Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 styczeń 2019 - 10:15

albo Golf VII generacji :D



#1342 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 15:07

Ok dzięki.

#1343 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 29 styczeń 2019 - 20:52

w tym tygodniu nabyłem dość leciwy bo z 2000 roku małego "jamniczka" czyli Suzuki Jimny 1.3 benzyna na razie jestem mile zaskoczony możliwościami tego małego autka zastanawia mnie tylko czy da sobie radę z przyczepką na wiosnę ...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#1344 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:03

Od jakiegoś czasu robię przymiarki i zamierzam kupić Volvo XC70 rocznik ok 2005 - 2007 - Samochód o prześwicie 20 cm, z dołączanym napędem na tylne koła (Haldex), po złożeniu oparć tylnych siedzeń wygodne spanie dla dwóch osób. Mam nadzieję nabyć wiosną tego roku ...



#1345 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:15

Od jakiegoś czasu robię przymiarki i zamierzam kupić Volvo XC70 rocznik ok 2005 - 2007 - Samochód o prześwicie 20 cm, z dołączanym napędem na tylne koła (Haldex), po złożeniu oparć tylnych siedzeń wygodne spanie dla dwóch osób. Mam nadzieję nabyć wiosną tego roku ...

Wszystko ok oprócz automatycznych skrzyń. Awaryjne i drogie w naprawie. 


  • Paweł J lubi to

#1346 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:31

Wszystko ok oprócz automatycznych skrzyń. Awaryjne i drogie w naprawie.

Wręcz nienaprawialne ,kupno nowej używki obarczone wielkim ryzykiem.Zakup nowej w serwisie to potrojenie wartości samochodu. Tylko manual rzadko spotykany ale możliwy do kupienia.

#1347 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:43

w tym tygodniu nabyłem dość leciwy bo z 2000 roku małego "jamniczka" czyli Suzuki Jimny 1.3 benzyna na razie jestem mile zaskoczony możliwościami tego małego autka zastanawia mnie tylko czy da sobie radę z przyczepką na wiosnę ...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Widziałeś masę przyczepy bez hamulców przypisaną dla tego kopytka?

#1348 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:49

Od jakiegoś czasu robię przymiarki i zamierzam kupić Volvo XC70 rocznik ok 2005 - 2007 - Samochód o prześwicie 20 cm, z dołączanym napędem na tylne koła (Haldex), po złożeniu oparć tylnych siedzeń wygodne spanie dla dwóch osób. Mam nadzieję nabyć wiosną tego roku ...

Czy wygodne dla 2 osób, to sprawa dyskusyjna, zależy z kim :D? Ale dla 1 to rzeczywiście komfort.

Skrzynia automatyczna bywa problematyczna, ale bez przesady. Volvo nie poleca wymiany oleju, rzeczywiście gwarancję wytrzymywały bez wymiany. Praktyka pokazuje, że trzeba regularnie wymieniać olej w skrzyni (najlepiej dynamicznie), najlepiej co 60tys km, to daje jej długie i bezawaryjne przebiegi. Przy kupnie auta używanego z automatem, należy pilnie i dokładnie przetestować pracę automatu, w różnych warunkach. Jeśli skrzynia jest ok. to śmiało auto można zanabyć, wymieniać regularnie olej i cieszyć się jazdą. Manual jest bezproblemowy. Ogólnie auto trwałe, dzielne w terenie, wnętrze jakości bardziej fordowsko-oplowskiej niż mercedesowskiej.

Mój XC70 163hp pali ok. 7-8l diesla/100km, częsta jazda z łódką i autostrady z prędkością ok 140km/h, do tego miasto, rzadziej lokalne drogi. Tyle że kilka lat młodszy, ale to chyba nie ma większego znaczenia. Więcej dowiesz się na "volvoforum".

Największą dolegliwością jest brak rozbudowanego niedrogiego serwisu-mało znawców tych aut. To może wynikać i z bezawaryjności, większa ilość takich warsztatów, nie miałaby co robić. Ja jeżdżę ponad 3 lata tym autem i bezproblemowo, prawie same eksploatacyjne sprawy.


  • Janusz1966 lubi to

#1349 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 styczeń 2019 - 18:17

Dzisiaj wszedłem do Toyoty obejrzeć nową RAV - robi wrażenie :rolleyes: . Już mniej myślę o Hiluxie.



#1350 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 styczeń 2019 - 18:33

Dzisiaj wszedłem do Toyoty obejrzeć nową RAV - robi wrażenie :rolleyes: . Już mniej myślę o Hiluxie.

 

Poważnie ?? :)



#1351 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:48

Dzisiaj wszedłem do Toyoty obejrzeć nową RAV - robi wrażenie :rolleyes: . Już mniej myślę o Hiluxie.

 

Fajna fura.



#1352 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:50

Widziałeś masę przyczepy bez hamulców przypisaną dla tego kopytka?

producent podaje że dopuszczalny ciężar przyczepy bez hamulca 350 kg z hamulcem 1100 kg



#1353 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:56

He, he chyba nie oglądałeś do końca :) jak widać troszkę się zakopała.

Dużo aut siadłoby na takim piachu aczkolwiek myślę, że I i II poradziłaby sobie lepiej.

Co do Forestera, mam jedynkę, polecam, następna będzie dwójka XT albo właśnie Outback.

Coraz częściej jestem za Outbackiem, bardziej komfortowy i z przyczepą też sobie poradzi.

Czasu do namysłu mam dużo bo szybko swojego Forestera nie zajadę :)

Auto bezobsługowe, brakuje mi tylko tempomatu...

A jak u Ciebie z korozją w forku ? Mój standardowe miejsca (progi, nadkola aż do błotników z tyłu) ma już poważnie nadgryzione, bo gdyby nie to miałby u mnie spokojną starość :)

Jeśli przyjdzie czas na zmianę auta, również chętnie pozostał bym przy subaru. Doskwiera mi jedynie brak ogarniętego w temacie boxerów, mechanika. Ile się naszukałem odważnego do regulacji zaworów... a to tylko sohc :) Więc strach myśleć co by było z jakąś uturbioną świnką.



#1354 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:00

Zaczynają zjeżdżać fanty do nowego projektu.

Załączone pliki


  • maykel lubi to

#1355 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:12

Posiadam Forestera SG II 2.5 sohc wersja N/A. Jak dla mnie to bajka, silnik jest prosty zawory mam regulowane ręcznie i takie operacje jak luz zaworowy czy wymiana rozrządu w tym silniku odbywa się bez wyjmowania silnika. Korozję po kupnie usunąłem i co dwa lata sprawdzam. Tyle nadkola w tym roku Raptorem polecę i powinienem mieć spokój na lata.

#1356 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:14

Nakręcacie mnie znów na Subaru... ślęczę w ogłoszeniach i ślęczę :) 


  • gulf lubi to

#1357 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:00

Napęd subaru przebija inne suvy ,jeździłem testowo ostatnio foresterem xt18, Polecam zapoznać się jak ktoś nówkę planuje. Uprzedzam salonu subaru nie mam ani komisu😉

#1358 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:12

Jakbyście określili koszt utrzymania Forestera II 2.0 XT manual? Niby niezawodne ale eksploatacyjnie... sprzęgło i dwumas, turbo? jak z codziennymi częściami klocki, tarcze, filtry? jak z wymianą rozrządu?



#1359 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 22:24

Wszystko ok oprócz automatycznych skrzyń. Awaryjne i drogie w naprawie. 

Nie wiem czy uogolniasz swoj poglad do wszystkich skrzyn automatycznych  czy tylko do pewnych aut z  jakimimis awaryjnymi skrzynkami .Jezdze od ponad 20 lat tylko automatami,nawet moj  26 letni  rybowoz   , tez byl w automacie,poza nim  300C ,g35 , fx35 ,audi ,ram, tez  AT i 0 problemow .Warunek- nigdy  nie kupowalem  aut z przyslowiowych okazjji ,A mit awaryjnosci skrzyn bierze sie z tego  ze masa ludzi kupujac automat nigdy nie zmienia w nich oleju  i buja sie tak setki tys km ,albo wymieni na nieodpowiedni i byle tanszy olej-filtr..

Mialem kiedys taki przypadek jade  do sklepu motoryzacyjnego i prosze o konkretny olej taki jaki zaleca producent mojego auta pytam sprzedajacego czy maja taki olej ,sprzedawca wertuje kompa sprawdza i stwierdza ze niestety nie maja ,mowie szkoda i juz mam sie obracac na piecie a sprzedawca zapytuje co to za auto i czy cos sie dzieje ze szkrzynia, ,odpowiadam ze nie nic sie nie dzieje ale czas na wymiane ,sprzedajacy daje mi  rade ,,,, cytuje Panie nie wymienia sie oleju w skrzyni jesli jest wszystko ok bo po wymianie bedzie tylko  gorzej.... .Rece mi opadly podziekowalem za rade i pojechaem do innego sklepu gdzie kupilem odpowiedni zestaw olej filtr i wymienilem  .Jezdzilem nastepne okolo 70tys km i zaden problem po wymianie sie nie pojawil ,auto sie sprzedalo i nowy nabywca chula nim do dzis  .

Reasumujac kazde nastepne auto u mnie bedzie z AT.Jedyny mankament skrzyn AT  to taki ze niestety nawet  jak  sie lekko  zakopiesz to ciezko samemu wyjechac nie mozna wajchowac przod -tyl , sa ograniczenia w ew holu na linie i ciaganiu przyczep  .

 

edit 

przepraszam za brak polskich znakow ale uzywam dzis nie swojego kompa ktory nie ma polskich znakow 


Użytkownik Viking edytował ten post 30 styczeń 2019 - 22:37

  • wujek, Mariano Mariano i bartsiedlce lubią to

#1360 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 styczeń 2019 - 22:36

Nie wiem czy uogolniasz swoj poglad do wszystkich skrzyn automatycznych  czy tylko do pewnych aut z  jakimimis awaryjnymi skrzynkami .Jezdze od ponad 20 lat tylko automatami,nawet moj  26 letni  rybowoz   , tez byl w automacie,poza nim  300C ,g35 , fx35 ,audi ,ram, tez  AT i 0 problemow .Warunek- nigdy  nie kupowalem  aut z przyslowiowych okazjji ,A mit awaryjnosci skrzyn bierze sie z tego  ze masa ludzi kupujac automat nigdy nie zmienia w nich oleju  i buja sie tak setki tys km ,albo wymieni na nieodpowiedni i byle tanszy olej-filtr..

Mialem kiedys taki przypadek jade  do sklepu motoryzacyjnego i prosze o konkretny olej taki jaki zaleca producent mojego auta pytam sprzedajacego czy maja taki olej ,sprzedawca wertuje kompa sprawdza i stwierdza ze niestety nie maja ,mowie szkoda i juz mam sie obracac na piecie a sprzedawca zapytuje co to za auto i czy cos sie dzieje ze szkrzynia, ,odpowiadam ze nie nic sie nie dzieje ale czas na wymiane ,sprzedajacy daje mi  rade ,,,, cytuje Panie nie wymienia sie oleju w skrzyni jesli jest wszystko ok bo po wymianie bedzie tylko  gorzej.... .Rece mi opadly podziekowalem za rade i pojechaem do innego sklepu gdzie kupilem odpowiedni zestaw olej filtr i wymienilem  .Jezdzilem nastepne okolo 70tys km i zaden problem po wymianie sie nie pojawil ,auto sie sprzedalo i nowy nabywca chula nim do dzis  .

Reasumujac kazde nastepne auto u mnie bedzie z AT.Jedyny mankament skrzyn AT  to taki ze niestety nawet  jak  sie lekko  zakopiesz to ciezko samemu wyjechac nie mozna wajchowac przod -tyl , sa ograniczenia w ew holu na linie i ciaganiu przyczep  .

Kolego zwróć uwagę, że cytowałem czyjąś wypowiedź i do niej się odnosiłem. W niej wyraźnie był wyznaczony model (Volvo XC70).


  • Viking lubi to