Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dzisiejsza Szwecja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:14

W zwiazku z tym co sie dzieje w Europie, zalozylem ten watek z mysla, ze wielu z nas jezdzi do SE na ryby, z mysla ze media klamia i ze odezwa sie nasi koledzy ktorzy mieszkaja w Szwecji i ci ktorzy tam czesto bywaja.. ze bedziemy miec tu obraz zmian z pierwszej reki... Ja np po nowym roku wyrobie sobie znowu paszport, bo spodziewam sie ze jak za pierwszym razem bede musial dukac mundurowemu na ile, gdzie i po co...
  • platynowłosy lubi to

#82 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 03 grudzień 2015 - 23:55

Problemem jak już wcześniej wspomniałem może być zakwaterowanie.
Brak miejsc.
A tak wody te same.
Slipy te same.
Wiatr szum i emocje podobne,którym wszystkim życzę.
A gościu który zerknie w paszport to nie problem przecież.
  • platynowłosy lubi to

#83 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 04 grudzień 2015 - 00:15

Za parę lat to Szwedzi będę do nas przyjeżdżać na ryby,bo okaże się że nasze wody są rybniejsze :)

Użytkownik wsw1515 edytował ten post 04 grudzień 2015 - 00:16


#84 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 grudzień 2015 - 08:05


Coma - mnie sie pytasz? 

Zapytaj polskich Tatarow to Ci powiedza.

We Wroclawiu chyba byla jakas  islamska " pikieta" byles tam moze w ramach protestu?

i skad mysl ze jestem zwolennikiem najazdu.

 

Pytania były retoryczne. Każdy jeśli chce może sam sobie na nie odpowiedzieć. Co do polskich Tatarów - żyją z nami od setek lat i nie było z nimi problemu. Sami deklarują swoje przywiązanie do Rzeczpospolitej. Jednak islamskie środowiska coraz częściej wysuwają swoje roszczenia względem nich grożąc nawet śmiercią. Namawiają do prowadzenia dżihadu przeciwko nam. Mam nadzieję, że Tatarzy nigdy się nie ugną, choć mogą mieć na prawdę ciężko jeśli wpuścimy do Polski islamskie hordy. To zupełnie inny temat - polscy Tatarzy to tacy sami Polacy jak my a mówiliśmy przecież o multi-kulti w następstwie którego możemy być zmuszeni do wpuszczenia obcych ekstremistów w granice naszego państwa. Obłąkańców, którzy nigdy się do nas nie dostosują i będą wymagali wprowadzenia własnych praw co sam przecież w Szwecji obserwujesz.

 

1370676682_udgemt_600.jpg

 

PS: We Wrocławiu nie byłem - mam dość daleko.

 

Tutaj bardzo ciekawy artykuł na temat dzisiejszej Szwecji:
http://euroislam.pl/...juz-nie-bedzie/


Użytkownik coma edytował ten post 04 grudzień 2015 - 08:06


#85 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 04 grudzień 2015 - 09:12

To co prawda Austria, ale slowa tego pana mozna odniesc do kazdego kraju ktory teraz jest taaak otwarty. Taka forma naplywu budzi moj absolutny sprzeciw a slowa tego pana sa nad wyraz rozsadne w mojej ocenie.

Skąd Angela odbiera rozkazy w sprawie uchodźców? …:
  • MIGOTKA, Zwierzu i coma lubią to

#86 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 04 grudzień 2015 - 12:17

Tatarzy czy Czeczenii, tak mi się napisało.Chodziło raczej o wiarę.
A co do sławnej już tu Joasi
Nie wiem jak ona wytrzymała 20 lat na zapomogach/dotacja z tymi Szwedami głupkami??!!
I jeszcze tu siedzi gdy narkomanii żądza państwem???
Ja z głupkami nie wytrzymalbym miesiąca a ona jest twarda i tyle lat dała radę.SZACUN.
Starałem się przeczytać "jej" wypociny.
Ale wybacz Coma, nie dałem rady.
Jeśli ktoś okłamuje mnie to po prostu przestaje go(jej) słuchać.
Jeśli chodzi o naukę to w tym tekście jest to mocno naciagniete.
Po pierwsze tyczy to się podstawówki ( jak wcześniej wspomniałem).
I nie wiem tego jak sławna Joasia od szwagierki Sławka z Italii czy Burgundii.
Co do gimnazjum i studiów, wierutne kłamstwo!!!
Służba zdrowia u ekspertki Joasi....
Bzdury!!!! I kłamstwa!!!!
Z dzieckiem chorym nie muszę jechać z partyzanta do Uppsali i czekać faktycznie 5-6 godz.( byłem tam nie raz)
Mogę zadzwonić i dostanę dokładny czas.
Wchodzę i lekarz czeka.

Pani Joasia pojawiła się( jej wypociny na polonijnym szwedzkim forum)jakiś czas temu.
Komentarze mieszkających tu Polaków były w podobnym tonie jak moje.No ja nie bluzgam.
Mieszkam tu już jakiś czas i przez myśl mi nie przeszło aby nazwać głupkami ludzi u których goszcze.
Nie wszystko mi się podoba ale będąc gdzieś akceptujesz to albo się pakuje i hejdå.

#87 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:20

(...)Nie wszystko mi się podoba ale będąc gdzieś akceptujesz to albo się pakuje i hejdå.

No właśnie ! Niczego innego nie oczekujemy od muzułmańskich gości. Swego czasu burmistrz Rotterdamu gdzie mnóstwo muzułmanow rzekł do nich w te słowa publicznie: "Nie podoba się to wypier...alać" Użył właśnie tego słowa. Aby nie było watpliwości sam był marokańczykiem i muzułmaninem. (link na życzenie)


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 04 grudzień 2015 - 13:22

  • gulf i coma lubią to

#88 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:58

Zwierzu nie wiem o co Ci chodzi?
Chcesz powiedziec ze Anders zabil mniej osob i sie nie liczy.
Ze Anton Pettersson zdazyl zabic tylko dwie osoby, nim policja go zastrzelila i sie nie liczy ...


Nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć czy może po prostu fakty są dla Ciebie niewygodne ?
Odniosłem się do Twojego stwierdzenia cyt : "każdy terrorysta to muzułmanin"???? Ostatnio kiedy?"

Więc podałem Ci na tacy, ostatnie wybryki islamistów, dzisiaj dorzucę kolejny - San Bernardino (zginęło 14 osób, 17 rannych).
Krzysiek chodzi mi o prostą rzecz i proszę Cię nie sprowadzaj tego do jakiejś śmiesznej wyliczanki !
Jaka jest ilość zamachów popełnianych w imię Allaha w ostatnim czasie w Europie (i nie tylko, choćby Afryka i Boko Haram) w stosunku do innych religii ?
Dla nich, przelanie krwi swojej i niewiernych - no problem! W końcu po śmierci hurysy wynagrodzą co trzeba (Izrael znalazł na to sposób B))
Podaj mi przykład gdzie ktoś zdetonował się w imię Buddy/Jezusa czy Brahmy, unicestwiając naście/ lub dziesiąt osób ? Kilka przykładów proszę !
 

...Ja uwazam ze islamiz powinien byc traktowany nie jako religia,ale to moje zdanie.


A jako co powinien być traktowany ?
Racz zauważyć, że islam to nie tylko religia, to cały system politycznego nacisku, który działa pod przykrywką religii, na muzułmanina nie można złego słowa na zachodzie powiedzieć, ale na chrześcijanina można z przyjemnością napluć i nikt złego słowa nie ma prawa powiedzieć.
Islam w Europie w tej chwili, pokazuje jawnie czego się domaga i do czego dąży - wystarczy poddać trzeźwemu osądowi fakty.
Próbowałeś kiedyś wgłębiać się w ich religię, Koran, hadisy, sunnę ?
Zgodnie z ich religią niewierni powinni płacić muzułmanom haracz (coś w ten deseń), więc uważają że przyjeżdżanie tutaj po zasiłki, za całkiem normalną rzecz - przecież niewierni płacą.
 

...Doniesienia na temat psa ,czy choinki wkladam miedzy Atak Klonow ,a Zemsta Sithow.


Możesz sobie wkładać, gdzie tylko chcesz :/ - Twoja wola i ja w to nie wnikam -_- !
Mam trochę znajomych na zachodzie, nie mam powodu aby nie ufać moim dobrym kolegom z rodzinami, znamy się od lat jak łyse konie i jeszcze czasami widujemy w realu, o nikim nie mogę powiedzieć że to bajkopisarz.
Co więcej, po kilku latach styczności z multikulturowością jakoś nagle im się odmieniło - teraz to skrajni ... ekhm ekhm.
Z szczególną fobią na "religię miłości i pokoju"
A tu masz wypowiedź imama co sądzi o świętach Bożego Narodzenia, jesłi nie wierzysz, możesz osobiście zapytać go o zdanie na pejs buku.
 

...W Ikea pewien nieger zabil dwoje Szwedow.Media oczywista na poczatku opisywaly to jako wypadek !!!!!
Zadnej wzmianki o napastniku.Tak samo jesli chodzi o gwalt na pewnej kobiecie na pronie Szwecja-Finlandia
Media podaly ze 8 Szwedow brutalnie zgwalcilo kobiete.W rzeczywistosci jeden to byl Irakijczyk ,a siedwiu Somalijczykow.
Zeby bylo smieszniej zaden z nich nie mial szwedzkiego paszportu.


No i sam widzisz do czego prowadzi niekontrolowane sprowadzanie sobie wrzoda na własną d...ę !
Taka jest polit-poprawność, strach w mediach powiedzieć uchodźcy, aby nie złapać łatki tzw faszysty, to mówi się Szwedzi zgwałcili, a z nich tacy jasnowłosi Szwedzi jak z koziej d...y gitara :/.

Apropos :
Co do naszych Tatarów, to mylisz waćpan pojęcia, to są ludzie którzy za Rzeczpospolitą krew przelewali - chwała im za to !.
Całkowicie zasymilowani i utożsamiający się z ojczyzną, Polska to ich dom - nie zauważyłem aby mieli jakieś roszczeniowe postulaty i chcieli wprowadzać prawo szariatu !


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 04 grudzień 2015 - 22:03


#89 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:34

Szwecja, poglądy pewnego szwedzkiego muzułmanina (redaktor który z nim rozmawia jest byłym muzułmaninem, cieszy że jednak są jednostki które się opamiętały) :

 


  • MIGOTKA, Riqelme i coma lubią to

#90 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 grudzień 2015 - 00:10

Hej ! Kolego Z Olsztyna A to jak ci sie podoba... zwlaszcza reakcja Szwedów

 

http://pl.blastingne...i-00653195.html


  • coma lubi to

#91 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 05 grudzień 2015 - 00:50

Do słoiczka wrzucono dużo białych fasolek i parę czarnych.Dla niektórych będzie to słoiczek z białymi fasolkami,a dla innych z białymi i czarnymi.Dosypujac więcej białych nie zmieni to faktu, że są tam i czarne.
To tyle odnośnie iż każdy terrorysta to muzułmanin.
W pełni zgadzam się z takim gościem jak Maududi.Który twierdzi że islam ma więcej wspólnego z ustrojem niż religią.
Ustrojem totalitarnym rzecz jasna takim jak faszyzm czy komunizm.
I moim zdaniem tak właśnie powinien być traktowany.
W sunnach ponad 70% to gadka o dżichadzie.
I nie dżichadzie "umysłu" że tak powiem.
Wiadomości typu pies,czy choinka....
Wyjaśniłem to wcześniej czemu wkładam między bajki.
A co do Tatarów raz jeszcze.
Mogłem napisać Czeczenii,po prostu pierwsza myśl o muzulmanach, polskich muzulmanach była Tatarzy.
Którzy jak sam stwierdzasz są cacy.
Jak mnie pamięć nie myli właśnie o to mi chodziło we wcześniejszych postach.
Aby nie wszystkich muzułmanów wrzucać do jednego wora.
....hm...nie omieszkam spytać polskiego Tatara o apostazje.(znam gościa który między innymi dlatego się ukrywa)
Bylo jeszcze jedno stwierdzenie że multi kulti to nie islam i reszta.
Ale jak widzę większość tak właśnie rozumuje.No ja akurat widzę to trochę inaczej.Jeśli w pracy masz styczność z Litwiniami,Ukraińcami,Wenezuelczykami,Peruwianczykami,Tajlandczykami,Brytyjczykami Amerykanami,Szwedami,Dunczykami,Finami,itd itd to to jest dla mnie multi kulti.
A szahade mam głęboko w d... dla jasnosci.

Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 05 grudzień 2015 - 01:19


#92 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 05 grudzień 2015 - 01:06

Hej ! Kolego Z Olsztyna A to jak ci sie podoba... zwlaszcza reakcja Szwedów
 
http://pl.blastingne...i-00653195.html

Widzisz chciałeś rzucić we mnie kamieniem a trafiłeś sam siebie w łeb.
Przepraszam ale inaczej nie mogę.
Słuchaj. Nie wiem jakie masz hobby i nie chce wiedziec. Jak tobie się to podoba to jest to twoja sprawa.Ja mam inne hobby i mogę tylko ubolewac nad twoimi upodobaniami.
Zacznij czytać ze zrozumieniem Kolego.
  • Woytec lubi to

#93 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 05:43

Z tymu Litwinami i Ukraincami to troche przesadziles, to prawie jakby multikulturowe bylo wesele...no bo wujek z Przemysla, ciotka z Suwalk, a szwagier szwagra z Opola 😉
  • Zwierzu i coma lubią to

#94 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 grudzień 2015 - 09:11

Widzisz chciałeś rzucić we mnie kamieniem a trafiłeś sam siebie w łeb.
Przepraszam ale inaczej nie mogę.
Słuchaj. Nie wiem jakie masz hobby i nie chce wiedziec. Jak tobie się to podoba to jest to twoja sprawa.Ja mam inne hobby i mogę tylko ubolewac nad twoimi upodobaniami.
Zacznij czytać ze zrozumieniem Kolego.

Raczej oczekiwałem, jako ze tam mieszkasz komentarza czy ew. informacji z tamtejszych żródeł na temat dalszego ciągu sprawy. Juz nie oczekuję. Z nieuprzejmymi nadwrażliwcami nie lubię rozmawiać


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 05 grudzień 2015 - 09:14

  • coma lubi to

#95 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 05 grudzień 2015 - 14:06

Jakbyś zadał se deczko trudu i przerzucil jedna str.do tyły.Doznałbys objawienia, że ten link już tu był. I umieściłem materiał źródłowy.Takie trudne?
Tak, do krzywdy dzieci podchodzę emocjonalnie i zawsze będę!
Cyt:
"Hej Kolego z Olsztyna A to jak ci sie podoba..." - i link o molestowaniu dzieci!
I co to ma być?
Oczekiwales czego?
Już powiedziałem, ja mam inne hobby.
Przerzuc kartecze do tyłu i dowiesz się, iż że względu na wiek napastników będzie dozór socjalu.

#96 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 05 grudzień 2015 - 15:00

Z tymu Litwinami i Ukraincami to troche przesadziles, to prawie jakby multikulturowe bylo wesele...no bo wujek z Przemysla, ciotka z Suwalk, a szwagier szwagra z Opola

Zobacz Coloumb. Punkt widzenia i miejsce siedzenia.
Dla Ciebie i owszem, ale dla Columbijczyka?

#97 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 17:54

To zalezy...Kolumbijczyk rodowity, czy moze z pnia hiszpanskiego? Jeden reprezentuje starodawna kulture indianska, drugi calkiem sporo ma z Europejczyka. Wielonarodowosc czy multinarodowosc to jednak co innego niz multikulturowosc.
  • coma lubi to

#98 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 05 grudzień 2015 - 18:00

To takie pytanie: na północy SE jest miasteczko ( wizyta październik tego roku), jezioro dochodzi do miasteczka , w miasteczku pomost z którego widać duzy sklep spożywczy....  pomiędzy pomostem a sklepem grupki młodych mężczyzn  nieskandynawów :) Isc do sklepu zostawiając kumpla w lodzi czy zrezygnować z zakupów ? :)



#99 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 05 grudzień 2015 - 18:21

To takie pytanie: na północy SE jest miasteczko ( wizyta październik tego roku), jezioro dochodzi do miasteczka , w miasteczku pomost z którego widać duzy sklep spożywczy....  pomiędzy pomostem a sklepem grupki młodych mężczyzn  nieskandynawów :) Isc do sklepu zostawiając kumpla w lodzi czy zrezygnować z zakupów ? :)

Wal śmiało między kolesi-a w razie czego krzycz allah akbar-jeszcze kebaba Ci postwią 


Użytkownik martek edytował ten post 05 grudzień 2015 - 18:24

  • coma lubi to

#100 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2015 - 18:45

To takie pytanie: na północy SE jest miasteczko ( wizyta październik tego roku), jezioro dochodzi do miasteczka , w miasteczku pomost z którego widać duzy sklep spożywczy....  pomiędzy pomostem a sklepem grupki młodych mężczyzn  nieskandynawów :) Isc do sklepu zostawiając kumpla w lodzi czy zrezygnować z zakupów ? :)

Dzięki, że powrócileś do zasadniczego tematu...

Panowie, czym się kierować, wybierając miejsce do wędkarskiego wyjazdu do Szwecji ( w obecnej sytuacji)?, oraz, jak się zachowywać? jak reagować w sytuacjach takich jak opisał YGLO, czego unikać, na co się nie zgadzać...

Myślę, że wiele naszych dotychczasowych miejscówek może ulec, lub już uległo, zmianom o których mało lub nic nie wiemy.

Wysyłając zapytania o oferty do Szwedów (osób prywatnych, i ośrodków), o co ich pytać w kwestii naszego bezpieczeństwa. Szwed może bagatelizować nasze zapytania, ale to NASZE bezpieczeństwo i komfort pobytu i łowienia. I to NASZE pieniądze zostawiamy w szwedzkich kieszeniach.

To ja jestem klientem, i z całym szacunkiem, ale to ja wymagam.

A więc, coś za coś.

 

Obraziłem kogoś swoim zapytaniem? To przepraszam, ale dla mnie szkoda czasu na omawianie w tym wątku naszego stosunku do imigrantów.

Spróbujmy ustalić jakieś procedury zbierania informacji w temacie, który powyżej poruszyłem.

 

Pozdrawiam

Alek