Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolejna zapora- Ciechocinek ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:51

ale odpady można chyba przechowywać w sposób nie zagrażający środowisku prawda?

czyli zakopać głęboko na tysiącde lat, najlepiej nie na swojej ziemi? A wiesz że były podejścia żeby odpady z zachodnich państw były składowane w polsce? Jakoś nikt tych odpadów przyjmować nie chce. A piszesz że chyba możn je przechowywać w sposób nie zagrażający środowisku.

http://www.polskatim...olsce,id,t.html

 

Drogi Kolego. Bez urazy, ale jesteś klasycznym przykładem dyletanta zabierającego głos w dyskusji o rzeczach, o których nie masz pojęcia... Czy słyszałeś cokolwiek o reaktorach prędkich IV generacji, z których odpady podlegają utylizacji w ciągu dziesiątek lat, nie wspominając o ich nieporównanie większym uzysku energetycznym?

Polecam dokształcenie się, bo technologia się rozwija i pewne rzeczy się zmieniają :)...

A gdzie taki stoi? Czy to tylko projekt badawczo-rozwojowy?



#162 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 grudzień 2015 - 23:04

 

 

Nie widzę żadnego racjonalnego przeciwwskazania albo innego istotnego powodu, który wzbraniałby nam abyśmy wzorem światowej czołówki,  mieć mogli maksymalnie dużą ilość rodzajów elektrowni, własny suwerenny przemysł i prawdziwą wolność wyboru  :) Łupki, atomówki, cieplne hydroelektrownie, farmy wiatrowe czy fotowoltaiczne - bez różnicy i uprzedzeń..

Jeśli faktycznie następuje ocieplenie klimatu ziemi i efekt ten będzie postępował , to będziemy mieć coraz mniej wody w rzekach , a coraz więcej słońca i wiatru . To też powinno wyznaczać kierunek w jakim powinniśmy podążać , myśląc o taniej i czystej energii.


  • wujek i elmo lubią to

#163 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 grudzień 2015 - 08:29

Ja nie twierdzę że mamy być krajem Trzeciego Świata i nie posiadać własnych źródeł energii, ale jak widać są bardziej opłacalne sposoby jej pozyskania, niekoniecznie polegające na przegradzaniu i niszczeniu rzek i niemiecka prasa nie ma tu żadnego znaczenia.

Jedynym wytłumaczeniem budowy nowej tamy jest ochrona włocławskiej, ale to odwlekanie problemu. Za jakiś czas trzeba będzie wybudować kolejną, aż do zabetonowania całej rzeki.



#164 OFFLINE   lark99

lark99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 11:16

Na razie zmiany na stołkach

http://www.bankier.p...ny-7289484.html



#165 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 08 grudzień 2015 - 11:26

Ja nie twierdzę że mamy być krajem Trzeciego Świata i nie posiadać własnych źródeł energii, ale jak widać są bardziej opłacalne sposoby jej pozyskania, niekoniecznie polegające na przegradzaniu i niszczeniu rzek i niemiecka prasa nie ma tu żadnego znaczenia.

Jedynym wytłumaczeniem budowy nowej tamy jest ochrona włocławskiej, ale to odwlekanie problemu. Za jakiś czas trzeba będzie wybudować kolejną, aż do zabetonowania całej rzeki.

Wujek

ja wyluzowałem jak zaczęli pisać o Żydach, Niemcach i spisku 

wyluzuj, bo nie ma szans byś przekonał, są ludzie którzy mają świętą rację.

Ja nawet już nie dyskutuję, bo po co.

jedno słowo ciśnie mi się na usta, ale przemilczę  ;)  


  • Szymon82 lubi to

#166 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 grudzień 2015 - 13:07

Wujek

ja wyluzowałem jak zaczęli pisać o Żydach, Niemcach i spisku 

wyluzuj, bo nie ma szans byś przekonał, są ludzie którzy mają świętą rację.

Ja nawet już nie dyskutuję, bo po co.

jedno słowo ciśnie mi się na usta, ale przemilczę  ;)  

Myślę że nie tylko jedna osoba to czyta. Bardziej  zależy mi na tych innych.



#167 OFFLINE   lark99

lark99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 13:43

Wujek

ja wyluzowałem jak zaczęli pisać o Żydach, Niemcach i spisku 

wyluzuj, bo nie ma szans byś przekonał, są ludzie którzy mają świętą rację.

Ja nawet już nie dyskutuję, bo po co.

jedno słowo ciśnie mi się na usta, ale przemilczę  ;)  

Tak, ten fragment był niezły. Swoją drogą jak niewiele potrzeba aby z człowieka wyszły takie słowa. A przy tym ciągle narasta przekonanie o swojej racji .  :D


  • silurus lubi to

#168 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 grudzień 2015 - 06:07

Oszołomskie opinie na forum wędkarskim, nie są niczym innym jak tylko echem dominujących w mediach narracji. Wystarczy sobie poużywać najbardziej kultowy wędkarski tabloid, aby później móc  wtórnym radykalizmem przybrylować w sieci :) Nienawidząc zgodnie z przekazem dnia ; hydroelektrowni, atomówek, węgla , mocherowych źródeł geotermalnych o. Rydzyka, ćwicząc się pod okiem płomiennych aktywistów w umiejętności pisania poprawnościowych donosów do świętej Ramowej Dyrektywy Wodnej - cokolwiek by to nie było  :) Miłego dnia ..



#169 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 grudzień 2015 - 10:29

Mało efektywne są hydroelektrownie. W Europie jakoś nie słyszy się o budowie nowych,a  raczej powstają fermy wiatrowe i solarne. Poza tym to jest forum wędkarskie a nie energetyczne, więc nie będę się zastanawiał w jaki sposób poprawić bilans energetyczny kraju bo są od tego inni którzy za to biorą pieniądze.

Pisanie o populizmie nie wyjaśnia powodów niszczenia rzeki. Jak się okazało że hydroelektrownie nie są opłacalne i energii z nich tyle co kot napłakał uderzasz teraz Sławku w temat populizmu i krzyczącego tłumu. Miłego dnia..


  • Pisarz.......ewski Piotr i grzegorzp lubią to

#170 OFFLINE   knd

knd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Kamil

Napisano 09 grudzień 2015 - 10:44

http://www.money.pl/...,0,1974385.html



#171 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 grudzień 2015 - 19:51

wujek.. Nie jestem ślepym wędkarskim szowinistą ani też gazetowym lemingiem - stać mnie na światopoglądową niezależność. Bywanie na forum wędkarskim nie jest dla mnie przepustką od kultury myślenia albo zwyczajnej wiedzy. Raczej zobowiązaniem..

 

 

Ze wszystkich OZE energia uzyskana z wody jest na drugim miejscu pod względem opłacalności - bez dopłat środowiskowych - zaraz za elektrowniami biogazowymi. Nie buduje się rzeczywiście zbyt dużo hydroelektrowni, raczej nieustannie je modernizuje i unowocześnia. Mają zresztą bardzo długi okres użyteczności. Bardzo taniej do tego.. Włocławek ma swoje wady, ale Siarzewo już ich nie powtórzy.. :)



#172 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:19

My oczywiście musimy "papugować" wszystko jak leci to co jest na zachodzie. Dla niektórych wzorem są Niemcy (post wyżej). Nie stać nas na własną drogę i niezależne myślenie? Musimy sukcesywnie brnąć w kolejne błędy cywilizacyjne i środowiskowe i betnować jak leci kosztem czystej wody jak inni. Powtarzam jak mantra nie ma planu likwiadacji szergu zapór Wiślanych bo takie nie istnieją. Chodzi o jedną bezsensowną budowlę która wyrządziła naszej pięknej Wiśle więcej złego niż dobrego. Przytaczane Megawaty, zielona energia etc. do mnie nie trafiają. Ten moloch emituje więcej niż oszczędza na innym źródle. To jest mikroskala tego co potrzebuje i zużywa Polska. Wycinajmy więc kolejne tereny przy brzegu, budujmy stopnie wodne, lejmy z gruch beton, budujmy osiedla na terenach zalewowych. Przecież to wszystko w imię rozwoju naszej cywilizacji.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 09 grudzień 2015 - 20:43


#173 OFFLINE   lark99

lark99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:40

Mam do pana alfy i omegi parę pytań

1. Czy po wybudowaniu kolejnej zapory problem z zalegającymi przed Włocławkiem na dnie toksynami:

a - zwiększy się,

b - pozostanie na tym samym poziomie

c - zniknie

d - nie ma problemu z toksynami

2. Czy przed zaporą w Siarzewie będą gromadziły się toksyny

a - tak

b nie

c - niewiele, ponieważ to będzie nowoczesna zapora

d - toksyny to wymysł niemieckich mediów

3. Czy zaporę we Włocławku (po wybudowaniu tej w Siarzewie) należy

a - rozebrać

b zmodernizować

c - pozostawić i remontować w niezbędnym zakresie

d - zrobić z niej gospodarstwo agroturystyczne

4. Na ile lat przewidziano działanie zapory w Siarzewie?

a - nieskończenie wiele, ponieważ to nowoczesna elektrownia

b - nieważne, zawsze można zbudować kolejną

c - widziałem plany tej elektrowni - jest doskonała pod każdym względem

d - co wam będę baranom tłumaczyć...

 

Pozdrawiam, leming i oszołom z forum

 

P.s. Proszę o krótką odpowiedź, bez Maxa Kolonko i innych wywodów


Użytkownik lark99 edytował ten post 09 grudzień 2015 - 20:44

  • godski i luk_80 lubią to

#174 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 grudzień 2015 - 21:02

Mam do pana alfy i omegi parę pytań


 

P.s. Proszę o krótką odpowiedź, bez Maxa Kolonko i innych wywodów

Topór wojenny został wykopany :D .

 

Jak brać przykład to z najlepszych. :)

http://www.woda.edu....ielkiej_kleski/

A miało być tak fajnie :(



#175 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 grudzień 2015 - 21:31

Witam szanownych lemingów ..

Elektrownie wodne były są i będą ok oraz w porząsiu we wszystkich istniejących cywilizacjach - od Mezopotamii oraz starożytnego Egiptu, do gospodarczych potęg w rodzaju USA i Japonii - oczywiste tak samo jak samochody, samoloty, miasta czy fabryki. Nie u nas. My do zaorania.. :)



#176 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:02

Witam szanownych lemingów ..

Elektrownie wodne były są i będą ok oraz w porząsiu we wszystkich istniejących cywilizacjach - od Mezopotamii oraz starożytnego Egiptu, do gospodarczych potęg w rodzaju USA i Japonii - oczywiste tak samo jak samochody, samoloty, miasta czy fabryki. Nie u nas. My do zaorania.. :)

To powinni też na Amazonce postawić. U jej ujścia... .



#177 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:09

Witam szanownych lemingów ..

Elektrownie wodne były są i będą ok oraz w porząsiu we wszystkich istniejących cywilizacjach

Potrafię zrozumieć że były , rozumiem że są , ale będą -_-  ? To  już tylko wróżenie z fusów. Chyba ktoś się zagalopował :lol: .



#178 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 grudzień 2015 - 05:58

Własna energetyka , rodzaju zupełnie dowolnego - w tym hydroelektrownie znienawidzone przez tak ładnie, wstecznie zindoktrynowanych - jest w każdym w miarę rozumnym, nastawionym na  rozwój  społeczeństwie, jednym z podstawowych impulsów rozwojowych.

Jednych Siarzewo przybliży do cywilizowanego świata, inni pozostaną na wieki w mrokach Wędkarskiego Świata/wędkarskiego świata, skazani na wieczną udrękę..Aby móc przy nadarzającej się okazji wyjechać do roboty oraz na ryby do krajów nie tak bardzo ogłupionych :) I chwalić sobie.. :)

 

A może petycja do pani Dyrektywy Ramowej bóle by złagodziła ? Politycy się skarżą zagranicy, to może my też ? ;)


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 10 grudzień 2015 - 06:02


#179 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 grudzień 2015 - 08:50

No tak, warto bezpowrotnie zniszczyć rzekę żeby zwiększyć 0.2% zapotrzebowanie energetyczne kraju. 



#180 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 10 grudzień 2015 - 10:15

Własna energetyka , rodzaju zupełnie dowolnego - w tym hydroelektrownie znienawidzone przez tak ładnie, wstecznie zindoktrynowanych - jest w każdym w miarę rozumnym, nastawionym na  rozwój  społeczeństwie, jednym z podstawowych impulsów rozwojowych.

Jednych Siarzewo przybliży do cywilizowanego świata, inni pozostaną na wieki w mrokach Wędkarskiego Świata/wędkarskiego świata, skazani na wieczną udrękę..Aby móc przy nadarzającej się okazji wyjechać do roboty oraz na ryby do krajów nie tak bardzo ogłupionych :) I chwalić sobie.. :)

 

A może petycja do pani Dyrektywy Ramowej bóle by złagodziła ? Politycy się skarżą zagranicy, to może my też ? ;)

dla mnie to jeden wielki bełkot powtarzany jak mantra. Ten i poprzednie posty.

Jacy to jesteśmy zindoktrynowani i czytamy niby wiadomego redaktora wiadomej gazety. I jak to niby nami sterują. Ble ble ble .....

No chyba,że chodzi o brylowanie na portalu. A to przepraszam.

 

Temat trochę inny, ale bardzo podobny, pokazujący obraz  ludzkiej głupoty. 

Nie chodziło o energię ale o bawełnę. 

Czwarte największe jezioro świata Jezioro Aralskie ) praktycznie przestało istnieć, bo ludzie myślący podobnie jak Ty mieli jakieś wizje i jedyną świętą rację

I takie myślenie zachłannych ludzi zapatrzonych w lustro doprowadziło do niejednej tragedii na Ziemi i jeszcze doprowadzi.

smutne to  :unsure:

Dla zainteresowanych link poniżej: 

 

https://pl.wikipedia...ezioro_Aralskie