Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4309 odpowiedzi w tym temacie

#4261 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 30 lipiec 2024 - 14:51

Ja polecę Ci Tiguana pierwszej generacji 2.0 TDi 4motion, na haku ma dużo (bodaj 2200), przez dwa lata zrobiłem ponad 100tyś i zero problemów po za serwisami eksploatacji. Mało pali(solo koło 5-6l, z łódką zależy od prędkości ale przy 100-120 na autostradzie koło 7-8l),łódki wgl nie czułem że ciągnę.
Sprzedałem z żalem w zeszłym miesiącu właśnie za niecałe 30,

Użytkownik AdrianMa edytował ten post 30 lipiec 2024 - 14:54

  • Sławek77 lubi to

#4262 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2024 - 16:42

Kilka lat temu miałem podobny dylemat. Zostawić swoje auto i szukać typowego rybowoza czy zmienić samochód na bardziej "uniwersalny. Nie było łatwo ponieważ nie lubię suvów. Wcześniej miałem też hyundaya teracana fajne auto jak chcesz przecierać się gdzieś gdzie traktor też ma ciężko dojechać :) . Po rozmowach ze znajomymi, z mechanikami wybór padł na grupę vag. Niestety w najbliższej okolicy nie mam polecanego mechanika od subaru,  Brałem pod uwagę passata alltraka, seata leona xperience i skodę scout. po pół roku poszukiwań trafiła się skoda 3. Jestem wiecej niż zadowolony. 2.0tdi, dsg, 180km. Spalanie z łódką 7-8l. Solo jak pojadę jak dziadek można zejść poniżej 5l, trzeba się napocić żeby przekroczyć 6l/100. Przepastny bagażnik.  Do tego pod domem mam dobry serwis. Może nie są to najładniejsze auta ale portfela nie rujnują.   


  • psd27 lubi to

#4263 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 31 lipiec 2024 - 07:10

Ja jakbym brał diesla pod uwagę to też pewnie coś VAGa bym brał. Na codzień żona bedzie woziła dzieciaki do przedszkola kilka km i też dla diesla nic dobrego, do tego bliskość Warszawy, jakaś nagonka na ekologię i idę w benzynę.
Miałem Forestera SG teraz kilka lat i naprawdę zadziwiły mnie właściwości terenowe auta. Ale w warsztatach gdzie nie znają marki, chłopaki drapią się po głowie jak trzeba zrobić coś więcej niż wymianę oleju. Ja dogadałem wczoraj temat i w sobotę odbieram outback IV 3.6 😁

Użytkownik Lucas edytował ten post 31 lipiec 2024 - 07:10

  • psd27 lubi to

#4264 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisano 31 lipiec 2024 - 07:18

Dzięki za wszystkie opinie, super rozjaśniony temat.

Ta skoda jakoś mnie napawa optymizmem, ponieważ mam dobrego znajomego ( jest tu na forum - pozdrawiam Sławku :P  ) który pracuje w serwisie Skody :)

Tak więc, myślę ze opiekę chociaż przy zakupie miałbym ogarniętą :D



#4265 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 31 lipiec 2024 - 08:37

Ja polecę Ci Tiguana pierwszej generacji 2.0 TDi 4motion, na haku ma dużo (bodaj 2200), przez dwa lata zrobiłem ponad 100tyś i zero problemów po za serwisami eksploatacji. Mało pali(solo koło 5-6l, z łódką zależy od prędkości ale przy 100-120 na autostradzie koło 7-8l),łódki wgl nie czułem że ciągnę.
Sprzedałem z żalem w zeszłym miesiącu właśnie za niecałe 30,

Również polecam VW Tiguana 1 ,  miałem model po Liftowy z 13r z DSG , do 110 km/h i spokojnej jeździe realne spalanie +/- 6,5l . Z łódką i kompletem załogi na trasie ponad 1100 km spalił średnio 8,5l. Jedyna dla mnie upierdliwa sprawa to DPF i cykliczne wypalanie co około 200 km ( aktualizacja softu w ASO po aferze Dieslowskiej kilka lat temu). Jak dobrze serwisowany olej w silniku, skrzyni i haldexie posłuży bardzo długo.
Jedyna na co trzeba uważać to na modele z panoramą, kanały odpływowe zatykają się prędzej czy później w każdym i potrafi zrobić się kałuża w samochodzie....



#4266 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisano 31 lipiec 2024 - 09:27

VW Tiguana 1 - nie zakopie się tym na piaszczystym terenie wodując cały majdan?



#4267 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 31 lipiec 2024 - 09:49

Jest jeszcze coś takiego jak volvo xc70 P2 lub od 2008 roku P3...
Silniki benzynowe dobrze znoszą podtlenek lpg... silniki diesla mają kilka swoich mankamentów ,ale jeśli odpowiednio serwisowany nie nastręcza większych kłopotów...
Trzeba tylko przy zakupie dobrze sprawdzić to i tamto...(napęd ,padają tuleje w przekładni kątowej ,czy skrzynia pracuje bez jakich kolwiek szarpnieć itp ), ogólnie napęd AWD daje radę... jeśli ktoś ma minimum pojęcia to poradzi sobie z każdą nawierzchnią na slipie, albo i poza 😉😁

Użytkownik Karol Krause edytował ten post 31 lipiec 2024 - 09:50

  • guciolucky, cabage i S.N. lubią to

#4268 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 31 lipiec 2024 - 11:23

VW Tiguana 1 - nie zakopie się tym na piaszczystym terenie wodując cały majdan?

Kwestia odpowiednich opon, rodzaju terenu i ułańskiej fajntazji kierującego .

Napęd działa wystarczająco dobrze do wodowania łodzi na twardych , mokrych i sypkich miejscach .



#4269 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 31 lipiec 2024 - 12:15

VW Tiguana 1 - nie zakopie się tym na piaszczystym terenie wodując cały majdan?

Ja nie miałem nigdy sytuacji żebym nie wyjechał, fakt że starałem się nie wjeżdżać w mega ekstremalne tereny, lecz wodowanie na piaszczystej plaży nie stanowiło problemu. Opony miałem na lato Continental ecocontact 17-215-65 a na zime Continental wintercontact ten sam rozmiar, ruszanie na śniegu pod naprawdę spore wzniesienie bez najmniejszego buksowania kół.Ale potwierdzam jak kolega wyżej wspominał że należy pilnować interwałów wymiany oleju w silniku,haldexie i tylnym moście wtedy nie ma prawa się nic dziać.

#4270 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisano 31 lipiec 2024 - 12:30

Ja nie miałem nigdy sytuacji żebym nie wyjechał, fakt że starałem się nie wjeżdżać w mega ekstremalne tereny, lecz wodowanie na piaszczystej plaży nie stanowiło problemu. Opony miałem na lato Continental ecocontact 17-215-65 a na zime Continental wintercontact ten sam rozmiar, ruszanie na śniegu pod naprawdę spore wzniesienie bez najmniejszego buksowania kół.Ale potwierdzam jak kolega wyżej wspominał że należy pilnować interwałów wymiany oleju w silniku,haldexie i tylnym moście wtedy nie ma prawa się nic dziać.

OK, dziękuję za spostrzeżenia :)



#4271 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisano 11 sierpień 2024 - 23:09

Kupujesz skodę octacavie Scout i masz uniwersalnego żolnierza
  • Marcipas lubi to

#4272 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 30 sierpień 2024 - 18:06

Najważniejsze to mieć 4x4.

Jak miałem Passata x2 to na stromych slipach szutrowych musiałem ludzi prosić o pchanie. Sadzać kogoś na masce. Zawsze grzebanie kołami. Sam to łopata i rycie na miekkim. 

A pól życia przejeździłem po polach osobówkami - naprawdę umiem.

Wcześniej miałem Mondeo 4x4 - no to bez problemu wjeżdżałęm i wyjeżdżałem wszędzie. Tylko nie powiesić na podłoże wszędzie wjeżdżał. Płąska podłoga w bagażniku materac 90 x 200 spoko wchodził. Spanie malina. Na Mietkowie miałęm swoje miejsce do parkowania gdzie nawet Vitarami nie parkowali. Petarda - uwielbiałem to auto.

Teraz po Passacie odżyłęm. Kuga 4x4. No to nie ma żadnych problemów. Na dziko wszędzie można żeby tylko nie było urwiska w wodzie. Mój pierwszy SUV. Pokochałęm go. 600km można jechać i plecy nie bolą. Tez pierwsza hybryda. Spalanie z łódką 8-9l/100 ale się nie oszczędzam 120 normalnie. Solo normalna jazda poza miastem 5,8l/100 jak szybko 6,8l/100 a to kawał auta, no i największy zonk, wjeżdżam do Wrocławia i spalanie 4,5l/100 czasem potrafi być poniżej 4l/100. Pierwsze moje auto, ze w mieście pali mniej. :D PHEV 2,5l benzyna 190KM. Żeby jeszcze był manual ...

 

Polecam każdemu. A "tochę" już tych aut miałem ...


Użytkownik Qh_ edytował ten post 30 sierpień 2024 - 18:08


#4273 ONLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 sierpień 2024 - 21:15

Spalanie z łódką 8-9l/100 ale się nie oszczędzam 120 normalnie.

Cytuję:
Dopuszczalna prędkość z przyczepą to:
na obszarze zabudowanym - standardowo 50 km/h,
poza obszarem zabudowanym na drogach jednojezdniowych - 70 km/h,
poza obszarem zabudowanym na drogach dwujezdniowych, ekspresowych i autostradach - 80 km/h.
  • Voldemort lubi to

#4274 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 30 sierpień 2024 - 22:06

Widziałeś kogoś, kto tak jeździ na autostradzie? Bo ja nie. Przepisy są trochę przestarzałe.


  • M a r a s i S.N. lubią to

#4275 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 sierpień 2024 - 05:44

Widziałeś kogoś, kto tak jeździ na autostradzie? Bo ja nie. Przepisy są trochę przestarzałe.

 

Dokładnie tak jest. 

Przy takich przepisach samochód osobowy z przyczepą vs ciągnik siodłowy zwany tirem dochodzi na drodze do konfliktu a może raczej patologii.

Jadąc poza miastem 70 dych czy na autostradzie 80 dych każdy tir cię wyprzedza i o ile na dwujezdniowej drodze zrobi to bezpiecznie to już na tych jednojezdniowych albo cię zepchnie przy wyprzedzaniu  na pobocze bo mu coś się pojawi na horyzoncie albo sam będziesz się ratował hamowaniem. Bo średnio lecą 90 dych .

Tu należałoby zalegalizować prędkość samochodu osobowego z przyczepą na tyle samo co ma ciężarówka - IMO


Użytkownik M a r a s edytował ten post 31 sierpień 2024 - 05:45


#4276 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 sierpień 2024 - 06:41

W USA (zachodnie rejony), na drogach pozamiejskich, ciężarówki jeżdżą tyle, co osobowe, albo niewiele mniej, a osobowe z przyczepą tyle samo, co bez i jakoś groźnie z tego powodu nie jest. Fakt, że wariatów za kierownicą jakoś nie widać…
Oczywiście trafiają się, ale w Polsce jest ich procentowo dużo więcej.

#4277 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisano 31 sierpień 2024 - 07:09

Już widzę kolegę Przemka jak jedzie 70 buahahaha musiałbym na Wisłę wyjeżdżać dzień wcześniej

Użytkownik rózgaś edytował ten post 31 sierpień 2024 - 07:10


#4278 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2024 - 09:15

A gdzie ja napisałem, że jadę z przyczepą 120km/h? :blink: Przecież chyba nikt tak nie robi. To niebezpieczne jest.



#4279 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 31 sierpień 2024 - 09:22

Ja tak jeżdżę i nie jest niebezpieczne. Z przyczepka kempingowa na Chorwację nie wyobrażam sobie innej jazdy. Oczywiście musi być koń dobry.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 31 sierpień 2024 - 09:23


#4280 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 sierpień 2024 - 09:45

Mam pytanko ;) czy jest ktoś z Was użytkownikiem X5 G05 z pneumatyką i pakietem Off Road ?
  • psd27 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych