Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2015 - 09:25

Zastanowiło mnie po co o tym piszesz na forum. Chcesz donieść, to zrób to tam gdzie uzyskasz coś.  Osobiście widziałem jak np. facet ze szkółki żeglarskiej śmigał sobie na spalinie. O woprowcach wożących laski nie wspomnę. Po za tym jak ci spece od zakazów mają szare komórki to  powinien być wyjątek na wypadek jak by się rozwiało. Kto się z tym zetknął wie, że może być bardzo nieciekawie.


Użytkownik Robert edytował ten post 04 maj 2015 - 09:28


#442 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 04 maj 2015 - 09:36

Kuba nie mówie, że nie ale jest to też zakaz który najłatwiej przypilnować. I co? I nic, dalej nie ma kto... Osobiście jak będę się wybierał na jezioro to zabieram spaline z takiego powodu jak napisał Robert. Bezpieczeństwo najważniejsze.

#443 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 04 maj 2015 - 09:40

Faktycznie lepiej pisać o tym jak okręg jest nieudolny... Przyjmijmy choć raz, że mentalność Polaków jest taka, a nie inna, nawet gdyby były kontrole (których to nie widziałem tam od 2 lat) to i tak robili by swoje. Koło się zatacza.
Ja wiem Pan tu nie mieszka, wiec czystość tego jeziora i bezpieczeństwo na wodzie g.. Pana obchodzi... Ale będąc mieszkańcem Tarnobrzega chciałbym aby to jezioro pozostało tak czyste jak jest, a silniki spalinowe niestety, ale w tym nie pomogą ;)
Przy tych 200m od brzegu tu chyba dacie rade dopłynąc na elektryku co? ;)
Nie widzę w tym wypadku naprawdę uzasadnienia zabierania spalin ;)

Użytkownik kubaS 1 edytował ten post 04 maj 2015 - 09:42


#444 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2015 - 10:29

Bardzo się mylisz w wielu sprawach, a w zasadzie we wszystkim :). Po pierwsze to tu mieszkam. Po drugie nie uzależniam troski o czystość wody od miejsca pobytu. Po trzecie to jak się chce ustalać przepisy to trzeba mieć o tym blade pojęcie. Jeśli info. z artykułu który czytałem jest prawdą, że dopuszczono spaliny na jeziorze, to wprowadzenie zakazu dla wędkarzy jest bzdura bo jest nieegzekwowalne. Wystarczy odłożyć wędkę, co się = zaprzestanie połowu, i płyniesz legalnie na spalinie. To samo dotyczy echa. Przepisy PZW dotyczą mnie tylko w czasie dokonywania połowu. Trzeba było zlecić napisanie regulaminu prawnikowi a nie ormowcowi. Ostania kwestia to te 200 m. Osobiście się będę wodował po jednej stronie a łowił po drugiej. Nie mam zamiaru opływać jeziora brzegiem tylko wale prosto przez środek jeziora. A jak się w trakcie rozwieje to mam czekać nie wiadomo ile aż przestanie? To są realne problemy a nie kombinacje do mijania regulaminu.


Użytkownik Robert edytował ten post 04 maj 2015 - 10:29

  • andrklim lubi to

#445 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 04 maj 2015 - 10:33

Spalin nie dopuszczono ;)

#446 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2015 - 10:41

Mam nadzieję, chociaż w artykule z lokalnej gazety podano to jako fakt dokonany.



#447 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 maj 2015 - 13:42

Wycofano ten fakt (czyli pozwolenie na rekracyjne pływanie na silnikach spalinowych) osobiście dzwoniłem do UM i MOSiR ze skarga w tej sprawie. Poza tym była by to dyskryminacja wędkarzy.

#448 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 maj 2015 - 13:47

Na zbiorniku pływać mogą na silnikach spalinowych tylko służby zabezpieczające Policja i MOSiR - ratownicy, ale jak jest naprawdę to wszyscy widzą :((.

#449 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 04 maj 2015 - 14:52

Spalin nie dopuszczono ;)

I szkoda,może nie do takiego stopnia żeby było wolno pływać,ale być przy łodzi,pontonie powinna,byłeś dziś nad wodą,widziałes fale,ja akurat pracuje teraz nad samym jeziorem,człowieku,nie chciał bym w ta fale dymać 200m do brzegu i to jeszcze pontonem,pól bidy łodką mniejszy opór na wodzie..

Piszczysz o zakazach,a sam smigałeś z echem,bez wędki,ale w jakim celu,aby sprawdzic co pod wodą piszczy,i potem z wędką te informacje wykorzystać.

I najlepszy przykład z wczoraj,chłop złowił  szczupaka,miał wymiar,zawinął go do domu,po 7 rano....potem pojawiłem sie po godz 18.tez łowił,przynajmniej ja widziałem go na przeciwnym brzegu.

Doszli do nas koledzy i mówią,że lipa była ale chłop złowił szczupaka,ponad 70cm,i wsadził w plecak...i to był ten sam chłop co rano.

A zabrac mozna tylko jednego,no chyba,ze tu są inne limity,mały limit 3 szt,sredni limit 6szt,duzy limit 9szt.

Komu zgłosisz,w dupie to mają,a sam straznika przytniesz,to sie trafi taki co w łeb cie palnie,i tyle będzie.

Ten rok będzie najgorszy,sporo ryb wyjdzie,a potem płacz,tych co bili w łeb najwięcej,ze tu to sie kiedys łowiło....jak na Hańczy,wiórach,jak pisał Robert,pzw to jak zaraza,dorwać zdrowy organizm,objąć cały i wyniszczać...



#450 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 04 maj 2015 - 15:08

Ty też piszczałeś, że wgl zakaz tam łowienia powinien być, a jesteś tam chyba dość często ;)
Jeżeli już są zakazy to powinno się je przestrzegać, choćby dla własnego czystego sumienia :) co innego, gdy tego sumienia się nie posiada, ale to potem widać na wodzie ;)

#451 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 04 maj 2015 - 15:17

No wczoraj łowiłem, o i tyle,w zeszłym roku ani razu a 2 lata temu,2 razy.srednia zajebista,jak na dośc często.

Nawet nie piszczałem tylko darłem ryja,żeby tam był zakaz połowu,i własnie dlatego co teraz sie dzieje.ze NIKT nie upilnuje wynoszenia ryb z tej wody.Prorok jaki czy co... :ph34r:



#452 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 04 maj 2015 - 20:28

Pierwszy rok jak dopuścili środki pływające a kontroli zero. Jak zwykle róbta co chceta. 



#453 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 09 maj 2015 - 11:08

Potwierdzam zero kontroli łowią ryby zabierają wszystko co się rusza w wodzie.



#454 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 09 maj 2015 - 13:31

Musicie to zrozumieć, to ich woda, nalezy się im. Tyle lat na te ryby cierpliwie czekali.



#455 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 maj 2015 - 20:43

Tak sobie od jakiegoś czasu czytam ten wątek. Bardzo mi to przypomina mechanizm który działa na górskich zaporówkach zaraz po zalaniu. Ostatni przykład to Czorsztyn.

Finał historii zawsze jest taki, że nastaje nędza bo nasz naród zeżre wszystko, absolutnie wszystko. W przypadku tego jeziora będzie to pewnie trwało dłużej niż na typowej zaporówce bo jest cholernie głębokie.

Właśnie z tego powodu na wspomnianym Czorsztynie jeszcze da się coś wydłubać ponad średnią PZW. Bo jest jeziorem głębokim i trudnym. Ale jego czasy minęły. Tak samo będzie w Tarnobrzegu.

Najlepiej jest nap.....lić przepisów, że nie wolno spaliny, echosondy i 200m od brzegu. Ale trudno(w zasadzie niemożliwe) jest wprowadzić przepis żeby ryby wracały do wody. Bo kto by za taki C&R zapłacił? C&R to bardzo kosztowna impreza i PZW zdecydowanie na nią nie stać.



#456 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 maj 2015 - 21:48

Catch & Reklamówka to jest droga impreza bo wymaga ciągłej kroplówki w postaci zarybiania. Zarybianie to nadal jeszcze pozycja No1 w budżecie PZW. Tylko co ormowiec albo jakiś trep który przeżył całe życie na koszt podatnika, wie coś o ekonomi? Jedyne co wie, to jak się ustawić aby brać kasę za nic. https://www.youtube....h?v=wTP2RUD_cL0


  • pstrągman i marianosum lubią to

#457 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 10 maj 2015 - 06:07

Jedno drogie i drugie drogie. U mnie jak zrobili odcinek No Kill na pstrągi to na 100 członków koła chyba ze 20 lokalnych prawdziwków nie opłaciło karty. Powód prosty, dla nich ryby to dodatek do niedzielnych zakupów. Zarybianie owszem tanie nie jest ale to kręgosłup całego biznesu w kraju gdzie ciągle priorytetem jest spożycie a nie przeżycie.



#458 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 10 maj 2015 - 07:22

Wybieram się jutro popływać na JTBG - czy któryś z kolegów mógł by mi podać namiar do kogoś u kogo będę mógł rano dokonać opłaty?



#459 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 maj 2015 - 08:21

Wybieram się jutro popływać na JTBG - czy któryś z kolegów mógł by mi podać namiar do kogoś u kogo będę mógł rano dokonać opłaty?

"Nie ma takiego numeru". Jeśli nie kupowałeś zezwolenia na ten rok i nie masz kolejnej książeczki do dźwigania, to dupa. Jeśli masz to  możesz  dokonać 2 przelewy na konto ZO PZW TBG. Jeden na 100 zł i w tytule wpisz , opłata za łowienie ze środków pływających na Jeziorze Tarnobrzeskim na 2015 r. Drugi na 10 zł, i w tytule wpisujesz, zezwolenie na Jezioro Tarnobrzeskie na dzień taki i taki. W obydwu przypadkach warto wpisać nr tej książeczki którą dają przy pierwszym zakupie licencji. Podałem 10 zł bo zakładam, że przynależysz do Okręgu PZW Rzeszów.



#460 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 maj 2015 - 08:34

Jedno drogie i drugie drogie. U mnie jak zrobili odcinek No Kill na pstrągi to na 100 członków koła chyba ze 20 lokalnych prawdziwków nie opłaciło karty. Powód prosty, dla nich ryby to dodatek do niedzielnych zakupów. Zarybianie owszem tanie nie jest ale to kręgosłup całego biznesu w kraju gdzie ciągle priorytetem jest spożycie a nie przeżycie.

Krisu, muszę się z Tobą niezgodzić publicznie. Nie ma straty bo ci co nie opłacili w Waszym kole opłacili pewnie gdzie indziej, a jak wiesz PZW to komuna więc kasa idzie to wspólnego wora z którego się czerpie na zarybianie. Ale zakładając, że efektem wprowadzenia C&R jest odeście 20% członków, to rewelka bo nie zarybiając zostaje Ci kupa siana. Można by obstawić na stałe każda wodę takim bandyą w czarnym ubranku z bronią gładko lufową.  Ja się niestety obawiam, że jak by co to nie zostanie nawet 20% co rodzi pewne implikacje. Pomijam koszty utrzymania które można zredukować o 90%, zakazać finansowania tzw. „sportu”. Mimo tego siła związku w przetargach może być za słaba. Trzeba by podnieść składki kilka razy. Niestety wędkarski raj musi kosztować.


Użytkownik Robert edytował ten post 10 maj 2015 - 14:56