Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#2981 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 14 luty 2021 - 21:08

Dla każdego odchodzi inaczej. 1.8 Toyoty to jednostka praktycznie bezobsługowa. Olej co 15 tyś, rozrząd na łańcuchu. Lejemy paliwo i jeździmy.
Pracuje w salonie i nie mamy z tymi autami żadnych problemów.
  • Artek i Marcyś lubią to

#2982 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2021 - 11:47

Niezłe rozwiązania w volvo v90.
Kamerka na której widać hak, hak który jest chowany pod samochód kiedy nie jest używany.
Jak dla mnie za dużo bajerów które mogą szwankować, ale jak wszystko jest nowe i działające to całkiem całkiem :)


Użytkownik Drac edytował ten post 20 luty 2021 - 11:47


#2983 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 luty 2021 - 13:50

Ja właśnie pozbyłem się swojego holownika wędkarskiego i postanowiłem kupić duże kombi z przeznaczeniem na ryby. Bedę celował w XC70 2,4 D jakieś w miarę nowe.

Są tu użytkownicy tego auta ? Nada się to do ciągania dość ciężkiej łodzi i zrzucenia jej na wodę na czasami nie do końca utwardzonym slipie ?


Użytkownik kruz edytował ten post 20 luty 2021 - 13:58


#2984 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 luty 2021 - 13:58

Niezłe rozwiązania w volvo v90.
Kamerka na której widać hak, hak który jest chowany pod samochód kiedy nie jest używany.
Jak dla mnie za dużo bajerów które mogą szwankować, ale jak wszystko jest nowe i działające to całkiem całkiem :)

To zwykła kamera cofania a nie jakiś wynalazek Volvo :)



#2985 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2021 - 14:01

Ten składany hak kosztuje z tego co pamiętam prawie 6 tysi ;) Ale to jest cena nie za samo to, że jest składany tylko, że ma jeszcze czujniki, które monitorują co się dzieje z przyczepą - czy światła działają, koła nie wpadają w poślizg, albo nie ma jakichś niebezpiecznych wibracji. I oczywiście samochód sam zacznie hamować, jak zarejestruje coś niewłaściwego.



#2986 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 luty 2021 - 14:03

Ten składany hak kosztuje z tego co pamiętam prawie 6 tysi ;) Ale to jest cena nie za samo to, że jest składany tylko, że ma jeszcze czujniki, które monitorują co się dzieje z przyczepą - czy światła działają, koła nie wpadają w poślizg, albo nie ma jakichś niebezpiecznych wibracji. I oczywiście samochód sam zacznie hamować, jak zarejestruje coś niewłaściwego.

Mój wspólnik ma dokładnie takie samo auto i zakładał dokładnie taki sam hak w Auto Bruno w Szczecinie za 3,5 tys. Ale to chyba jakaś mocno wynegocjowana cena była.

Ja w swoim aucie też mam taki i płaciłem 4 tys.

 

No i prawda jest taka, że z hakiem powiązane jest kilka użyteczności. Nawet jakieś takie ułatwiające cofanie


Użytkownik kruz edytował ten post 20 luty 2021 - 14:04


#2987 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2021 - 14:11

Może coś źle pamiętam, albo ceny spadły. Ja byłem na jeździe testowej V90 Cross Country z 1,5 roku temu. Samochód bomba, zazdroszczę, ale pod niektórymi względami cieszę się, że mnie na niego nie stać :P



#2988 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2021 - 14:14

A ja wręcz przeciwnie ... żałuję, że mnie nie stać :( Może sprzedam szafę? :rolleyes:  :D


  • POLONIAb lubi to

#2989 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 luty 2021 - 14:17

Może coś źle pamiętam, albo ceny spadły. Ja byłem na jeździe testowej V90 Cross Country z 1,5 roku temu. Samochód bomba, zazdroszczę, ale pod niektórymi względami cieszę się, że mnie na niego nie stać :P

Nie żałuj, Marcin ten mój, ma to auto wprawdzie już ze 2,5 roku ale non stop coś się w nim dzieje, co chwila jakaś akcja serwisowa, co chwile samochód sam w trybie awaryjnym.

Teraz ma najechane 120 tys kilometrów i jeździ nim od nowości. Wersja D5 czyli 235 KM

Jedno co mi się w tym aucie bardzo podoba to wykończenie w środku i system nagłośnienia Bowers&Wilkins - niezaprzeczalnie gra cudnie  


Użytkownik kruz edytował ten post 20 luty 2021 - 14:18


#2990 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 luty 2021 - 14:20

Kamerka w ramce rejestracyjnej lub w jednej lampce oś. tablicy rejestracyjnej albo tak jak ma np. Outlander (i pewnie wiele innych ) jest zaślepka obok jednej lampki. Wyciągasz zaślepkę i montujesz dedykowaną kamerkę do tego otworu. 



#2991 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 luty 2021 - 14:24

Wlasnie bylem sprawdzic ;) Moj to nawet linijki pokazuje ;) 56858a3c46883367d36dad9f112bcd44.jpg

#2992 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 luty 2021 - 14:38

Ten składany hak kosztuje z tego co pamiętam prawie 6 tysi ;) Ale to jest cena nie za samo to, że jest składany tylko, że ma jeszcze czujniki, które monitorują co się dzieje z przyczepą - czy światła działają, koła nie wpadają w poślizg, albo nie ma jakichś niebezpiecznych wibracji. I oczywiście samochód sam zacznie hamować, jak zarejestruje coś niewłaściwego.

Po podłączeniu haka niektóre instalację wymagają aktywacji haka do instalacji samochodu. Moduł daje sygnał o podpięciu przyczepy i komputer robi resztę. Nie ważne jaki mamy hak.

 

A teraz ciekawostka odnośnie haka w samochodzie. W tej chwili w starych samochodach wystarczy założyć hak ,podpiąć instalację potem przegląd na SKP i z kwitem do WK aby był wpis w DR. I takie dokładanie po czasie powoli się kończy.

Będzie tak. W chwili konfigurowania wyposażenia dodatkowego musimy się zdecydować czy chcemy mieć hak. Jeśli odpowiedź jest tak to auto z fabryki wyjeżdża z hakiem Jeśli nie chcemy teraz przy zakupie nowego auta mieć haka holowniczego to możemy zamówić "przygotowanie pod hak " tu po jakimś czasie dołożymy hak.

Ale jeśli w chwili wyjazdu autka z fabryki auto nie będzie miało haka czy też nie będzie "przygotowane pod hak" to hak już nigdy nie będziemy mogli założyć do tego samochodu bo w homologacji będzie wyraźnie napisane że  w pozycji :

  • O.1 — maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem;  będzie 0
  • O.2 — maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca; będzie 0

      

I tak już do śmierci samochodu.

Fizycznie pewnie założymy ale będzie to nielegalne i nikt nie zrobi wpisu w DR 



#2993 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2021 - 19:36

Niech oni tam na górze wezmą się do roboty, a nie tylko kombinują co by tu jeszcze bardziej spier.olić.
To jakieś nieporozumienie!

Ja już chyba w dwóch samochodach zakładałem hak.

Dobrze że już stary jestem i nie będzie mnie przy kolejnych ulepszaniach tego świata. Oby jakoś dożyć do śmierci :)
  • nalewator, biturbo i M a r a s lubią to

#2994 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 20 luty 2021 - 23:44

Niech oni tam na górze wezmą się do roboty, a nie tylko kombinują co by tu jeszcze bardziej spier.olić.
To jakieś nieporozumienie!

Ja już chyba w dwóch samochodach zakładałem hak.

Dobrze że już stary jestem i nie będzie mnie przy kolejnych ulepszaniach tego świata. Oby jakoś dożyć do śmierci :)

Kup mercedesa klasy G i będziesz miał po problemie.

Po za tym haka się nie składa. Życie mnie nauczyło. 



#2995 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2021 - 23:59

Za niezłożenie haka w razie kolizji możesz także ponieść koszty naprawy auta które w ciebie wjechało

#2996 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 21 luty 2021 - 00:08

Za niezłożenie haka w razie kolizji możesz także ponieść koszty naprawy auta które w ciebie wjechało

Jak mam hak to na stałe. A przepis bez sensu. Jakbym haka nie miał to by nie wjechał?  Dla mnie proste. Wali z tyłu jego wina czy w hak czy kasując bagażnik on powinien ponosić koszta.


  • nalewator lubi to

#2997 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2021 - 08:50

Za niezłożenie haka w razie kolizji możesz także ponieść koszty naprawy auta które w ciebie wjechało

Podaj przepis ,który zabrania jazdy z wystającym hakiem. 

 

Jak mam hak to na stałe. A przepis bez sensu. Jakbym haka nie miał to by nie wjechał?  Dla mnie proste. Wali z tyłu jego wina czy w hak czy kasując bagażnik on powinien ponosić koszta.

Żaden przepis ,nic takiego nie ma. Mit powtarzany od kilkunastu lat tak samo jak kapturek zakładany na hak musi być koloru czerwonego * :)  W DE ,NL  też możesz jeździć z wystającym hakiem ( bez przyczepy).

Miałem strzała w tył samochodu ,który miał ściągany hak Westfalii. Hak był założony i wina była tego który: nie dotosował prędkości do warunków na drodze.   

Naprawa zderzaka i wymiana hak na nowy bo tego elementu się po prostu nie naprawia. WARTA pajacowała z tym hakiem ,ze jednak nic nie widać jest wsio ok. Nie pozostało nic innego jak poproszenie na piśmie ,że hak jest w 100% sprawny ,jego wymiana jest nie uzasadniona a za jego używanie towarzystwo  ponosi odpowiedzialność.  Wybrali jednak wariant droższy i uznali hak do wymiany.

    

 

 

* kolor czerwony, odcienie :) 

 

 

 Colours_6c6811_5661782.jpg



#2998 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 21 luty 2021 - 08:59

Nie żałuj, Marcin ten mój, ma to auto wprawdzie już ze 2,5 roku ale non stop coś się w nim dzieje, co chwila jakaś akcja serwisowa, co chwile samochód sam w trybie awaryjnym.

Teraz ma najechane 120 tys kilometrów i jeździ nim od nowości. Wersja D5 czyli 235 KM

Jedno co mi się w tym aucie bardzo podoba to wykończenie w środku i system nagłośnienia Bowers&Wilkins - niezaprzeczalnie gra cudnie  

Krzysztof,napisz proszę jakie powody tego trybu awaryjnego...Bardzo poważnie myślę nad zakupem... ;)



#2999 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 luty 2021 - 09:18

Krzysztof,napisz proszę jakie powody tego trybu awaryjnego...Bardzo poważnie myślę nad zakupem... ;)

Zeby nie pisac pierdol i nieprawdy jutro go zapytam co konkretnie sie dzialo.

Ja wiem tylko, ze wiele razy informowal mnie, ze znowu jedzie autem zastepczym, bo w jego cos sie stalo i trzeba bylo do serwsiu jechac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik kruz edytował ten post 21 luty 2021 - 09:35

  • chlodnica lubi to

#3000 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 21 luty 2021 - 09:46

Ok,jak będziesz konkretnie wiedział to daj znać.THX...