Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary WileyX

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
342 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 12:16

Jesli Smith Optics to tylko ChromaPop w brazowym. 

Są szkła Bronze Mirror i Brown i pewnie chodzi Ci o te pierwsze, bo naprawdę są niesamowite.

Pozostałym ChromaPopom też niczego nie brakuje.


  • Sławek77 lubi to

#102 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2017 - 13:10

Tak, dokladnie o te mi chodzi. Platynowe ChromaPop (grey base) juz nie sa tak niesamowite.



#103 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 17:38

Nigdy nie miałem tych szkieł Platinum, ale te Gray Green ostatnio testowałem na słonecznym stoku narciarskim i też była petarda. 

Muszę jeszcze rozpracować jak działają fotochromy i co są warte.



#104 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 16 marzec 2017 - 19:08

Kwinto,te Smith Bronze Mirror to na pochmurne dni się nadadzą? I z tej samej firmy na pełne słońce jaki kolor szkieł byś polecił?
Pozdrawiam.

#105 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2017 - 20:04

Tak. Nadadza sie, ale oczywiscie szkielka zolte na pochmurne dni sa optymalne. Natomiast na dni sloneczne sa lepsze szkielka z grey base. Do wedkowania jednak brazowe ChromaPop podchodza mi najlepiej. Kontrast maja najlepszy. Super widac w nich muskie, kropacze tez w wodzie lepiej widac. Zreszta, oczywiscie na dni sloneczne tez sie jak najbardziej nadaja. Mi szkielka grey base, jak juz wspomnialem do wedkowania i ogolnie nie podchodza. No ale to jest jak ja to widze. 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 16 marzec 2017 - 20:07

  • Alek. lubi to

#106 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2017 - 20:11

Nigdy nie miałem tych szkieł Platinum, ale te Gray Green ostatnio testowałem na słonecznym stoku narciarskim i też była petarda. 

Muszę jeszcze rozpracować jak działają fotochromy i co są warte.

 

Mam fotochromy Rudy Project. Ogolnie ok ale nie siegam do nich za czesto. Napewno nie nadaja sie zbytnio do jazdy samochodem. 



#107 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 16 marzec 2017 - 20:20

http://bogdangawlik....nze-Mirror.html
To są te co o nich piszesz?

Użytkownik wsw1515 edytował ten post 16 marzec 2017 - 20:21


#108 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2017 - 20:22

Tak. 



#109 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 16 marzec 2017 - 20:54

Ok dzięki, teraz poszukać gdzieś dobrej oferty. Za oceanem dore 300 zł taniej.
Pozdrawiam.

#110 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:57

w Smithie na słońce masz: Bronze mirror(15%VLT), Blue mirror(14%) i Platinum(14%)

Na warunki średnie i słoneczne masz Gray Green(16% ),Brown(14%),Polachromic Ignitor(12-20%). 

Mowa oczywiście o soczewkach  w technologi ChromaPop



#111 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 16 marzec 2017 - 23:29

Czyli według ciebie, Smith są lepsze od wiley-x?
Pytam bo stoję przed kupnem 2 par jakiś dobrych okularów na rybki.
Ma jeszcze pytanie,na lampę lepsze będą niebieskie szkiełka czy jakieś ciemne?

Kolego.

Wileyxy kolego to trzecia liga ( no może druga), Smith Optics to pierwsza. 

Kolega Kwinto wie co pisze, zgadzam się z nim w dużej części. Jemu podobają się brązowe, a nie podobają szare czy platynowe. Ja mam troszkę inny gust, ale ogólnie się zgadzamy. Nie "leć" kolego  koniecznie na fotochromy, bo na rybach to raczej kwestia wtórna.  ChromaPop to jest to.

Poszukaj na Allegro tam jest kilka Smith Opticsów do kupienia.Coś wybierzesz. W sklepach w Polsce ceny strasznie wygórowane. 


Użytkownik Alek. edytował ten post 16 marzec 2017 - 23:32


#112 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 18 marzec 2017 - 08:35

Zamówiłem Smith Optics Polachromic Ignitor które są w w technologi Chroma Pop i mają fotochrom.
Niby najlepszy ich model bo łączą te dwie technologie w jednych paczałkach.
Niedługo stestujemy co i jak.
  • Alek. lubi to

#113 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 18 marzec 2017 - 13:40

Zamówiłem Smith Optics Polachromic Ignitor które są w w technologi Chroma Pop i mają fotochrom.
Niby najlepszy ich model bo łączą te dwie technologie w jednych paczałkach.
Niedługo stestujemy co i jak.

Dokonałeś na pewno dobrego wyboru. 

Kolor sprawa indywidualna i uzależniona od warunków połowów, ale najważniejsze, że nie skusiłeś się na drugą ligę.



#114 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 18 marzec 2017 - 19:49

Z tymi kolorami szkieł to bywa różnie, na pewno bym nie szufladkował, że z tej firmy to tylko brąz a z innej to tylko zieleń, bo to oględnie mówiąc nieporozumienie. Od żółtych przez amber po brązy, szkła uchodzą za rozjaśniające (pomijam już dedykowane żółte tzw low light) i to jest ich pewna zaleta, choć tak naprawdę sam kolor nie powoduje, że ilość światła wpadająca do źrenicy się zwiększa - bo byłby za to nobel z optofizyki ;) Jest to osobnicze i subiektywne odczucie. Poza tym te kolory mają większą przepuszczalność światła (są ogólnie jaśniejsze) niż zieleń, niebieski czy platyna. Natomiast wadą tych kolorów jest to, że męczą wzrok bardziej niż kolory zielone czy platynowe. Poza tym kluczową dla nas sprawą jest to co w nich widać najlepiej. Zółto-brązy nadają się najlepiej do przeglądania bardziej pstrokatego kolorystycznie dna oraz poszukiwania ryb o umaszczeniu bardziej kolorowym. Natomiast kolory mniej agresywnych dla wzroku czyli zieleń, platyna, nadają się lepiej do oceny głębokości łowiska, którego dno nie grzeszy kolorami, oraz szybciej na tle tego dna znajdziemy zamaskowanego pstrąga czy lipienia, a dodatkowo znacznie mniej męczą się wzrok. Oddzielna kategoria to niebieskie szkła, co ciekawe nie dają istotnej zmiany zafarbu kolorów, a jedynie je mocno ochładzają, no i są przeważnie najmniej przepuszczalne czyli najciemniejsze, ale niekiedy to zaleta :) Sam najczęściej łowię w zieleni, choć mam kilka kolorów.

 

ps. dla pytających skąd wiem :) - miałem i przetestowałem wszystkie rodzaje i kolory szkieł Smith'a 



#115 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 21:35

Cześć, jeśli można to pytanie do przedmówcy. Ile światła pochłaniają poszczególne kolory ? Czy jest to gdzieś opisane? Mam jedne dość ciemne , teraz szukam takich które o zmroku nie zabierą całego światła, a niekoniecznie muszą to być żółte
Tomek

#116 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 18 marzec 2017 - 21:41

Żółte "Low lihgt" Smith'a mają przepuszczalność najwyższą w ofercie - to 40%. Przez to nie nadają się na jasne słoneczne dni, inne kolory to wartości rzędu 12-16%, co jak widać nie jest zbyt dużym zakresem. Oczywiście są jeszcze fotochromy, one mają przepuszczalność zmienną, i trochę szerszy zakres.

Na stronie Smith'a jak się poszpera, to dla każdego szkła znajdzie się VLT%, choć tak popapranej strony z produktami jeszcze nie widziałem :) Przeglądanie w poszukiwaniu konkretnej informacji to orka na ugorze :)


  • kostom63 lubi to

#117 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 18 marzec 2017 - 21:46

Jeszcze w kwestii kolorów szkieł - nie bez przyczyny wszystkie filtry polaryzacyjne stosowane w fotografii są ciemno-zielone lub szaro-zielone :) to dobry kolor jest :) tylko my czasami wydziwiamy :)  



#118 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2017 - 21:56

Szaro-Zielone moje ulubione, nie dość, że oczy się nie męczą, to i mózg odpoczywa, wg mnie nadają się na wszystko (jeśli ktoś nie szuka super specjalizacji)

 

jak jasne to Amber (choć bywają różne odcienie)

 

Załączony plik  1.jpg   70,06 KB   10 Ilość pobrań


Użytkownik BazyL edytował ten post 18 marzec 2017 - 21:59

  • 100icki lubi to

#119 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2017 - 22:01

w Smithie na słońce masz: Bronze mirror(15%VLT), Blue mirror(14%) i Platinum(14%)

Na warunki średnie i słoneczne masz Gray Green(16% ),Brown(14%),Polachromic Ignitor(12-20%). 

Mowa oczywiście o soczewkach  w technologi ChromaPop

 

jeszcze Cooper

 

http://feathersandfl...w/#.WM2fc7hlx0h

 

edit, sorrki, nie doczytałem, że piszesz o ChromaPop


Użytkownik BazyL edytował ten post 18 marzec 2017 - 22:02

  • kostom63 lubi to

#120 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 00:54

Dzięki wielkie za informacje. Rozumiem ,że te np. 15% VLT to ilość światła która zostaje ?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych