Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolejna zapora- Ciechocinek ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2015 - 20:37

Próbowałem rozmawiać używając rozumu i logiki. Przeciwstawiając sobie rzeczowe argumenty, przytaczając oczywiste fakty . Widzę, że tradycyjnie się przeliczyłem, a adwersarzom coraz bliżej do poziomu mistrzów ciętej riposty - uchodzę więc przed mniemanologią oraz wydajmisię.. :)   



#122 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 grudzień 2015 - 20:50

A mam pytanie - czy miałeś Sławku możliwość łowienia na Warcie zanim powstał Zalew Jeziorsko ?



#123 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:16

Od 68.. Warta nie cierpi od Jeziorska. Warta nie ma dziś literalnie żadnego rozumnego gospodarza. Leży odłogiem, a my szukamy alibi..



#124 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:18

Od 68.. Warta nie cierpi od Jeziorska. Warta nie ma dziś literalnie żadnego rozumnego gospodarza. Leży odłogiem, a my szukamy alibi..

Cierpi z powodu przeprowadzonych osuszeń - czy tutaj się zgodzimy ?



#125 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:40

Próbowałem rozmawiać używając rozumu i logiki. Przeciwstawiając sobie rzeczowe argumenty, przytaczając oczywiste fakty . Widzę, że tradycyjnie się przeliczyłem, a adwersarzom coraz bliżej do poziomu mistrzów ciętej riposty - uchodzę więc przed mniemanologią oraz wydajmisię.. :)   

I takie same otrzymywałeś argumenty i fakty także, czasem druzgocące. Popatrz wyżej. Bez riposty i sarkazmu.

Wybacz, ale Twoje argumenty do mnie w ogóle nie przemawiają, bo będziemy mieli problem za kilka lat i tyle.

Wisła to największa rzeka, to nie ciurek, którego przegrodzenie nie ma znaczenia dla organizmów wodnych.
To jak żyła główna w organizmie.  A Warta choć mi się podoba to jednak kanał ( miejsca które widziałem) i tyle i nie ma co się równać do Wisły.


  • wujek lubi to

#126 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:40

Melioracji ?

Na pewno znasz Wartę od Dzierlina do Warty. Przed wojną był to teren majątku prowadzonego przez polsko francuski duet właścicielski Grevy & Dobiecki. Są do tej pory na polach i łąkach ślady po inteligentnie skonstruowanej sieci irygacyjnej i odwadniającej. Rzeka pracowała dla ludzi. Później skończyli się gospodarze, rzeka i przyległe tereny popadły w ruinę. Można by tam założyć malowniczy wybieg dla ekologicznie nawiedzonych oszołomów. Szczaw, jeżyny, trochę krzaków.. :)



#127 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:47

Mimo wszystko późniejsi ''włodarze'' postanowili osuszyć po swojemu w latach 70 ...

Jeziorsko to był już gwóźdź do trumny 

Czy w takim razie chodzi Ci o to , że można wszystko , byle z głową ? Mądry gospodarz co zarządzi jak należy , będzie praca , będzie energia , będą ryby ? :)


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 03 grudzień 2015 - 22:07


#128 OFFLINE   dpb-firma

dpb-firma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGościcino
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Bobrucki

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:13

smutne jest to że jedna z nie licznych dużych rzek europy zmierza ku zagładzie( nie tylko zapora a także takie rzeczy jak spust ścieków w stolicy)



#129 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:22

Pochodną braku mądrego włodarza zawsze jest chaos i anarchia. Jeziorsko jest mieniem porzuconym w takim samym stopniu jak i Warta. Niczemu właściwie nie służy jedno ani drugie. Jest.. :)  Zaporówki wszędzie na świecie buduje w konkretnym gospodarczym celu. Służą też ważnym społecznie potrzebom - żegludze, energetyce, rolnictwu, dużej i małej retencji. My nie mamy jak dotąd żadnych własnych priorytetów. Nic nam nie jest potrzebne..z tego co mądrzejsi od lat ku własnemu szczęściu mają.. :)



#130 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:43

 My nie mamy jak dotąd żadnych własnych priorytetów. Nic nam nie jest potrzebne..z tego co mądrzejsi od lat ku własnemu szczęściu mają.. :)

To jak wytłumaczysz fakt rozbierania tam na zachodzie Europy i próbie powrotu rzek do ich dzikości? Tylko tłumacz merytorycznie i najlepiej "kawa na ławę". Bo znowu będziesz pisał ogólniki i zarzucał cięte riposty.



#131 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:48

no właśnie ruszyłeś sedna z czasem są porzucane i są tylko problemem więc po co to wałkować. 

Melioranci w Polsce tylko przerabiają kasę i nie mają pojęcia, albo mają  i tylko z premedytacją zarzynają nasze rzeki, bo jest kasa.

A przykładów można mnożyć. 

A zaporówki służą tylko wąskiej grupie osób ( pomijając prąd, który można inaczej uzyskać), w porównaniu do ogółu społeczeństwa.

 

 

smutne jest to że jedna z nie licznych dużych rzek europy zmierza ku zagładzie( nie tylko zapora a także takie rzeczy jak spust ścieków w stolicy)

A dzieje się tak bo Wisła jest wszystkich czyli niczyja.  Ciekawy jestem czy gdyby spust ścieków był powyżej Warszawy to czy Ci debilni urzędnicy też by tak spuścili ścieki, by płynęły przez miasto. 

Zaraz by mieli nagonkę mieszkańców, prasę i masę oburzonych. A tak to parę osób widziało i po kłopocie. Popłynęło.



#132 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 04 grudzień 2015 - 07:33

Sławek odchodzisz od tematu a zaczynasz meandrować w kierunki o których nie rozmawiamy.

Któtko i treściwie: co na dziś daje nam tama we Włocławku? Czy po jej rozbiórce (mam nadzieję, że dożyje tej chwili) Polska popadnie w ruinę energetyczną? Proszę dyskutantów aby pamiętali na którym portalu piszemy. Naszym naczelnym podmiotem są ryby i problemy związane z tą konstrukcją a nie ilość wyprodukowanego prądu. 



#133 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 grudzień 2015 - 08:52

Czy kolega Sławek w ogóle łowi w Wiśle i wie o  czym pisze? Wisła żeglowna, chyba pęknę ze śmiechu. Żeby była trzeba zabudować ją całą tamami, wyprostować, polikwidować kamieniste rafy i pogłębić. Piękny scenariusz nam rysujesz. Domyślam się że po zabudowaniu Wisły będzie to Twoje ulubione łowisko. Tak się zastanawiam panie Sławku czy Ty nie masz jakiegoś interesu w tym, że jesteś takim orędownikiem budowy tam? Druga opcja to pisanie na przekór żeby mieć inne zdanie niż wszyscy, nawet jeśli nie ma to sensu, tak to niestety wygląda. Po wpisach użytkowników jakoś nie widzę żebyś kogokolwiek przekonał do swoich argumentów. Domyślam się że rybaków też byś wpuścił na te nowe zastoiska?

Co do argumentów przeciw tamom zostały one przedstawione wcześniej, tylko Ty ich nie przyjmujesz uznając własne za jedyne słuszne. 


Użytkownik wujek edytował ten post 04 grudzień 2015 - 09:19

  • tomi78, silurus i lark99 lubią to

#134 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2015 - 09:17

O tym samym sobie pomyślałem, bo nikt inny takiej glorii i chwały tamom jakoś nie przedstawiał. I zastanawiam się jaki jest tego cel ???



#135 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 grudzień 2015 - 09:29

Wisła nie jest naturalną dziką rzeką. Jest rzeką wtórnie zdziczałą. I to jest prawdziwy symbol Polski.. :)

 

Te roje ekologicznie nawiedzonych, wielbicieli niczym nieskażonej natury, wrogowie wszelkiej industrializacji, też nie biorą się też znikąd. Pracuje stale nad ich poglądami, ukierunkowuje ich całkiem pokaźna grupa dobrze opłacanych lobbystów, tzw organizacje pozarządowe, mniejsze i większe fundacje, a wszyscy żyjący z grantów albo na pobór grantów zorientowane  :) To biedny kraj, a żyć przecież jakoś trzeba.. :)

Pusząc się  aureolą zajebiście trendy - w zacofanym TymKraju..  No to może wesprzyjcie łupki - czy łupki też są be ?

Poprosiłem o konkretną wypowiedz. Kawa na ławę. Albo napisz jak do chłopów. W powyższym tekście nie znajduję odp na zadane pytania.



#136 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:29

Rzeka zdrowa to rzeka dziewicza . Dla mnie Wisła to najlepsze miejsce do wędkowania i moje ulubione łowisko. Nie widzę żadnego argumentu ku budowie nowej tamy za wyjątkiem reanimowania planu systemu tam w dół od Włocławka.

Nie chcę łowić w rzekach jak Warta , która cały czas cierpi na beznadziejne wachania wody z powodu głupiej tamy.Raz jest wysoki stan , zaraz spuszczą , jakby się przydało wody to nie mogą pozwolić aby przybrało bo coś tam , jakiś debil za szybko spuści wodę i tysiące ryb uwięzionych w dołkach zdycha , ryby spływają do zalewu to rybactwo wyłapuje wszystko jak leci , ryba idzie w górny odcinek rzeki to znowu siaty , sezonowe pustkowia spowodowane migracjami ryb z powodu niskiego stanu  - takie ''korzyści'' cały czas obserwuję na naszym odcinku Warty.

Jaka to ekologia energetyczna skoro z czasem powstaje taka bomba jak syf we Włocławku ? Jak żegluga , co nieby miało by po rzece pływać i co niby mieli by po niej spławiać ? Jakie korzyści wynikają z budowy tamy dla rolnictwa  ? Kto miałby zarządzać tym systemem aby można było go nazwać ''dobrym gospodarzem'' ? To nie przedwojenna sielanka tylko XXI wiek - a i tak zarządzanie w naszym kraju ogranicza się w największym stopniu do obsadzenia swoich ludzi i utrzymaniu posady aby do emerytury składki opłacać , nachapać się kasy , zarobić na przetargach przy budowie itd...


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 04 grudzień 2015 - 13:36

  • wujek lubi to

#137 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzień 2015 - 16:58

Wisła nie jest naturalną dziką rzeką. Jest rzeką wtórnie zdziczałą. I to jest prawdziwy symbol Polski.. :)

 

Te roje ekologicznie nawiedzonych, wielbicieli niczym nieskażonej natury, wrogowie wszelkiej industrializacji, też nie biorą się też znikąd. Pracuje stale nad ich poglądami, ukierunkowuje ich całkiem pokaźna grupa dobrze opłacanych lobbystów, tzw organizacje pozarządowe, mniejsze i większe fundacje, a wszyscy żyjący z grantów albo na pobór grantów zorientowane  :) To biedny kraj, a żyć przecież jakoś trzeba.. :)

Pusząc się  aureolą zajebiście trendy - w zacofanym TymKraju..  No to może wesprzyjcie łupki - czy łupki też są be ?

Zawsze piszesz tak żeby być odbierany jako lepszy ,więcej wiedzący i głoszący jedyną prawdziwą prawdę.Prawdziwy wszechwiedzący orędownik z misją uświadamiania nieświadomej  hołoty .Bycie takim jak jest większość bycie kimś zwykłym nie wyróżniającym jest nudne i pospolite.a tak urosłeś do roli mentora .Naprawdę ci współczuję co cię napocisz przy klawiaturze to twoje.


  • silurus lubi to

#138 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 grudzień 2015 - 17:57

tomi - zabłysnąć wiedzą albo niezależnością poglądów  na forum wędkarskim naprawdę nie jest trudno. Dziwi mnie i nie dziwi zarazem czemu tak niewielu błyszczy :) Być może dlatego,  że nie wypasam się intelektualnie w stadzie Wędkarskiego Świata, ani stadem nie chadzam - no nie wiem .. Lubię być przeciw, zwłaszcza kiedy mam rację.. :D

 

Po raz enty..i do skutku.. Hydroelektrownia we Włocławku daje nam wszystkim sto ileś megawatów czystej, atestowanej ekologicznie, zielonej energii, cenionej w całym świecie wyżej od energii z elektrowni atomowych albo cieplnych. Wielokrotnie tańszej od energii wiatrowej i fotowoltaicznej. Czy to jest jasne i zrozumiałe ?

 

Elektrownie wodne w ilości zdecydowanie, wielokrotnie większej niż Polska, posiadają wszystkie wyżej cywilizacyjnie i technologicznie rozwinięte kraje, albowiem prócz zwykłej dywersyfikacji źródeł, zapewniają one niezależność polityczną oraz suwerenność gospodarczą. Proste ?

 

Jak każda forma ludzka aktywności, posiadanie  elektrowni niesie ze sobą skutki dobre i skutki złe. Rzadko kiedy da się je rozdzielić - z zasady decyduje rachunek ekonomiczny albo zwykła konieczność. Autostrady przecinają lasy, kopalnie i pola naftowe katują ziemię, elektrownie zmieniają oblicze rzek, ale  PKB budująco rośnie.. i nie trzeba milionami popylać na zmywak albo do zbierania jagód :) Czyż nie ?

 

Odgrywanie roli pożytecznego idioty - i nie mam tu absolutnie na myśli moich rozmówców - jest dziś zajęciem bardzo popularnym, wręcz masowym.. a przy tym prawie kultowym :) Popkulturowych wersji ekologii używa się jako broni gospodarczej. Te pięknoduchowe, sielsko naiwne klimaty są równie skutecznym hamulcem rozwojowym jak kiedyś bombowce.  Zakładam, że nie będziemy zmierzali w tą stronę.. :)      


  • Anguiler lubi to

#139 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 04 grudzień 2015 - 18:10

Na zluzowanie luźnej atmosfery :D




#140 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 grudzień 2015 - 18:28

Po raz enty..i do skutku.. Hydroelektrownia we Włocławku daje nam wszystkim sto ileś megawatów czystej, atestowanej ekologicznie, zielonej energii, cenionej w całym świecie wyżej od energii z elektrowni atomowych albo cieplnych. Wielokrotnie tańszej od energii wiatrowej i fotowoltaicznej. Czy to jest jasne i zrozumiałe ?

 

Elektrownie wodne w ilości zdecydowanie, wielokrotnie większej niż Polska, posiadają wszystkie wyżej cywilizacyjnie i technologicznie rozwinięte kraje, albowiem prócz zwykłej dywersyfikacji źródeł, zapewniają one niezależność polityczną oraz suwerenność gospodarczą. Proste ?     

Prosiłem bez ogólników.

Poproszę podaj źródła na których opierasz się co do kosztów

Jakie kraje dokładnie masz na myśli.

Nadal poza wielkimi ogólnikami nie ma nic w tej wypowiedzi


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to