Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sznur intermediate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2016 - 21:53

Chyba się skuszę, szukam czegoś do mokrej, kij #5 9' CTS Vintage.

Polcam Rio AquaLux clear.

Nota bene, na bolki też ;)



#62 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:49

@harp Jakiego switcha kupiles? Pytam bo sam jestem na etapie kupna takiego sprzetu.

#63 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:56

Polcam Rio AquaLux clear.

Nota bene, na bolki też ;)

 

Dzięki za sugestię, zdecydowałem się i kupiłem SA Mastery Wet Tip -WF-F/S-I Clear.


  • spinnerman lubi to

#64 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:59

Po przeczytaniu watku - wyprobuje cleara na OSie :)

#65 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 00:06

Ictus Właściwie to chyba spey echo tr 13 stóp klasa 7 ma bardzo dużą rozpiętość jesli chodzi o masę głowic. Skagit 540gr jest podobno najoptymalniejszy. Nie jest to fast więc rzuca się lekko bez przyspieszeń lata to bardzo sympatycznie.

Wujek widziałem te filmy. Szykuję się na takie łowienie.

Użytkownik harp edytował ten post 03 styczeń 2016 - 00:08


#66 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:32

Dzięki za sugestię, zdecydowałem się i kupiłem SA Mastery Wet Tip -WF-F/S-I Clear.

Tys piknie ;)

Z SA, miałem kiedyś Mastery Streamer Express Clear Tip. Uważam, że to znakomita linka pod wielkorzeczne łowienie. Ma długą coś na 8-9 metrów przeźroczystą, ciężką, intermedialną głowicę . Bardzo łatwo się tym rzucało dużymi streamerami. Gdybym miał teraz kompletować zestaw typowo pod bolki, właśnie na taką linkę bym się zdecydował.

 

#67 OFFLINE   marcin1741

marcin1741

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • Lokalizacjablisko Warszawy
  • Imię:Marcin

Napisano 03 styczeń 2016 - 14:09

Wrzućcie proszę linki do tych filmów z chorwackimi boleniami.

Harp, masz zacny kij) Tylko z  łódki/pontonu wygodniej raczej SH, niż switch.

  



#68 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 styczeń 2016 - 14:33

Resztę znajdziesz sam.

pozdrawiam



#69 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 styczeń 2016 - 14:37


Wujek widziałem te filmy. Szykuję się na takie łowienie.

Ciekaw jestem jak Ci będzie szło. Będziemy w kontakcie :). W łowienie nie będę Ci się wcinał bo z doświadczenia wiem że bolenie najlepiej się łowi samemu. Jak dojdzie do mnie sprzęt to biorę się za treningi.


  • luk_hna lubi to

#70 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 15:10

Wujek czekamy na maj. Co do łowienia z pływadła to mam kijków jednoręcznych .....chyba za dużo.

#71 OFFLINE   marcin1741

marcin1741

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • Lokalizacjablisko Warszawy
  • Imię:Marcin

Napisano 03 styczeń 2016 - 16:00

Dzięki za film. Ładnie łowi, ładnie rzuca, piękna rybna rzeka i bajkowe okoliczności przyrody )

Akcja kija z filmu bardzo podobna do TR-a. Mi się udało złowić bolenia ok.60 cm na Jaxona Switch #7- jest to delikatny kij, a rybka nie poszalała, więc na TR masz duży zapas mocy na dużo większe ryby. Oby do wiosny ) 

Pozdrawiam!



#72 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 16:05

Do Bolka wystarczy kij klasy 5. Jednak by coś dalej podać na Wiśle trzeba ciut inaczej niestety.

#73 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 styczeń 2016 - 18:42

Te 5 to z brzegu czy łodzi? Z łodzi najczęściej bolenie holuje się ze spokojnej w nurt, ryba schodzi z nurtem poniżej i trzeba ją holować pod silny prąd. Zupełnie inna zabawa niż z brzegu.



#74 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:04

Z brzegu 5. Wiadomo, że do łodzi w nurcie Wisły ciężko byłoby dociągnąć taką witką. Switch i klasa 5 z brzegu . Z łodzi myślę jednoręczne 7 lub 8 minimum.

Z łodzi jeszcze nie łowienia na muchę bolków. Cholerę. To jeszcze tyle miesięcy!!

Użytkownik harp edytował ten post 03 styczeń 2016 - 19:06


#75 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:38

Powiedzcie na ile to myslenie jest bledne. Oczywiscie bywa ze bolki lowi sie blisko ale chyba zasieg rzutu jestt duzym ulatwieniem.

 

Czy zasieg rzutu nie jest jednym z najwazniejszych parametrow boleniowej muchowki?

Mam muchowke w klasie #6 i jednoreczna WFka latala mi odrobine za blisko - zwlaszcza na krystalicznie czystej wodzie. Wiem ze musze poprawic technike i np. Bartek Rapiej moja wedka i sznurem rzuca znacznie dalej. Licze na to ze switch lub inna speyowa DHda mi wiekszy zasieg nim osiagne mistrzostwo rzutowe co raczej szybko nie nastapi bo jakos malo zdolny jestem.

 

Nawet rozwazalem 15 stopowa DH ale kilka osob mi ja mocno odradzilo jako mocno nieporeczna na wody PL. Aktualnie mysle o czyms co posle zarowno glowacicowego streamera (odleglosc nie jest kluczowa, choc wole ja miec) jak i boleniowego sredniego lub malego streamerka. Tu mam zagwozdke. Niektorzy twierdza ze 12,6' stopy to absolutny maks i powinienem celowac w 11' stop - zwlaszcza na San i Soline.

 

Pozdrawiam

Pawel



#76 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:06

Wszystkie bolenie jakie widziałem złowione i złowiłem na muchę brały blisko brzegu Raczej na wstawioną muchę. Sprzęt masz wystarczający. Można zawsze wypuścić z prądem w miejsce ataków i tam trzymać. Wędka dwuręczna to raczej na przykosy. Bardziej jako trening przed trociami na rzekach pomorskich. Okaże się w nowym sezonie jeśli czas pozwoli.
Co do długości wędki dwuręcznej nie jestem specjalistą. Co mogę powiedzieć to to że brodząc z dłuższym kijem łatwiej będzie operować głowicą uformowac D i wyrwać głowicę z wody. Długi kij z brzegu to gałęzie drzew i czasem głowica podczas rzutów może wydawać się za krótka.

#77 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:31

Na czym polega wstawiona mucha?
Na wypuszczona przynete bolki lowilem tylko na spina z brzegu na leniucha, wstawialem wobka w miejsce gdzie po ataku przeplywal bolek a nurt odbijajacy od glowki oddalal wobka od brzegu i w ten sposob trafilem 78cm. Czy twoje wstawienie to to samo, szczerze mowiac sadzilem ze to raczej dziwna metoda choc skuteczna. Jednak wiecej lowilem z lodzi. Na Wisle poza sytuacjami gdy cale stado bolkow atakowalo druzynowo i lowilo sie na krotko, reszta to byly raczej dlugie rzuty - tak mnie uczyli Kalkowscy. Nie wiem na ile inaczej sie teraz lowi. Ostatnio malo lowie boleni bo mucha przejela kontrole nad rozumem a czulem ze sprzet nie taki jak trzeba. Musze sie doszkolic i tyle.

Użytkownik ictus edytował ten post 03 styczeń 2016 - 20:49


#78 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:39

Mucha tutaj strimer z racji, że jest bardzo lekka i delikatna w budowie znakomicie pracuje w płynącej wodzie. Jeśli woda jest pełna zawirowań np: warkocz za przelewem taka imitacja rybki trzymana na napiętej żyłce sama będzie wabić jak żywa rybka. Wystarczy pochylać lub podciągać szczytówkę o kilkadziesiąt centymetrów. Jeśli jest to miejsce gdzie występują boleśnie i ponawiam są ataki to powinno wystarczyć. Minusem jest monotonia podobna jak przy łowienia na spławik.

#79 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:54

Jak wazne jest aby streamer byl wierna imitacja popularnych ofiar aspiusa? Mozna poszalec ze streamerami czy maja byc np wierna imitacja uklejki? Przy spiningu chyba wazniejsza byla praca i warstwa wody w ktorej pracowal wobek bo mialem ataki nawet na imitacje pstraga. Tu jest podobnie? Budowa streamera powinna byc specyficzna? Na Sanie uzywam stosunkowo malych streamerow nawet na duze ryby, na dodatek kreca mi je rozni koledzy bo sam sie za to nie zabralem.

@harp no i najwazniejsze - czy glowica rzutowa bedzie ploszyc bolki? Z brzegu zwykle nie mam miejsca za plecami a oprocz wypuszczania chcialbym tez porzucac. Nawet do SH #6 teraz sa glowice i mysle czy to nie ulatwi sprawy.

Użytkownik ictus edytował ten post 03 styczeń 2016 - 21:03


#80 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2016 - 21:50

Ja staram się robić strimery jak najwierniejsze uklei największy na którego miałem Bolka to szczupakowe ponad 15cm . Jednak nie czuję się ekspertem w tym kierunku. Piszę co sam zauważyłem.
Czy będziesz płoszył głowicą? Trzeba sprawdzić. Te pod nogami mogą się zniechęcić.