Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Please log in to reply
2100 replies to this topic

#2041 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 07 December 2023 - 15:35

Piotrze, też bym wolał, ale w PZW to niestety nie działa, podobnie jak w wielu innych miejscach.   :(

W niektórych przypadkach udaje się wykorzystać wiedzę fachowców, ale niewielu z nich chce społecznie dzielić się nią. 


  • korol and S.N. like this

#2042 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 posts
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Posted 07 December 2023 - 19:59

Panie Piotrku Milupa jak przejdzie w lutym 2024 roku nowy statut PZW to wtedy nawet  jeśli 10 % ludzi zapłaci składkę to i tak sobie ZG PZW da radę i wypłaci  haracz .

Będzie po troszku sprzedawał nasz majątek przecież Oni go nie stworzyli (  ja płacę składki  40 lat) i będą sobie na stołeczkach siedzieć .

Tak do niedawna działały GS-y  i SKR-y  wydoić  i ogłosić upadłość .

Za wszelką cenę  chce Pan udowodnić jak to jest super w PZW a nie podnosicie ważnych tematów tu na forum które nas dotyczą 

omijacie je szerokim łukiem .Tak delikatnie napisałem .

Proponuje nowy temat .

,, Negatywny wpływ ZG PZW na wędkarstwo w Polsce .''



#2043 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 07 December 2023 - 20:05

O ile mnie wzrok nie myli ten wątek dotyczy okręgu mazowieckiego, nie zarządu głównego PZW. Skąd więc zarzut do Milupy o brak info na temat ZG?



#2044 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8,447 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Posted 07 December 2023 - 20:39

Panie Piotrku Milupa jak przejdzie w lutym 2024 roku nowy statut PZW to wtedy nawet jeśli 10 % ludzi zapłaci składkę to i tak sobie ZG PZW da radę i wypłaci haracz .
Będzie po troszku sprzedawał nasz majątek przecież Oni go nie stworzyli ( ja płacę składki 40 lat) i będą sobie na stołeczkach siedzieć .
Tak do niedawna działały GS-y i SKR-y wydoić i ogłosić upadłość .
Za wszelką cenę chce Pan udowodnić jak to jest super w PZW a nie podnosicie ważnych tematów tu na forum które nas dotyczą
omijacie je szerokim łukiem .Tak delikatnie napisałem .
Proponuje nowy temat .
,, Negatywny wpływ ZG PZW na wędkarstwo w Polsce .''


Tak jak już napisał Bartek, nie jestem z ZG. Odnośnie zmian w statucie to ja swoje uwagi przesłałem gdy były zbierane opinie, ciekawe jak wielu tak samo zrobiło.

#2045 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 posts
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Posted 08 December 2023 - 09:36

Oczywiście te ustalenia ZG PZW nie będą dotyczyć OM PZW i nie będzie OM korzystał z swoich praw wynikających z nowego statutu PZW .

Gdzie można zasięgnąć informacji o majątku całkowitym OM PZW .

Stanice , tereny nad wodami , ośrodki zarybieniowe itp majątek który można sprzedać i sobie kontynuować działalność bez członków ( wędkarzy) 


  • tost likes this

#2046 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8,447 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Posted 08 December 2023 - 10:23

Oczywiście te ustalenia ZG PZW nie będą dotyczyć OM PZW i nie będzie OM korzystał z swoich praw wynikających z nowego statutu PZW .
Gdzie można zasięgnąć informacji o majątku całkowitym OM PZW .
Stanice , tereny nad wodami , ośrodki zarybieniowe itp majątek który można sprzedać i sobie kontynuować działalność bez członków ( wędkarzy)


Statut będzie dotyczyć, jednak nie znaczy że za niego odpowiadam i że jestem za takimi zmianami, a to próbujesz chyba mi przylepić.
Proponuję sprawdzić najpierw kto jest odpowiedzialny za te propozycje zmian, a nie walić na oślep jak popadnie.
Co do majątku i rozliczeń finansowych to wszystkie rozliczenia są składane corocznie.
Naszybko zaś jak chcesz sprawdzić stanice, ośrodki hodowlane to zajrzyj na stronę, tam są wymienione. Wartości ich nie ma podanych bo trudno zmieniać te dane na bieżąco, w sytuacji zmieniających się realiów.
Jeśli chodzi o plany OM to nie słyszałem o żadnych planach wyprzedaży majątku, w ostatnim czasie dokupiony został jeden obiekt hodowlany.
  • Fatso and cyprys19 like this

#2047 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 December 2023 - 15:08

Dopiero teraz przeczytałem do końca nowe zasady wędkowania.

Na plus:ograniczenie wolnejamerykanki przy łowieniu na wywózkę.
Błędy: Rozpiór zgodnie z rozporządzeniem ministra ma okres ochronny. Nie ma takiej miejscowości nad Wisłą jak Grochale Nowe, więc i starorzecza tam nie ma.
Niekonsekwencje:zakaz zabierania sandacza, szczupaka i bolenia na KŻ od Modlińskiej do Nieporętu, a na przyujściowym odcinku kanału do Wisły już nie - nie obowiązują tu również wymiary widełkowe (które obowiązują na odcinku Wisły, do której kanał uchodzi).
Problematyczne:
Brak ustalenia minimalnej odległości łowiących na trolling od innych łowiących pozwoli im przepływać nawet klika metrów od łowiących metodą gruntową lub spinningistów. Wydłużenie możliwosci połowu suma aż do końca grudnia zachęca do poławiania na zimowiskach (o połowach sumów na zimowiskach i tarliskach w innych krajach można poczytać w j. angielskim na Internecie, ale czy o to chodziło Zarządowi OM PZW?)
Pozdrawiam
Robert
  • Wojtek B. likes this

#2048 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 December 2023 - 16:28

Przepraszam, mój błąd. Od lipca 2023 r. rozpiór nie ma okresu ochronnego.

#2049 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 posts
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Posted 10 December 2023 - 13:18

Żeby nie przejść nad zmianami w zasadach wędkowania na Mazowszu do porządku dziennego, zachęcam do pospisywania i udostępniania petycji do Zarządu Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku w Warszawie o utrzymanie zakazu zabierania ryb drapieżnych (bolenia, sandacza i szczupaka) na warszawskim odcinku Wisły (od Mostu Południowego, do Mostu Północnego).

 

Utrzymanie zakazu zabierania ryb drapieżnych na warszawskim odcinku Wisły - Petycjeonline.com

 

Dzięki koledzy.


  • MaleX, kaczynumer1, MARCUS and 2 others like this

#2050 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,056 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 10 December 2023 - 15:49

Dziękuję za info. Podpisane. Rozumiem, że ewentualne przywrócenie no kill między mostami weszłoby w życie w 2025? RAPR 2024 jest już nie do ruszenia. Może moderacja podczepiłaby petycję w bardziej eksponowanym miejscu. Taki bardziej widoczny wyraz sprzeciwu wobec tego typu zmian.
  • MaleX and jakub75 like this

#2051 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 posts
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Posted 11 December 2023 - 14:56

Petycja podpisana .


  • jakub75 likes this

#2052 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Posted 11 December 2023 - 18:20

Podpisane.
  • jakub75 likes this

#2053 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 posts
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Posted 12 December 2023 - 10:06

Marek Szymański o zasadach łowienia na Mazowszu: (1) Marek Szymański - Zachęcam do podpisania petycji. Dodatkowa... | Facebook



#2054 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 December 2023 - 21:01

W przyszłym roku od 1 lipca do końca grudnia sandacze powyżej 85 cm (złowione na przyujściowym odcinku KŻ do Wisły) będzie można zapraszać do domu na kolację (zgodnie z limitem 1 szt. dziennie). W 2022 r. wędkarz pokazał mi zdjęcie w telefonie sandacza złowionego na tym odcinku, któremu bliżej było do 1 metra niż do 90 cm. Tamten przeżył, w 2024 r. może być inaczej.

 
 

 

https://jerkbait.pl/...-wisła/page-617


Edited by robert2, 18 December 2023 - 21:08.


#2055 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 920 posts
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Posted 25 December 2023 - 16:28

 Nagła zmiana przepisów! Wisła w Warszawie nie będzie taka sama. "Wola większości" (sport.pl)


  • korol and jakub75 like this

#2056 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 posts
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Posted 25 December 2023 - 17:07

Niestety, stanowisko PZW znajduję w kategoriach a) co my biedni możemy, jak wędkarze chcą zniesienia no-kill i B) jesteśmy w XIX w. więc jedyna forma konsultacji związku to osobiste stawiennictwo na zebraniu koła  :wacko:

 

Warto też przypomnieć link do wspomnianej w artykule petycji: Utrzymanie zakazu zabierania ryb drapieżnych na warszawskim odcinku Wisły - Petycjeonline.com


Edited by jakub75, 25 December 2023 - 17:08.


#2057 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 posts

Posted 25 December 2023 - 19:09

Poczytajcie komentarze pod artykulem
Sami sie wystawiamy - bez sensu artykuł wizerunkowo dla wedkarstwa. Jakby mysliwi publicznie klocili sie o ilosci zwierzyny do odstrzalu...
  • Wojtek B. likes this

#2058 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 posts
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Posted 25 December 2023 - 19:11

Poczytajcie komentarze pod artykulem
Sami sie wystawiamy - bez sensu artykuł wizerunkowo dla wedkarstwa. Jakby mysliwi publicznie klocili sie o ilosci zwierzyny do odstrzalu...

 

Jak rozumiem to uwaga do PZW, które najbardziej powinno dbać o wizerunek wędkarstwa.


Edited by jakub75, 25 December 2023 - 19:12.


#2059 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 posts

Posted 25 December 2023 - 19:18

Wedkarstwo nie konczy sie na PZW
  • Wojtek B. likes this

#2060 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 posts
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Posted 25 December 2023 - 19:22

Wedkarstwo nie konczy sie na PZW

 

Oczywiście, natomiast to a) PZW ma zasoby organizacyjne, żeby dbać o ten wizerunek i B) linkowany artykuł to reakcja na działania PZW właśnie.

Dlatego uwagi w tym wypadku można mieć wyłacznie do PZW.