Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dka na okonie z dolnej p贸艂ki


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
416 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 20 grudzie艅 2016 - 23:04

Kiedy艣 istnia艂o poj臋cie "kij okoniowo-pstragowy". Lekki, ale zapasem, i g艂臋bokim ugi臋ciem. Ugi臋cie dawa艂o dwie rzeczy - nie rozerwa艂o pyszczka okonia, i panowa艂o nad furi膮 pstr膮ga. Moim zdaniem to by艂 dobry kierunek, ale czasy dawno minione i zapewne nies艂uszne obecnie. Chocia偶 kilka takich patyk贸w jest na rynku i maj膮 wziecie. Tylko dystrybutorzy ju偶 u偶ywaj膮 innego marketingu.

W艂a艣nie szukam takiego jak napisa艂e艣.Marketingowy be艂kot cz臋sto mija si臋 z rzeczywisto艣ci膮 (kilka wytypowanych z opisu okaza艂o si臋 zupe艂nie innymi kijami)Niestety  wielu nie spos贸b pomaca膰 w sklepie.

Podpowiedz mo偶e te "kilka patyk贸w z rynku" godnych rozwa偶enia jako "kij okoniowo-pstr膮gowy"


  • Boles艂aw lubi to

#282 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3727 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 grudzie艅 2016 - 06:00

Poszukaj w艣r贸d SHIMANO Catana DX (link wy艂膮cznie pogl膮dowy, sklepu nie polecam). Bez problemu dobierzesz w臋dk臋 jak膮 opisa艂 @etherni:

Kiedy艣 istnia艂o poj臋cie "kij okoniowo-pstragowy". Lekki, ale zapasem, i g艂臋bokim ugi臋ciem. Ugi臋cie dawa艂o dwie rzeczy - nie rozerwa艂o pyszczka okonia, i panowa艂o nad furi膮 pstr膮ga.
.


#283 OFFLINE   Qsaq

Qsaq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w

Napisano 28 stycze艅 2017 - 05:36

Witam szukam opinii na temat tego kija Dam perch specjal 230 1 -6, kto艣 u偶ywa u偶ywa艂 nigdzie nie mog臋 znale藕膰 jakiego艣 tematu o nim . Dzi臋ki


U偶ytkownik milupa edytowa艂 ten post 28 stycze艅 2017 - 19:55

  • Robert Crocker lubi to

#284 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 post贸w
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imi臋:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 28 stycze艅 2017 - 19:03

a co Ciebie interesuje dok艂adnie?



#285 OFFLINE   Qsaq

Qsaq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w

Napisano 28 stycze艅 2017 - 19:22

No wszystko jak z cw czy w miar臋 dobrze opisany jaki ci臋偶ar przyn臋t dobrze wyczuwalny jak z czuciem bran i og贸lnie czy si臋 op艂aca kupi膰 czy nie bo chce kupi膰 nie wklejke ul i tab mi wpad艂 w oko

#286 OFFLINE   tomasz196209

tomasz196209

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Tomek

Napisano 28 stycze艅 2017 - 19:22

http://jerkbait.pl/t...-3#entry1822350



#287 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 post贸w

Napisano 10 kwiecie艅 2017 - 21:47

Wczoraj przetestowa艂em Mikado Sapphire 240 do 10g. Moja w臋dka r贸偶ni si臋 od orygina艂u tym, 偶e usun膮艂em ca艂膮 r臋koje艣膰 (by艂a z pe艂nego korka) z uchwytem i zamontowa艂em uchwyt fuji i w艂asnor臋cznie wykonan膮 r臋koje艣膰 korkow膮, dodatkowo wywa偶y艂em kijek pod swoje wymagania. Kij jest szybki, ga艣nie prawie natychmiast po wyrzucie, w przeciwie艅stwie do Daiwy Exceler 240, kt贸r膮 do tej pory u偶ywa艂em. Kij jest wytrzyma艂y. Z przelotkami nie mia艂em problem贸w, chocia偶 pewnie przyda艂aby si臋 wi臋ksza przelotka startowa. Nastawi艂em si臋 na okonie, a z艂owi艂em m.in szczupaka oko艂o 80 cm. Hol nie by艂 zbyt d艂ugi, my艣l臋 偶e jakie艣 7 minut i ryba w bardzo dobrej kondycji wr贸ci艂a do wody. Dlatego jestem zadowolony z pracy w臋dki. Jak si臋gn臋 po lepsz膮 to pewnie hand-made, kt贸r膮 postaram si臋 wykona膰 sam.


  • grey lubi to

#288 OFFLINE   grey

grey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotr P

Napisano 11 kwiecie艅 2017 - 22:06

Dzi臋ki za ma艂y te艣cik.Mam t膮 w臋deczk臋 ju偶 3 sezony.

2 ostatnie przesta艂a w stojaku,my艣l臋 偶e czas ja odkurzy膰. ;)

Jeszcze pytanie techniczne do Kolegi.

Plecionka czy 偶y艂ka(0,14)do tego kijka,co lepiej?

Pozdrawiam. 



#289 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 post贸w

Napisano 12 kwiecie艅 2017 - 09:30

艁owi艂em na Nanofil 0,10 i 偶y艂k臋 0,16, rzuty podobnej d艂ugo艣ci. Na pewno lepiej czu膰 przyn臋t臋 na nanofilu, ale te偶 wi臋cej ich straci艂em ni偶 na 偶y艂ce - nanofil chyba szybciej ulega przetarciom. Jak wspomnia艂em wcze艣niej, nie zauwa偶y艂em tendencji do przyklejania si臋 偶y艂ki do blanku. No i czekam na aktywno艣膰 okoni, musz臋 na nich przetestowa膰 kijek.



#290 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolska

Napisano 03 maj 2017 - 20:24

Witam,

Bardzo prosze o podanie cho膰 paru propozycji okoni贸wki nie b臋d膮cej wklejk膮 do max 200z艂. Interesuje mnie d艂ugo艣膰 oscyluj膮ca wok贸艂 270cm i max. ci臋偶ar wyrzutowy  15-18gr. Okonie 艂owi臋 raczej na ci臋偶ko. Marzy mi si臋 w臋dka bardzo dobrze sygnalizuj膮ca branie przez drgania blanku i pozwalaj膮ca wygodnie obs艂u偶y膰 obrot贸wk臋 nr 3. W艂a艣nie zami艂owanie do obrot贸wek sprawia, ze wstrzyma艂em si臋 z zakupem wklejki Mikado inazuma Flasch perch 260 cm, o kt贸rej te偶 ch臋tnie poczyta艂bym jak膮艣 opini臋, bo na chwil臋 obecn膮 to m贸j faworyt. Obecnie 艂owi臋 Kongerem Cross maxx do 18 gr, ale marzy mi si臋 co艣 bardziej czu艂ego w stosunkowo niewielkich pieni膮dzach.



#291 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 post贸w
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 maj 2017 - 20:26

Fajny kij w tym bud偶ecie do "ciezkich" okoni ale niedtety kr贸tszy i dobrze sygnaluzujacy brania i opad to konger stallion strike furion.

Pozdrawiam

#292 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 post贸w
  • LokalizacjaZS
  • Imi臋:Marek

Napisano 03 maj 2017 - 20:36

S S F o kt贸rym mowa ,fakt poci膮gnie tr贸jeczk臋 bez problemu ale te pierdykni臋cie m贸g艂by mie膰 lepsze i jakby by艂 ciut bardziej "mi臋kki" to by mniej okoni  spada艂o przy 艂owieniu na plecionk臋.   

 Inazum臋 Flasch Perch mam, ale jeszcze nie by艂em z ni膮 nad wod膮 i nie por贸wnam jej do S S F.



#293 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolska

Napisano 03 maj 2017 - 20:55

No i o tym kongerze nie s艂ysza艂em. Mo偶e by膰 fajny, ale czy lepszy od inazumy? Na ple膰k臋 nie wiem czy b臋de 艂owi艂. M贸j (nowy) ko艂owrotek robinson Long cast 204 nie zach臋ca mnie do eksperyment贸w z dro偶szymi linkami, bo nie wiem czy jest sens kupowania linki dro偶szej od kr臋cio艂a.A z kolei ta艅sze ple膰ki zapewne nie spe艂ni膮 moich oczekiwa艅. Jaki kijek mo偶e mie膰 lepsze "pierdykni臋cie"??



#294 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 post贸w
  • LokalizacjaZS
  • Imi臋:Marek

Napisano 03 maj 2017 - 21:07

Lepsze pierdykni臋cie od SSF ma  Savage Gear Bushwhacker 3-18 XLNT  pisz臋 o tej z pierwszej serii . W tej chwili jest XLNT2 ale tej nie mia艂em w r臋kach i  nie mam por贸wnania czy jest to dok艂adnie to samo  . Tyle tylko ,偶e bud偶et ju偶 du偶o wy偶szy .   

 

#295 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolska

Napisano 03 maj 2017 - 21:16

No niestety 400 z艂 za w臋dke nie mog臋 da膰. Czy naprawd臋 wychodzi za tem na to, 偶e w ograniczonym bud偶ecie nie ma przyzwoitej okoni贸wki niewklejki?? No i co z inazum膮 flasch perch?? mog臋 spodziewa膰 si臋 po niej wi臋cej niz po kongerze tiger maxx crossie??


U偶ytkownik mironek edytowa艂 ten post 03 maj 2017 - 21:50


#296 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 post贸w
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 maj 2017 - 22:12

Za 200 pln wybor nie wklejki niestety na kolana nie powala. Stallion vs inazuma chyba raczej bez por贸wnania. S S F W po艂膮czeniu z zylka to naprawde fajny zestaw na grube okonie a nawet lekkie sandacze. W bazie ugiec dodawalem ugiecia S S F.

POZDRAWIAM

U偶ytkownik X Y Z edytowa艂 ten post 03 maj 2017 - 22:13


#297 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 post贸w
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Karpi艅ski

Napisano 03 maj 2017 - 22:26

Z w臋dek w tym segmencie cenowym moge poleci膰 shimano nexave do 21g , du偶o ryb z艂owi艂em na ten kijek w艂a艣nie na obrot贸wki nr.3 , fajnie trzyma rybk臋 bo jest dosy膰 miekki. Bardzo dobrze go wspominam. Fajny patyczek pod woblery i obrot贸wki.

Mimo wszystko w cenie do 200z艂 nie oczekuj jakiego艣 znacznego skoku w klasie w臋dki.



#298 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 post贸w
  • LokalizacjaZS
  • Imi臋:Marek

Napisano 03 maj 2017 - 22:34

Jeszcze w bud偶ecie oko艂o 200   zeta jest DAIWA SILVER CREEK  3-14 ...   http://jerkbait.pl/t... +silver +creek

 

Tylko nie wiadomo jak zagra  z obrot贸wk膮 rozm.3 , czy nie kl臋knie za bardzo ...

 

edytka: Daiwa S C - to wklejka 


U偶ytkownik M a r a s edytowa艂 ten post 03 maj 2017 - 22:37


#299 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 post贸w

Napisano 04 maj 2017 - 07:14

Flash perch to przecie偶 jest wklejka. Seria zander nie ma wklejanej szczyt贸wki

Wys艂ane z mojego H60-L04 przy u偶yciu Tapatalka

#300 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3727 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 maj 2017 - 10:57



Witam,

Bardzo prosze o podanie cho膰 paru propozycji okoni贸wki nie b臋d膮cej wklejk膮 do max 200z艂. Interesuje mnie d艂ugo艣膰 oscyluj膮ca wok贸艂 270cm i max. ci臋偶ar wyrzutowy  15-18gr. Okonie 艂owi臋 raczej na ci臋偶ko. Marzy mi si臋 w臋dka bardzo dobrze sygnalizuj膮ca branie przez drgania blanku i pozwalaj膮ca wygodnie obs艂u偶y膰 obrot贸wk臋 nr 3. (...)

Catana DX, jedyny problem, to stosunkowo d艂ugi dolnik, ale mo偶na si臋 przyzwyczai膰.

 

(link przyk艂adowy, sklepu nie polecam)