Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolejna zapora- Ciechocinek ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 26 listopad 2015 - 08:24

To że inni tak mają nie oznacza że my też mamy robić tak samo. Nie wszystko powinno się przeliczać na pieniądze, szczególnie jeśli chodzi o przyrodę bo raz poczynione zmiany są niemożliwe do naprawienia. Nikt mnie nie przekona że wyprostowany, zabetonowany brzeg jest ładniejszy od dzikiej, zmiennej wiślanej burty, a ja łowię bo lubię jak jest dziko i ładnie. Street fishing nie dla mnie, ale widać po tendencji że wszystko do tego prowadzi. Cóż trzeba będzie wtedy zmienić hobby lub łowić za granicą.


  • Wobi, Pisarz.......ewski Piotr i grzegorzp lubią to

#82 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2015 - 11:33

niestety tak to zmierza  :(



#83 OFFLINE   4kristo

4kristo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaBremen / Toruń
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 listopad 2015 - 14:25

Stawiając zaporę we Włocławku i zostawiając ją samą (czyli bez kolejnych zapór) sami sobie zrobiliśmy problem. Bo teraz to ani ją rozebrać, ani stawiać kolejne - każdy z Was w swoim poście podawał jakieś argumenty.

Ja widzę to tak:

Jak rozbierzemy, to od Włocławka w dół rzeki wytrujemy rzekę - faktem jest, że cały syf przed tamą to bomba ekologiczna. Czyli źle.

Jak ją zostawimy dalej samą, to przy którejś kolejnej powodzi po prostu nie wytrzyma i szlag trafi wszystko wokół... Słyszałem już teorie, że podczas ostatniej powodzi ten wał (gdzieś w okolicach płocko-włocławskich) nie przerwał się przypadkiem... Dla dobra tamy, trzeba było poświęcić kilka domów w okolicy...

Czyli też źle.

Budowanie kolejnych piętrzeń - z punktu ekonomicznego pewnie warto (niby czysta energia, no i ilu zarobi na budowie), ale po wędkarsku będziemy stratni.

Czyli też źle (z naszego punktu widzenia).

 

Zapewne wygra silniejsze lobby, tym bardziej, że tam, gdzie wchodzą w grę pieniądze, to często dyskusja na argumenty schodzi na drugi plan.

 

Człowiek to najgorsza istota na tym świecie i dla "wyższego" dobra roz....la cały swój świat wokół. Martwimy się tamę, a takim banalnym problemom nie umiemy zapobiec:

 

http://tvnwarszawa.t...sly,186666.html

 

I znów dostało się naszej Królowej... Normalnie wstyd i obciach.


  • wujek i silurus lubią to

#84 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 listopad 2015 - 19:04

Oczywiście, przywileje wędkarskiego demimondu święte są i nietykalne.. Tak naprawdę nie liczymy się jako podmiot - możemy se co najwyżej groźnie potupać palcem w bucie.. :)

 

Na Renie jest 21 ustawicznie modernizowanych hydroelektrowni i dopiero co - chyba, zakończono roboty przy ostatniej.. U nas trwają gorączkowe rozważania co zrobić z tą jedną..

Pewnie, że nie musimy robić tego co inni - pozostańmy gospodarczą pustynią - przynajmniej panda, Gaja, geje i Bono się ucieszą..

Ale na ryby pływające w zindustrializowanym Renie zamieniłbym się w każdej chwili..


  • wojciiech, krzychun i Tomas81 lubią to

#85 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2015 - 08:22

Z mojej strony temat się wyczerpał. Fajnie że dyskusja odbyła się w zdrowej atmosferze, a prawda pewnie jak zwykle leży po środku.

pozdrawiam



#86 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2015 - 08:33

Z mojej strony temat się wyczerpał. Fajnie że dyskusja odbyła się w zdrowej atmosferze, a prawda pewnie jak zwykle leży po środku.

pozdrawiam

To samo ja sobie pomyślałem wczoraj   ;)


  • wujek lubi to

#87 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 listopad 2015 - 08:38

Ciekawa teoria


Jak ją zostawimy dalej samą, to przy którejś kolejnej powodzi po prostu nie wytrzyma i szlag trafi wszystko wokół... Słyszałem już teorie, że podczas ostatniej powodzi ten wał (gdzieś w okolicach płocko-włocławskich) nie przerwał się przypadkiem... Dla dobra tamy, trzeba było poświęcić kilka domów w okolicy...


 

Niestety moim zdaniem skończy się jak z modernizacją energetyki. Będą czekać z decyzją aż coś złego się wydarzy. W energetyce zaskoczyła ich susza. Aż strach się bać, co może być z tamą jak ich zaskoczy :(



#88 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 listopad 2015 - 08:01

Dobrze jest co jakiś czas wyjść z matrixu wędkarskiego świata..Nie nakręcać się emocjami, spojrzeć z boku.. :)



#89 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 listopad 2015 - 22:55

.. Słyszałem już teorie, że podczas ostatniej powodzi ten wał (gdzieś w okolicach płocko-włocławskich) nie przerwał się przypadkiem... Dla dobra tamy, trzeba było poświęcić kilka domów w okolicy...

 

 

A jakby to było zrobione ?

To wieś Świniary  i tak wyglądała ta wyrwa (znam te okolice doskonale) :

 

Aby to zrobić trzeba było to wysadzić a to by nie przeszło bez echa , tak wygląda kontrole wysadzanie :


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 28 listopad 2015 - 23:01


#90 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 30 listopad 2015 - 20:46

Niemiaszki niby u siebie zaczynaja dbac i rozbierac zapory, naturalizowac. Za to u kogos innego... 

 

http://www.balkanriv...s-huchen-europe


  • coma lubi to

#91 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 30 listopad 2015 - 22:23

człowiek jest jak wirus, przekształca środowisko dla swoich potrzeb niszcząc wszystko dookoła.

:unsure:



#92 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 01 grudzień 2015 - 09:54

człowiek jest jak wirus, przekształca środowisko dla swoich potrzeb niszcząc wszystko dookoła.

:unsure:

Wirusem to są raczej nasi rządzący. I tak podejmą decyzję pod wpływem takich czy innych nacisków. A czy będzie słuszna czy nie to nie będą się martwić. I tak za to nie odpowiedzą. A przy obecnym systemie wyborów najważniejsze jest aby u szefa załatwić "jedynkę" w dobrym regionie a nie wykazać się pracą w ławach sejmowych :(



#93 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 01 grudzień 2015 - 18:01

Wirusem to są raczej nasi rządzący. I tak podejmą decyzję pod wpływem takich czy innych nacisków. A czy będzie słuszna czy nie to nie będą się martwić. I tak za to nie odpowiedzą. A przy obecnym systemie wyborów najważniejsze jest aby u szefa załatwić "jedynkę" w dobrym regionie a nie wykazać się pracą w ławach sejmowych :(

 

Zmieni 'pod wplywaem naciskow' na 'pod wplywem lapowek' i wszystko bedzie gralo :D



#94 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:45

Zmieni 'pod wplywaem naciskow' na 'pod wplywem lapowek' i wszystko bedzie gralo :D

Napisałem to bardziej grzecznie ale to miałem na myśli mówiąc dosłownie :)


  • Del Toro lubi to

#95 OFFLINE   lark99

lark99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 14:21

Witam, chcę powiedzieć, że przyglądam się uważnie temu wątkowi. Cały czas mam nadzieję, że może ktoś coś napisze, choćby o wstrzymaniu decyzji co do dalszej budowy.... Klamka chyba już jednak zapadła. Mi osobiście jest bardzo smutno i przykro, że ta zapora ma powstać. Znam dobrze te tereny, w szczególności Zieloną Kępę i najbliższe okolice. To tam widuję Bieliki, to tam widziałem Rybołowa, Zimorodki i mnóstwo innych gatunków. Tam zabierał mnie mój ojciec, tam też chciałbym zabierać swoich synów. Chciałbym jednak pokazać im dziką przyrodę a nie beton. Może to co napisałem jest trochę patetyczne ale taka właśnie mnie naszła refleksja. Nie potrafię też pojąć dlaczego nie możemy uczyć się na błędach innych... 


  • wujek i godski lubią to

#96 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 02 grudzień 2015 - 16:00

naprawdę szkoda, że dalej będą grodzić Wisłę, gdyby tak była jednym ciągiem od Bałtyku aż do górskich dopływów.... Ale to już chyba przesądzone w telewizji wybierają samych komentatorów którzy zachwalają tą decyzję.



#97 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 grudzień 2015 - 17:36

Łzawy sentymentalizm, podszyty naiwnym ekologizowaniem jest dość kiepskim argumentem. Opinia środowiskowa nie jest negatywna, stopień i hydroelektrownia w Siarzewie powstanie..

Panowie popatrzcie na bezdyskusyjne zyski oprócz samej energii; 500 tysięcy ton niewyemitowanego w atmosferę CO2 wpisuje się idealnie w systemową walkę z globalnym ociepleniem. Uzyskana z turbin energia jest najbardziej ekologiczna z możliwych do uzyskania, do tego pochodząca z kultowych zasobów odnawialnych. I ponad dwukrotnie niższy koszt budowy od rozbiórki oraz utylizacji zawartości Włocławka. .

To za mało dla człowieka o poglądach "normalnych, europejskich" wg definicji Moniki Olejnik ? :rolleyes: 

A luby bonus dla naszego środowiska w postaci nowego terenu pod przyszły, wspaniały OS, typu San alibo Dunajec, albo Jeziorsko - gdzie środowisko zrealizuje swoje marzenia o wiecznie rybnej wodzie - też do bani ?  


  • pawas2 lubi to

#98 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:11

Kolejny raz przytaczane jest Jeziorsko - a czy to nie jeden z klocków (kloców) , które zniszczyły Warte w tych rejonach ?

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 02 grudzień 2015 - 18:16


#99 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:18

Łzawy sentymentalizm, podszyty naiwnym ekologizowaniem jest dość kiepskim argumentem. Opinia środowiskowa nie jest negatywna, stopień i hydroelektrownia w Siarzewie powstanie..

Panowie popatrzcie na bezdyskusyjne zyski oprócz samej energii; 500 tysięcy ton niewyemitowanego w atmosferę CO2 wpisuje się idealnie w systemową walkę z globalnym ociepleniem. Uzyskana z turbin energia jest najbardziej ekologiczna z możliwych do uzyskania, do tego pochodząca z kultowych zasobów odnawialnych. I ponad dwukrotnie niższy koszt budowy od rozbiórki oraz utylizacji zawartości Włocławka. .

To za mało dla człowieka o poglądach "normalnych, europejskich" wg definicji Moniki Olejnik ? :rolleyes:

A luby bonus dla naszego środowiska w postaci nowego terenu pod przyszły, wspaniały OS, typu San alibo Dunajec, albo Jeziorsko - gdzie środowisko zrealizuje swoje marzenia o wiecznie rybnej wodzie - też do bani ?  

Ty tak poważnie? :unsure:



#100 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:30

Ty tak poważnie? :unsure:

Też chciałem o to zapytać. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych