Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#2561 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:18

to jeszcze lepiej i zdrowiej dla silnika ... ale wiadomo , że spalić swoje musi ...


Za darmo sie nie pojeździ ale fajnie jak by z przyczepa spalanie nie przekroczyło 12l.

#2562 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:21

Jak pisałem najlepszy byłby benzyniak z automatem, tylko zeby sie jakoś przyzwoicie zbierał a widzę ze z tym cieżko. Subaru Fotester jest opcja tylko pali jak smok szczególnie po mieście.

Niestety spalanie benzyniaka drastycznie wzrośnie jeśli do samochodu podepniesz łódkę. Ja musiałem swojego Ortisa przyprowadzić Aurisem Żony bo do Lexusa w serwisie krzyknęli mi 10 tyś zł za montaż haka więc stwierdziłem że wole kupić samochód tylko na ryby niż wybulić tyle za hak. O ile średnie spalanie w tym Aurisie 1.6 wynosi około 7l/100km to mi spalił z podpięta łódka 10,5l/100km. W takiej konfiguracji lepiej sprawdzają się diesle.


  • wujek lubi to

#2563 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:24

Niestety spalanie benzyniaka drastycznie wzrośnie jeśli do samochodu podepniesz łódkę. Ja musiałem swojego Ortisa przyprowadzić Aurisem Żony bo do Lexusa w serwisie krzyknęli mi 10 tyś zł za montaż haka więc stwierdziłem że wole kupić samochód tylko na ryby niż wybulić tyle za hak. O ile średnie spalanie w tym Aurisie 1.6 wynosi około 7l/100km to mi spalił z podpięta łódka 10,5l/100km. W takiej konfiguracji lepiej sprawdzają się diesle.

Auris to nie autko do ciągania takich gabarytów. Oczywiście nic mu się nie stanie ale...

Ja  swoim nie zauważam wzrostu spalania, może dlatego że ciut wolniej jadę z łódką ale 4.0 w Nissanie robi swoje.



#2564 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:31

Niestety spalanie benzyniaka drastycznie wzrośnie jeśli do samochodu podepniesz łódkę. Ja musiałem swojego Ortisa przyprowadzić Aurisem Żony bo do Lexusa w serwisie krzyknęli mi 10 tyś zł za montaż haka więc stwierdziłem że wole kupić samochód tylko na ryby niż wybulić tyle za hak. O ile średnie spalanie w tym Aurisie 1.6 wynosi około 7l/100km to mi spalił z podpięta łódka 10,5l/100km. W takiej konfiguracji lepiej sprawdzają się diesle.


Nie mogłeś zamontować haka gdzie indziej? Czytałem ze montaż to koszt ok 1000zl.

#2565 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:32

Nie mogłeś zamontować haka gdzie indziej? Czytałem ze montaż to koszt ok 1000zl.

Żaden warsztat zajmujący się montażem haków nie oferuje do tego modelu więc tylko ASO


Użytkownik maniolo edytował ten post 15 grudzień 2020 - 20:33

  • wujek lubi to

#2566 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:36

Za darmo sie nie pojeździ ale fajnie jak by z przyczepa spalanie nie przekroczyło 12l.

A może coś z rynku USA i wstawić gaz. Taka Toyota Highlander z 3,5 silnikiem nie spali więcej niż 15-17 litrów gazu. Nie wiem jak w Polsce, ale swego czasu w USA samochód był uważany za bardzo solidny.

Nie wiem na pewno, ale chyba rozwiązania w tym samochodzie podobne są do Lexusa RX.


Użytkownik bho70 edytował ten post 15 grudzień 2020 - 20:39


#2567 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:45

Mialem miedys okazje jezdzic przez dwa dni Rav 4 z automatem i dwulitrową benzyną. Nawet nie chce sobie probowac wyobrażać jak on „przyśpiesza” po podczepieniu przyczepy.
Po zagazowaniu musi być jeszcze lepiej ...
  • miramar69 lubi to

#2568 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:52

Toyota Highlander to inna bajka i 270 KM. Nie wiem czy ktoś w Was miał przyjemność przejechania się Toyotą RAV 4 z 3,5 litrową benzyną. Naście lat temu to takie wrażenia jak jazda ostrym hot hatch-em..



#2569 ONLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 grudzień 2020 - 21:59

Bo to nie konie mechaniczne tylko niutony ciągną samochód ,samochód z przyczepą. A diesel w tej samej pojemności ma więcej Nm przynajmniej w większości przypadków.

Dla testu postawcie 2,0 benzynę i 2,0 diesla i podepnijcie do nich przyczepę i zobaczycie co się dzieje można jeszcze to zrobić pod sporym wzniesieniem mówiąc kolokwialnie pod górkę.   


  • wujek lubi to

#2570 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:04

Maras mi chodzilo o to, ze Rav 4 ze 150 konną benzyną i automatem to, jakby to powiedziec delikatnie, niezbyt żwawy samochod. Delikatnie to wlasciwie mozna go nazwac okrutnym mułem ;)

A, ze do ciagniecia potrzebne niutony a nie konie to wiem
  • psychowobsy lubi to

#2571 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:06

@MarsTak podepnij 2.0 benzynę w tej samej konfiguracji co diesla czyli z turbina i zobaczymy co lepiej przyspiesza

Użytkownik albercik2 edytował ten post 15 grudzień 2020 - 22:06


#2572 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:32

... pierwszą mam od 2006, a teraz dozgonnie przeznaczona została na  tzw. "rybowóz-ciągnik" ; druga po livcie 2011 ta na razie "rekraacyjno-kościółkowa"  ;)​ 

 

co do silników nie mam zastrzeżeń, wystarczy tylko unikać D-CATA  ;)  :)  

Jedno ale, jak siądą wtryski do tego to 1500 za sztukę, do innych można kupić od 600 zł.



#2573 ONLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:34

Maras mi chodzilo o to, ze Rav 4 ze 150 konną benzyną i automatem to, jakby to powiedziec delikatnie, niezbyt żwawy samochod. Delikatnie to wlasciwie mozna go nazwac okrutnym mułem ;)

A, ze do ciagniecia potrzebne niutony a nie konie to wiem

Rozumiem. 

Tylko wiesz jak jest dla jednego będzie git a dla drugiej osoby nie bardzo.

.

Wyżej pochwaliłem się Outlanderem 4x4 w dieslu i powiem Ci ,ze jakimś demonem szybkości to on nie jest ale dla mnie wystarczy w zupełności do jazdy solo jak również z łódką czy też z przyczepą kempingową. Niutony ma wystarczające i ten napęd.

Mam jeszcze mondeo ,też w dieslu i powiem ,że nim to ja bardziej "dynamicznie" pojadę , gdzieś tam się wcisnę .Po prostu szybszy jest    jak Outlander. Mimo to chciałem mieć tego Outlandera.     

 

@MarsTak podepnij 2.0 benzynę w tej samej konfiguracji co diesla czyli z turbina i zobaczymy co lepiej przyspiesza

Jak dokładamy turbinę to zróbmy to sprawiedliwie  i tu i tu.   



#2574 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:35

Bo to nie konie mechaniczne tylko niutony ciągną samochód ,samochód z przyczepą. A diesel w tej samej pojemności ma więcej Nm przynajmniej w większości przypadków.

Dla testu postawcie 2,0 benzynę i 2,0 diesla i podepnijcie do nich przyczepę i zobaczycie co się dzieje można jeszcze to zrobić pod sporym wzniesieniem mówiąc kolokwialnie pod górkę.   

Zawsze do turbodiesla porównujmy turbobenzynę bo inaczej to nie ma sensu.


  • M a r a s lubi to

#2575 ONLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:37

Jedno ale, jak siądą wtryski do tego to 1500 za sztukę, do innych można kupić od 600 zł.

 

W mondeo robiłem dwa tygodnie temu 2,0 TDCI i koszt regeneracji 2200 pln na gotowo. W bardzo porządnym warsztacie z gwarancją. 



#2576 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:47

Jeśli 15000 w Milach to wymiana co 24 000km.

Nie w milach a kilometrach, 15 tys. km lub 1 rok, taki jest zapis w Vin.

#2577 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:58

W mondeo robiłem dwa tygodnie temu 2,0 TDCI i koszt regeneracji 2200 pln na gotowo. W bardzo porządnym warsztacie z gwarancją. 

Sprzedaję wtryskiwacze od 1997 roku to coś na ten temat wiem. Nie porównuj systemu wtryskowego Delphi stosowanego w Mondeo do Denso z Toyoty. Do Mondeo oryginalne części ogólnie dostępne i chcący sam je zregeneruje. Denso to inna bajka. Wszystko dużo droższe a poza tym trzeba kalibrowąc na drogich stanowiskach testowych.



#2578 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 15 grudzień 2020 - 22:58

Rozumiem. 
Tylko wiesz jak jest dla jednego będzie git a dla drugiej osoby nie bardzo.
.
Wyżej pochwaliłem się Outlanderem 4x4 w dieslu i powiem Ci ,ze jakimś demonem szybkości to on nie jest ale dla mnie wystarczy w zupełności do jazdy solo jak również z łódką czy też z przyczepą kempingową. Niutony ma wystarczające i ten napęd.
Mam jeszcze mondeo ,też w dieslu i powiem ,że nim to ja bardziej "dynamicznie" pojadę , gdzieś tam się wcisnę .Po prostu szybszy jest    jak Outlander. Mimo to chciałem mieć tego Outlandera.     
 

Jak dokładamy turbinę to zróbmy to sprawiedliwie  i tu i tu.


Dokładnie to pokaż mi dziś na rynku wolnossącego diesla.
Trzeba szukać wśród aut pełnoletnich

#2579 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2020 - 23:57

Jeep grand cherokee 4,7 benzyna gaz 235 KM. Silnik wolnossący.
Z przyczepą czy bez - zapie.dala aż miło!
Wyprzedzanie z łódką, przyspieszanie. Wszystko super.
Ale wciąga 20-25 l gazu.

XC90 2,4 diesel 184KM - ma moc, przyczepę wyciąga bez problemu z błota i pod górkę, ale przyspieszanie już lipa.
Idzie, ale szału ni ma.
  • nalewator lubi to

#2580 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 00:15

Kurde czytam czytam i jak dobrze że swoją miłość już mam....
  • ginel lubi to