Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1083 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 29 maj 2018 - 11:19

Tak  Adam  znam  ta  Elitkę 17 lb  co prawda  dawno  i była  ona  alternatywą  dwa  sezony  temu   do  jesiennego  sandacza  i po  wielu  namysłach  wybrałem  jednak  M1  gdzie  dół  nie  jest  tak  "twardy"  wyszedłem

 

również  z  tego  założenia ,  że  najczęściej  łowię  ryby  50-75  cm   a  przy  takich  ten  Phenix  M1 86MH  ładnie  pracuje  .Może  gdybym  miał  szanse  na  ryby  80+  Elitka by  była  wyborem  ....a tak  wydaje  mi  się  mieć  więcej

 

zadowolenia  przy mniejszych wspomnianych  obciążeniach  . Nie twierdzę  że  Elte  seria  jest  zła  , ale  w moim  mniemaniu  dokonałem świadomego/ dobrego   wyboru . Jeśli będę  robił coś  krótkiego  na  Odrę  w grę  wchodzi

 

x treme/ elite 70 MH ;).  Po  prostu przy  plecionce  lepiej  mi  pasuje  reaktywny dół  szczególnie  przy  ostatniej  fazie  holu ....Robiłem  też  podejście  pod  8"6" 12 lb  Elite ,  ale  trafił  się  CD XLS 12 lb blank  i  pod pstrąga / szczupaka  na  l

 

lekko  będzie  ok , ciekawostka  przy  podobnych  wymiarach  wymienionych  1,6 mm góra / 11,7 mm dół  waga  XLS  51 gramów  /  Elite  68 gramów .....dodam jednak  że  wybieram  robioną  RB  wersję  w/w nigdy mnie

 

nie  zachwyciły  w  wersjach  fabrycznych ... :(



#782 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 maj 2018 - 12:17

Miałem Phenixa SP862MH i SP862H. Dla mnie to pancerne dolniki, zdecydowanie sztywniejsze i twardsze niż Elitka czy Avid. SP fajny kij w kierunku sandacza, można go przeciążyć (17lb spokojnie 25-28g główka + guma 4”, H to spokojnie 35-40g główka + guma), Elitka będzie bardziej uniwersalnym patykiem, a Avid to już w ogóle pełen uniwersał.

#783 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 29 maj 2018 - 14:23

Mity o tym, że avidy i elity (mówię o serii salmon/steelhead), to sztywne pały, które można przeciążać przy wrzucie o 10-15 gram, powielają chyba tylko ci, którzy ich w ręku nigdy nie mieli. Mam trochę dłuższą elitkę (2,74cm), gnie się pięknie. Im ryba większa tym oczywiście głębiej. Opisana bardzo poprawnie, przy ok. 30 g łącznej wagi przynęty kończy się komfort.

... jest i 3 do "brydża"  ;)  :)



#784 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 25 czerwiec 2018 - 18:02

Potrzebuje pomocy przy wyborze blanku do łowienia ciężkimi kogutami moja uwagę zwróciły te dwa blanki wędka ma być uzbrojona pod spinning czy to będzie dobry wybór może któryś z użytkowników łowi tymi wedkami na koguty i jest w stanie powiedzieć ilu gramowego koguta pociągna te kije maksymalnie i który z nich będzie odpowiedniejszy do tej metody i bardzo ciężkiego łowienia?
-ST.CROIX XTREME 5C68MHF-B BLANK
-BLANK ST.CROIX LEGEND ELITE 5C68MHF-G
Szukałem w ofercie blanku krótszego ale niestety te w długości 198 do 28gram są już nie produkowane i nie zapowiada się żeby się coś zmieniło tak więc liczę na waszą pomoc i sugestie.

Użytkownik bartolomeo213 edytował ten post 25 czerwiec 2018 - 18:04


#785 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 lipiec 2018 - 16:55

Kijek to StC Panfish Series PFS80LMF2 .

Czy ktoś zna i  podpowie symbol samego blanku ?  Miałem okazję pomachać dłuższym modelem 9'  i wydaje mi się , że ten o który pytam , to byłaby świetna dłuższa brzegowa okoniówka  :) 



#786 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 26 lipiec 2018 - 09:10

Witam

 

ktoś  łowi  elitką  66 MLF2   nada  się  na  pstrągi  ...?

 

pzdr

 

Maciej



#787 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 lipiec 2018 - 11:12

Elitka ML to raczej na najwieksze ryby . Mam 7' i łowiłem kropaski ale są lepsze i przyjemniejsze konstrukcje pod pstrąga . Jeżeli ma być elitka ( bo to świetny pod każdym względem blank ) to zakręć się przy L . Ogarnie z całą pewnością i mniejsze i duże ryby na niemalże każdą przynętę  :)


  • Guzu lubi to

#788 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 18:44

Potrzebuje pomocy przy wyborze blanku do łowienia ciężkimi kogutami moja uwagę zwróciły te dwa blanki wędka ma być uzbrojona pod spinning czy to będzie dobry wybór może któryś z użytkowników łowi tymi wedkami na koguty i jest w stanie powiedzieć ilu gramowego koguta pociągna te kije maksymalnie i który z nich będzie odpowiedniejszy do tej metody i bardzo ciężkiego łowienia?
-ST.CROIX XTREME 5C68MHF-B BLANK
-BLANK ST.CROIX LEGEND ELITE 5C68MHF-G
Szukałem w ofercie blanku krótszego ale niestety te w długości 198 do 28gram są już nie produkowane i nie zapowiada się żeby się coś zmieniło tak więc liczę na waszą pomoc i sugestie.


Ja mam wędkę na 5C66mhf i 40 gram to na luzie ;) z tańszych mhx 844 też spoko znosi takie ciężarki ;)

#789 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 09 sierpień 2018 - 08:51

To najodwazniejszy opis wyrzutu mhx jaki widzialem.Ja jednak obstawiam,że 25g.plus wąska guma to jego końcowy komfort.

#790 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 sierpień 2018 - 09:48

Skonczy sie chyba korespondencyjnym konkursem na to, kto jaki model jak bardzo przeciazyc zdola.

Zwyciezcy w ramach danego modelu oczywiscie wykonaja operacje przeciazenia tylko RAZ...

 

Potem poszukaja nowej wedki :)



#791 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 09 sierpień 2018 - 14:48

Napisalem swoje odczucia o mhx P844,ale jezeli kolega mial na mysli serie MB ,to sie z nim zgadzam.


  • WojtekCIN lubi to

#792 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 16:33

Przepraszam tak chodziło o MB844-2 20lb

#793 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 sierpień 2018 - 09:27

Niekończące poszukiwania złotego grala trwają B)

Szukam blanku pod korbę o długości ~7’, którego optimum będą przynęty 20-30gr + guma 3-4” oraz koguty w tej wadze. Do 20gr łowię z powodzeniem 5S70MF-G ale wyżej kończy się komfort…

@adriano polecał mi 5C68MHF-B, ale on dźwiga podobno i 50gr, obawiam się więc czy przy dwudziestu kilku gramach nie będzie zbyt sztywny.


Użytkownik elpojo edytował ten post 13 sierpień 2018 - 09:27


#794 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 15:32

Nie bedzie. Mam seryjną LXC70MHF2 i jest super w tej, niższej i wyższej gramaturze. Ryby nie spadają. Nawet krótkie sandaczyki czy okonie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • elpojo lubi to

#795 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 18:23

Myślę że 5C68MHF przy tej gramaturze będzie sprawował się idealnie. Ja swoim pierwszy raz nad wodą zacinałem opad jak guma spadła na coś twardego. Wędka ładnie ładuje 15 gram plus niewielka gumka. Oczywiście można łowić lżej ale nie jest już komfortowo. Bardzo fajnie prowadzi się duże gumy na lekkich np 7gr główkach. Koguty od 15 gram też fajnie sygnalizuje.
  • elpojo lubi to

#796 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 16:08

Mam 4C68MHF potrzebuje cos troche delikatnej na sandacze?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

#797 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:37

Zależy jak łowisz. Jak tylko opad i docelowo sandacz to 610mlxf. Jak bardziej uniwersalny patyk to może w zależności od grafitu 68mlf lub 70mlf. To moje typy.

#798 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 21:21

Zależy jak łowisz. Jak tylko opad i docelowo sandacz to 610mlxf. Jak bardziej uniwersalny patyk to może w zależności od grafitu 68mlf lub 70mlf. To moje typy.

Główki 20 do 50 gram w opadzie. Czy twoje typy to z tej samej serii czy wyzszej.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

#799 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 06:51

Zarówno blanki z grafitu IV i V będą odpowiednie. Kwestia upodobań i portfela. Z modułu sc III jest jeszcze 69mlxf.
Jak do głowek 25 + guma to 68mxf lub bardziej uniwersalny 70mf. Powyżej tych gramaturze pozostaje już tylko mhf.

#800 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 sierpień 2018 - 08:30

Jak do głowek 25 + guma to 68mxf lub bardziej uniwersalny 70mf. Powyżej tych gramaturze pozostaje już tylko mhf.

Miałem 68MXF, mam obecnie 70MF. Wg mnie dla pierwszego z nich 25 gram + guma to górna granica komfortu, dla drugiego to już za dużo...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych