Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#2901 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 11 luty 2021 - 04:50

Nie sà. Za to nowe benzyniaki jak najbardziej

No chyba, że mój diesel. Żre olej od nowości.


Użytkownik Sailfish edytował ten post 11 luty 2021 - 04:51


#2902 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 11 luty 2021 - 05:46

Ja zostanę przy moim "niedzisiejszym" 4.0 186KM :)

Jak to mawiali za oceanem  „There's no replacement for displacement”. :) I tej wersji się trzymajmy.


  • nalewator lubi to

#2903 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 11 luty 2021 - 06:49

No chyba, że mój diesel. Żre olej od nowości.

Mam trzy auta ,kazdy 3.0 disel i ani grama oleju .Od wymiany do wymiany .Wymieniam co 12 tys kilometrów .Oczywiscie producent zaleca co 25 tys ale ja na oleju nie oszczédzam i jak do teraz 

auta smigajá az milo.Czasem tak bywa ze dwa takie same auta i jeden bierze olej a drugi nie .W nowych benzyniakach problemem sá pierscionki i te zapiekajá sié wywalajác olej przez zawory .



#2904 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 11 luty 2021 - 07:34

Tak w ramach ciekawostki ten dieselek (2,2 MIVEC 177KM), którego mam w Outlanderze nie bierze ani grama oleju, a wręcz przeciwnie - olej wymienia się w nim, gdy jest go już zbyt dużo ;) Na bagnecie są trzy znaczniki: minimum, maximum i maximum oleju zużytego. Byłem w szoku, jak mi to wytłumaczyli w serwisie ;)



#2905 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 luty 2021 - 07:58

Mekamil, podrzuć kiedyś zdjęcie jak wygląda bagnet, bo nie widziałem takich "cudów" "  :)



#2906 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 11 luty 2021 - 08:20

Poprzednim moim autem była insignia 2011 z silnikiem diesla 2l i 160KM. Bardzo wdzięczne auto, gdyby nie brak miejsca na kolejnego dzieciaka i graty z tym związane pewnie bym dalej nią jeździł. Olej wymieniałem co roku, jakiś tam ubytek był i zdażało się, że musiałem dolać trochę podczas eksploatacji. 



#2907 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 11 luty 2021 - 08:54

Kamil, lepiej sprawdz szczelność układu wtryskowego a zacznij od wymiany podkładek pod wtryskiwaczami, najprawdopodobniej leja i stąd wzrasta poziom oleju . Nie dolewasz więc nie ma prawa być go więcej.
  • godski i S.N. lubią to

#2908 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2021 - 08:55

Dystans to znaczy? Już są 1 litrowe 3 cylindrowe badziewia. Niby ekologia a pali tyle samo co 2 razy większa pojemność i silnik nie wyżyłowany. 

Dokładnie tak.

W skrócie można powiedzieć tak : wyje ,pali i nie jedzie.

 

I pewnie na pierwszy odstrzał wezmą diesle z zakazem wjazdu do centrum a potem  podatek za Pb od dwu litrowych wzwyż bo to niby nie ekologiczne.   


  • biturbo lubi to

#2909 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 11 luty 2021 - 09:44

Kamil, lepiej sprawdz szczelność układu wtryskowego a zacznij od wymiany podkładek pod wtryskiwaczami, najprawdopodobniej leja i stąd wzrasta poziom oleju . Nie dolewasz więc nie ma prawa być go więcej.

Zupełnie nie muszę nic sprawdzać. Akurat kontrolka od oleju zapaliła mi się jak byłem na Słowacji to podjechałem do ASO Mitsubishi w Preszowie, wszystko posprawdzali i wytłumaczyli, że ten model tak ma i mógłbym jeszcze jakieś 1000 km tak przejechać zanim czujnik ciśnienia oleju powiedziałby, że mam się definitywnie zatrzymać. Notabene właśnie jakieś 1000 km do najbliższej planowanej wymiany oleju było - japońska dokładność ;)

Na bagnecie są dwie kropki (jak normalnie) i krzyżyk powyżej nich, poziom oleju zaraz po wymianie musi mieścić się między dwiema kropkami, a jak zaczyna się zbliżać do krzyżyka to trzeba już definitywnie zmienić olej na świeży.



#2910 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2021 - 09:46

Tak w ramach ciekawostki ten dieselek (2,2 MIVEC 177KM), którego mam w Outlanderze nie bierze ani grama oleju, a wręcz przeciwnie - olej wymienia się w nim, gdy jest go już zbyt dużo ;) Na bagnecie są trzy znaczniki: minimum, maximum i maximum oleju zużytego. Byłem w szoku, jak mi to wytłumaczyli w serwisie ;)

 

 

Kamil, lepiej sprawdz szczelność układu wtryskowego a zacznij od wymiany podkładek pod wtryskiwaczami, najprawdopodobniej leja i stąd wzrasta poziom oleju . Nie dolewasz więc nie ma prawa być go więcej.

Pełna zgoda, to źle jak przybywa oleju i oznacza kłopoty, olej się nie rozmnaża.


  • S.N. lubi to

#2911 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 11 luty 2021 - 09:59

Kamil, po prostu warto przy następnej wymianie oleju zmienić podkładki, mogę się mylić ale to są grosze - miałem 2mazdy 6 2.0d w pierwszej zbagatelizowalem wwzrastanie oleju na bagnecie i remont silnika był na tyle kosztowny że sprzedalem i kupilem drugą, tam wymienilem od razu i olej naturalnie ubywal pomiędzy wymianami. Turbina itd... Musi ubywac, może bardzo mało ale z tendencją spadkową broń Panie wzrostową. Pozdrawiam

Ps. Patrząc na listwe wtryskowa może być "sucha" a saczy się z pod nich.

#2912 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 luty 2021 - 10:12

Znajomy ma Mazdę CX5 2.2d. Tam też oleju "przybywa" . Auto z 2015 roku przebieg 90 tyś. Wina uszczelek pod wtryskami....



#2913 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 11 luty 2021 - 10:20

Też ten temat przerabiałem przy Mazdzie 6.
Oleju przybywało. Okazało się że podkładki pod wtryskami puszczały. U mnie obyło się bez remontu silnika.Po wymianie podkładek przy okazji miska olejowa była zdejmowana i bez czyszczenia smoka się nie obeszło.byl caly zawalony nagarem.Jeszcze chwilę i z silnika nie było by co zbierać bo nie miał odpowiedniego smarowania.

Tak ze nie bagatelizował bym tego zwiększania się ilości oleju

Pozdrawiam Grzesiek

#2914 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 11 luty 2021 - 10:40

Ja wiem, że w naszym kraju to każdy jest ekspertem w każdej dziedzinie i doskonale zna się na wszystkim, pozwólcie jednak, że zaufam specjalistom z ASO.

Zresztą, jakby producent nie planował, że oleju może przybywać to po co umieszczałby trzeci znacznik na bagnecie, skoro inne modele takiego nie mają ;)



#2915 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 luty 2021 - 10:45

W przypadku znajomego okazało się , że pompa oleju była pęknięta, i nie dawała wystarczającego ciśnienia. Ale czy to wina paliwa w oleju.....



#2916 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 luty 2021 - 10:48

A nie jest to tak że ma to związek z jazdą po mieście i wypalniem PDF ?


  • Artech i grzegorzyk lubią to

#2917 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 11 luty 2021 - 10:55

A nie jest to tak że ma to związek z jazdą po mieście i wypalniem PDF ?

Może być

Auto wtedy dostaje więcej paliwa żeby wypalić dpf-a

Jak jedzie w trasie to go przepali

Jak kołacze po mieście to nadtatek tego paliwa zamiast być wypalany trafią do miski olejowej gdzie się miesza z paliwem

Może dlatego jest ten drugi wskaźnik max

Że do pewnego momentu można z tym jeździć ale jak przekroczy maxymalny poziom trzeba zmieniać olej

Innego racjonalnego wytłumaczenia ja tu nie widzę;)

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 11 luty 2021 - 10:56


#2918 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2021 - 10:56

Mekamil wyżej wspomniał o oleju i bagnecie. Napisał też jaki ma silnik.

 

A czytając Wasze opinie i usterki to mam pytanie czy dotyczą tego samego silnika czy może już całkiem innego ?



#2919 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2021 - 10:56

Ja wiem, że w naszym kraju to każdy jest ekspertem w każdej dziedzinie i doskonale zna się na wszystkim, pozwólcie jednak, że zaufam specjalistom z ASO.

Zresztą, jakby producent nie planował, że oleju może przybywać to po co umieszczałby trzeci znacznik na bagnecie, skoro inne modele takiego nie mają ;)

Wybacz ale akurat w moim przypadku to nie jest właściwa diagnoza  ;) , od 1997 roku w branży. Krótkie odcinki ? Może DPF zapchany?


  • S.N. lubi to

#2920 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2021 - 10:57

A nie jest to tak że ma to związek z jazdą po mieście i wypalniem PDF ?

 

 

Może być

Auto wtedy dostaje więcej paliwa żeby wypalić dpf-a

Jak jedzie w trasie to go przepali

Jak kołacze po mieście to nadtatek tego paliwa zamiast być wypalany trafią do miski olejowej gdzie się miesza z paliwem

Może dlatego jest ten drugi wskaźnik max

Że do pewnego momentu można z tym jeździć ale jak przekroczy maxymalny poziom trzeba zmieniać olej

Innego racjonalnego wytłumaczenia ja tu nie widzę ;)

 

 

Wybacz ale akurat w moim przypadku to nie jest właściwa diagnoza  ;) , od 1997 roku w branży. Krótkie odcinki ? Może DPF zapchany?

:D  :D  :D