Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia PZW 2016.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 14 grudzień 2015 - 16:41

wrocław - nie ma porozumienia z nikim poprostu wylal..... się na nas wędkarzy, więc jak moge zaproponować to przenieść się do wałbrzycha i ma się wtedy porozumienia dolnośląskie (wałbrzych , legnica, jelenia góra) oraz dużo innych ciekawych mniejsc, łącznie z poznaniem z stawce 0, jedyny minus takiego posunięcia to dopłata dla łowiących we wrocławiu 50% czyli 70zł. z drugiej strony niech zarząd wrocławski wie, że to on jest dla nas nie my dla niego. tutaj jest więcej na ten temat http://www.pzw.org.p...rte_na_rok_2016


  • mlynek1976 lubi to

#122 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 17:30

wrocław - nie ma porozumienia z nikim poprostu wylal..... się na nas wędkarzy, więc jak moge zaproponować to przenieść się do wałbrzycha i ma się wtedy porozumienia dolnośląskie (wałbrzych , legnica, jelenia góra) oraz dużo innych ciekawych mniejsc, łącznie z poznaniem z stawce 0, jedyny minus takiego posunięcia to dopłata dla łowiących we wrocławiu 50% czyli 70zł. z drugiej strony niech zarząd wrocławski wie, że to on jest dla nas nie my dla niego. tutaj jest więcej na ten temat http://www.pzw.org.p...rte_na_rok_2016


Niech uchwalą jeszcze okręgi powiatowe :/
Z tymi opłatami i porozumieniami jest po prostu jakiś cyrk :(
Chyba trzeba zrobić tam porządek bo tak dalej nie można nas traktować!!!
Dziadki chyba muszą iść na wcześniejszą emeryturę bo w głowach im się pop.....oliło!!!
Szkoda gadać :(

#123 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:44

Już w tamtym roku odszedłem z Wrocławia do Wałbrzycha i tam zostanę, spokojnie sobie łowiłem w wielu wodach w Polsce a teraz tez tak zostanie i w tym roku dopłacę 70zyla i dalej będe miał święty spokój jak pojadę na dwa-trzy dni nad Wartę, w Zielonogórskie albo do Darłowa. Polecam :)



#124 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:58

Już w tamtym roku odszedłem z Wrocławia do Wałbrzycha i tam zostanę, spokojnie sobie łowiłem w wielu wodach w Polsce a teraz tez tak zostanie i w tym roku dopłacę 70zyla i dalej będe miał święty spokój jak pojadę na dwa-trzy dni nad Wartę, w Zielonogórskie albo do Darłowa. Polecam :)


Ito mi się podoba, nie abym był złośliwy ale to my mamy głos a oni maja nas zacząć słuchać.pozdrawiam

#125 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 21:02

Już w tamtym roku odszedłem z Wrocławia do Wałbrzycha i tam zostanę, spokojnie sobie łowiłem w wielu wodach w Polsce a teraz tez tak zostanie i w tym roku dopłacę 70zyla i dalej będe miał święty spokój jak pojadę na dwa-trzy dni nad Wartę, w Zielonogórskie albo do Darłowa. Polecam :)


Ale wnioskuję, że nie dogadali się wogóle więc za Wrocław trzeba będzie zapłacić całość tj. około 210 zł. Bo skoro Wałbrzych się nie porozumiał to składka wynosi: koszt 100% miejscowej oraz 100% za Wrocław :(

#126 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 14 grudzień 2015 - 23:08

Koledzy z okręgu Legnica i Wrocław, dajcie znać jak coś będzie wiadomo w sprawie porozumień dotyczących waszych okręgów.

1. Z O/Legnica mamy:

http://www.pzw.org.p...pzw_na_2016_rok

 

2. O/Wrocław z tego co czytałem (chyba tu) zaczyna prowadzić politykę dużych okręgów...jak to prawda, marne szanse. Ale jeszcze tego oficjalnie nie widziałem.

Edycja: o, jest nawet wyżej potwierdzenie ;)


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 14 grudzień 2015 - 23:17

  • Sebalos lubi to

#127 OFFLINE   red_666

red_666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZamość

Napisano 15 grudzień 2015 - 00:00

  • A ja wklejam jak jest w okręgu Zamojskim. Zapraszam. Niestety od lat nie mozna dogadać się z okręgiem Przemyskim. A szkoda. Ale jest roztoczańskie morze;) czyli Nielisz i trochę fajnych wód pstrągowych. Jak chcę łowić gdzieś, gdzie nie ma porozumienia to wchodzę na stronę okręgu i wysyłam przelew. Albo dzwonie do wybranego okręgu.  Wkurzaja mnie tylko takie sytuacje, że czasem nikt nie wie gdzie zaczyna się czyja woda. Z pozytywów to poecam poczytać nowe zasady połowu w Zamojskim. Byli ludzie, którzy wpisywali 180 karpi czy szczupaków. Teraz bidule chyba będą głodni chodzić ;)
  • Porozumienia 
  • Okręg PZW w Białej Podlaskiej - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Chełmie - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Częstochowie - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Legnicy - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Lublinie - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Piotrkowie Trybunalskim - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Radomiu - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Rzeszowie - porozumienie na wody nizinne
    BEZ ZBIORNIKÓW
  • Okręg PZW w Siedlcach - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Sieradzu - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Słupsku - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Tarnobrzegu - porozumienie na wody nizinne
     
  • Okręg PZW w Wałbrzychu - porozumienie na wody nizinne
  •  


#128 OFFLINE   red_666

red_666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZamość

Napisano 15 grudzień 2015 - 00:02

Wprowadzono ograniczenia ilościowe i wymiary widełkowe. Może za parę lat będzie po co tu zaglądać. Sam postaram sie wygospodarować trochę więcej czasu na kontrole.



#129 OFFLINE   red_666

red_666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZamość

Napisano 15 grudzień 2015 - 00:05

Regulamin miał być ostrzejszy ale ludzie zachowywali się jakby ktoś im odbierał jedyne źródło jedzenia i z takim zaangazowaniem o nie walczyli. A potem jedzie sie nad wodę łapać ... świeże powietrze ...



#130 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 15 grudzień 2015 - 16:48

Przenieście ten temat do "PZW od kuchni". W zasadzie od iluś tam stron rozmowa nie w temacie.

 

 

Dokładnie tak zrobiłem, dyskusję nie związaną bezpośrednio przeniosłem do cytowanego wątku

http://jerkbait.pl/t...d-kuchni/page-4


Użytkownik milupa edytował ten post 15 grudzień 2015 - 21:51

  • joker, Piotrek Milupa i bartsiedlce lubią to

#131 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 grudzień 2015 - 19:05

No OK, a wracając do tematu, czy któryś z kolegów dysponuje informacją o porozumieniach okręgu poznańskiego na 2016?



#132 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 15 grudzień 2015 - 20:28

Nie wie ktoś z Kolegów czy PZW Kielce bdzie miało porozumenie z PZW Tarnów na 2016?



#133 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 16 grudzień 2015 - 12:51

http://www.wroclaw.p...y_na_rok_2016  tutaj kolejna zagadka - co kto ma na mysli pisząc :

 

Poniższe opłaty uprawniają do wędkowania na wodach krainy pstrąga i lipienia oraz wodach nizinnych z brzegu i środków pływających. czy ktoś coś wie na ten temat?



#134 OFFLINE   mirekk

mirekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjaokolice Torunia
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 grudzień 2015 - 21:49

Katowice i Wrocław podpisały porozumienie z Toruniem dopłata 150 zł. Koledzy Okręgi, które mają dużo wód nie są zainteresowane bezpłatnym udostępnianiem łowisk ponieważ za te wody trzeba ponosić koszty , każdy z operatów na obwody rybackie zawiera obowiązkowe nakłady na zarybianie. Część okręgów ma dużą liczbę członków ale nie ma wód nie ponoszą kosztów dzierżawy akwenów. Członkowie naszej organizacji w Polsce płaca taką samą składkę 75 zł , ale pozwolenia za możliwość połowu są już zróżnicowane , a to już zależy od tego co jest napisane w operatach. Kolega z Bydgoszczy nie wspomina, że wędkarze z Torunia płaca za Wisłę tyle samo, pozwolenia można wykupić w kołach należących do Okręgu Bydgoskiego, wędkarze z Torunia nie mają takiego komfortu pozdrawiam Mirek



#135 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 29 grudzień 2015 - 21:37

byłem dzisiaj opłacić tą jak to się mówi kartę wędkarską, jeszcze tak wkur.... ny nie opuszczałem "siedziby" koła nr 7 w Dzierżoniowie, opłaciłem składkę za dolnośląskie ale bez wód wrocławskich całość 225zł, Panowie fanatycy z okręgu wrocławskiego pobierają cześć mojej składki ale łowić tam nie pozwalają więcej karzą sobie płacić dodatkowo 75zł ( chyba tyle bo w kole dokładnie nikt nie wie znaczków nie ma niczego, poza informacja nie można łowić, absurdem już jest tworzenie zb, Mietków zbiornikiem C&R ale tylko dla wędkarzy z poza okręgu wrocławskiego CHORE I PATOLOGICZNE) więc panowie z okręgu wrocławskiego powinni dopłacać za wędkowanie w wodach wałbrzyskich ( o wiele bardziej interesujących np. wodach krainy pstrąga i lipienia, )  

kolejnym okręgiem jest Opole tu już szczyt głupoty i debilizmu, opłata dokładnie taka sama jak w tamtym roku ale można będzie łowić tylko na j. Otmuchowskim rzeki i pozostałe zbiorniki są wyłączone dla okręgu wałbrzyskiego, ale już ( niektóre koła wrocławskie mogą tam łowić ) o co tu k-...rwa chodzi   

wszystkie te informacje otrzymałem dzisiaj w kole proszę o potwierdzenie lub stan faktyczny o tej patologii PZW



#136 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 styczeń 2016 - 14:02

http://www.pzw.org.p...a_porozumien/46

 

Panowie, czy to co jest w linku oznacza, że jak wniosę opłatę w Siedlcach to mogę łowić we wszystkich okręgach na zielono bez dodatkowej opłaty (wyłączając oczywiście te z czerwoną kropką)? 

Jeżeli tak to mogę łowić w Lublinie i wielu innych, ale jeżeli wykupię w Lublinie to mogę łowić tylko w Lublinie? Trochę absurd.

Kolejne pytanie dotyczy Białegostoku, który jak widać z mapki nie ma żadnych porozumień - czy w takim wypadku chcąc wykupić pozwolenie na Białystok + Mazowieckie muszę wnosić 2 opłaty?

 

Pozdrawiam



#137 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 01 styczeń 2016 - 16:32

Panowie, czy to co jest w linku oznacza, że jak wniosę opłatę w Siedlcach to mogę łowić we wszystkich okręgach na zielono bez dodatkowej opłaty (wyłączając oczywiście te z czerwoną kropką)? 

 

 

Tak

 

 

Jeżeli tak to mogę łowić w Lublinie i wielu innych, ale jeżeli wykupię w Lublinie to mogę łowić tylko w Lublinie? Trochę absurd.

 

 

Jeżeli wykupisz w Lublinie możesz łowić bez dodatkowych opłat także w innych okręgach zaznaczonych na tej mapce Porozumienia okręg Lublin - klik , w tych z czerwoną kropką musisz wnieść dopłatę.

 

 

 

Kolejne pytanie dotyczy Białegostoku, który jak widać z mapki nie ma żadnych porozumień - czy w takim wypadku chcąc wykupić pozwolenie na Białystok + Mazowieckie muszę wnosić 2 opłaty?

 

 

Uchwała Nr 105/Z.O./2015
Zarządu Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego z 16 listopada 2015 r. w sprawie
porozumień międzyokręgowych na 2016 r.
Na podstawie § 46 p. 27) Statutu PZW Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW nie wyraża zgody na podpisanie porozumień na 2016 rok dotyczących dostępu do wód.

 

Więc wygląda na to że tak.


Użytkownik CarIvan edytował ten post 01 styczeń 2016 - 16:33


#138 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 01 styczeń 2016 - 18:55

Ja mieszkając w W-wie płacę członkowską i okręgową w Siedlcach co daje mi możliwość łowienia w tych okręgach z którymi OS ma porozumienia i muszę zapłacić okręgową w OM jeśli chcę łowić tu gdzie mieszkam.



#139 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 01 styczeń 2016 - 19:01

Ja mieszkając w W-wie płacę członkowską i okręgową w Siedlcach co daje mi możliwość łowienia w tych okręgach z którymi OS ma porozumienia i muszę zapłacić okręgową w OM jeśli chcę łowić tu gdzie mieszkam.

Pytanie tylko czy będzie to nadal możliwe po wprowadzeniu elektronicznej przynależności do okręgów, robią to min by wyeliminować wykupowanie członkostwa i okręgówki w dwóch różnych okręgach tzn. wyeliminują tym przynależność do dwóch różnych okręgów by można było swobodnie łowić jeśli okręgi nie mają porozumienia ze sobą.



#140 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 01 styczeń 2016 - 19:10

Pytanie tylko czy będzie to nadal możliwe po wprowadzeniu elektronicznej przynależności do okręgów, robią to min by wyeliminować wykupowanie członkostwa i okręgówki w dwóch różnych okręgach tzn. wyeliminują tym przynależność do dwóch różnych okręgów by można było swobodnie łowić jeśli okręgi nie mają porozumienia ze sobą.

Chyba źle to zrozumiałeś, płacić będziesz mógł w którym chcesz okręgu i dopłaty gdzie chcesz. Nie mogą czegoś takiego zabronić.

Rejestracja może tylko utrudnić tym co należą do 2 kół w 2 różnych okręgach, żeby korzystać z porozumień tych dwóch (i więcej...) okręgów :)


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 01 styczeń 2016 - 19:13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych