Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
410 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 23 maj 2016 - 21:50

@Lasota1974, mógłbyś napisać trochę o miejscówce oraz przynętach ?
Ładne ryby, Gratki ;)

#102 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 24 maj 2016 - 14:01

@LASOTA1974 konkretnie!

 

ode mnie jeszcze jeden ;)

 

M5uoZz8.jpg



#103 ONLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 24 maj 2016 - 15:03

A tu taki mój forumowy stykaczek.

 

Załączony plik  2.jpg   129,14 KB   60 Ilość pobrań

 

Właściwie nie mój tylko córy. Jej, bo to ona nad wodę wyciągła.  Marudziła, że chce jechać nad wodę. Pytam na co, a ona, że na wielkiego szczupaka.

 

Tośmy się przeszli.

 

Szkoda tylko, że jakiegoś wielkiego nie było.

 

SG Titanium 2,7  10-32 Ryobi Arktika 4000, plecionka  + SG Kanibal w opadzie. Branie z dna.



#104 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 maj 2016 - 11:07

Czołem. Ostatnio trafiłem takiego - przyłów okoniowy. Strzelił na 4-5m w jaskółkę Berkley Minnow 3" kolor smelt. Kijek Abu Veracity do 8g i cieniutka plecionka Berkley + 1,5m fluorocarbonem :)  Była niezła jazda!

 

A tymczasem pakuję się i w nocy lecimy na legendarne Hechten See. Jak wrócę to coś skrobnę ;) 

 

Pozdrawiam i miłego dnia!

 

8a649f595daf934fmed.jpg



#105 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 25 maj 2016 - 18:18

A propos Szczupaków. Ciekawostka z zagranicy.

 

https://www.facebook...992221164232915



#106 ONLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 26 maj 2016 - 19:48

Podobno 140 cm :)


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 maj 2016 - 21:05


#107 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 26 maj 2016 - 19:55

Ryba ma 140cm/20 kg, złowiona w hiszpańskim jeziorze"Cijara", bynajmniej tak twierdzi łowca ryby ;)



#108 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 maj 2016 - 12:19

Coś tam wydłubałem :)

Trzeci wypad nad nowe jeziorko i powoli są grubsze efekty:

Załączony plik  Szczupły.jpg   36,08 KB   43 Ilość pobrań

Poniżej hol, dał popalić skubaniec:

Powrót do domu:

 

Sprzętowo Shimano Speedmaster do 12gr., Shimano Aero 3000, Sufix 0,06mm, na końcu twisterek od Mannsa.

Pozdrawiam.

Adam.



#109 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2016 - 12:40

Piękna rybka i długa walka. Tylko nad uchwytem kolego popracuj. Takich rybek nie podbiera się za grzbiet. Podbierak się kłania.


Użytkownik godski edytował ten post 27 maj 2016 - 12:40

  • platynowłosy, Maciej1979 i mr.8legs lubią to

#110 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 maj 2016 - 12:58

Kolego Andrzeju :-) Trafiałem większe sztuki iuwierz, że da się je podbierać za kark. Ten nie dość, że silny, to jeszcze wziął na lekki sprzęt. Z podebraniem też się trochę pośpieszyłem.
Najważniejsze, że wrócił do wody cały i zdrowy. Przez jakiś czas stał nawet koło nas. Piękny widok :-D
Koleś na łódce obok, po wszystkim skwitował "Ja bym go zjadł" :-D

#111 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2016 - 13:01

To masz łapy jak kowal. Ja mam nie małe ale do większych sztuk niż 90 cm nawet się nie przymierzam.



#112 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 maj 2016 - 13:04

Andrzej, trzeba próbować, niech mają szansę na ucieczkę.
Do pierwszego metra też nie podchodziłem bez podbieraka, gdy granica została przekroczona, dostają szansę :-D

#113 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2016 - 13:22

A tutaj mam inne zdanie. Podbierak jest do takich ryb nieodzowny.


  • mr.8legs lubi to

#114 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 maj 2016 - 13:43

Sprawny chwyt pod pokrywę i nawet nie kwiknie  :)


  • Kamil Z. i zuraw16 lubią to

#115 ONLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 28 maj 2016 - 09:03

No ja sobie jakoś łowienia bez podbieraka nie wyobrażam. I nie chodzi tylko o szczupaki. Podebrać ręka to jedno, a drugie to co z rybą zrobić po podebraniu. No niestety po podebraniu ręką rybka albo się wije, często z paluchami pod pokrywami, albo wala się po kamieniach albo po betach w łódce itp. Z podbierakiem hol trwa krócej, bez problemu możemy rybę przenieść np. na trawę czy matę. Jak już ktoś chce to łatwiej i bezpieczniej fotkę cyknąć. Nie raz też widziałem (niestety u siebie też) jak ryba fika przed wypuszczeniem i wali w piach. Ja targam podbieraki ze sobą. Jak idę za szczupłym, albo na ponton, biorę ( tylko się nie śmiejcie) przerobiony stary podbierak karpiowy. Taki ze skróconą sztycą. I mi nawet nie przeszkadza jak raz na jakiś czas ktoś się pod nosem uśmiechnie, że idę na potwory. Po prostu wiem, że ciołek nie w temacie.

 

No ale to wątek o szczupakach a nie podbierakach, to coś dzisiejszego w temacie:

 

Załączony plik  1111.jpg   153,67 KB   39 Ilość pobrań

 

Załączony plik  111.jpg   159,02 KB   39 Ilość pobrań

 

To był mój popis, tylko już sam nie wiem czy skuteczności, czy przeciwnie - jej braku. Ryba wyjęta za... piątym razem.  Najpierw branie. Lekkie przytrzymanie gumki nad dębem. Nie bardzo wiem, czy to branie, czy jednak za nisko spuściłem przynętę. Nieśmiało napinam plecionkę - bełt z odejściem i spad. Zmiana gumy i po kilku minutach rzucam znowu kilka razy w okolicę zaczepów. Znowu lekkie puk i zaczyna się jazda. Siłowa, bo okolica taka a nie inna. Ryba szybko znalazła się przy brzegu ale postanowiła wrócić do domciu. Odjazd na dość sztywnym zestawie nawet mnie trochę zdziwił. Po 15m zatrzymał się  i ... spadł. @!##$^%#@$%!!!! Fajny był. Ale nie ma bata. Jakby spadł od razu może by i powtórzył. Po tak długim holu już nie ma szans. Branie było z dokładnie tego samego miejsca. Normalnie gumy dozbrajam i spady praktycznie się nie zdarzają, Dziś miał być krótki poranny wypad - wędka, podbierak kilka niewielkich gumek i tyle. Dozbrojki w drugim samochodzie. Cóż, pierwszy raz w tym roku trafiłem dzień, że są na chodzie i tego nie wykorzystałem. Zmieniam gumkę. Po kilku rzutach w inną stronę, mały kanibalek ląduje wiadomo gdzie. Piąty, dziesiąty, któryś tam raz i ... puk z wyraznym przesunięciem plecionki w bok. Tnę, kilka targnięć, ogon nad wodą i ... luz. NIEMOżLIWE!!!  On najwyraźniej chce być złowiony, a ja jak ta pi...pa nie potrafię najzwyczajniej zholować go do podbieraka. Zmiana na nie takie już małe kopyto mikado. Taki linek - żółto-brązowy z zielonym grzbietem. Chwila przerwy. Dzwonię do żony, że trochę się spóźnię. Niech jedzie do pracy i niech dzieciom wytłumaczy, że tata przyjedzie kilka minut później. A co. Duzi już są, niech się uczą samodzielności. Ja tu mam coś do zrobienia. Chyba w trzecim rzucie znowu delikatne skubnięcie. Ręce opadają.... Zmieniam na przeźroczystego Z-mena. Tak naprawdę jeszcze na to brania nie miałem. Trochę zrezygnowany, ale i pod...nerwiony, prowadzę powoli gumkę wpół wody, co jakiś czas podszarpuję. Najchętniej to bym poopadził przy dnie, ale jak spuszczę gumę za nisko, to będzie ale zaczep. Po którymś podszarpnięciu znowu delikatne puk! Siedzi! Teraz albo nigdy. Zastaw pozwala naprawdę na dużo. W czyściutkiej wodzie widać rozdziawiony pysk z daleka. Ta runda była szybka. Bełt za bełtem, trochę łomotu na powierzchni i JEST!!!!! Zapięty za sam koniuszek pyska. Aparat z podpórką też oczywiście w drugim samochodzie. Ale na miejscu był znajomy. Podleciał na kilka fotek i po wszystkim.  Może nie rekord świta, ale ucieszył mnie jak dziecko. Dałem mu radę! :)



#116 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 maj 2016 - 09:56

A to wczorajszy kuzyna. Mial byc okon, a tu taka niespodzianaka. Szczuply z bliznami po tarlowymi (chyba).  

 

 

 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 28 maj 2016 - 10:07


#117 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10153 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 maj 2016 - 10:21

Brawo! ... na koguty biorą najlepiej :P  ;)  :D

A te otarcia to moim zdaniem nie tarło tylko z siatki szczęśliwie się wyrwał ... taki farciarz, życie uratował dwa razy jednej wiosny :)

Niech te geny fartu przekazuje potomstwu :D


  • Maciej1979, kaczor i Bruzda lubią to

#118 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2016 - 15:08

Roslagenowa mamcia 91 cm,
Jak na tegoroczne warunki i możliwości prawie monstrualna :-)
Ale za to bardzo ładna i waleczna była...

Załączone pliki


Użytkownik Jano edytował ten post 28 maj 2016 - 15:21


#119 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 28 maj 2016 - 16:41

Wczorajsze wodowanie łodzi i dzisiejszy dzień wędkarski do południa można zaliczyć do udanych.Nie liczyłem na zbyt wiele bo woda jeszcze zimna 11st.i szczupaki przemieszczają się z przytarlowych zatoczek na górki.
Trzy całkiem niezłe ryby z górek.

Załączone pliki



#120 OFFLINE   Artur1125

Artur1125

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • Lokalizacjaśrodkowa Norwegia
  • Imię:Artur

Napisano 28 maj 2016 - 17:36

@jano i @ z Olsztyna na co skusiły się wasze ryby?