Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 11 maj 2015 - 19:36

Jak to nie wyszedłem... wyszedłem, pogadałem, oszołomiony byłem tylko tym, że nie wiem z kim rozmawiam ;) przecież nawet o wobkach rozmawialiśmy ;)
Było minęło... człowiek popełnia błedy, ale najlepiej wypominać, bo nic innego się nie wnosi do tego forum i to nie do Ciebie w tej chwili @gorgol ;)


To pewnie do mnie że nie wnoszę nic. Uwierz może że nie każdy jak ty ma parcie na szkło. Ale ok może spotkamy i my się nad wodą kiedyś i odkupię albo zamienię się za jakiegoś woblera z Tobą. Bo uwierz że też robiłem kiedyś całkiem przyzwoite. Ale pokory to musisz jeszcze trochę się nauczyć i nawet nie w stosunku do mnie (nie dbam o to) ale do innych. Bez odbioru...

#482 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 11 maj 2015 - 19:43

Ja też od dawna postuluję gdzie tylko mogę ,aby tam powstało łowisko C&R, tylko na BOG.......   nie z karpiem i karasiem w tle!!!!!!!!!!!!!!!!.

Jest dużo innych ryb o wiele bardziej sportowych niż w/w oraz łowisk w okolicy serwujących w/w.  

NIECH CHOCIAŻ RAZ KTOŚ POSŁUCHA LUDU Z DOŁU I PRZEKONA SIĘ ,ŻE NA WĘDKARSTWIE DA SIĘ ZAROBIĆ DUŻE PIENIĄDZE LECZ NIE W OFEROWANY OBECNIE SPOSÓB  :( .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 11 maj 2015 - 19:44

  • Apioo i pawlikowski lubią to

#483 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 11 maj 2015 - 20:29

Pomimo, że się znam trochę na ichtiologii, zawsze się konsultowałem z fachowcami w temacie struktury gatunkowej ryb w danym ekosystemie. Jezioro Tarnobrzeskie jest specyficzne bo to sztuczny twór a nie efekt ewolucji. Nie można tak z kapelusza wymyślać sobie co by tu wrzucić tylko trzeba stworzyć taką strukturę, która się da zaimplementować do tego ekosystemu aby tworzyła w nim łańcuch pokarmowy a nie go demolowała. Nie wysilam się nawet z wymyślaniem bo podejrzewam, że ichtiolodzy będę się nieźle drapać po głowach.



#484 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 12 maj 2015 - 16:17

Faktycznie coś nawijali w radio leliwa o jeziorze, pomijając jakieś bzdury, że dno jest zanieczyszczone zanętą wędkarską, padło coś o C&R. Więc może warto by im trochę pomóc w podjęciu jedynej słusznej decyzji :) Może akurat nastąpi wielki przełom..



#485 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 maj 2015 - 10:12

Popływałem trochę z echem po jeziorze i dotarło do mnie wreszcie, dlaczego PZW nie pozwala go używać, tego echa oczywiście. Nie pozwala aby się nikt nie dowiedział, że tam prawie nie ma ryb :) Zrobiłem ładnych kilka km i raz widziałem prawdopodobnie kilka leszczy lub karpi średniej wielkości i raz smugę jaką zostawia np. boleń albo inna ryba w ciągłym ruchu. Generalnie to pustynia. Na dnie jedyne widoczne gołym okiem ślady, to ślady po woderach. Żadnych małży ślimaków ani planktonu. Ciekawe było też oglądanie zatoki za wyspą wieczorem kiedy to lubią się spławiać ryby. Naliczyłem ich łącznie 3. Zaobserwowałem też trące się ryby. O tej porze mogły to być leszcze lub karasie. Co by nie było to jak mają tarło a ja opłynąłem kawał brzegu i widziałem raz jak coś zatrzepotało, to zarąbiste tarło  :lol:  Jeszcze 3 lata temu wyglądało to dużo lepiej. Zapis w regulaminie pozwalający zabrać 5 kg ryb zrobił swoje. Bardzo znamienna była rozmowa z karpiarzem który wierzył, że to jezioro to karpiowy raj. Wyśmiał mnie kiedy zgłosiłem odrębne zdanie. Na pytanie czy widział gdzieś jakiś narybek albo plankton odpowiedział, że się właśnie nad tym zastanawiał dlaczego go nie ma. Posiedzi sobie nad jeziorem, wyda trochę kasy, to może zacznie wyciągać wnioski z obserwacji. Myślę, że jeszcze trochę i nie trzeba będzie tam wprowadzać C&R :). Mam jeszcze pytanie. Czy szykują się jakieś zawody spławikowe nad jeziorem?


  • marianosum lubi to

#486 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 maj 2015 - 10:42

Ja tam zawody wędkarskie - spławikowe zrobiłbym co najmniej raz w miesiącu!!!!!!!!!!!!!!  Może powstałaby jakaś wyspa lub choć podwodne pagórki od wielkich ilości gnijącej zanęty ;) .



#487 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 maj 2015 - 10:51

Ciekawe by było zobaczyć ile nałowią na takich zawodach spece. Oczywiście na jeziorze a nie na tarlisku w kanale. Ja jak wrzuciłem do wody wobler boleniowy to rybitwy chciały się pozbijać o niego :lol:



#488 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 maj 2015 - 11:03

Znaczy to, że jest tam upragniony C&R -  bo już nie ma co łowić :)  :D .   

Może się w krzakach jakieś woblery chociaż wytrą ????


Użytkownik miramar69 edytował ten post 15 maj 2015 - 11:05

  • slav lubi to

#489 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 maj 2015 - 11:51

Tak całkiem to jezioro nie jest jałowe bo jednak woda z Wisły ma spory ładunku w sobie.  Skutkiem tego zapewne jest sinica której sporą plamę widziałem przy wyspie. Pewnie przywlekła się z Chańczy. To powinno zmartwić włodarzy. Na ich miejscu bym się skonsultował z hydrobiologiem.  Dla niewtajemniczonych dodam, że sinica nie daje się ani smażyć, ani gotować ani grillować   :lol:


  • marianosum lubi to

#490 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 maj 2015 - 11:55

Ale,  za to lux działa na cerę  :), polecammmmmm


Użytkownik miramar69 edytował ten post 15 maj 2015 - 11:59


#491 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 maj 2015 - 12:10

Zwłaszcza jesienią jak obumiera i uwalnia ze środka niespodziankę :)



#492 OFFLINE   MalutkiKoksu

MalutkiKoksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 16 maj 2015 - 21:30

Fakt faktem pojawiła się czarna plama na wodzie w okolicy brzegu koło wyspy, nie wiem co to dokładnie jest ale jak Robert pisze, że to sinica to pewnie to ona i nie ciekawie to wygląda naprawdę. A co do rybostanu to przez 3 dni pływania i trzepania wody dopiero dzisiaj udało się wyciągnąć szczupaczka 66 cm także martwo, martwo i jeszcze raz martwo. A i na jakimś 70 metrze od brzegu widzieliśmy martwą płoć. Ponoć jeszcze padł okoń 42 cm w okolicy półwyspu.



#493 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 16 maj 2015 - 22:53

Galancie jak na perłę Tarnobrzegu :-)


  • Guzu lubi to

#494 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 maj 2015 - 07:14

Jak jezioro to perła to asfalt przy dworcu, który pamięta mnie jak miałem 17 lat, to punkt „G” miasta :)



#495 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 17 maj 2015 - 11:17

Tego roku woda staje sie zielona, czego nie spotkalem tam od 10 lat. Jezioro jest bardzo trudne ale przez ten czas poznalem sposoby kiedy mozna trafic okonia pod 50cm, jesienny sandacz ma swoje miejsca a teraz na tarle karasia i leszcza mozna zapomniec o szczupaku:) wakacje lepiej spedzic za granica bo jezioro zasypia na ten okres a budzi sie dopiero pozna jesienia.



#496 OFFLINE   MalutkiKoksu

MalutkiKoksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 17 maj 2015 - 12:53

Woda się robi zielona bo to co oni wpuścili z Wisły tego roku wołało o pomstę do nieba. Kawa z mlekiem płynęła Wisłą a jakiś idiota podjął decyzję, że woda spełnia normy czystości i nadaje się do wyrównania poziomu wody w jeziorze. :(



#497 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 maj 2015 - 13:29

Tego roku woda staje sie zielona, czego nie spotkalem tam od 10 lat. Jezioro jest bardzo trudne ale przez ten czas poznalem sposoby kiedy mozna trafic okonia pod 50cm, jesienny sandacz ma swoje miejsca a teraz na tarle karasia i leszcza mozna zapomniec o szczupaku:) wakacje lepiej spedzic za granica bo jezioro zasypia na ten okres a budzi sie dopiero pozna jesienia.

Troszkę się mylisz bo znajomy złowił szczupaka na 80cm , trafił też okonia 40+ , trzeba być często na wodzie i poznawać zwyczaje ryb to i wyniki też są.



#498 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 maj 2015 - 14:11

No fakt że pojedyncze ryby się trafiają "szczęśliwcom". Dodam ,że niejednokrotnie duże , ale nie ma mowy na obecną chwilę o ich systematycznym łowieniu.

Dodam również że średnia wyników na 10 wyjść jest bliska   0   !!!!!!!!!!  ;) 



#499 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 maj 2015 - 05:24

Dokładnie. Niektórzy się podniecają bo się im trafiło i tworzą na tej podstawie teorie, że ryby są tylko mają swoje zwyczaje. Strasznie cwane te ryby bo mają sposoby na maskowanie się przed wzrokiem i echosondą :) Łowiłem na kilku nowych zbiornikach i nigdzie nie było tak jak tu. Np. na Chńczy się gotowało od ryb. Kiedyś z kolegą złowiliśmy jednego dnia ponad 60 szczupaków. Setka okoni nie była rzadkością. Potem była eksplozja sandaczy. Łowiłem tam grube sztuki regularnie. Spędziłem 2 lata na jeziorze w Piasecznie. Bliźniaczy zbiornik Machowa, ale dno nie jest wybrukowane gliną tylko drzewami i krzakami. Trudne łowienie ale jak ktoś potrafi to może połowić. Ja jednego dnia złowiłem ponad 180 okoni. I co najważniejsze, te ryby widać tam i na echu i gołym okiem.


  • Monster lubi to

#500 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 18 maj 2015 - 09:55

Robert, nie podniecaja sie tylko latami dochodza do wprawy i poznawania miejsc, pory zerowania, i techniki połowu. Ja nie pływam z echem i nie spuszczam im pod pysk gumy bo na tym polega łowienie z echem... jakos nie słyszalem bys na dołku łowil regularnie okonie po 45+ i sandacze nawet majac to echo. Tyle w temacie