakieś doświadczenia z tą wędką przy maksymalnym obciążeniu? Może jakieś inne, tanie (do 300 zł) wędki polecicie? 

Chciałbym do wędki zakupić kołowrotek wielkości 4000 (Exceler albo Legalis, którego mam w mniejszym rozmiarze i jestem zadowolony).

 

Dzięki i pozdrawiam,

Mateusz :)



#69 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 05 marzec 2023 - 16:54

Może jakieś inne, tanie (do 300 zł) wędki polecicie?
Chciałbym do wędki zakupić kołowrotek wielkości 4000 (Exceler albo Legalis, którego mam w mniejszym rozmiarze i jestem zadowolony).

Dzięki i pozdrawiam,
Mateusz :)

A może w takim razie DAM Yagi Classic 20-50? Podobna waga wędki, ja mam Yagi do 42 ale spokojnie rzucisz 50-55g. Piotrek z Pleciony mówił że nawet 70;-) no nie sprawdzałem…

EDIT: jeszcze tak sobie patrzę i SG2 Fast Gamę do 50 masz za 364; albo Shore Game za 309pln 20-60 274 bo SG4 już około 400

Użytkownik Darek_W edytował ten post 05 marzec 2023 - 17:51

  • mietek lubi to

#70 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 05 marzec 2023 - 17:54

Jest jeszcze fajny taki https://pleciona.pl/...cm-15-50g/49894 All-Around 379pln to fajna wędka. I tak jak piszesz taki bardziej uniwersał.
  • Biesan lubi to

#71 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 marzec 2023 - 07:33

Jest jeszcze fajny taki https://pleciona.pl/...cm-15-50g/49894 All-Around 379pln to fajna wędka. I tak jak piszesz taki bardziej uniwersał.

Darku, jeśli uważasz, że wędzisko 15-50g jest uniwersalne, no choćby zbliżone, to ja jestem piękny i młody.

Pomijając fakt, że praktycznie nie ma wędzisk "uniwersalnych", to moim skromnym zdaniem, jako ZBLIŻONE do uniwersalnego można uznać wędziska w zakresie od 3-20g do 5-25g. Od bidy można nimi połowić i okonia i szczupaka, ale będzie to kijek dla typowego wędkarza-urlopowicza, który ma tylko tę jedną wędkę i używa jej przez kilka dni w roku, gdy żona z dziećmi będą akurat wylegiwać się na leżaczkach, a on zarzuci kilkanaście razy byle gdzie, byle jak, byle jaką przynętę nie zastanawiając się nad tym, czy w pobliżu zatłoczonego kąpieliska w ogóle są choćby jazgarze.

Rozumiem, że chodzi o wędkę "morską", ale nigdy nie nazwałbym ją "uniwersalną".


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 marzec 2023 - 07:38

  • przemo_w lubi to

#72 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 06 marzec 2023 - 07:51

Nie da się jednym kijem pogodzić woblerów boleniowych i jerka aby był nawet średni komfort łowienia . Proponuję dokupić dwie wędki - pierwsza to klasyczny "wiślany uniwersał" o realnym CW max do 35 g, w długości +/- 270 cm co umożliwi łowienie wszelkiej maści drapieżników na gumy , woblery i żelastwa . Jerkowanie fajnie wygląda, ale to nie takie proste i wymaga dobrej wędki - krótsza, sztywniejsza i o większym CW to konieczność.
  • Artech i Alexspin lubią to

#73 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 08:14

Darku, jeśli uważasz, że wędzisko 15-50g jest uniwersalne, no choćby zbliżone, to ja jestem piękny i młody.
Pomijając fakt, że praktycznie nie ma wędzisk "uniwersalnych", to moim skromnym zdaniem, jako ZBLIŻONE do uniwersalnego można uznać wędziska w zakresie od 3-20g do 5-25g. Od bidy można nimi połowić i okonia i szczupaka, ale będzie to kijek dla typowego wędkarza-urlopowicza, który ma tylko tę jedną wędkę i używa jej przez kilka dni w roku, gdy żona z dziećmi będą akurat wylegiwać się na leżaczkach, a on zarzuci kilkanaście razy byle gdzie, byle jak, byle jaką przynętę nie zastanawiając się nad tym, czy w pobliżu zatłoczonego kąpieliska w ogóle są choćby jazgarze.
Rozumiem, że chodzi o wędkę "morską", ale nigdy nie nazwałbym ją "uniwersalną".

ale się napisałeś, przeczytaj najpierw czego szuka kolega. Uniwersał w kwestii akcji w przedziale wagowym jakiego poszukuje Markus383

#74 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 08:27

Nie da się jednym kijem pogodzić woblerów boleniowych i jerka aby był nawet średni komfort łowienia . Proponuję dokupić dwie wędki - pierwsza to klasyczny "wiślany uniwersał" o realnym CW max do 35 g, w długości +/- 270 cm co umożliwi łowienie wszelkiej maści drapieżników na gumy , woblery i żelastwa . Jerkowanie fajnie wygląda, ale to nie takie proste i wymaga dobrej wędki - krótsza, sztywniejsza i o większym CW to konieczność.

ja to potraktowałem jako zadanie matematyczne, jeden kij, długość około 2,7m i cw 50 i akcja uniwersalna, czyli taki nie za szybki nie za wolny - taki w sam raz. Gdyby pytanie było o dwa kije z łodzią i silnikiem to bym, się poddał bo motorowodniak ze mnie jeszcze gorszy niż spinningista :-) W sumie ciekawe czy kolega kupi jeden czy dwa kijki. Pozdrawiam

#75 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 06 marzec 2023 - 13:01

Dzięki Panowie za odzew ☺️
Ten Dam Yagi classic 20 - 50 g ciekawie wygląda. Chyba pomyślę o nim poważniej. Jerkami łowiłbym mniej niż gumami. Kij służyłby do wędkowania przede wszystkim ttni cięższymi gumami na Wiśle.
Tej wędki nie używałbym ogólnie zbyt często, gdyż najczęściej łowię wędką 4-17 g i klenie będę łowił na smuzaki tą do 8g. To są dwie moje podstawowe wędki, a pozostałe okazyjnie w zależności od zapotrzebowania.
  • Radek_Z, Alexspin i Darek_W lubią to

#76 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 13:14

Dzięki Panowie za odzew ☺️
Ten Dam Yagi classic 20 - 50 g ciekawie wygląda.

No fajna wędka, i uchwyt kołowrotka spoko - takie lubię :-)

#77 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 07 marzec 2023 - 07:22

Wszystko fajnie , ale jak dla mnie to ani pod bolenia ani pod jerka . Wiadomo , obrotówką 2 rzucisz i możesz nawet okonie tym targać ... no cóż chyba jak każdy musisz dojść do wniosków sam .
Jeśli ktoś szuka wędki na bolenia, szczupaki , okonie i jeszcze jerki i jest zdeterminowany to i tak zrobi po swojemu ;) nie wyśmiewamy sprawy , ale dla mnie to tak jakby ktoś szukał sportowego przecinaka ale aby był pakowny , z terenowym zawieszeniem i dźwigiem budowlanym .

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 07 marzec 2023 - 07:27


#78 OFFLINE   Krzyn

Krzyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 marzec 2023 - 09:45

Mikado Bixlite. Żeby obsłużył okonie na rzece i zbiorniku i czasem pstrągi na rzece.
1-7, czy 2-11cw? 1-7 nie będzie za miękki na nurt?

#79 OFFLINE   mateuszxt

mateuszxt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaTam gdzie biorą
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 marzec 2023 - 19:21

Lowie na wersję do 11 gram w długości 214cm. Ten do 7 gram sporo miekkszy, może być za słabo na nurt

#80 OFFLINE   Tomasz1990

Tomasz1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Toczydłowski

Napisano 28 marzec 2023 - 18:02

Jak myślicie cos takiego ?
SHIMANO CARDIFF AX SPINNING 1.98M 0.5-4.5G
Na paszoki sie nada ? Ktoś posiada lub miał okazję podotykać pomachać ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych