Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 12 maj 2014 - 22:43

@Mikas, sporo się opisałeś i dobrze.

W jedną rzecz ciężko jest uwierzyć: Zanim szczytówka poszła oddałeś sporo rzutów różnymi przynętemi i trochę też ryb wyholowałeś opisując jak blank się zachowuje. Pomijam fakt zacinania, jakiś zaczepów itp. Nagle wyrzucasz 5g woblerka i blank się łamie. Moim zdaniem gdyby była jakaś wada złamałaby się zanim w ogóle bys się nią zachwycił. Myślę że po prostu musiałeś ją gdzieś stuknąć a nawet może nie pamiętasz.

Nie ma co się martwić na zapas, zadzwoń do KR Fishing tak jak powyżej radzą ci inni. Moim zdaniem ponad 20g spokojnie powinieneś śmigać tym kijem jak chcesz :)



#722 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 13 maj 2014 - 05:58

Widzisz...właśnie tak podeszli do mnie sprzedawcy. A ja ci powiem że jestem w stanie prześwietlić każdą minutę używania wędki. Po zakupie we wtorek wracając do Płocka zatrzymałem się nad Wkrą i godzinę połowiłem 3 rybki do 30 cm. Potem w pokrowiec i prosto do warsztatu żeby kobitka nie widziała i tak stała do soboty. W sobotę każda zmiana przynęty - małe wobki to wędka odkładana na torbę/trawkę jak małe niemowlę - pewnie znasz to uczucie nowości. Zdążyła złowić dwie rybki niewymiarowe. Potem kilka godzin siedziałem na tej trawce i nie wierzyłem jak to możliwe. Oczywiście nie idę w zaparte i coś, gdzieś może zrobiłem źle. Szkoda i tyle...liczę że to tylko wypadek przy pracy. Może jest ktoś kto łowi na tą wędkę i wypowie się co do gramatury przynęt bo ta dziwna akcja i mocne przeginanie się części szczytowej przy zerowej pracy dolnika nie daje mi pewności tych 17 gram. Może też siła z jaka zarzucam jest za mocna - robiłem to po muchowemu bo taka jest akcja wędki. Wędka nie pękła w trakcie tylko jak już przynęta leciała to cofnęła się do tyłu i przy powrocie dosłownie jakby ścięło blank i wtedy poleciała. Ciężko to opisać. Zobaczymy. 



#723 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 16 maj 2014 - 17:29

Wczoraj telefon a dziś już wędeczka odebrana. Reklamacja trwała 4 dni więc bardzo szybko. Nowa część szczytowa. Jestem zadowolony chociaż sprzedawca poinformował że serwis stwierdził mój błąd ale oni wybłagali wymianę. Znowu zbędne komentarze. W końcu może uda mi się trochę połowić i obiecuję że zamieszczę tutaj zdjęcia i komentarze co do tego modelu. Oczywiście taki test z rybami a nie na sucho sponsorowany ;). Pozdrawiam. 



#724 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 maj 2014 - 17:54

Mikas - polow i zmień sklep :D 



#725 OFFLINE   polskisudak

polskisudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawlkp oborniki
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2014 - 11:05

Witam szukam kijka na sandacza. Będę łowił głownie na jeziorach 50/50 brzeg-łódka.Mam juz kija do kogutów i ,,cięzszej gumy,, a szukam pod lżejsze głowki 7-15 g i do wobkow płytko schodzących. Wybór padł chyba na walleye rigging EWS72M-F ,jeśli jest jakiś użytkownik to prosze o opinie czy dobry wybór szczególnie pod te wobki bo z gumą pewnie problemu nie będzie.

   

#726 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 maj 2014 - 20:31

W ubiegły piatek -po rozmowie tel. z Panem Konradem dystrybutorem Fenwick na Polskę-wysłałem złamaną wędkę do Nowego Sącza .Wkrótce poinformuję Was jak sprawa została załatwiona.

Złamana wędka Fenwick Aetos została wymieniona na nową.Załatwiałem bespośrednio z Panem Konradem z KR.Jestem zadowolony .Dożywotnia gwarancja Fenwick działa.Polecam.



#727 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 18 maj 2014 - 08:02

... sprzedawca poinformował że serwis stwierdził mój błąd ale oni wybłagali wymianę...

... możesz coś więcej napisać: co to znaczy twój błąd?



#728 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 18 maj 2014 - 08:08

... możesz coś więcej napisać: co to znaczy twój błąd?

MAxtip - taki sklep ^^ Nawet jakby jeb** przy sprzedawcy podczas rzutu to by było ze Twój błąd :P


  • minecjusz lubi to

#729 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 19 maj 2014 - 21:14

Witam,

Mój aetos do 21g pękł 2 cm od szczytowej przelotki,próbowali mnie zrobić zakładając przelotkę w pękniętym miejscu i naprawa, poinformowałem ,że się nie zgadzam i poprosiłem o wymianę na nową.Zostałem poinformowany,że bez problemu po prośbach i groźbach trwało to 3 miesiące.Wymienili mi na nową szt do 28g, ponieważ w międzyczasie kupiłem sobie nową wędkę st.Nowy aetos po przyjściu z serwisu pierwszy raz na ryby dokręcanie rękojeści do kręciła i urwał się korek na pół.

 

Także to takie przygody z moim fenwickiem aetos może to ja mam pecha sam blank fajnie przenosi brania osprzęt tytany .......................ale co to dodac pech


Użytkownik wierzba edytował ten post 19 maj 2014 - 21:16


#730 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 20 maj 2014 - 19:29

Coraz częściej wychodzi że F. to taki typowy amerykaniec, choć chiński :-). Podstawa ok ale wykonanie i szczegóły ... jak w tych ich 6litrowych brykach.

#731 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 maj 2014 - 07:26

Cześć Wam! Pierwszy post na forum a więc i trzeba się przywitać ;)

 

Od razu uderzam w temat Fenwicka a więc z grubej rury ^_^ Ale nie szukam porad - chciałem tylko wyrazić swoją opinię. Otóż pracuje w salonie wędkarskim w Olsztynie (nazwy nie podam, ale po imieniu chyba mnie olsztyniacy skojarzą). Wędziska generalnie są bardzo specyficzne a u osób kupujących wywołują pewnego rodzaju chorobę. Mam kilku klientów, którzy po zakupie pierwszego Fenwicka wracają po następne wyprzedając przy okazji sprzęt którego do tej pory używali. Coś w tym jest, gdyż po pierwszym kontakcie z HMG66MF stwierdziłem, że na sandaczach będzie grał u mnie pierwsze skrzypce. Wędziska są takie typowo amerykańskie, czyli mamy genialny blank (co jest z resztą najważniejsze) a reszta bez wodotrysków. Nie tak jak w przypadku wędek Dragona (wszędzie podkreślenie że Fuji, Toray, węgiel IM 10milionów itd). Są co prawda przelotki np tytanowe czy uchwyty Fuji ale Fenwick nie obnosi się z tym jak cygan ze złotem :P

 

Oczywiście mam też wędziska St.Croix, modele Daiwy za około 500 - 600 zł a więc jakieś porównanie klient ma. Samego Fenwicka średnio mam na stanie z 30 wędzisk, St.Croix około 8 - 10. W ciagu dwóch miesięcy sprzedałem osobiście około 16 wędzisk Fenwicka od Aetosa po EagleGT w tym pare modeli przez allegro. Dziwi mnie fakt, że tak mało sklepów wystawia Fenwicki.

 

Generalnie hitem sprzedażowym jest seria HMX model 662MH-F czyli trochę kołek ale wędkarzy urzeka. Doskonała w ocenie wytrawnego łowcy boleni wędka MHX902M-M (10-28g) długo nie postała u nas a mam zamówienia na dwie kolejne. Do serii Smallmouth ludzie podchodzą trochę niepewnie z uwagi na uchwyt ale może z czasem im przejdzie ;-)

 

Szkoda tylko, że seria Salmon&Steelhead jest niedostępna w PL ale gdyby była, to chętnie przygarnąłbym ze 3 kijki na stojaki.

 

Miał ktoś do czynienia z kijem EliteTECH Muskie?

 

Pozdrawiam kolegów!



#732 OFFLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 27 maj 2014 - 12:18

Złamany jednoskład 1,98 do 28 HMG w czasie transportu, telefon do p.Konrada, bez żadnego owijania w bawełnę, błyskawiczna decyzja o wymianie kijka na nowy i po problemie. Tak powinno być w każdym...wędkarskim:)

mimo że czasem ulegam innym kijkom, potwierdzam, że do fenwick'ów wraca się nieustannie.

 

Pozdrawiam, Marek


  • wobler129 i szczupak1 lubią to

#733 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 maj 2014 - 17:37

Odświeżę temat, dalej poszukuję optymalnego zestawu do jigowania w rozsądnych pieniądzach

 

Do lekkiego jigowania(głównie grube okonie) gumy 2/3 cale + 5-14 gram ołowiu, drop shot, carolina/texas rig

EWS66ml-f   1,98 3-18 gram

 

Nada się? czy szczytówka kija znaczy opad i kontakt z dnem?

 

No i do jigowania główkami 10-25 gram z gumami 3/4 cale

 

EliteTech EWS63mx-f

 

czy

Smallmouth ESMS69m-xf

 

 

z góry dzięki za każdą opinię



#734 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 28 maj 2014 - 22:44

Mam nieco dłuższy EWS69ML-F przeznaczony ciężej pod okonia.Dobrze śmiga już od 5g + guma 3'' ale opad pokazuje dobrze od 10g + 3'' guma.Opisany Fast ale tu bym polemizował,nie jest to super szybki kij ale za to ma ładne ugięcie i dobrze trzyma rybke.



#735 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 29 maj 2014 - 10:53

Mam ESMS69M-XF i powinien się spisać, miał mi służyć do softbaitów 30g, ale jak zobaczyłem jak przy grubej plecionce pracyje 7g główka to od razu zmieniłem swoje względem niego zamiary i czeka na przyjazd Premiera.



#736 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 maj 2014 - 12:58

Marcin, czyżbyś zmienił zdanie na temat Fenwicków? ;)

Napisz coś więcej o tym ESMS69M-XF. Wart swojej ceny? Od ilu gram zaczyna żyć?

 

Adriano, dzięki za opinię, przyznam że trochę mnie zaskoczyłeś, myślałem że te kije to szpady...



#737 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 29 maj 2014 - 14:28

Marcin, czyżbyś zmienił zdanie na temat Fenwicków? ;)

Napisz coś więcej o tym ESMS69M-XF. Wart swojej ceny? Od ilu gram zaczyna żyć?

 

Adriano, dzięki za opinię, przyznam że trochę mnie zaskoczyłeś, myślałem że te kije to szpady...

Szybsze są AETOSY a EliteTech EWS 69ML-F nie odbiega niszym w akcji od mojego HMG do 21g ale być może 66ML-F będzie ciut szybszy bo jest krutszy ale to tylko moje domysły niech się wypowie posiadacz.

Pzdr.


Użytkownik adriano edytował ten post 29 maj 2014 - 14:51


#738 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 29 maj 2014 - 20:45

No ja mogę powiedzieć, że mój HMX-S902ML-F (długość ok. 2,75 wyrzut: 7-17g) pomimo reklamacji jest rewelacyjny. Zapina ładnie i jazia i klenia a ja orientuję się że już mam holować po ładnej paraboli wędki. Łapałem zarówno na Wiśle jak i na mniejszej Wkrze. Pięknie trzyma pod powierzchnią małego wobka - jak przyklejony - ciężko zepsuć smużenie. Trochę odbiera przyjemność bo czuje się jakbym był tylko od zarzucania i od ściągania ale wynagradza mi to 90% zacięć. Fajnie że taką chlubę wyważa już kołowrotek blu arc 9200. Przynęty 1,5 - 2 gramy miota niesamowicie. Minus za uchwyt do kołowrotka - górne skręcanie. Po każdym łowieniu rozmontowuje zestaw i wędka idzie do pokrowca więc nie wiem ile te pokrętło wytrzyma.

Mają te wędki coś innego w sobie. Tak jak kolega wyżej pisał - świetne blanki ze słabszym osprzętem ale za to cena przystępna. Rozglądam sie już za szczupakówka na łódkę. Pozdrawiam.



#739 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2014 - 10:13

Zdania nie miałem złego, po prostu nie podszedł mi Aetos, reszty za cenę sklepową bym też nie kupił, ale za połowę to już lepiej. Kijek żyje od 7g i 3".

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

#740 OFFLINE   Bachamut

Bachamut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaMiłomłyn
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Stolarski

Napisano 21 czerwiec 2014 - 13:30

koledzy ma ktos moze serie hmg na 2014 rok a mianowicie model o cw 7-21 jakie wrazenia czy obsluzy glowki 12 do 20 g i riperki 8 i 10 cm bo musze cos na zeda zakupic






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych