Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#2601 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 16 grudzień 2020 - 10:20

@Wujek jeśli szukasz kombi podobnego 4x4 nie przeraża Cię spalanie 12l/100km to rozejrzyj się za Glk 350 w benzynie. To nie jest auto przeprawowe ale w lekkim terenie bez problemu dają radę, silniki nie do zaje..a, fajne skrzynie w automacie. Cicho, ciepło, wygodnie.


  • wujek i Tom Rob lubią to

#2602 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2940 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 16 grudzień 2020 - 12:04

Tak swoją drogą to RAV4 to raczej coś pomiędzy XC40, a XC60, a w tych dwóch modelach Volvo masz znacznie większy wybór. XC70 jest w stosunku do nich znacznie mniej popularny.


  • wujek lubi to

#2603 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2020 - 12:13

... w mojej są regenerowalne ... ;) , a cena zależy od rodzaju wtrysku (jego oznaczeń) ; w D-CAT mogą kosztować nawet 2000 - 2500 zł za wtrysk :( .

Jak do tej pory nie były robione, tylko raz czyszczone ... ostatnio pytałem o cenę - około 1000 zł za wtrysk... i jest jeszcze możliwość regeneracji ... a to połowa ceny ... ;)

Co nieco wiem na temat regeneracji, generalnie nie polecam bo jak ma być dobrze skoro elementy potrzebne do regeneracji kosztują 400-500 zł a tyle samo kosztuje regenerowany wtryskiwacz??? A gdzie praca , zysk i sprzęt? warsztaty kombinują jak mogą.



#2604 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 16 grudzień 2020 - 13:46

Kruz i powiem Ci ze mnie tym ten scout zaskoczył. Nie wiedziałem co kupic. Mial być Forester ale kumpel mial 2.0t i mial same problemy. Kupiłem auto z wyjętym silnikiem bo likwidowali jakieś gwizdanie. Przyjechałem i mowie do chłopa Panie co to za Marka? On mówi Panie no skoda. Mowie to zabieram. Wyjąłem 5koła i zostawiłem. Chlop zdziwiony no ale jak to? Bez jazdy? Mówie Panie a czego mam po skodzie za 27 koła oczekiwać. Mowie zmień jeszcze rozrząd jak silnik wyjęty i tyle. Wsiadłem po tygodniu i zacząłem jeździć. I zdziwko. Pojechałem z przyczepą nad Wisłę. Miałem taki dziki slip z opaski gdzie nieraz poległem. Zjechałem, zwodowalem. Jak wchodziłem to drzwi chciały mnie zabić bo takie nachylenie było. Juz sie chłopy śmiały ze szykują linę. A o dziwo wyjazd i żadnego problemu. Ujebana w błocie nawet podsufitka jest. Mam w niej graty na każdą porę i budowę. Przez 80tyś km nie nie wymieniłem nic w zawieszeniu. Nie dodałem grama oleju. Non stop przyczepą i wodowanie. Blacha pod silnikiem. Kiedyś przez Pola leciałem 70 i była hopa ze aż oderwałem 4 koła. Prawie dachowałem heheh katuje morduje i nic. kompletne nic. Jak zajadę zrobie kapitalkę albo wezmę drugą. Z szyberdachem bo lubię. Pali różnie ale zawsze mam gaz w podłogę. 100km trasy i 10 czy 20m na dzikim terenie. Nic innego nie chce. Nie jest mi szkoda. Gałęzie Ino strzelają. Idzie po krzakach jak przecinak. Nie reklamuje tylko jestem zaskoczony sam. Poliftowa juz mi się nie podoba. Ryj jakiś dziwny. Nowszy. Pewnie napęd inny lepszy w cudzysłowie. Tu jest haldex 4. Juz 2 razy wymieniałem olej i filtr w nim. Budżet miałem otwarty na auto na ryby. Moje oczekiwania są spełnione. Auto na ryby jest ważne. Ma byc gniotsa nie łamiotsa. I takie mam .heheh pozdro 600

Żona ma Subaru 2.0T z 2014 i do tej pory nie było problemów, jedna tuleja w wahaczu się skończyła ale jak mówił mechanik coś musiało z nią być nie tak bo druga (po drugiej stronie) jak nowa. Przy zakupie bałem się o skrzynię CVT ale wszystko jest super. A napędu Subaru nie ma co porównywać do Skody to inna bajka. 


  • nalewator i wujek lubią to

#2605 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 16 grudzień 2020 - 13:54

Ja odkąd wsiałem do transportera z 4x4 nic innego nie chce.( no chyba że f150 raptora w amerykańskim silniku :rolleyes: )

Może nie rakieta ale za to jak przyczepę zapnę to  nie zastanawiam się czy da radę. Ostatni tyłem w błocie pod górkę pchałem ponad 2 tony.. Nawet nie za bardzo sie zastanawiał. No i spalanie niewiele większe niż normalnie. Oczywiście nie jest to 4 na 100. A pakowność  i wygoda do jazdy nieporównywalna z kombiakiem ( no może poza szybkością ) 


  • wujek lubi to

#2606 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2020 - 15:28

a ja polecę Skoda Yeti 4x4 , w dieslu   140 lub lepiej 170km , spalanie średnie na poziomie 6,3l  , i nie jeżdżę oszczędnie 

obawiałem sie o pojemność bagażnika , bezpodstawnie jest go dość sporo , lódź także ciąga bezproblemowo

parkowanie w mieście bez problemu , lekki teren także , części OK wiadomo Skoda , spalanie ogólnie o litr więcej od poprzedniej skody z silnikiem 1,9 tdi 110km , siedzenia w tylnym rzędzie isofix szybki montażi demontaż,  jak potrzebuje więcej miejsca


Użytkownik Robas edytował ten post 16 grudzień 2020 - 15:31

  • wujek i jbk lubią to

#2607 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2020 - 15:40

Żona ma Subaru 2.0T z 2014 i do tej pory nie było problemów, jedna tuleja w wahaczu się skończyła ale jak mówił mechanik coś musiało z nią być nie tak bo druga (po drugiej stronie) jak nowa. Przy zakupie bałem się o skrzynię CVT ale wszystko jest super. A napędu Subaru nie ma co porównywać do Skody to inna bajka. 

Ja byłem w 2012 roku nieszczęśliwym posiadaczem Subaru Outbacka. Auto kupione nowe w salonie. Niestety był to diesel ..... który po 70 tys przebiegu odmówił współpracy z kimkolwiek.

Poza tym, czego nie sprawdziłem przed zakupem (mea culpa) koszty przeglądów tego samochodu w sieci dealerskiej to jakieś kompletne nieporozumienie. Przeglądy co 15 tys km kosztujące jakieś astronomiczne pieniądze.

W terenie na dwójce wolno nie dało się bez gazu jechać, bo obroty za niskie i auto gasło.

Napęd niby legendarny ale czy on jest lepszy od napędów w na przykład Audi ? A w czym lepszy ?



#2608 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2020 - 15:42

a ja polecę Skoda Yeti 4x4 , w dieslu   140 lub lepiej 170km , spalanie średnie na poziomie 6,3l  , i nie jeżdżę oszczędnie 

obawiałem sie o pojemność bagażnika , bezpodstawnie jest go dość sporo , lódź także ciąga bezproblemowo

parkowanie w mieście bez problemu , lekki teren także , części OK wiadomo Skoda , spalanie ogólnie o litr więcej od poprzedniej skody z silnikiem 1,9 tdi 110km , siedzenia w tylnym rzędzie isofix szybki montażi demontaż,  jak potrzebuje więcej miejsca

Mojemu teściowi znalazłem kilka lat temu dokładnie taką. Do dzisiaj ma i twierdzi, że ma u niego dożywocie :) Sam ją czasem pożyczałem jak byłem na etapie wymianki samochodu na ryby. Super autko , tylko rzeczywiście ten bagażnik mały



#2609 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 grudzień 2020 - 15:54

Ja byłem w 2012 roku nieszczęśliwym posiadaczem Subaru Outbacka. Auto kupione nowe w salonie. Niestety był to diesel ..... który po 70 tys przebiegu odmówił współpracy z kimkolwiek.
Poza tym, czego nie sprawdziłem przed zakupem (mea culpa) koszty przeglądów tego samochodu w sieci dealerskiej to jakieś kompletne nieporozumienie. Przeglądy co 15 tys km kosztujące jakieś astronomiczne pieniądze.
W terenie na dwójce wolno nie dało się bez gazu jechać, bo obroty za niskie i auto gasło.
Napęd niby legendarny ale czy on jest lepszy od napędów w na przykład Audi ? A w czym lepszy ?


Juz nie pamietam czy tu ktoś pisał czy gdzie indziej ale Subaru to tylko benzyna. Jeden minus spalanie.

#2610 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 16 grudzień 2020 - 16:03

Słowik sprzedaje auto taty, chyba GL, na minę nie trafisz.


  • wujek lubi to

#2611 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 grudzień 2020 - 16:07

Napęd Subaru to nie mit, jest dobry ;) swojego anglika rejestruję na razie w PL bo znaleźć w tym kraju normalny, niestyrany samochód z drugiej ręki to cud. Złomem handlują a nie samochodami kurza twarz :)
  • jacekp29 lubi to

#2612 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 grudzień 2020 - 16:56

Słowik sprzedaje auto taty, chyba GL, na minę nie trafisz.


Wiem, widziałem :)

#2613 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 16:59

Auta dość drogie Na ryby też się nie nadają ponieważ ich największą wadą jest to że są drogie inaczej Zmierz po krzakach autem za 100 koła a inaczej za dwie dychy



#2614 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2020 - 17:06

Auta dość drogie Na ryby też się nie nadają ponieważ ich największą wadą jest to że są drogie inaczej Zmierz po krzakach autem za 100 koła a inaczej za dwie dychy

https://youtu.be/Fa7Rfv3Ea-k


No wlasnie takiej obory chcialem uniknąć w „cywilnym” aucie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2615 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 16 grudzień 2020 - 17:27

Ja byłem w 2012 roku nieszczęśliwym posiadaczem Subaru Outbacka. Auto kupione nowe w salonie. Niestety był to diesel ..... który po 70 tys przebiegu odmówił współpracy z kimkolwiek.

Poza tym, czego nie sprawdziłem przed zakupem (mea culpa) koszty przeglądów tego samochodu w sieci dealerskiej to jakieś kompletne nieporozumienie. Przeglądy co 15 tys km kosztujące jakieś astronomiczne pieniądze.

W terenie na dwójce wolno nie dało się bez gazu jechać, bo obroty za niskie i auto gasło.

Napęd niby legendarny ale czy on jest lepszy od napędów w na przykład Audi ? A w czym lepszy ?

Torsen w Audi to klasa ale Haldex to już troszeczkę inna bajka i nieuprawnionym jest porównywanie go do symmetrical-awd z Subaru, choć kolejne generacje coraz lepsze. Poprzedni samochód żony Subaru Legacy 3.0 H6 miał nie gorszy układ jak w Audi a może i lepszy. Miał jeden fajny "bajer" samoblokujący się mechaniczny mechanizm różnicowy tylnej osi. Po wyłączeniu układu kontroli stabilności można było się pobawić i to nieźle.

https://autokult.pl/...co-w-tym-chodzi     

 

Ps. Jeszcze jedna uwaga do Subaru Forester 2.0XT z USA. Charakterystyka silnika jest mocno zmieniona. O ile moc w USA to 10 KM więcej (czyli nie wiele więcej) 250 KM zamiast 240 KM to zakres obrotów w którym jest dostępny maksymalny moment obrotowy jest z tego co pamiętam dwukrotnie większy i to już robi różnicę.


Użytkownik bho70 edytował ten post 16 grudzień 2020 - 17:36


#2616 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 grudzień 2020 - 17:41

Kto mówi czy pisze, że nie wie w czym 4x4 subaru jest lepszy od np. 4x4 z passata czy audi to niech sobie kupi 2 godzinki jazdy z instruktorem takim autem, a potem 2 godzinki pojeździ w passerati 4x4. Może parę setek z dymem pójdzie, ale wrażenia na długo w pamięci pozostaną i pomogą w wyborze auta nawet używanego jak kiesa pozwala.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 16 grudzień 2020 - 17:42


#2617 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2020 - 18:03

Kto mówi czy pisze, że nie wie w czym 4x4 subaru jest lepszy od np. 4x4 z passata czy audi to niech sobie kupi 2 godzinki jazdy z instruktorem takim autem, a potem 2 godzinki pojeździ w passerati 4x4. Może parę setek z dymem pójdzie, ale wrażenia na długo w pamięci pozostaną i pomogą w wyborze auta nawet używanego jak kiesa pozwala.


Pokaz mi Slawku choc jedno, w tej chwili produkowane Subaru, ktore byloby, osiagami, komfortem jazdy, ekonomią choc troche zblizone do Audi Allroada. Zeby nie pogrążać Subaru to nie do A6 tylko A4.

Mialem Subaru, jezdzilem nim przez dwa lata, moje starsze dziecko ma w tej chwili Forestera 2,5 turbo z 2008 roku wiec tez mialem okazje pojezdzic. Nie rozmieniając sie na drobne - dupy nie urywają.
No chyba, ze chcesz wynająć instruktora i pojezdzic 2 godzinki ... ale i tak nie wiem co mialo by to udowodnic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • pursuit i pawelHERP lubią to

#2618 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 18:10

Sławek woziłem tym wszystko co się da wsadzić do Kombi i nawet to czego się nie da wsadzić do Kombi woziłem przyczepę z toną konstrukcji holowałem kolegów po 140 na godzinę. życie Skody jest kompletne


  • Sławek77 i S.N. lubią to

#2619 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 18:19

Torsen w Audi to klasa ale Haldex to już troszeczkę inna bajka i nieuprawnionym jest porównywanie go do symmetrical-awd z Subaru, choć kolejne generacje coraz lepsze. Poprzedni samochód żony Subaru Legacy 3.0 H6 miał nie gorszy układ jak w Audi a może i lepszy. Miał jeden fajny "bajer" samoblokujący się mechaniczny mechanizm różnicowy tylnej osi. Po wyłączeniu układu kontroli stabilności można było się pobawić i to nieźle.

https://autokult.pl/...co-w-tym-chodzi     

 

Ps. Jeszcze jedna uwaga do Subaru Forester 2.0XT z USA. Charakterystyka silnika jest mocno zmieniona. O ile moc w USA to 10 KM więcej (czyli nie wiele więcej) 250 KM zamiast 240 KM to zakres obrotów w którym jest dostępny maksymalny moment obrotowy jest z tego co pamiętam dwukrotnie większy i to już robi różnicę.

 

Forester od 4 generacji nie ma już legendarnego stałego napędu symetrycznego, który zastąpiła konstrukcja oparta o międzyosiowe sprzęgło wielopłytkowe, czyli podobna do haldexa i quattro ultra. Co nie zmienia faktu, że w terenie Forester XT (kolega ma rocznik 2017) jest lepszy niż Passat lub Octavia 4x4, ale wpływ poza napędem mają na to również wyższy prześwit i opony. 



#2620 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2940 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 16 grudzień 2020 - 18:27

Kto mówi czy pisze, że nie wie w czym 4x4 subaru jest lepszy od np. 4x4 z passata czy audi to niech sobie kupi 2 godzinki jazdy z instruktorem takim autem, a potem 2 godzinki pojeździ w passerati 4x4. Może parę setek z dymem pójdzie, ale wrażenia na długo w pamięci pozostaną i pomogą w wyborze auta nawet używanego jak kiesa pozwala.

Ale na co dzień po drogach nie jeździsz tak, jak z instruktorem na torze, więc absolutnie żadnych zalet tego symetrycznego AWD nie odczuwasz. I to nie jest obrona któregokolwiek niemieckiego koncernu tylko subiektywna opinia jako, że rodzicie narzeczonej mają Outbacka, więc trochę też nim już pojeździłem. I co chwila coś jest w nim do roboty mimo, że nie jest to diesel.