Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#661 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 17 September 2015 - 13:01

Tak serio to co myślisz o tym aby go nazwać "XXX Rapa"?  :)

Może być, tylko na co nam to jak i tak nikomu nie będziemy pokazywać.



#662 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 13:15

Może nie piękną ale ciekawą próbowałem zrobić. Niestety było za ciemno i wszystkie ewolucje pod wodą są rozmazane. Na ręcach nie robiłem bo ryby tu są potwornie delikatne. Ten nie był po za wodą sekundy a i tak się zastanawiał chwilę czy będzie żył czy umierał. Kto tu łowił zna temat.


  • guciolucky likes this

#663 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,620 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 September 2015 - 14:00

Robert zdjęcie jest znakomite pod względem artystycznym. Można by rzec, impresjonizm fotograficzny :)

#664 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 17 September 2015 - 14:09

Może nie piękną ale ciekawą próbowałem zrobić. Niestety było za ciemno i wszystkie ewolucje pod wodą są rozmazane. Na ręcach nie robiłem bo ryby tu są potwornie delikatne. Ten nie był po za wodą sekundy a i tak się zastanawiał chwilę czy będzie żył czy umierał. Kto tu łowił zna temat.

 

Jakbys kiedys mial chwile, opisz prosze, metode i narzedzia potrzebne do dokonania dokladnego pomiaru ryby bez wyjmowania tejze ryby z wody.

Mysle, ze w ramach rozwoju postawy C & R moze to byc material bardzo wartosciowy. I to nie tylko dla lowcow boleni.

 

Z gory dziekuje!


  • kubaS 1 likes this

#665 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 16:05

Jakbys kiedys mial chwile, opisz prosze, metode i narzedzia potrzebne do dokonania dokladnego pomiaru ryby bez wyjmowania tejze ryby z wody.

Mysle, ze w ramach rozwoju postawy C & R moze to byc material bardzo wartosciowy. I to nie tylko dla lowcow boleni.

 

Z gory dziekuje!

Miarka na burcie :D Polecam jak i gumę która ci nie daje spać po nocach :lol:  


  • Guzu, wildriver and TomekSudety like this

#666 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 16:08

Robert zdjęcie jest znakomite pod względem artystycznym. Można by rzec, impresjonizm fotograficzny :)

Uznałem, że sobie jaja robisz. No ale z gustami się nie dyskutuje. Fotkę zrobiłem bo kilka osób fascynują te czerwone płetwy które podobno są od jedzenia wzdręg.


  • spinnerman likes this

#667 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 17 September 2015 - 16:26

Miarka na burcie :D Polecam jak i gumę która ci nie daje spać po nocach :lol:  

 

Dzieki :)

 

I dzieki za troske, ale w nocy jakos tam daje rade oko zmruzyc ;)



#668 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 16:38

Mam nadzieję, że dziś też :) Tym razem się nie udało, no ale jak byś doczytał to nigdzie nie jest napisane, że ryba ze zdjęcia była mierzona. Następnym razem nabij zanim wystrzelisz :)



#669 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 16:48

Może być, tylko na co nam to jak i tak nikomu nie będziemy pokazywać.

Nie pasuje Ci to niech zostanie Żyleta. Też do niej pasuje :)



#670 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,620 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 September 2015 - 17:26

Uznałem, że sobie jaja robisz. No ale z gustami się nie dyskutuje. Fotkę zrobiłem bo kilka osób fascynują te czerwone płetwy które podobno są od jedzenia wzdręg.


Wzdręg powiadasz... Hehe, czego to ludzie nie wymyślą. Co do zdjęcia - pięknie uchwycona chwila, moment w którym się coś zadziało. Chyba se walnę taki olej na ścianę ;)

#671 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 18:10

Nie  śmiej się, barwniki przenikają z organizmu do organizmu. Popij dłuższy czas sok z marchewki to zobaczysz jak Ci się zmieni odcień skóry. To, że bolki z JT jędzą głównie wzdręgi nie ulega wątpliwości bo jest to dominujący gatunek w białorybie. Natomiast ten kolor płetw boleni i wzdręg skojarzył Forecast który jest ichtiologiem i to z pasji a nie dla papierka. Ja tego nie podważam bo aż tak głęboko nie studiuje metabolizmu ryb. Tak na marginesie to dokleiłem do przynęty czerwony ogonek. Jak pamiętam początki mojego łowienia to wszystkie poradniki zabraniały używania czerwonego koloru na bolki :)


  • spinnerman likes this

#672 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 17 September 2015 - 18:41

Guzu, zarówno ja jak i wszyscy chyba moi znajomi mają mazakiem porobione na tubie pontonu kreski oznaczające konkretne wymiary. Co prawda trzeba wyjąć rybę z wody ale tylko na sekundę. A w wodzie to odpowiedź jest oczywista i można to wymyślić w sekundę. Wystarczy te same kreski namalować na odbojnicy pontonu albo na łódce od spodu.

A jak dokładnie chcesz wiedzieć to bolek jak się go dobrze chwyci za kark po holu na chwilę się wysztywnia i leży jak trup. Nawet w wodzie. Wystarczy wiedzieć ile cm ma Twoja rozłożona dłoń od małego palca do kciuka i umieć przykładać do ryby. Ja mogę się wtedy machnąć góra o dwa cm bo nieraz to sprawdzałem. Nauczył mnie` tego kiedyś no właśnie... A guma to zajebisty patent, pierwsza rzecz którą montuję na łodzi przed wypłynięciem. Przed kołowrotkiem wędką i resztą.  Później  koledzy pytają jak to robisz, że te bolki takie nastroszone.


  • Guzu likes this

#673 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 17 September 2015 - 18:49

Musze się spytać jakiegoś mięsiarza nad wodą jaki sens ekonomiczny ma to co oni robią. Zezwolenie dzienne kosztuje od 5 do 10 zł. Trzeba dojechać nad wodę i raz na kilka wyjazdów coś się uda im złowić. Potem to przyjemne patroszenie i smród w domu. W Biedronce za niecałe 4 zł można kupi paczkę super śledzi w kilku wariantach. Wychodzi nieobowiązkowa matematyka na maturze :D

Oni się po prostu oparli ewolucji.Przodkowie musieli dość późno z drzewa zejść.



#674 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 19:14

Guma to jeszcze nie wszystko. Bolki jeziorowe oddychają płynąc z otwartą paszczą. Przestaje płynąć, dusi się, + stres + zmęczenie = kaplica. Węszących uprzedzam, że nie przerabiałem tego. Przyjąłem radę od kogoś z dużym doświadczeniem.



#675 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 17 September 2015 - 19:19

Oni się po prostu oparli ewolucji.Przodkowie musieli dość późno z drzewa zejść.

Ja myślę, że to jest raczej powrót na drzewa. Tatuaże, kolczyki i muzyka umpa, umpa jak u prymitywnych ludów Afryki. Obraz upadku cywilizacjo łacińskiej która wyniosła Europejczyków na szczyt. 


  • spinnerman, TomekSudety and coma like this

#676 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,620 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 September 2015 - 23:55

Nie  śmiej się, barwniki przenikają z organizmu do organizmu. Popij dłuższy czas sok z marchewki to zobaczysz jak Ci się zmieni odcień skóry. To, że bolki z JT jędzą głównie wzdręgi nie ulega wątpliwości bo jest to dominujący gatunek w białorybie. Natomiast ten kolor płetw boleni i wzdręg skojarzył Forecast który jest ichtiologiem i to z pasji a nie dla papierka. Ja tego nie podważam bo aż tak głęboko nie studiuje metabolizmu ryb. Tak na marginesie to dokleiłem do przynęty czerwony ogonek. Jak pamiętam początki mojego łowienia to wszystkie poradniki zabraniały używania czerwonego koloru na bolki :)


Ciekawa hipoteza. Jeżeli tak, to zwracam honor ;)

#677 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 18 September 2015 - 01:03

Dobrze że nie jedzą karpi bo by im wąsy urosły :), coś naciągana ta teoria ( według mnie)

#678 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 19 September 2015 - 19:14

Uznałem, że sobie jaja robisz. No ale z gustami się nie dyskutuje. Fotkę zrobiłem bo kilka osób fascynują te czerwone płetwy które podobno są od jedzenia wzdręg.

..a ten to na czym się tak wybielił... :P ..na serku Grani i mleku? Rapa albinos ;)

 

yjhf65qwf39c.png


  • Negra, Paweł R., slav and 1 other like this

#679 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 19 September 2015 - 19:19

Piękna ryba

#680 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 19 September 2015 - 21:15

Nie serek tylko płytka woda i piasek to jego ulubione miejsca.