Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2277 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 23 sierpień 2020 - 06:13

Witam,podniosłem silnik 2 cm ,trym o jedne oczko od sunąłem od łodzi tak, że po przyłożeniu poziomicy płyta antykawitacyjna jest równolegle do dna łodzi i w dwie dorosłe osoby mam 41km/h ,przed zmianą położenia silnika 41km/h płynąłem sam.

Przecież to bardzo dobry wynik , nie ma co więcej kombinowac to tylko 20 kucyków a łajba nie mała .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1842 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 23 sierpień 2020 - 19:34

Panowie proszę o Pradę bo nie mam pomysłu na problem z pompą wody w yamaszce 8km 2t.po ok pół rocznym postoju na szczęście w beczce odpaliłem silnik i zauważyłem że nie ma kontrolki chłodzenia.po chwili dół silnika piszczał. Z kontrolki jakaś kropelka wody i spaliny. Rozebrałem pompę no i łopatki naderwane i przytarte na obudowie. Na szczęście miałem nowy wirnik wszystko ładnie poczyściłem i poskładałem. Kręcąc śrubą w wodzie samą spodziną pompa lekko unosi wodę przez otwór ale po złożeniu dalej lipa.

Odkręć spodzine i podłącz do wkrętarki wałek napędowy, sprawdzisz w ten sposób czy pompa jest sprawna, jeśli jest szukasz dalej. Ja miałem w swojej 8-ce podobnie ale po wymianie wirnika bo kupiłem taniego chińczyka i okazało się że opór wody i siła odśrodkowa jaką wytwarza pompa przyginały łopatki i nie podnosił wody jak trzeba po założeniu starego wszystko wróciło do normy. Powodzenia

#1843 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 24 sierpień 2020 - 14:22

O tym samym pomyślałem.kręciłem wałkiem przez wiertarkę i woda sikała strumieniem ale dopiero wtedy gdy spodzinę za użyłem aż lekko za pompę i to mi dało do m iyślenia.problem tkwił w nieszczelności najprawdopodobniej między uszczelką a obudową pompy no i jeszcze spory luz był w miejscu osadzeniu na wałku.nie będę się rozpisywał jak to zregenerowałem chyba że ktoś na priw.nie mogłem znaleźć nowej obudowy na Ali jest zestaw naprawczy ale niestety bez tego elementu.pompa obecnie dobrze działa ale jakby ktoś znalazł gdzie można kupić nową do silnika 6-8km 2T to poproszę o linka.

#1844 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2020 - 11:44

Koledzy szukam po necie i widzę różne obrazki poglądowe - jak powinna być położona płyta antykawitacyjna względem dna łodzi? Na równo z dnem? Czy silnik yamaha 20KM da się jakoś wyregulować góra/dół gdy jest już zawieszony na pawęży?



#1845 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 25 sierpień 2020 - 13:27

Zależy od marki silnika ,dane są podawane w instrukcji obsługi,Honda (bf20kM) podaje 0-50mm normalnie powieszony stopa S,płyta jest 40mm po niżej dna łodzi ,prędkość w dwie  osoby 35km/h ,po podniesieniu o 2cm ,wzrosła do 40 km/h , dwie osoby przy sporej falce po ,prostu trzeba pokombinować .

 

progressive-engine-height.jpg


Użytkownik perch22 edytował ten post 25 sierpień 2020 - 13:44


#1846 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2020 - 13:34

Da się go na jakichś śrubach wyregulować dół/góra jak się go zawiesi na pawęży?

Czyli najlepiej delikatnie wyżej niż dno.



#1847 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 25 sierpień 2020 - 16:13

Obrazek 8.7 to 1-2 cale poniżej dna, to podstawowe zalecenie, a jak kto chce to można podnosić dalej ale raczej tylko do wysokości dna.

Silnik podnosi się podkładając listewki w uchwyt, by nie opadł za nisko. Jak pawęż za wysoka to gorzej bo albo ciąć pawęż albo zmienić silnik na dłuższą kolumnę.



#1848 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2020 - 13:32

A jak pawęż za niska i pomimo listewki do podniesienia dalej płyta jest poniżej dna Łodzi to co? :-)

#1849 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 31 sierpień 2020 - 13:34

To ceownik grubości pawezy wyspawac z blachy 3mm tak żeby zachodził na pawez po kilkanaście cm

#1850 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2020 - 14:03

Ok a na czym ceownik opierałby sie wewnątrz tymi bokami kiedy C? O Łódź?

#1851 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2020 - 14:10

Jest jakiś kontakt z Tobą na Fb, mail co by zdjęcia wysłać i sie doradzić?

#1852 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 31 sierpień 2020 - 20:21

Ja podłożyłem kawałki gumy - pasa transmisyjnego

#1853 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 31 sierpień 2020 - 20:50

Wszystko fajnie z tym podnoszeniem , tylko dochodzi jeszcze aspekt łapania powietrza przez śrubę , proponuję zrobić zwrot o 180 stopni i będzie widac czy ustawienie jest dobre

#1854 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 31 sierpień 2020 - 21:17

Wszystko fajnie z tym podnoszeniem , tylko dochodzi jeszcze aspekt łapania powietrza przez śrubę , proponuję zrobić zwrot o 180 stopni i będzie widac czy ustawienie jest dobre

To chyba logiczne że należy podnieść z głową a nie na głupa, i zanim sie przewierci to trzeba podestowac, szczególnie przy mocnych skrętach płynąć na Maxa bo w tych momentach potrafi zamielic.

180 stopni niczego nie wyjsni - testy testy testy
...

Użytkownik womaly23 edytował ten post 31 sierpień 2020 - 21:18


#1855 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 31 sierpień 2020 - 22:57

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem, poza płynięciem na wprost gdzie można silnik podnieść na max i każdy ruch w górę to będzie wzrost prędkości ( oczywiście będzie ten punkt w którym będzie max i już nic więcej się nie da). Jednakże podnoszenie silnika powoduje też to że jeżeli się przesadzi to nie będziemy mogli skręcać o większy kąt bo będzie nam śruba łapała powietrze. Ale to już zależy po części od konstrukcji łódki, nachylenia pawęży itd Ja mialem tak że Yamaha f25 ustawiona 3cm poniżej dna łodzi nie pozwalała na skręcanie a już na Etec 25 którego nie trzeba było podnosić i był też 3cm poniżej nie było opcji żeby wyskoczyła śruba i złapała powietrze mimo kręcenia się łódka w kółko.
Więc to nie jest takie oczywiste

#1856 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 01 wrzesień 2020 - 08:45

Testy testy testy

#1857 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 17:57

Witam , kupiłem Yamahę 15km dwusuw (95r) i strasznie ciężko skręca się na boki , jest na to jakiś sposób by to nasmarować ,bo patrzyłem na tą kolumnę i tam żadnego zaworu do smarowania nie zauważyłem ?



#1858 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 19:11

Zobacz czy nie jest skręcony na kolumnie - śruba motylek lub inną ze sprężyna, na górze na kolumnie powinno coś byc

#1859 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 19:17

U mnie na kolumnie jest srubka na klucz 10 którą się dociska/luzyluje zeby sie lżej lub ciężej skręcało.

#1860 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 wrzesień 2020 - 14:22

Mam takie pytanko do bardziej obeznanych w temacie silników Yamaha. Mam przy Romanie (jednopłaszczowa) silniczek Yamaha z 2011r 9,9/15 KM. To ten większy i cięższy model, który na czapie ma opisane 9,9 ale można go odkręcić na 15 KM bez żadnych przeróbek przesuwając taką śrubkę na pręciku do góry. I tak mam zrobione. Czyli mam 15KM.

 Pytanko brzmi. Czy przy normalnym załadunku wędkarskim ( torba ,skrzynia z przynętami, echo, wedki i pozostałe duperele) licząc na 2 osoby prędkość max 31-32 km/h to norma i nic się nie da polepszyć, czy może jednak coś da się jeszcze ? No i jaka śruba byłaby najbardziej odpowiednia w takim zestawieniu z łódką Romana?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych