Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Demonstracja pod PZW, 26 Kwietnia 2016, godz. 11.30!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
182 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 kwiecień 2016 - 16:47

Fragment Wś...Na początku kadencji powiedziałem,że będe się starał zrobić wszystko,aby odłowy sieciowe w PZW i sprowdzały się do minimum.W 2013 roku odłowy w wodach PZW,którymi jesteśmy użytkownikami tj.we wszystkich okręgach i Gospodarstwach Rybackich w Suwałkach ,wyniosły 600 ton,a rok póżniej tylko 400 ton.Uzyskano ten spadek poprzez drastyczne wyrybienie wód-po prostu rybacy nie byli w stanie wycisnąć więcej mięsa z przedrzebionych jezior.....Zostawiam bez komentaża.

Użytkownik Marioo edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 16:48


#22 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 18:12

Śmieszy mnie stwierdzenie, że człowiek łowiący na żywca wybija całą populację szczupaka czy innego drapieżnika. Nie ma to jak rycerscy spiningiści trzepiący okrągły rok wszystko co się rusza.


  • Pumba, Szymon82 i ezehiel lubią to

#23 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 kwiecień 2016 - 18:18

Popieram nie które wypowiedzi wyżej kolegów to dzięki RAPR (aktualnego) dochodzi do wyrybienia ! Regulamin jest do kompletnej zmiany ,Kary nie "kieszonkowe" doinwestowanie do kontroli oraz zwiększenie liczby funkcjonariuszy może nie etatowych ale choćby pół etatowych wraz z sumiennym i rzetelnym wykonywaniem obowiązków...


  • Maciej W. lubi to

#24 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 kwiecień 2016 - 18:23

Szkoda tylko że różne imprezy wędkarskie takie jak " Rybomania"potrafią poruszyć serca wędkarzy,prawdziwa solidarność,a walka o nasze wody?każdy ma w nosie lepiej zwalić winę na kotmorany,mięsiarzy i umiarkowanego klimatu w Polsce.

#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 18:46

Typowy przykład z życia. Mały zbiornik i żywcarz . Na urlopie. Dziennie trafi komplecik  i zabierze. Nie on jeden.

 

 

Śmieszy mnie stwierdzenie, że człowiek łowiący na żywca wybija całą populację szczupaka czy innego drapieżnika. Nie ma to jak rycerscy spiningiści trzepiący okrągły rok wszystko co się rusza.

To był tylko przykład, Równie dobrze można by tam człowieka ze spinem wrzucić. Tylko Ci czasem wypuszczają a gościa z żywcem wypuszczającego raczej nie zobaczysz.   



#26 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 18:54

Pikiety protesty ... 

Dla mnie jedyna opcja to zebrać 100 tyś podpisów pod inicjatywą ustawodawczą obywateli. 

Kary za połów ryb bez zezwolenia od 2000 za pierwszym razem i 5000 za kolejnym. Obligatoryjnie. 

Za kłamstwo w kwestii zarybiania wód (gospodarz) od 20 000 tyś.

Zakaz prowadzenie odłowów rybackich w woj. mazowieckim itp. 

Pisałem już w wątku podanym niżej o zakazie używania echosondy i trollingu. 

 

Stawki za wędkowanie już wymieniełem w tym watku http://jerkbait.pl/t...wistość/page-6 

 

Jest taka organizacja jak np. citizen go czy podobne.  Natomiast trzeba  ustawę napisać, żeby była zgodna z prawem obowiązującym w Polsce i zgodna z prawem UE. Z podpisami  nie byłoby problemu. Nie jestem prawnikiem, nie napisze takiej ustawy. Ale jak ktoś napisze to ja pomogę zbierać podpisy. Nie rozumiem czemu każdy jęczy. PiS zobowiązał się, że KAŻDY projekt obywatelski nie będzie odrzucany od razu. Zatem będą na ten temat prace i wtenczas organizacje wędkarskie z całej Polski, wójtowie z Mazur czy Suwalszczycy mogliby pokazać, że ryba w wodzie jest 5x droższa niż ta na talerzu - jeśli wiecie o co mi chodzi. Zresztą wystarczy zobaczyć jak to wygląda gdzie indziej. Polscy wędkarze zamiast wydawać krocie w innych krajach zostawili by kasę w Polsce. PKB w góre !!! 

I wtedy będziemy nie tylko zieloną  ale i wędkarską wyspą na mapie Europy  ;)

 

Ile jest wędkarzy w Polsce? Ile to głosów w kolejnych wyborach lub ich brak? 

 

Jak ktoś zna dobrego prawnika to pewnie i ludzie by się zrzucili po parę groszy na niego. Tylko , proszę nie tego skaczącego na górze.

 

Pozdrawiam kolegów protestujących.  


Użytkownik Jan76 edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 18:58

  • mariusz79 i Zorba lubią to

#27 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 kwiecień 2016 - 19:28

Proszę cię kolego Jan76 nie wyskakuj tu z PIsem.Tylko przyjdz na demonstrację i pokaż,że zależy ci na Polskich wodach.

#28 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 19:42

Proszę cię kolego Jan76 nie wyskakuj tu z PIsem.Tylko przyjdz na demonstrację i pokaż,że zależy ci na Polskich wodach.

 

Mam nadzieje , że na drugi raz przeczytasz ze zrozumieniem to co napisze. Czasem z całej strony tekstu ktoś zauważa tylko PIS. Czasem widzę na ulicach tylko Dacie kiedy indziej tylko Fiaty - także rozumiem ;) W tym wątku jak i w wielu innych sami wędkarze zaczynają zauważać iż przyczyna często jest po ich stronie. Pikieta nic nie da. Da natomiast zmiana prawa. O czym wielu pisze, mówi i apeluje. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 19:44

  • mariusz79 lubi to

#29 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 kwiecień 2016 - 19:56

Kolejna raz  - i pewnikiem nie ostatni,  na j.pl pojawia się temat ku mojej niekłamanej radości kwalifikujący się tylko i wyłaćznie na bekę miesiąca .. :)

Protestanci demonstrujący przeciw osobistej niemocy, bezwładowi, mentalnym ograniczeniom, zawsze nieobecni, zawsze obok, nieuczestniczący w niczym istotnym, demonstrujący przeciw organizacji do której dobrowolnie należą i którą zarazem olali, bo do niczego innego zdolni nie są.. :D

Doskonałe..hit nad hity..niezrównane :D

A któż to jest organizatorem tej śmiesznej ruchawki - znów znani i lubiani, czy jakiś podobny im intelektualista ?

:doh:


  • Zwierzu i vako lubią to

#30 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:16

Od wielu lat milion obywateli nie jest w stanie wywalczyć sobie praw. Jaja. Wyżej pisałem o inicjatywie ustawodawczej - jaka będzie reakcja - jak zwykle 0. Nie no była sorry żebym z Pisem nie wyskakiwał. To się zrobiłem czerwony ze wstydu. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 20:25

  • JerryM lubi to

#31 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:25

Nie przesadzajmy.

A wcale Andrzej nie przesadza.

Limity wyznaczone przez RAPR nijak się maja do rybostanu naszych wód.PZW chyba nadmierne zaufanie poklada w zdolności do samoograniczania się naszych(nas) wędkarzy.Jeśli w ogóle takie samoograniczenia w świadomości naszej "braci" istnieją.



#32 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:28

Proponuję adminom już teraz zakończyć ten temat, szkoda czasu, lepiej energię spożytkować nad wodą ;) .

😊😊Masz rację przyjacielu..

Użytkownik Marioo edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 20:31


#33 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:29

A wcale Andrzej nie przesadza.

Limity wyznaczone przez RAPR nijak się maja do rybostanu naszych wód.PZW chyba nadmierne zaufanie poklada w zdolności do samoograniczania się naszych(nas) wędkarzy.Jeśli w ogóle takie samoograniczenia w świadomości naszej "braci" istnieją.

 

Wybrać jedno jezioro gdzie trolling i echosonda są zabronione i gdzie nie ma rybaków. Pozwolić na używanie trollingu i echosondy.

Poczekać 3-4 lata. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 20:32


#34 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:36

Masz chyba fiola na punkcie trola i echosond ;) . Cały świat tego używa a nas to chyba do czasów bambusówek chcesz cofnąć.

Problem nie jest w technice ale w ludziach. Zmiana RAPR, zamknięty sezon, wysokie kary i częste kontrole. To wszystko.



#35 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:50

To był tylko przykład, Równie dobrze można by tam człowieka ze spinem wrzucić. Tylko Ci czasem wypuszczają a gościa z żywcem wypuszczającego raczej nie zobaczysz.   

Zgadzam się z kol. godskim. Łowienie na spina to łowienie bardziej sportowe, często wędkarze wypuszczają ryby, nie mówię, że wszyscy, ale często, natomiast na żywca to tylko dla mięsa. Nie spotkałem dziada, który łowi na żywca i wypuszcza rybę, dodatkowo ma wyrzucone 3-4 żywcówki.



#36 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:52

Zmiana RAPR, zamknięty sezon, wysokie kary i częste kontrole. To wszystko.

 

Czytamy podobne pomysły od 15 lat. Pytam, kto to sfinansuje? (czyt. wyegzekwuje)



#37 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:58

Masz chyba fiola na punkcie trola i echosond ;) . Cały świat tego używa a nas to chyba do czasów bambusówek chcesz cofnąć.

Problem nie jest w technice ale w ludziach. Zmiana RAPR, zamknięty sezon, wysokie kary i częste kontrole. To wszystko.

 

"Masz chyba fiola na punkcie trola i echosond  ;)"

Widziałem jak to działa w praktyce w Polsce

"Cały świat tego używa u nas to chyba do czasów bambusówek chcesz cofnąć."

Dlatego coraz częściej reklamuje się łowiska za granicą bo w Polsce nie ma już gdzie jechać.

"Zmiana RAPR, zamknięty sezon, wysokie kary i częste kontrole. To wszystko."

Oczywiście dlatego mogę iść na protest i pogwizdać a za kolejne 10 lat napisać to co piszesz i co pisali 10 lat temu.  

O widzę, że kolega @Sobolewski mnie uprzedził. 

Realnie można zmienić ustawę - ale PiS rządzi więc nic nie robimy, poza skakaniem. 

 

 

 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 20:59


#38 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 21:02

Czytamy podobne pomysły od 15 lat. Pytam, kto to sfinansuje? (czyt. wyegzekwuje)

 

Samo się sfinansuje czytałeś mój post o inicjatywie ustawodawczej? 

 

Wiesz ile kasy można z tego mieć? Ilu będzie chętnych do pilnowania wód kiedy od jednego złapanego kłusownika będzie premia np 500zł a 1500 na zarybianie :)


Użytkownik Jan76 edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 21:03


#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 21:04

Czytamy podobne pomysły od 15 lat. Pytam, kto to sfinansuje? (czyt. wyegzekwuje)

 

 

Samo się sfinansuje czytałeś mój post o inicjatywie ustawodawczej? 

 

Wiesz ile kasy można z tego mieć? Ilu będzie chętnych do pilnowania wód kiedy od jednego złapanego kłusownika będzie premia np 500zł a 1500 na zarybianie :)

Popieram tutaj kolegę Jan76.



#40 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 kwiecień 2016 - 21:20

Samo się sfinansuje czytałeś mój post o inicjatywie ustawodawczej? 

 

Wiesz ile kasy można z tego mieć? Ilu będzie chętnych do pilnowania wód kiedy od jednego złapanego kłusownika będzie premia np 500zł a 1500 na zarybianie :)

Czytałem. Nie realne. Przede wszystkim prawo stanowi, że kara nie może być bardziej dotkliwa niż waga czynu popełnionego, czyli adekwatna do wagi przestępstwa. Nie da się ukarać kwotą 2000zł - 5000zł za brak zezwolenia. Brak zezwolenia nie jest nawet przestępstwem.. 

 

Obiektywnie, chociaż fakt pustych wód też mnie dotyczy i wku.... równie mocno.

Brzmi to jak fanatyzm, 2000-5000? Dlaczego nie 10.000 ?

 

Ponadto, premia za złapanie człowieka który nie posiada zezwolenia lub popełnia inny czyn nieetyczny? Jak chciałbyś to zrobić?

Wiesz kto ma prawo oglądać Twoje dokumenty? Ani ja, ani inny ziomek nad wodą niestety nie, jak chciałbyś to zmienić? :) Absurd.

 

Absurdów jest więcej i nie jest tak proste jak się co niektórym wydaje.

 

Nawet jeśli widzisz dziada który w kwietniu katuje szczupaka bez wymiaru, jak chciałbyś go ukarać? Ty, sam? wypiszesz mu kwit a następnie będziesz windykował? Kto, komu i na jakiej podstawie miałby rozdać uprawnienia do karania ludzi mandatami?

Jęśli nie ty sam to może straż rybacka, może policja? Będziesz wzywał patrol głeboko w las na pstrągowej rzece 4 razy dziennie? lub na środek dużego jeziora? Kto tam przybędzie? 

 

Pytam ponownie, kto to sfinansuje?


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 21:21

  • radek_u lubi to