Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#2921 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2940 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 11 luty 2021 - 11:08

Wytyczne dostałem konkretne, ta jednostka może przejechać 10 tys. w trybie miejskim, albo 15 tys. w trasie i trzeba wymienić olej. Ja przejechałem jakieś 14 tys. w mieszanym i zapaliła się kontrolka, więc wszystko było w normie.

Dopalanie katalizatora jest w nim co jakieś 400-500km (tak mi się wydaje) i jest bardzo charakterystyczne, bo od razu słychać, że silnik utrzymuje cały czas wyższe obroty 1000-1100, no i widać różnicę w chwilowym spalaniu. Nie rozkminiłem jeszcze o co chodzi z tym płynem Eolys, co ma pomagać w dopalaniu DPF, ale w marcu mam planowany przegląd i zrobienie paru pierdół, więc przy okazji dopytam. Po polsku będzie mi łatwiej zrozumieć niż po słowacko-angielsku ;)



#2922 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2021 - 11:15

Oleju może przybywać z kilku powodów ... W silnikach z dpf jak napisał Andrzej to on może być przyczyną ... Ale masz rację Kami. Zaufaj ASO. W końcu za to płacisz i za te ciężkie pieniądze jakie tam zostawiasz masz zapewne gwarancję na te usługi. Dopytaj tylko w tym ASO co się stanie jak Ci silnik odmówi posłuszeństwa albo jak z powodu kiepskiego smarowania szybciej się zużyje. I nie znam się na wszystkim. Za to mam świetnego mechanika, który spędził kilkanaście lat w ASO, a teraz pracuje na własny rachunek.



#2923 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 11 luty 2021 - 11:25

Śmiać mi się chce jak słyszę i widzę teksty "ani grama oleju nie bierze"  :D  :lol:



#2924 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 luty 2021 - 11:39

<...> Zaufaj ASO. W końcu za to płacisz i za te ciężkie pieniądze jakie tam zostawiasz masz zapewne gwarancję na te usługi. <...>

OMG  :doh:  za dużo widziałem i słyszałem...



#2925 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2021 - 11:43

OMG  :doh:  za dużo widziałem i słyszałem...

To był sarkazm Panie ...  :D  Ale fakt, nie udzielanie się niesie więcej korzyści :lol:


  • Jano i psychowobsy lubią to

#2926 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 11 luty 2021 - 11:57

Śmiać mi się chce jak słyszę i widzę teksty "ani grama oleju nie bierze"  :D  :lol:

To sié smiej .Tu chodzi o to ze do wymiany nie trzeba robic zadnych dolewek bo jest go jeszcze odpowiednio duzo.

Tyle i az tyle .



#2927 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 luty 2021 - 13:48

Jak oleju przybywa to jest rozrzedzony ropą i nie jest to normalne.

Albo leja wtryski podczas dopalania/pracy zwykłej lub ropa spływa po wyłączeniu silnika gdyż nie trzyma górą wtrysk.

W przypadku drugim niebezpieczne zjawisko ponieważ silniki diesla mają wysoki stopień sprężania a tą strefę w tym przypadku jeszcze dodatkowo zajmuje ropa która jak wiemy nie da się sprężyć jak powietrze. Finalnie słyszałem o wtryskach które same nie wiadomo dlaczego wypierdyczyło z gniazda mocowania tworząc niezły bajzel podczas porannego odpalania.

Przybywanie oleju nigdy nie jest normalną sprawą.


Użytkownik Forecast edytował ten post 11 luty 2021 - 13:50


#2928 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 luty 2021 - 13:55

Małe sprostowanie, obie 2.0 TSI

Jedna Skoda miała 272KM. Tłok wyszedł bokiem, zmieliło silnik i od ciśnienia rozsadziło miskę olejową. Ale faktem jest też to, że auto nie było oszczędzane, od startu na zimny silniku ciągle na najwyższych obrotach. Użytkownik dostał pomarańczowy komunikat o niskim poziomie oleju, zignorował, komunikat przeszedł na czerwony – przejechał jeszcze prawie 30 km i silnik wybuchł.

Druga Skoda – 280KM – tu pękła głowica.

 

Oleje.

Mam fobie i sprawdzam.

Zamian dostałem swoją Scout – czekając aż dealer ja dostarczy, jeździłem zastępczy octavia 1.5 tsi. Ta to potrafiła brać 1l oleju na 1000 km. Ale że zastępcze to się nie czepiałem tylko dolewałem. Niestye później została w firmie. Zgłosiliśmy problem – olej został uzupełniony, silnik zaplombowany, chłopaki z serwisu zrobili ponad 3 000 km – tempem emeryta na trasie – i faktycznie ..brał tylko 0,1l na 1000 km. Przy średniej prędkości z trasy koło 55km/h. Wsiadłem znowu ja .. 1000 km i weszło 0,8l  do optimum na bagnecie :)

W Scout nauczony doświadczeniem – sprawdzałem najpierw co 1kk, później co 5kk, ostatnio sprawdzałem 8kk przed wymiana. Wymiana przy 30kk. I olej był nadal na środku wskaźnika na bagnecie. Czyli moje 2.0 diesel nie bierze.



#2929 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2021 - 14:06

Duży ten interwał 30kk.


  • nalewator i biturbo lubią to

#2930 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 luty 2021 - 14:10

Tyle mam w zleceniu od leasingodawcy, po tylu wyświetlił się komunikat o wymianie, tyle pokazywały wszystkie informacje o samochodzie w kompie.

Ale faktem jest - ze dla użytkowników prywatnych zalecają co 15kkm :)



#2931 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 11 luty 2021 - 14:32

Dosyć dynamicznie jeżdżę, na oleju nie oszczędzam i wymieniam co 10 kk. Nigdy nie miałem problemów z silnikiem. Co 30 kk wymiana to dla mnie zabójstwo dla silnika.



#2932 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2021 - 14:32

Tyle mam w zleceniu od leasingodawcy, po tylu wyświetlił się komunikat o wymianie, tyle pokazywały wszystkie informacje o samochodzie w kompie.

Ale faktem jest - ze dla użytkowników prywatnych zalecają co 15kkm :)

To jest dokładnie tak samo jak te pytanie :  jakim samochodem możemy pokonać najwyższy krawężnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odp: służbowym :)  


  • elmo i biturbo lubią to

#2933 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 luty 2021 - 15:35

Małe sprostowanie, obie 2.0 TSI

Jedna Skoda miała 272KM. Tłok wyszedł bokiem, zmieliło silnik i od ciśnienia rozsadziło miskę olejową. Ale faktem jest też to, że auto nie było oszczędzane, od startu na zimny silniku ciągle na najwyższych obrotach. Użytkownik dostał pomarańczowy komunikat o niskim poziomie oleju, zignorował, komunikat przeszedł na czerwony – przejechał jeszcze prawie 30 km i silnik wybuchł.

Druga Skoda – 280KM – tu pękła głowica.

 

Oleje.

Mam fobie i sprawdzam.

Zamian dostałem swoją Scout – czekając aż dealer ja dostarczy, jeździłem zastępczy octavia 1.5 tsi. Ta to potrafiła brać 1l oleju na 1000 km. Ale że zastępcze to się nie czepiałem tylko dolewałem. Niestye później została w firmie. Zgłosiliśmy problem – olej został uzupełniony, silnik zaplombowany, chłopaki z serwisu zrobili ponad 3 000 km – tempem emeryta na trasie – i faktycznie ..brał tylko 0,1l na 1000 km. Przy średniej prędkości z trasy koło 55km/h. Wsiadłem znowu ja .. 1000 km i weszło 0,8l  do optimum na bagnecie :)

W Scout nauczony doświadczeniem – sprawdzałem najpierw co 1kk, później co 5kk, ostatnio sprawdzałem 8kk przed wymiana. Wymiana przy 30kk. I olej był nadal na środku wskaźnika na bagnecie. Czyli moje 2.0 diesel nie bierze.

Ja poprzednie auto miałem Superba (chyba z 2017 roku) tego nowego z 2 litrowym Dieslem 190 KM i od nowości potrafił 2 czasem 3 litry między serwisami oleju przepalić.



#2934 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 11 luty 2021 - 15:36

To sié smiej .Tu chodzi o to ze do wymiany nie trzeba robic zadnych dolewek bo jest go jeszcze odpowiednio duzo.

Tyle i az tyle .

Nie można było wcześniej  tak napisać?

Ja rozumiem, że przy zalewaniu oleju jest prawie max, a przy spuszczaniu może być już przy minimum i jest to ok. Ale mówić że nie bierze ani grama oleju to już troszkę przesada.



#2935 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 11 luty 2021 - 17:10

A znacie może model w którym będzie samoczynnie przybywało paliwa w baku ? Może przybywać w sumie więcej i szybciej niż tego oleju w silniku 😊. Zainteesowalbym się takim.
  • kruz, malinabar i thug lubią to

#2936 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 luty 2021 - 17:30

A znacie może model w którym będzie samoczynnie przybywało paliwa w baku ? Może przybywać w sumie więcej i szybciej niż tego oleju w silniku 😊.
Zainteesowalbym się takim.


Znajomy ma takie auto, w nocy społecznie odśnieża drogi wozem Straży OSP, a rano jego golf IV 1,9TDI ma pełny bak ropy.

#2937 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 11 luty 2021 - 17:33

O widzisz te vw w tdiku mają same plusy.

#2938 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 luty 2021 - 18:42

A znacie może model w którym będzie samoczynnie przybywało paliwa w baku ? Może przybywać w sumie więcej i szybciej niż tego oleju w silniku . Zainteesowalbym się takim.

Dawno temu, jak dawałem radę z CB radiem jeździć, to non stop słyszałem - oszczędności sprzedam :) Mam wrażenie, że w Tirach tak jest, że auto całego paliwa nie wypala a nawet trzeba spuszczać z baku, żeby się nie przelewało.....



#2939 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2021 - 18:45

Dawno temu, jak dawałem radę z CB radiem jeździć, to non stop słyszałem - oszczędności sprzedam :) Mam wrażenie, że w Tirach tak jest, że auto całego paliwa nie wypala a nawet trzeba spuszczać z baku, żeby się nie przelewało.....

Teraz to Ci szef  na kompie czy też fonie sprawdzi czy stoisz czy jedziesz ,jak szybko jedziesz i jak szybko czy nie za szybko paliwa ubywa z baku. A jesteś gdzieś tam w trasie np.   


  • S.N. lubi to

#2940 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 luty 2021 - 18:56

Teraz to Ci szef  na kompie czy też fonie sprawdzi czy stoisz czy jedziesz ,jak szybko jedziesz i jak szybko czy nie za szybko paliwa ubywa z baku. A jesteś gdzieś tam w trasie np.   

No i bardzo dobrze. Złodziejstwo powinno być tępione wszelkimi możliwymi sposobami