Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2250 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 sierpień 2024 - 08:40



Instrukcja, instrukcją. Jeśli w spisie części występują podkładki wymiarowe w kilku rozmiarach to dla mnie wystarczający dowód na regulację.

Dziś sobie przysiadłem do manuali Suzuki bo akurat tych mam najwięcej. Mam je od 9.9 do czysta. Tu kilka foto z 30-40KM.
.
.


ccc2670b1cfc88841aa7c8634859461e.jpge40e2f236d50a6f660353572c653076d.jpg077ba0d92a287337474ccfd39f004bd3.jpgfe13550806eadd83a6a2ef5b5b1454be.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • MIGOTKA i Qh_ lubią to

#2222 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 02 sierpień 2024 - 12:20

Heheh nadal nie rozumiesz problemu ;) na czuja to zregulujesz:) wytniesz sobie okno w spodzinie skasujesz i zaspawasz? Spodzina to nie dyfer-most że możesz sobie robic na zywym, otwartym, zlozyskowanym i wyosiowanym "organizmie" Amen

Co tak zamilkłeś , nie odniesiesz się do "głupot" o których pisałem ? Te setki silników to zapewne nowych w kartonach przerzuciles , a tam się niczego nie naprawia ;)

A co do serwisowek to posiadam do Yamahy 25km i 15km oraz do Tohatsu 25/30 4t

Użytkownik highvoltage edytował ten post 02 sierpień 2024 - 12:24


#2223 OFFLINE   t_omasz

t_omasz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 sierpień 2024 - 06:50

Ile jest tego luzu ?

Ale się dyskusja rozwinęła :) Postaram się dzisiaj pomierzyć luzy, to dam znać, silnik nie daje żadnych niepokojących objawów, dźwięków. Opiłków ze słodzony od 5 lat też nie widzę w oleju a olej co pół roku wymieniam. 
A zapytam się o wirniki zamówiłem oryginał ale mój miejscowy przedstawiciel to porazka bo wiecznie terminy przeciąga a miał być na miejscu, tydzień temu. Macie może sprawdzony sklep z oryginałami na necie , bo zamiennik to chyba nie warto? 



#2224 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 sierpień 2024 - 08:54

Centrum wędkarskie i motorowodne Gorzów Wielkopolski. Jak jeszcze miałem yamahe zaopatrywałem się u nich.

#2225 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 03 sierpień 2024 - 22:56

Co tak zamilkłeś , nie odniesiesz się do "głupot" o których pisałem ? Te setki silników to zapewne nowych w kartonach przerzuciles , a tam się niczego nie naprawia ;)

A co do serwisowek to posiadam do Yamahy 25km i 15km oraz do Tohatsu 25/30 4t

Porozmawiaj z ludźmi tu na forum którym pomagałem naprawić ich silniki, które w teorii były nienaprawialne przez serwisy i innych specjalistów a potem się wypowiadaj.

Wypowiadać się nie ma sensu bo piszesz takie bzdury ze brak słów ale to tylko z braku wiedzy. Ja już Ci dałem tyle wskazówek w tych krótkich postach, że gdybys czaił cokolwiek to już byś wiedział jak rozwinąć temat że zmierzeniem luzu ale najzwyczajniej w świece nie masz bladego pojęcia- jeden z forumowiczów dzisiaj nawet do mnie dzwonil czytając to co piszesz i śmiał się wypowiadając się na Twój temat niekoniecznie dobrze ale cytował nie będę:) dobranoc

Użytkownik womaly23 edytował ten post 03 sierpień 2024 - 23:01


#2226 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 00:37

Porozmawiaj z ludźmi tu na forum którym pomagałem naprawić ich silniki, które w teorii były nienaprawialne przez serwisy i innych specjalistów a potem się wypowiadaj.

Wypowiadać się nie ma sensu bo piszesz takie bzdury ze brak słów ale to tylko z braku wiedzy. Ja już Ci dałem tyle wskazówek w tych krótkich postach, że gdybys czaił cokolwiek to już byś wiedział jak rozwinąć temat że zmierzeniem luzu ale najzwyczajniej w świece nie masz bladego pojęcia- jeden z forumowiczów dzisiaj nawet do mnie dzwonil czytając to co piszesz i śmiał się wypowiadając się na Twój temat niekoniecznie dobrze ale cytował nie będę :) dobranoc

 

To jak masz ten honor czy nie ? Nie da sie regulowac czy jednak da ? Glupota to ty sie wykazales bo nie masz pojęcia o najprostszych kwestiach. Poczytaj wyżej posty ludzi którzy maja pojęcie w temacie Tresor wrzucil dokładnie to samo tyle ze od  Suzuki z pomiarem luzu gora dol czujnikiem zegarowym i dostepnymi nieistniejacymi według ciebie podkladkami.  Osmieszyles sie i rozumiem irytacje  wiec następnym razem zastanów sie zanim komuś zarzucisz pisanie głupot mając zerowa wiedze na ten temat. 


Użytkownik highvoltage edytował ten post 04 sierpień 2024 - 00:56


#2227 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 01:20

Ale się dyskusja rozwinęła :) Postaram się dzisiaj pomierzyć luzy, to dam znać, silnik nie daje żadnych niepokojących objawów, dźwięków. Opiłków ze słodzony od 5 lat też nie widzę w oleju a olej co pół roku wymieniam.
A zapytam się o wirniki zamówiłem oryginał ale mój miejscowy przedstawiciel to porazka bo wiecznie terminy przeciąga a miał być na miejscu, tydzień temu. Macie może sprawdzony sklep z oryginałami na necie , bo zamiennik to chyba nie warto?


Napisałem PW

#2228 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 04 sierpień 2024 - 03:16

Dyskusja z Toba nie ma sensu, Ty nadal nie wierzysz w to co piszesz:)

#2229 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2024 - 07:27

Niestety brak chęci poszerzania wiedzy jest dziś powszechny. W serwisach pracują często ludzie przypadkowi. Często oferują wymianę dużych części lub całych jednostek bo naprawa czy prawidłowa regulacja ich przerasta. Smutne bo serwisy są nietanie.

 

Na szczęście zaburtowka nie wymaga ingerencji. Ale pamietam jak pojechałem do serwisu scigiem Suzuki, który przerywał na wysokich obrotach. Serwis podpial pod kompa za jedyne paręset złotych, ale sie poddał bo miałem wpiętego wyścigowego Bazzaza do ingerowania w ECU, AFR, Quick shifter itp. . Zalecili wymianę ECU czyli głównego kompa za parę tysięcy. Wróciłem do domu wypinać Bazzaza podpiętego do kompa, dwóch rzędów przepustnic i wtrysków itd czyli dziesiątki kabli. Załamałem sie szczerze mówiąc. Ale zacząłem dumać, myślec, sprawdzać, dotykać. Bez kompa i dedykowanych mierników. I się okazało, że uszkodzony był czujnik złożenia bocznej nóżki. Zajęło mi to pół godziny. Zamówiłem na Allegro za 20pln używkę i poleciałem sie ścigać sprawnym moto.

 

Zacząłem też serwisy omijać bo to nie jedyny taki przypadek, pracują tam często ludzie przypadkowi, przychodzący odwalić szychtę a nie się rozwijać. Nie umiejący czytać serwisówek, ba nawet nie zadający sobie takiego trudu.
Oczywiście przepraszam wszystkich, za komentarz ogólny, dobrych mechaników serwisowych, bo tacy tez są. Ale ci co ja poznałem, prędzej czy później otwierali własne warsztaty.

 

Skoro ja amator, bez narzędzi, poprawiam po serwisie, to coś jest nie tak. I nawet ja, żyjący z czego innego, a grzebiący tak naprawdę z przymusu, umiem czytać ze zrozumieniem spis części, czy serwisówkę. Jak widać nie wszystkim się chce.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 04 sierpień 2024 - 07:30


#2230 OFFLINE   t_omasz

t_omasz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 04 sierpień 2024 - 08:48

Akurat w dokumentach serwisowych od Yamahy nie znalazłem nic o pomiarze luzu na wałku napędowym, a podkładki są do regulacji wysokości, ale ze względu na wysokość łożyska oporowego. 

Załączone pliki


  • Sailfish lubi to

#2231 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 11:23

Akurat w dokumentach serwisowych od Yamahy nie znalazłem nic o pomiarze luzu na wałku napędowym, a podkładki są do regulacji wysokości, ale ze względu na wysokość łożyska oporowego.


No to jeszcze raz bo może umknęło , pozycja nr 1 luz na przekładni pionowej.
"pinion gear back up shim" czyli podkładka pod pinion. No prościej się już nie da

Załączony plik  post-75613-0-77501900-1722468679.jpg   67,02 KB   6 Ilość pobrań

#2232 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 11:27

Dyskusja z Toba nie ma sensu, Ty nadal nie wierzysz w to co piszesz:)


Nie kazdy musi znać język angielski żeby zrozumieć instrukcje. Jak czegos nie rozumiesz to poproś to ktoś ci wytłumaczy i nie będziesz bzdur wypisywał o wycinaniu dziur w spodzinach :D

#2233 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2024 - 12:45

Czlowieki są straszne. Lepiej nie pytać. Oszukują. Dokuczają. ;)

 

Na szczęście jest też tłumacz gugla a dziś nawet wystarczy zrobić fotkę tekstu z telefonu i przetłumaczy. No ale to by trzeba chcieć. No i dopuścić do siebie myśl, ze się wszystkiego nie wie.

 

Kurcze dziś Ameryka. Elektroniczne wersje. Tłumacz. Filmiki w internecie w każdym języku. Ja do dziś mam „service manuale” od poloneza (wydany przez FSO), książkę do golfa 1, pierwszej Vectry itd. Papierowe. To było wyzwanie zdobyć. Kto miał rządził. Nawet skserowanie było problemem. A MZ to pamietam jak robiliśmy na czuja to silnik składałem 3 razy bo jak mi się skrzynia rozsypała to składanie na zasadzie puzzle raz miałem biegi wsteczne nagle a raz chyba z 8 biegów.

To były czasy. Dziś juz nie ma czasów. :D 

I ludzie wtedy ze sobą rozmawiali i sobie pomagali. Dziś jest za łatwo, to sobie trzeba szukać sztucznych problemów.



#2234 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 04 sierpień 2024 - 12:48

Nie kazdy musi znać język angielski żeby zrozumieć instrukcje. Jak czegos nie rozumiesz to poproś to ktoś ci wytłumaczy i nie będziesz bzdur wypisywał o wycinaniu dziur w spodzinach :D



#2235 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 04 sierpień 2024 - 12:50

Nie kazdy musi znać język angielski żeby zrozumieć instrukcje. Jak czegos nie rozumiesz to poproś to ktoś ci wytłumaczy i nie będziesz bzdur wypisywał o wycinaniu dziur w spodzinach :D


Stanowczo powinieneś odłożyć w trybie pilnym leki które bierzesz i zmien lekarza - ten nie pomaga:) Zdecydowanie zerwało Ci uszczelkę pod głowica, podejrzewam że zaraz dojdzie u Ciebie do zatarcia , być może nawet korba bokiem wyleci he

Użytkownik womaly23 edytował ten post 04 sierpień 2024 - 12:53


#2236 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 12:53

Heheh nadal nie rozumiesz problemu ;) na czuja to zregulujesz:) wytniesz sobie okno w spodzinie skasujesz i zaspawasz? Spodzina to nie dyfer-most że możesz sobie robic na zywym, otwartym, zlozyskowanym i wyosiowanym "organizmie" Amen


Wyciales już okno? 😂

#2237 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 12:55

Najpierw musiałbyś nauczyć sie czytać ze zrozumieniem zebym dalej odpisywal na Twoje farmazony :) Czy ja gdzieś napisałem że mam opiłki:) No to tu kwestie mamy wyjaśnioną, a teraz proszę opisz jak kasujesz ten luz:)


Podkładkami , podkładkami się kasuje 😂

#2238 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 04 sierpień 2024 - 12:59

Ty nadal nie rozumiesz, pokaz proszę jak to robisz ????

#2239 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 13:07

Mierzysz luz góra dół czujnikiem zegarowym tak jak na zdjęciu od kolegi Tresor i dokladasz podkładki co tu nie rozumieć.
Luz jest mierzalny ma określone dopuszczalne normy i można go skasować tyle w temacie żeby był w zakresie.

#2240 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 04 sierpień 2024 - 13:18

No Pan to fachowiec :) zwracam honor:)

A spodzine trzeba rozebrać żeby to zmierzyć- bo tu jeszcze mam wątpliwości? Pytam serio

Ryby brały?:)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 04 sierpień 2024 - 13:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)