Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia PZW 2016.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Milan

Milan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaCiurki, siurki, strumyki
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:FishingTramp

Napisano 04 grudzień 2015 - 20:40

Kotwic, być może brakło nam doświadczenia. Byliśmy gotowi coś pomóc w kole, na ile to możliwe zacząć jakieś działania... wniesc troche świeżości i może z czasem kruszyć ten beton na górze. Byłem rok członkiem sądu koleżenskiego i zrezygnowałem, bo nie chciałem się podpisywać nazwiskiem pod tym gównem. Mięsiarstwo i łamanie przepisów niestety jest dopuszczone przez władze koła, a i podejrzewam, że wyżej, bo niektorzy z kola zasiadają także w okregu. Wszystko można byle w kasie się zgadzało. Jak się zagłębilem trochę w temat uznałem, że wszystko jest przeliczane na złotówki i ciężko będzie coś zdziałać. Może brakło wyczucia czasu. Może oczekiwałem zbyt szybkich efektów ale niestety większość ludzi miało inną wizje wędkarstwa. Kurde 3 lata niemal mialem spokój az tu gul skacze dp gardła. Po co się wnerwiać młody jeszcze jestem lepiej na ryby pojechać...

#102 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:27

Operat czytała garstka ludzi (głównie zainteresowani użytkowaniem rybackim) co oznacza, że jest to ledwie kilka tysięcy osób, ale jak powszechnie widać, setki tysięcy wędkarzy wiedzą jakie to straszliwe ustrojstwo.
 

Piotrek, ja kiedyś prosiłem o udostępnienie operatu od OM ale okazało się że tajne/poufne :rolleyes: .



#103 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:53

Bartek może się wypowie, Darku, zna przecież Piotrka i myślę, iż chłopaki mają wiele wspólnego. Faktycznie, nie wiem, jak jest z dostępnością operatu. Jakby co, spytam się Olka. Dla niewtajemniczonych. Olek to ichtiolog. W PZW Piotrków Tryb.



#104 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6267 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:01

Operat jest częścią składową umowy na użytkowanie obwodu rybackiego i jako takie mogą być traktowane jako poufne. 



#105 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:09

I najczęściej takie są. Przynajmniej u mnie w Okręgu.



#106 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:10

Kotwic, być może brakło nam doświadczenia. Byliśmy gotowi coś pomóc w kole, na ile to możliwe zacząć jakieś działania... wniesc troche świeżości i może z czasem kruszyć ten beton na górze. Byłem rok członkiem sądu koleżenskiego i zrezygnowałem, bo nie chciałem się podpisywać nazwiskiem pod tym gównem.

 Bardzo cieszę się, że brałeś udział w istnieniu i pracy użytkownika rybackiego. Wbrew pozorom wiele osób ogranicza się wyłącznie do biadolenia i żądań, nie mając nawet pojęcia jak to działa i ile własnej pracy trzeba poświęcić. Przykro mi tylko, że przytrafiło ci się mizerne acz pospolite podejście w kole/okręgu/firmie. Nie brać udziału w zarządzaniu ale żądać, płacić 200 zł/rok i krytykować tych co mają inne wizje, łowić ile się da i mówić że wyj..bali ryby :D . Hmm, mam nadzieję, że słowa te nie brzmią wulgarnie, lecz patriotycznie :lol:

 

Piotrek, ja kiedyś prosiłem o udostępnienie operatu od OM ale okazało się że tajne/poufne :rolleyes: .

Tutaj niestety wiele nie pomogę. Nie podejmę się oficjalnych lub nieoficjalnych, koleżeńskich lub prokuratorskich sposobów zdobycia tych operatów.

Ustawodawca nie przewidział upublicznienia takich danych, z drugiej strony jest to dokument klasy "księgowo-tajnej", coś jak biznesplan. Niby łatwo to napisać i sprawdzić, ale szczegóły mają znaczenie.

Co jednak ważne, PZW to członkowie, oni wszakże wybierają zarząd, oni biorą udział w zebraniach, wyborach itp. Czy z tej strony nie ma wglądu do dokumentów? Mówię o konkretnym (swoim) kole, najwyżej okręgu?

Wody Gosp. Ryb. i prywatnych użytkowników rybackich są "ich" zasobami a wędkarz gościem, ale w PZW jest chyba inaczej?


  • Sławek Oppeln Bronikowski, joker i bartsiedlce lubią to

#107 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 05 grudzień 2015 - 10:45

Piotrek, ja kiedyś prosiłem o udostępnienie operatu od OM ale okazało się że tajne/poufne :rolleyes: .

ja też chciałem zobaczyć i toż mogłem pomażyć

 

Operat jest częścią składową umowy na użytkowanie obwodu rybackiego i jako takie mogą być traktowane jako poufne. 

zgadza się że to dane wrażliwe ale z drugiej strony płacisz to chciał byś zobaczyć za co płacisz a nie masz wrażene, że jestes tylko do płacenia i wyp...

Po drugie skoro nie mają nic do zatajenia to przecież chyba można zobaczyć wynik końcowy.



#108 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 grudzień 2015 - 16:30

 

Co jednak ważne, PZW to członkowie, oni wszakże wybierają zarząd, oni biorą udział w zebraniach, wyborach itp. Czy z tej strony nie ma wglądu do dokumentów? Mówię o konkretnym (swoim) kole, najwyżej okręgu?

 

Ja występowałem jako członek koła w OM.



#109 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2162 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 grudzień 2015 - 22:04

wg mnie dostęp do operatów powinien być możliwy jako że dotyczy dzierżawy publicznych wód, jak ktoś ma link do postępowania w którym nastąpił wybór dzierżawcy to poproszę, i zorientuję się co można



#110 OFFLINE   wieszak

wieszak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Wszołek

Napisano 07 grudzień 2015 - 01:49

Sławku, nie obruszaj się  :) Chciałem tylko powiedzieć, że kilka różnych pomysłów było już analizowanych, przynajmniej u mnie.

 

Wiem, że pogląd to niezbyt popularny, ale moim zdaniem najwyższy czas zakończyć czasy wędkarstwa powszechnego, dostępnego dla wszystkich i taniego. Gdyby każda woda miała dzierżawcę komercyjnego, to wędkarz - klient mógłby prezentować najpopularniejszą dziś postawę pt. "płacę i wymagam". Ile trzeba by zapłacić za wędkowanie? Zapewne dużo więcej niż dziś. Może za to dostalibyśmy wodę obfitującą w ryby gatunku, który nas interesuje? Może nie byłbym 100 dni w roku na rybach, tylko 10? Może nie musiałbym jechać do Szwecji, Norwegii, czy Finlandii, by złowić 20 szczupaków jednego dnia? Ja jestem gotów za to zapłacić, a Wy? Moim zdaniem koszty społeczne w postaci braku możliwości finansowych większej części mięsiarzy są do zaakceptowania, a znaczące zmniejszenie presji miałoby zbawienny wpływ na stan i liczebność ichtiofauny.

 

Taki to ze mnie idealista, utopista  :ph34r:

 

To jest nas dwóch utopistów :) . Mam na myśli limitowanie dostępu poprzez płatność dniówkową na wodach związkowych. Bo to jest jedyny sposób na ograniczenie pazerności moich rodaków...

 

BTW, miałem kiedyś możliwość zerknięcia w analizę rejestrów połowów pewnego okręgu. To, co zobaczyłem, mnie po prostu przeraziło :( ... I nie był to fakt, że blisko połowa wędkujących oddała puste rejestry. Nie był to również fakt, że w 2014 roku z wód tegoż okręgu wyjechało blisko 70 ton ryby, choć ten fakt sam w sobie jest szokujący... Mówię o skur...lach (z góry przepraszam modów za ten wulgaryzm), którzy w rejestry wpisali po KILKASET KILO sandaczy  :angry: . Z wiarygodnego źródła wiem, że te ilości wcale nie są przesadzone :(. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wszystko zeżarli...

Ja rozumiem, że Polacy to przedsiębiorczy naród, ale skala TEGO "biznesu" budzi we mnie odruch zabijania...



#111 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 grudzień 2015 - 21:49

Porozumienia w moim okręgu.

http://www.pzw.org.p...zyokregowe_2016

#112 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 14:49

Tak liczyłem, że Mazowsze porozumie sie z Radomiem i na Pilicę bez dopłaty bedzie można jeździć....



#113 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 08 grudzień 2015 - 20:19

Uzasadnienie OM w temacie braku porozumień.

 

http://ompzw.pl/dlac...6,news,685.html



#114 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 09 grudzień 2015 - 08:25

Tak liczyłem, że Mazowsze porozumie sie z Radomiem i na Pilicę bez dopłaty bedzie można jeździć....

Marzenie ściętej głowy. Nawet jakaś niewielka dopłata byłaby do przyjęcia, ale nam nie dane.



#115 OFFLINE   Greg Fish

Greg Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPl
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Fisherman

Napisano 14 grudzień 2015 - 11:00

Okręg Ciechanowski na dzień dzisiejszy porozumienia z Okręgami: Biała Podlaska, Białystok, Olsztyn, Elbląg, Wałbrzych, Legnica. Rozmowy z innymi trwają :)



#116 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 14 grudzień 2015 - 11:43

Koledzy z okręgu Legnica i Wrocław, dajcie znać jak coś będzie wiadomo w sprawie porozumień dotyczących waszych okręgów.



#117 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 14 grudzień 2015 - 11:47

Brak porozumień.... ;)   a opłaty znowu do góry...... :ph34r:  :blink:    



#118 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 14 grudzień 2015 - 11:48

Jedna opłata krajowa powinna być i tyle ... Szkoda że to u nas nie przejdzie bo każdemu zależy na kasie...

#119 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 grudzień 2015 - 12:49

 

"Udostępnienie tak dużego areału wód wędkarzom z innych okręgów nie może odbywać się na warunkach sprzecznych z interesem wędkarzy Okręgu Mazowieckiego."

 

Ahaaa...czyli brak porozumień leży w interesie wędkrzy...  :doh:



#120 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6267 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 grudzień 2015 - 12:57

Okręg siedlecki proponował zawarcie porozumień na poszczególne obwody rybackie. Niestety, to również nie leży w interesie mazowieckich wędkarzy  :ph34r: