Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:21

Co wy tam wiecie...
XC90, D5, 185-205 KM, automat
lub ciut mniejszy ale wg mnie duuużo wygodniejszy
XC70, D5, 185-205 KM automat. Do dyspozycji jest też silnik T6, poj. 3200 benzynka :mellow: a w XC90 4400 cm3, V8 <_<

#62 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:26

To może jakiś zlocik jerkbait.4x4.pl? <_<
I wyścig na ćwierć mili



po zaoranym polu <_<

#63 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:28

Hej, ale chyba nie gadamy o typowych terenówkach tylko raczej o bulwarówkach? Bo jak terenówki to tylko Land Rover ew. stara Toyota Land Cruiser... B)
A zlocik zawsze można zrobić. :mellow:
  • KrisKP lubi to

#64 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:52

Panowie a Hyundai Santa Fe? W Ire rocznik 2002 można już kupić za niecałe 3000 euro. Będę musiał w przyszłym roku rozstać się z moją Carinką...

#65 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 01 styczeń 2011 - 12:25

ni ewiem ile jest w tym rpawdy - mona to potraktowac jak zart... ale kiedys slyszalem taka opinie:

taka frontera terenowa jak calibra sportowa :mellow:



moze coś w tym jest



Co byś się nie pomylił.
Calibra\ może i ma do dupy opinię ale to bardzo dobre auto sportowe. Szczególnie 2 litry 4x4.
Mało które współczesna auto sportowe ma taki współczynnik oporu powietrza.
Oczywiście nie mówię o tych calibrach które dorwali buracy w dresach i poobwieszali je jakimiś pierdołami ala tuningowymi za 5 zeta z aledrogo. 13 lat już nie jest produkowana a i tak wersja 4x4 obleci nie jedną rasową współczesną wyścigówkę.
  • crizz100 lubi to

#66 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 styczeń 2011 - 12:35

Calibra wraca, ale nie znam szczegółów.

Wracając do meritum: Grand Vitara Auto, nowa coś około 100.000-PLN

#67 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 01 styczeń 2011 - 13:40

Panowie a Hyundai Santa Fe? W Ire rocznik 2002 można już kupić za niecałe 3000 euro. Będę musiał w przyszłym roku rozstać się z moją Carinką...


Ja interesowałem się Tucson'em. Zebrałem trochę opinii i przeważają takie, że jest to auto rewelacyjne biorąc pod uwagę cenę do jakości.
Jednak mi się z wyglądu nie podoba, dlatego bardziej skłaniałem się w stronę KIA Sportage, która jest w zasadzie dokładnie tym samym (jedynie buda inna).

#68 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 styczeń 2011 - 13:44

KIA Sportage ostatnio zbiera przychylne opinie. Pierwszy model, który pojawił się na rynku PL, to była totalna porażka. :wacko:

#69 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 01 styczeń 2011 - 14:14

KIA Sportage ostatnio zbiera przychylne opinie. Pierwszy model, który pojawił się na rynku PL, to była totalna porażka. :wacko:


Tak, dopiero II (2004-2010) ma sens.

#70 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2011 - 14:39

Suzuki grad Vitara XL-7 z silnikiem 2,0 HDI użytkuję taki z bratem drugi rok nic nie można mu zarzucić.Spalanie średnio trasa miasto 6 litrów ropki.Napędy na cztery kólka ,rama i reduktor i jest terenówka spełniająca zamierzone cele.Tanio można znależć wersję z Danii z kratą pełna ciężarówka taką jak moja, mankament to tylko dwie osoby na pokładzie.
  • NARA lubi to

#71 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 14:27

Nowa KIA:

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Nowa-Kia-Sportage-Bedzie-n umerem-jeden,wid,12993145,wiadomosc.html

więc używki mogą stanieć. Oczywiście nie w PL. B)

#72 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2011 - 12:04

Staruszek użytkuje Tuscona od 3 lat. Auto znacznie bardziej pancerne od Sportage-a. W nadwiślańkich klimatach radzi sobie bezproblemowo. Ojca wersja jest z 2 litrowym słabszym CRDI. Nowsze już mają turbinkę ze zmienną geometrią, 140 kucy i co ważne 6 bieg. Relingi dachowe mają maksymalne obciążenie 80 kg więc z łódką, pod warunkiem jej dźwignięcia nad głowę, nie będzie problemu.

Wadą Tuscona, dla mnie go wykluczającą, jest kompletny brak bagażnika. Jak bym miał zmieścić to co wchodzi do mojego Kangoorka, to bym musiał wyjąc wszystko ze środka oprócz fotela kierowcy i jeszcze kupić trumnę na dach :lol:
Ponadto auto ma nadwrażliwy moim zdaniem układ kierowniczy i ma tendencje do niestabilności-myszkowania (fakt że ma założone opony Yokohamy 215 zamiast seryjnych 230). Trzeba się przyzwyczaić do trzymania obu rączek na kierownicy, zwłaszcza przy prędkościach pozamiejskich.

Stąd zdecydowanie bym wybrał ciut starszego Santa-Fe:)

#73 OFFLINE   Jacek75

Jacek75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 styczeń 2011 - 20:09

A ja polecam Jeepa Cherokee, w wersji XJ - produkowany do 2001 roku, ten kwadraciak.
Zalety:
- tani w zakupie, za kilkanaście tysięcy można dostać egzemplarz w naprawdę dobrym stanie
- silnik benzynowy 4.0 - to brzmi groźnie, ale ta maszyneria przy regularnej wymianie oleju jest po prostu nie do zajechania. Z zamontowanym gazem koszt eksploatacji jest porównywalny ze zwykłym autem benzynowym. Są też wersje z dieslem, ale trzeba je obchodzić dalekim łukiem
- bardzo dobre właściwości terenowe, nie ma porównania z bulwarówkami
- dobre wyposażenie (poza wersją Sport)
- wbrew pozorom niedrogie części, sporo jest ich na rynku z rozbieranych aut
- i w końcu, last but not least, to auto ma styl, klimat i duszę :D

Wadą jest nie za wielki bagażnik.

Wystarczy sobie poczytać na forach, ten samochód zbiera praktycznie jednoznacznie pozytywne opinie od swoich użytkowników. Czasem zirytuje jakimś szczegółem, ale ma w sobie coś takiego, że wybaczysz mu wszystko :D
Powtórzę, że najważniejsze to znalezienie egzemplarza w przyzwoitym stanie, w czym zresztą pomaga forum użytkowników tej marki.

#74 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 11:54

Jestem świeżo po Kenii, a w zasadzie z powrotem po Kenii, bo byłem tam pierwszy raz 7 lat temu. Tam w zasadzie nie ma dróg.
Uzywa się tam głownie Land Cruiserów (montownia wersji Prado znajduje sie w Kenii) oraz Land Roverów Defender, tylko powiekszonych (w Europie nie ma takiej wersji). Roznica jest taka, ze Land Cruiser wytrzymuje w Kenii 5 lat, a Defender - 15.

Jesli szukasz samochodu typowo off roadowego, bez wygód (poza klima, bo to maja), to Defender bedzie najlepszy. Da sie nim pojechac po szosie, ale bez brawury. Konieczne przejedz sie przed zakupem - to mozesz zrobic w salone w Panoramie przy Witosa bez problemu - bo moze nie podpasowac, a zbyc potem latwo nie bedzie. Mozna kupic w Polsce z SG, mozna sprowadzic...
Jezeli chcesz wygode i offroad, to nie ma nad Land Cruisera. Wszystkie inne to namiastki. Serwis w Markach mówi, ze uzywane najlepsze z Holandii - jakos tak im wychodzi. A najgorsze - z Włoch. Tu ze zbytem nie ma problemu, ale trzymaja cene.
Sa tez pick-upy, ale to specyficzny gatunek. O gelendzie nie bede nawet pisal, bo to cenowy kosmos. Inne to zabawki.

#75 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 styczeń 2011 - 14:26

A mój defek właśnie przed chwilą odjechał :D
Jak się uda - jutro wyjazd po kolejne disco (4??)

#76 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 14:29

Wracając do tematu Grand Vitara powiem, że to jedyny szosowo/terenowy samochód na naszym rynku. Nie ma żadnych ściem.

Sa jeszcze co najmniej trzy i lepsze.


#77 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 16:22

Kuba, Land Cruiser byłby idealny, ale jest za drogi.

#78 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 styczeń 2011 - 18:06

Daniel, bierz Vitarę :D

#79 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:41

Kuba, Land Cruiser byłby idealny, ale jest za drogi.

A Defender? Pieciolatki za dyche euro chodza, starsze pewnie jeszcze mniej.

#80 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:43

dlatego bardziej skłaniałem się w stronę KIA

KIŁA.
  • NARA lubi to