Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dzisiejsza Szwecja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 18:54

Tylko czy takimi pytaniami nie obrazisz...Szwedow?

#102 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2015 - 19:02

Z gory przepraszam autora watku, za przyklejenie sie do tematu z zapytaniem lekko nie pod Szwecje. 

 

A jak wyglada sytuacja w Finlandi? Jest tam bezpieczniej? Za kilka miesiecy bede przemieszczal sie na jakis czas do Europy. Chcialbym wiec skorzystac z okazji i troszeczke wedkarsko pozwiedzac nasz kontynent. Zawsze chcialem powedkowac w Skandynawi. Szwecje odpuszcze, ale byc moze Finlandia jest ciekawa opcja? Mial ktos okazje odwiedzic ten kraj? 



#103 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 05 grudzień 2015 - 21:12

Dzięki, że powrócileś do zasadniczego tematu...
Panowie, czym się kierować, wybierając miejsce do wędkarskiego wyjazdu do Szwecji ( w obecnej sytuacji)?, oraz, jak się zachowywać? jak reagować w sytuacjach takich jak opisał YGLO, czego unikać, na co się nie zgadzać...
Myślę, że wiele naszych dotychczasowych miejscówek może ulec, lub już uległo, zmianom o których mało lub nic nie wiemy.
Wysyłając zapytania o oferty do Szwedów (osób prywatnych, i ośrodków), o co ich pytać w kwestii naszego bezpieczeństwa. Szwed może bagatelizować nasze zapytania, ale to NASZE bezpieczeństwo i komfort pobytu i łowienia. I to NASZE pieniądze zostawiamy w szwedzki h kieszenich
Alek


Alku,
jak wiesz mam dobrych znajomych w Szwecji. ostatnio zapytałem ich co dzieje się z osrodkami wedkarskimi, bo podobno zakwaterowano w nich uchodźców i czy jest w dalszy stopniu tak bezpiecznie jak było. Co usłyszałem? Że to sa rasistowskie pytania na które nie będą odpowiadać. tak, że bądź baaaardzo ostrożny w zadawaniu Szwedom tego typu pytan.
Gadda
  • platynowłosy lubi to

#104 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 21:37

O tym wlasnie wspomnialem powyzej. Wrazliwosc Szwedow jest do bolu poprawna, zdaje sie, ze ostatnio jakas minister miala lzy w oczach, gdy musiala przedstawic stanowisko rzadu w sprawie jakichs ograniczen...

http://m.demotywatory.pl/4553052

To tylko demotywator, ale chyba prawdziwy? My tego, zacofancy, nie zrozumiemy 😐

Użytkownik coloumb edytował ten post 05 grudzień 2015 - 21:41


#105 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 grudzień 2015 - 22:53

Czegoś tu nie rozumiem. Te ośrodki wczasowe / wędkarskie są prywatne czy państwowe?

#106 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 05 grudzień 2015 - 23:18

Ośrodki wędkarskie są prywatne, państwo szwedzkie placi właścicielom za ich wynajem. Dla właścicieli zloty interes - uchodźcy będą mieszkać przez caly rok (a państwo będzie płaciło), a wedkarze są (albo ich nie ma ) od kwietnia do października. ..
  • platynowłosy lubi to

#107 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2015 - 23:38

Dzięki Darku.



#108 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 09:03

Trudno dziwić się nerwowości właścicieli pensjonatów, jeśli odbierają takie zapytania. Oni zdają sobie sprawę, że to bilet w jedną stronę, z drugiej strony chcieliby myśleć że kiedyś taki ośrodek oraz okolica wraz z wodami znowu miały charakter turystyczny- będzie tak jak kiedyś. Wydaje mi się jednak, że te dylematy już na wiosnę będą nieaktualne ponieważ nikt nie będzie jeździł nigdzie poza Polskę.

W maju tego roku (2015) deklaracja dwóch znaczących polityków wdawały się nieprawdopodobne, a przynajmniej odległe w czasie nieokreślonym, zatem nieniepokojące:

 

1. ‘We Will Gather Together Kurds And Arabs, And All Of The Muslim World, And Invade Jerusalem, And Create A One World Islamic Empire”

 

“ Zjednoczymy wspólnie Kurdów oraz Arabów I cały muzułmański świat i najedziemy Jerozolime i stworzymy Jedno Światowe Islamskie Imeprium”

 

Premier Erdogan

 

2. “…by Allah’s will, Jerusalem belongs to the Kurds, the Turks, the Arabs, and to all Muslims. And as our forefathers fought side by side at Gallipoli, and just as our forefathers went together to liberate Jerusalem with Saladin, we will march together on the same path.”

 

“Z woli Allaha, Jerozolima należy do Kurdów, Turków, Arabów i  wszystkich Muzułmanów.  Tak jak nasi przodkowie walczyli ramię w ramię pod Gallipoli i tak jak nasi przodkowie wyruszyli razem aby z Saladynem wyzwolić Jerozolimę, tak my podążymy tą samą ścieżką.”

 

Ahmet Davutoğlu

 

To było podczas jednej uroczystości, otwarcia jakiegoś lotniska. Dziś kiedy Turcy w 3 dni przerzucili 1000 czołgów na granicę z Syrią, weszli militarnie na teren Iraku, od roku pozwalają ze swojego terytorium prowadzić ostrzał tzw. Państwu Islamskiemu ,te słowa brzmią w zupełnie innym tonie.  Prawda?

 

Wtedy kiedy to się stanie w Europie wybuchnie muzułmańskie powstanie na skalę dla mieszkańców niewyobrażalną, ponieważ śnią i nie chcą się obudzić.

 

Z tego też powodu, wracając do tematu, skończą się wyjazdy po Europie w ogóle, nie będzie żadnego wędkarstwa i żadnej turystyki. Zostanie wędkarstwo w PL, bo Polska będzie najbezpieczniejszym krajem, przynajmniej przez jakiś czas, a na pewno do mementu kiedy George Soros i jego przyjaciele będą próbowali zrobić nam Majdan, tak jak zrobili to na Ukrainie (podchody już się zaczęły). Miało być niepolitycznie, ale nie da się nie połączyć schyłku turystyki wędkarskiej bez okoliczności tychże.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 06 grudzień 2015 - 09:04


#109 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 06 grudzień 2015 - 15:54

Brawo, Krzysiek_W. Logiczna analiza.

Tak będzie.

Od lat twierdzę, że Europa spłynie krwią. Najpierw Francja.

Miałem już nic nie pisać w wątku po usunięciu moich postów przez moderatora, ale nie wytrzymałem.

Cóż, nie ma wpisu, nie ma problemu.


  • giaur27, coma i grzesiekp. lubią to

#110 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 07 grudzień 2015 - 12:13

Fotka z pewnej szwedzkiej str.
Tam były fajne komentarze.
Czekam na Wasze.

Załączone pliki



#111 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 13:44

Francja powoli się budzi. Prawica dochodzi do władzy. Zwykli ludzie mają po prostu dość lewactwa.



#112 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 grudzień 2015 - 13:47

Mieszanie do tego dzieci, obojętnie jakich czarnych białych czy jakis innych jest niemoralne i obrzydliwe. Tak samo jak ukladanie tego fotografii tego nieszczęsnego utopinego chłopczyka by wyszła bardziej szokująca.. Naprawdę  dajmy temu spokój..One nie są winne i nic nie rozumieją. Oby miały szczęśliwe dziecinstwo i aby nikt ich nie indoktrynował w jedną czy drugą stronę.


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 07 grudzień 2015 - 13:52


#113 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 grudzień 2015 - 14:10

Jeżeli ktoś przychodzi do mojego domu z automatu otrzymuje status "Gościa" i wszelkie należne temu statusowi przywileje a my Polacy na gościnie znamy sie jak nikt inny :)

 

Sytuacja zmienia się diametralnie jak ów jegomość mówi coś do mnie w trybie roszczeniowym, nie szanuje zasad panujących w moim domu wtedy z automatu otrzymuje status "Intruz" palcem wskazuje w którym kierunku znajdują się drzwi i butem pomagam opuścić intruzowi mój dom. 

 

Nie jestem w stanie zrozumieć sytuacji w której obcokrajowiec czuje się pewniej niż ludzie mieszający na swojej ziemi od setek/tysięcy lat. Jawnie przyznaje sie do łamania ich prawa i mówi o tym że nie zamierza go respektować w przyszłości.

 

Jeżeli kiedykolwiek wyjadę i osiedlę się poza granicami kraju prawdopodobnie do końca życia będę czuł się tam jak gość. To ja mam się dostosować do praw i obyczajów miejsca do którego przybyłem, nie odwrotnie.



#114 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 grudzień 2015 - 14:22

Fotka z pewnej szwedzkiej str.
Tam były fajne komentarze.
Czekam na Wasze.

Nie podniecaj się to są dzieci , jeszcze niegroźne i normalne !

Ja jestem radykalny i wiem gdzie jest muzułmanów miejsce , w szczególności tych dobrze wykształconych ! Zupełnie nie rozumiem Twojego stwierdzenia , że  z dobrym zawodem znaczy bezpiecznie ? Bzdura ! Kiedys się obudzisz  i mam nadzieję , że szybko to nastąpi .

Poza tym ładne ryby łowisz ;)


  • jbk lubi to

#115 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 07 grudzień 2015 - 14:37

 

Ja jestem radykalny i wiem gdzie jest muzułmanów miejsce , w szczególności tych dobrze wykształconych !

 

Gdzie jest ich miejsce, jeśli można prosić o informacje?


  • gulf lubi to

#116 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 grudzień 2015 - 14:55

informacja stricte prywatna , przykro mi :)


Użytkownik m a t edytował ten post 07 grudzień 2015 - 14:55


#117 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 07 grudzień 2015 - 15:21

Fotka jak fotka.( nikt nie umarł,wszyscy cali)
A co to nie ma dzieci na zdjęciach reklamujących np.pieluchy!
Skąd ta mowa nienawiści.
Ja się nie podniecam,
inne hobby mam(już mówiłem)
Ja tak nie powiedziałem.ze z dobrym zawodem to bezpiecznie ( wszystko poprzekrecane) ;)
Ps
A fotka podpisana była:
"Jedno z moich ulubionych zdjęć"

Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 07 grudzień 2015 - 15:45


#118 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 07 grudzień 2015 - 15:30

informacja stricte prywatna , przykro mi :)

Odpowiedz proszę Robertowi, bo ja również umieram z ciekawości :huh:



#119 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 grudzień 2015 - 17:04

Ja odpowiem: wszyscy wykształceni emigranci byli wyłapywani już na granicy(Niemiec) przez punkty werbunkowe wielkich koncernów... Drenaż specjalistow podobnie jak w Polsce. Na studiach młodzi nie dyskutują czy wyjechać tylko dokąd i gdzie się bardziej opłaca. No chyba, że kto d..pa i nic nie umie. Albo ma zobowiązania w PL

 

P.S.: wykształenie nie ma nic wspolnego z jaimkolwiek fanatyzmem czy teroryzmem Przykłady bardzo wykształconych  terrorystow czy ideologicznych zbrodniarzy(np Pol Pot)można mnożyć. Np wspominany przez mnie major lekarz armii amerykańskiej czy Anwar  Al Awaki


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 07 grudzień 2015 - 17:10

  • coma lubi to

#120 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 07 grudzień 2015 - 20:04

Sporo osób w Se widzi w fotce "niewinne" propagowanie islamu... hm