Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4233 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 sierpień 2013 - 19:42

:mellow: nie było tematu


Użytkownik popper edytował ten post 01 sierpień 2013 - 22:13


#342 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 19:56

ja tam widzie niecale 50km/h (prawdziwe - liczniki zwykle przeklamuja o 5-10kmh) tak to jezdze teraz sedanem 2011 2.0tdi dsg z wyporzyczalni przy 80kmh potrafi mi 3l pokazac a jak z gorki to i 0.0 ;) dostalem go z polowa baku przejechalem ponad 200km i dalej mam powyzej cwiartki - zasieg pokazuje 300km+ jescze...

ja w trasie jezdze na ogol 100-120).

Juz sam nie wiem co myslec bo ilu ludzi tyle opini z cdti moje doswiadczenia sa takie:

jezdzilem 2 lata vivaro 1.9cdti (6 biegow) - mul straszny do wyprzedzania bo biegi za krotkie i odciecie za nisko, ale palil przy ciezkim bucie 8.5 przy okolo 100kkm padlo turbo pozatym nigdy najmniejszego problemu.

jezdzilem combo 1.7cdti - przy podobnym przebiegu tez sie cos zjechalo (kopcil jak diabli etc), ale mial niezlego kopa jak na vana.

kumple 2 maja vivaro 1.9cdti jak juz powymieniali co trzeba smigaja bez problemow (no 1 mial pecha i mu pasek od alternatora wciaglo w rozrzad = remont silnika, ale to zdazenie losowe...)

inny znajomy ma zafire 2002 cdti nalozyl jej bodaj 50 czy 70kkm i nic sie nie dzieje tylko paliwo..

mam taki metlik w glowie, e skoda gadac zwlascza, ze auto musze kupic do konca przyszlego tygodnia... ;/


Użytkownik gooral edytował ten post 01 sierpień 2013 - 19:56


#343 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 01 sierpień 2013 - 19:59

Komputer zawsze kłamie :P Dodaj pół litra.

 

Mistrzem oszczędności jest 1,7 sdi później 1,9 sdi. fajne silniki o długim i równym momencie obrotowym. Dalej w kolejce jest 1.9 tdi 1 z oraz brat bodajże ahu czy uhu ;) Diesle na pompowtryskach to raj dla onanistów marudów itp bo rypią się strasznie. Ja poluję obecnie na dobrą budę b4 i wsadzam silnik 1,9 sdi bo AAZ-ecik 1.9 TD krótką skrzynie ma i nalatane 600 tyś. Inne budy odpadają ... szersze koła itp lub korozja je zje jak moją golfinę ;).



#344 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 20:07

Dalej w kolejce jest 1.9 tdi 1 z oraz brat bodajże ahu czy uhu ;) Diesle na pompowtryskach to raj dla onanistów marudów itp bo rypią się strasznie.

 

moglbys to jakos rozwinac dla ludzi nie spedzajacych 4 h dziennie czytajac o silnikach tdi?



#345 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 sierpień 2013 - 20:08

Cóż. Próbowałem coś "podpowiedzieć-ułatwić", zważywszy, że wspomniałeś VW.

Nie zamierzam jednak udowadniać, że nie jestem wielbłądem.


Użytkownik popper edytował ten post 01 sierpień 2013 - 22:12


#346 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 20:20

A ja od 7 miesięcy mam Forestera (SG) z 2003 roku z dwulitrowym zagazowanym silnikiem wolnossącym. Kupiłem aluminiową osłonę pod silnik i śmigam na ryby aż miło. Auto demonem szybkości nie jest ale reduktor w trudniejszym terenie naprawdę daje radę. Jako miejsko wędkarski samochodowy kompromis sprawuje się bez zarzutu.



#347 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 20:23

no najchetniej bym wlasnie tak zrobil (nawet myslalem kupic primere kombi +-2000 i zagazowac, ale podaz gazu znikoma.

Co do subaru jakby nie bylo podatku od pojemnosci silnika (za almere 1.8 place niemal 700e podatku rocznie) i bylo by lpg to juz bym dawno smigal forkiem/outbackiem ;)



#348 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 01 sierpień 2013 - 20:38

moja skodzinka 1,9 110KM  przy średnim spalaniu -miasto i trasa bez oszczędnej jazdy i z klimą pokazuje 6,0 litra

dwa dni jazdy tylko poza miasto , przy przejeżdżaniu przez miasteczka i krótkie dystanse prędkość śr 70km/h - pokazała 4,4 l/100 

przedtem jeżdziłem corsą 1,2 16v i i takie spalanie było raczej nie osiągalne



#349 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 20:41

tylko wlasnie z kombi tutaj problem a strasznie mnie takie cos neci:

http://cars.donedeal...ce-drop/5139519 jakie by spierdzielone nie bylo to pelny remont zrobi za 2-3 tys euro i auto chyba do smierci albo kolejnego dzwona.. ;)

albo takie http://cars.donedeal...-2-2-td/5406303


Użytkownik gooral edytował ten post 01 sierpień 2013 - 20:43


#350 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:25

Musisz rozgraniczyć co chcesz. Jeśli diesel .... Chcesz wana to carawele bierz lub transportera. Dobry pojemny lepiej idzie po błocie niż passat b4 kombi. Kombi to passat b4 lub audi 80 (mniej miejsca niż w passacie na plus ocynk blach). Wg opini jeden z najtrwalszych silników tdi i najbardziej udanych to 1Z 90 koni później jego brat co ma 110 koni. W busie będzie najlepsza 5 rzędowa kosa tdi. montowana również w Volvo v70, xc70. Mniejsze podane motory też są czasem w busach. Innych dziwadeł bym się nie tykał choć może u ciebie inne standardy i łatwiej z częściami do podawanych przez poprzedników marek.



#351 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:39

no wlasnie chyba nie bedzie z czesciami latwo mam poprostu problem ogarnac bo zmiana auta na mnie gruchnela niemal z dnia na dzien (w piatek wrocilem z urlopu w poniedzialek auto na zlom a do tego mam niewiele czasu na wybor...). na 100% musi byc niezawodne i miec duzo miejsca. spalanie na poziomie almery stanowczo za duze (9.5-11l/100) - jak jakas benzyna zejdzie w okolice 7 na trasie (przy 120kmh) to jak mniej usterkowa to chyba rozsadniejszy wybor (kolega mowi, ze jak jezdzil zafira 1.6 to mu kolo 6 palila na trasie).

Im wiecej czytam o tych dieslach tym mi bardziej ochota przechodzi (stary bedzie mial od groma kilometrow a now niby takie delikatne + kazdego silnika szabanascie rodzajow jedne lepsze inne gorsze..).  + nie wiem ile z tego to opowiastki internetowe.. (moja almera miala ponoc najgorszy zlopiacy olej silnik 1.8 a ja od wymiany do wymiany kropli nie wlewaem...)

co do vana to sie dowiem jutro (bo troche popieprzone sa tutaj przepisy co do vanow) czy moge legalnie posiadac i jezdzic prywatnie.



#352 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:05

Dorwij Passata b4 kombi diesel 1,9 tdi 90 koni silnik najlepiej 1z lub 110 km. Wersja Pacific bardzo przyjemna. Oszczędność trwałość miejsce wygoda. Tam soli nie sypią. Po co się wpierdzielać w jakieś cuda niewidy. Jedynie może Ci się rypnąć turbina jak dojechana ... masz zamiar kupić to ściągasz wężyk dolotu powietrza i chwytasz trzema palcami za trzpień turbiny. Jeżeli ma luz na boki od osi trzpienia dobrze wyczuwalny podczas poruszania lepiej zregenerować. Tu nie ma zmiennych geometrii łopatek i innych dziwadeł. Wtryski jak w czołgu. Po zakupie wymieniasz czujniki na chłodnicy i wylocie z bloku silnika. Sprawdzasz czy wentylator działa. Wymieniasz termostat i jazda .... oczywiście przyjmując że zawieszenie jest cacy ale to też niskie koszty ... wujek z Polski przyśle ;) regularnie zmieniasz olej , filtry i masz wszystko gdzieś.



#353 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:13

pytanie tylko czy taki stary diesel bedzie tutaj przechodzil badania techniczne (glownie o spaliny mi chodzi). Ps tak wlasnie rzucam okiem na te paski i mnie smiech nachodzi - czy samochod 5 czy 12 letni przebieg zawsze 80-120k mil... ;)



#354 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:00

gooral bierz corollkę 1.4 vvt-i. Moja pali 5.8-6 l na trasie (do 110 km/h), po mieście max. 8 l. Ostatnio nawet się popsuła...Musiałem wymienić to ustrojstwo na świecy (fajka?) bo paliła tylko na 3 gary. No ale cóż, miała prawo...prawie 300 000 ma już na zegarze.

 

Ropniaka nigdy nie miałem i raczej mieć nie będę. Przez te wszystkie Pdfy i inne badziewia lepiej nie ryzykować...

 

A w to spalanie Zafiry nie uwierzę. Mam w Polsce Astrę z takim motorem. Najmniej bierze 6,5 l, Zafira większa i cięższa pewnie z 7,5 pociągnie.

 

 

Doczytałem...Corollka łódki raczej nie pociągnie...

Pogadaj z Peresadą, parę dobrych lat miał Passata, teraz śmiga Accordem benzyniakiem i nie narzeka. A z Passatem miał same kłopoty...



#355 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:08

znajdz mi taka corolke estate... co do sdi to da to rade pojechac 100 z przyczepa? (tam nawet 100 kucy nie ma)?

znalazlem 1.6 z FSH


Użytkownik gooral edytował ten post 01 sierpień 2013 - 23:09


#356 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:16

U mnie na wsi parę kombiaków śmiga ;-)

 

Edytowałem posta u góry. Pomyśl nad Accordem, Mazdą 6 1.8 , Ave 1.8 (te dwa ostatnie łatwo dorwać w kombi). Pogadaj z Presadą ;-)



#357 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:25

no wlasnie ja z passatem mialem to samo tylko w kolko na telefonie do mechanika... (ale mialem 1.6 benzyne).

jak mam brac 1.8 to juz zostane przy tym co znam i bym wzial nissana (jest w dublinie primera kombi, skora etc za 5k) albo tino.

i ew zagazowalbym (moze przy manualu by spalanie spadlo troche?)...

szukalem transita tddi (stary diesel) znalazlem chyba tylko 1 sztuke (osobowek tddi wcale przy czym wiekszosc ludzi pisze diesel i sie domyslaj...)

sdi mz slaby

tdi tyle rodzaji, ze glowa boli kolory kody cuda...

nic tylko kupic najwolniejsze auto na swiecie (nissana serene 2.3d ;)

 

Ps z lodka bym strasznie nie demonizowal jak auto ma +-100koni to powinno dac rade (almera ma 105 czy 115 i nawet w 4 osoby z lodzia i bagazami na caly weekend dawala rade - palila swoje, ale dawala rade).

Ps czy wszystkie benzyny toyoty to vvti? bo tylko na niektorych pisze (nawet wsrod uzywek na stronie toyoty)....

 

ps wg wikipedii w corolli 1.6 to dual vvti i ma 130hp+ mz spokojnie wciaga nosem przyczepe...


Użytkownik gooral edytował ten post 01 sierpień 2013 - 23:31


#358 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:34

W mojej prywatnej opinii Nissan zdecydowanie najsłabiej wypada wśród japończyków, zwłaszcza teraz, kiedy skumał się z francuzami ;-)

 

Toyoty z silnikami VVT-I produkowane są od 2000 roku (mają praktycznie bezobsługowy łańcuch). A wymień rozrząd w w TDI ;)



#359 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:38

no fakt prawda jest taka jak pomyslec, ze diesel drozszy w naprawach (tutaj bule z wlasnej kieszeni) i tanszy na paliwie (w robocie mi oddaja kase a na ryby idzie do podzialu wiec tak nie czuc). znlazlem w dublinie verso i estate oba z FSH w mojej kasie zobacze je jutro.

kurde wybor kombi jest tak kiepski, ze to przesada...



#360 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:41

Masz rację...Dziwni Ci ludzie...same saloony ;)