Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4230 odpowiedzi w tym temacie

#4041 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 30 marzec 2024 - 15:17

Kurna czytam i wychodzi mi że jestem ignorantem bo dla mnie Hak to Hak. Denerwowało mnie tylko jak dopinka była przecięta. Przerobiłem kilkanaście hakowców i przyczepa latała za mną nawet 180, tysiące kilometrów z pontonem na ryby i zero spostrzeżeń hehhe poddaje się

To tak samo jakbyś do wędki St. Croix złożył jakiegoś Jaxona za 100zł. No jakby to wyglądało?



#4042 OFFLINE   ŁukaszGD

ŁukaszGD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 marzec 2024 - 20:24

No normalnie by wyglądało jakby ten zestaw łowił...

Największe moje pstrągi złowiłem na wędkę za 1000 zł i kołowrotek za 200 zł😁😁😁😁

Użytkownik ŁukaszGD edytował ten post 30 marzec 2024 - 20:25

  • md30 lubi to

#4043 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 30 marzec 2024 - 20:57

No normalnie by wyglądało jakby ten zestaw łowił...

Największe moje pstrągi złowiłem na wędkę za 1000 zł i kołowrotek za 200 zł

Ostatnio łowiłem okonie Jaxonem Grey Streamem (tu kupionym na giełdzie za mniej niż 100 zł) i Stellą FK 2500 i było OK,a okonie też niemałe.



#4044 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 30 marzec 2024 - 23:06

Kurna czytam i wychodzi mi że jestem ignorantem bo dla mnie Hak to Hak. Denerwowało mnie tylko jak dopinka była przecięta. Przerobiłem kilkanaście hakowców i przyczepa latała za mną nawet 180, tysiące kilometrów z pontonem na ryby i zero spostrzeżeń hehhe poddaje się

Ja przez kilkanaście lat ( i do tej poryw  niektórych autach mam ) najtańsze polskie haki i miałem 3 Westfalie i mam teraz porównanie .Z dokumentów wynika ,że w podobnych latach montowane. Polskie zardzewiałem - w tym jedne się kończy a drugi całkowicie przegnił -musiałem go mocno reanimować  . Problemy z wtyczką i elektroniką w przyczepie .A mogę pokusić się o wszelkie porównanie bo najkrócej jak jestem zadowolony z auta do mam go min. te 10 lat . Bo nie zmieniam ich ,,jak rękawiczki" . 

 

rózgasiu - najwyraźniej nie kumasz czaczy  :) Dla posiadaczy hak musi być nobilitujący  :)

Nie musi , ale to jest tak jak z 126p i S -klasą , obydwoma dojedziesz z punktu A do B a ,że jeden bardziej komfortowy, prestiżowy i bezpieczny.  


  • GregorS, godski i psd27 lubią to

#4045 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 31 marzec 2024 - 19:07

Oczywiscie w autach ładniejszych kupuje oryginal najczęściej Westfalie na olx i ktoś montuje. W paszkoach wsadzam beleco i działa. Niby odpinane ale wolę jak haczyk wystaje.

#4046 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 marzec 2024 - 19:27

Oczywiscie w autach ładniejszych kupuje oryginal najczęściej Westfalie na olx i ktoś montuje. W paszkoach wsadzam beleco i działa. Niby odpinane ale wolę jak haczyk wystaje.

W używanych warto zmierzyć średnicę kuli haka. Co by nie było niespodzianki  jak się przyczepa odepnie ...



#4047 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2024 - 20:36

Oczywiscie w autach ładniejszych kupuje oryginal najczęściej Westfalie na olx i ktoś montuje. W paszkoach wsadzam beleco i działa. Niby odpinane ale wolę jak haczyk wystaje.

Tak szczerze to i ja go nie chowam...Za granicą podobno od razu wyłapują i mandat.  A co do oryginału to kiedyś byłem zwolennikiem w miarę świeżych autach kupowania używek z demobilu.  Mówię takich elektrycznie rozkładanych o plusach takiego rozwiązania chyba mówić nie muszę. Ale ostatnio pracownik zaczął mnie opowiadać ,ze zna kilka historii ,że ludzie nadziali się na sprzedaż haka z demobilu z auta , które otrzymało strzał w tył. Mnie się taki (chyba) nie trafił bo zwykle wiem z jakiego auta był wymontowywany i jak było uszkodzone. Ale przestrzegam i zdecydowanie taki odradzam . 



#4048 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 marzec 2024 - 22:33

Tak szczerze to i ja go nie chowam...Za granicą podobno od razu wyłapują i mandat.  A co do oryginału to kiedyś byłem zwolennikiem w miarę świeżych autach kupowania używek z demobilu.  Mówię takich elektrycznie rozkładanych o plusach takiego rozwiązania chyba mówić nie muszę. Ale ostatnio pracownik zaczął mnie opowiadać ,ze zna kilka historii ,że ludzie nadziali się na sprzedaż haka z demobilu z auta , które otrzymało strzał w tył. Mnie się taki (chyba) nie trafił bo zwykle wiem z jakiego auta był wymontowywany i jak było uszkodzone. Ale przestrzegam i zdecydowanie taki odradzam . 

 

Całe szczęście ,że podobno  :)



#4049 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 kwiecień 2024 - 06:51

Panowie potrzebuje inspiracji. Poszukuję auta rodzinno wędkarskiego. Musi pociągnąć i zwodować łódź z przyczepą do 750kg, pomieścić rodzinę 2+3. Jakiś SUV, crossover, coś uterenowione. Benzyna do LPG. Budżet około 50 PLN. Rozważam też ściągnięcie auta z USA.
A i dmc pojazdu max 2750 kg, co bym się z łodzią na etoll nie łapał. Możecie coś polecić co by się sprawdziło?

Użytkownik Lucas edytował ten post 02 kwiecień 2024 - 07:46


#4050 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 02 kwiecień 2024 - 08:05

Panowie potrzebuje inspiracji. Poszukuję auta rodzinno wędkarskiego. Musi pociągnąć i zwodować łódź z przyczepą do 750kg, pomieścić rodzinę 2+3. Jakiś SUV, crossover, coś uterenowione. Benzyna do LPG. Budżet około 50 PLN. Rozważam też ściągnięcie auta z USA.
A i dmc pojazdu max 2750 kg, co bym się z łodzią na etoll nie łapał. Możecie coś polecić co by się sprawdziło?

 

Dobrze ta nasza złotówka stoi :)

Ale jak dodasz trzy zera i chcesz ściągać ze Stanów to pewnie Jeep Cherokee bo Commander już za ciężki.


  • Pisarz.......ewski Piotr i Lucas lubią to

#4051 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 kwiecień 2024 - 08:53

Oj przepraszam, oczywiście chodzi o 50k PLN 🙂

#4052 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 02 kwiecień 2024 - 09:40

Łukasz zerknij sobie na Volvo xc70 z silnikiem benzynowym 3,0 T6 lub wolnossacy 3,2... oba znakomicie znoszą LPG... napęd AWD. Bagażnik mega ustawny, pakowny... prześwit zawieszenia 21cm podobnie jak w nie jednym suvie... komfortowe zawieszenie na dłuższe trasy...

Użytkownik Karol Krause edytował ten post 02 kwiecień 2024 - 10:34

  • mario, Sławek77 i Lucas lubią to

#4053 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 kwiecień 2024 - 10:34

Biorę głównie pod uwagę. Jeszcze mam obawy co do automatów bo różniej mówią. No i żonie się xc70 nie podoba ale to już drugorzędna sprawa 🙂

Użytkownik Lucas edytował ten post 02 kwiecień 2024 - 11:09


#4054 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 02 kwiecień 2024 - 11:04

Jak się raz przejedzie, to się spodoba!
  • mario i Lucas lubią to

#4055 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 02 kwiecień 2024 - 11:40

Biorę głównie pod uwagę. Jeszcze mam obawy co do automatów bo różniej mówią. No i żonie się xc70 nie podoba ale to już drugorzędna sprawa 🙂


To dołóż trochę i ściągnij sobie jeepa wk2 po 2014.Skrzynię żeby tam uszkodzić to trzeba mieć zdolności,są pancerne,a automatem jak pojeździsz to już nie spojrzysz na zwykłą...
  • Marcyś, Lucas i Rampampam lubią to

#4056 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 kwiecień 2024 - 13:52

To dołóż trochę i ściągnij sobie jeepa wk2 po 2014.Skrzynię żeby tam uszkodzić to trzeba mieć zdolności,są pancerne,a automatem jak pojeździsz to już nie spojrzysz na zwykłą...


Mi ogólnie automat nie przeszkadza byle był trwały. Właściwie bez reduktora nawet automat z 4x4 wskazany.

#4057 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 02 kwiecień 2024 - 13:56

Moim zdaniem i jeep i niestety volvo, to nie te samochody co 20 lat temu. Zresztą jeep do tej kwoty to słabe auto w teren. Takie jest moje zdanie. Ogólnie ja bym brał japończyka lub niemca, a nawet francuza. W Twoim wypadku jak żona decyduje o walorach wizualnych to lepiej wybrać kilka modeli i spokojnie poszukać. Pamiętaj, że co się podoba nam lub nie podoba, to subiektywna opinia. Moim wyborem w tej cenie by było np audi a6 allroad, może jakieś q5, może jakaś toyota, jakiś vw. Pamiętaj to moja subiektywna opinia, a każdy z nas będzie swoje chwalił. Miałem podobny problem i niestety skończyło się na dwóch autach, jedno rodzinne, drugie na ryby. W tym drugim wypadku to jest a4b6 quattro. Potrafi wyjechać z wielu miejsc niedostępnych dla suvów, jedyna wada to nisko zawieszony.

#4058 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 02 kwiecień 2024 - 13:59

Mi ogólnie automat nie przeszkadza byle był trwały. Właściwie bez reduktora nawet automat z 4x4 wskazany.


Skrzynia zf jest bardzo trwała,sprawna i przyjemna w użytkowaniu.Volvo xc60 również fajne auto,silniki benzynowe lubią gaz.

#4059 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 02 kwiecień 2024 - 14:12

Potwierdzam co kolega Matteo wyżej napisał

W budżecie 50tys cudów nie znajdziesz

Sam szukalem w ubiegłym roku i tak,Honde Crv odrzuciłem bo te 2.0 trochę za słabe i nie bardzo jest czym jechać, możesz celować w forestera jak trafisz fajnego XT będziesz zadowolony. W tej kasie to jeszcze jakieś volvo xc 60 lub xc 70 do gazu z motorem 2.5t,3.0t lub 3.2 też może byc problem bo mało jest na rynku tych samochodow w dobrym stanie,U mnie skończyło się na skodzie scout w dieslu gdzie zarzekalem się ,że diesla więcej nie kupię.Na tą chwilę jest lux.Pali stosunkowo nie dużo napędy śmigają, nikt jeszcze mnie nie musiał wyciągać ;)
Mógłby być nieco wyzszy ale na moje potrzeby wystarcza.

Użytkownik Rampampam edytował ten post 02 kwiecień 2024 - 14:13


#4060 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 02 kwiecień 2024 - 14:27

Biorę głównie pod uwagę. Jeszcze mam obawy co do automatów bo różniej mówią. No i żonie się xc70 nie podoba ale to już drugorzędna sprawa

Z własnego doświadczenia odnośnie automatu w Volvo. Auto mam od nowości. Na budziku już ponad 190 tys. km. Żadnych problemów ze skrzynią. Zmienia biegi lepiej niż jak auto wyjechało z salonu. Warunek konieczny: zmiana ATF w skrzyni, najlepiej dynamicznie, co około 60 tys. km. I nie polecam ATF'u z naklejkami Volvo. Po pierwszych 60 tys. km, podczas wymiany, ze skrzyni wypłynęła gnojówka. Po drugiej wymianie było o niebo lepiej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych