Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 sierpień 2015 - 11:15

Robert, chwalą się ci którzy ryby łowią sportowo. Dzicz miesiarska chwali się przy stole w domach a o internetach nie słyszeli. 

Jest gorzej niż myślisz. Swołocz o Internecie słyszała bo sobie nakupili moich przynęt i skrobanie odchodzi w najlepsze. Koledzy pracują nad znieczuleniem ich dzięki czemu nie wybiją ich co do sztuki. Na szczęście JT to nie grozi, chociaż te mniejsze rapy są tu przerażająco chude. Nie dosyć, że mają przewalone wydłubywać ryby z trzcin to jeszcze ta banda wyłapuje smierdzące wzdręgi i karasie bo im pozwolili 5 kg zabrać. Ciekawe czy  jak taki sukinsyn idzie do rybnego to kupuje 5 kg czy flecika 0,5kg. W sobotę wywiesili kartkę, że łowisko nieczynne bo zawody. Odjeżdżałem to było słychać ryki zawodników którzy przedawkowali napoje energetyczne. Szkoda że ciemnawo było bo bym sfilmował te zawody i wywiesił na YT z odpowiednim komentarzem i wysłał linka panu prezydentowi.


  • slav lubi to

#622 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 sierpień 2015 - 11:35

Krisu, mam w tym względzie doświadczenia bo przez te 30 lat to się kilka razy mi bolki obrażały. Nie wiem ile lat się dąsały na łamańca bo wróciłem do niego po 4 latach kiedy zaczęły się dąsać na Knighta. Te poszły w odstawkę do dziś. Nawet się nad nimi ostatnio zastanawiałem czy by ich nie robić z porządnym designem, obciążeniem i kształtem dający więcej możliwości. Mam nadzieję, że producent w USA by się nie obraził bo zarobili niezła kasę dziki temu, że je wylansowałem w gazecie.



#623 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 31 sierpień 2015 - 12:14

Knighty i łamaniec to co innego. A tam goście łowili na zwykłe sterowce. Sam te przynęty uważasz za najłatwiejsze do rozpracowania przez bolki i tak jest.  Najbardziej mnie śmieszą ludzie pokroju naszego wspólnego słowackiego kolegi. W niedzielę zawiozłem mu cały worek woblerów przecinaków ze sterem co mu kupiłem w FMie na prośbę. Tłumaczyłem mu jak pastuch krowie, że wszystko jedno którego założy 

bo i tak będzie ten sam efekt. No ale nic z tego nie zrozumiał bo ja w godzinę złowiłem 14 boleni a on jakiegoś jednego gluta. A na jego przynęty powoli ryby przestają brać. Obserwowałem jak biją w walk dogi- tak żeby nie trafić. Za dużo  tego już widziały. No i nic mu nie pomogły zmiany z thrilla na tapsa zaprawiane spirytusem bo ryby na zaporówkach albo mają takie przynęty w dupie albo błyskawicznie uczą się je zlewać. 



#624 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:27

Jak on rozumie z tego co mu mówisz tyle co ja z tego co on do mnie mówi to się nie dziw. Jak co chwilę powtarza „hej”, to znaczy, że nic nie rozumie  :lol:  U nich wspólny język to by znalazł tylko z holką  B) Najważniejsze aby nas zabrał na te duże bolki. Lubię takie wyzwania :)



#625 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:32

O to to się nie martw, bedę go urabiał przez całą zimę. Zresztą on już nogami przebiera żeby nas tam zabrać, bo po ostatniej niedzieli zrozumiał na czym polega różnica między mną a nim. 



#626 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 sierpień 2015 - 16:19

Chłopaki z TBG, to spuszczanie wody z JT o tej porze roku to normalne czy w związku z suszą?



#627 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:00

Spuszczają co roku, tylko zawsze jakoś jesienią się to odbywało jak pamiętam


Użytkownik Monster edytował ten post 02 wrzesień 2015 - 20:01


#628 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:36

Wczoraj 2 bolki, jeden malutki, drugi 68, 2 puste strzały w tym jeden atomowy, a dziś rozczarowanie bo tylko jeden około 70. Dostał w żyłę i pomimo braku zadziorów jucha poleciała więc go szybko wypuściłem. Daje im odpocząć.



#629 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 06 wrzesień 2015 - 09:54

Chłopaki z TBG, to spuszczanie wody z JT o tej porze roku to normalne czy w związku z suszą?

Woda spuszczana jest co roku,ale jak pisze monster,na jesieni,czasem pazdziernik ,czasem listopad,ale zeby juz teraz??? jest to czynie po to aby w zimie gdy brzegi pokryje lód,kosić trzcine,na równo z taflą lodu,ale w zeszłym roku trzcina została na całą zimę.Na poczatku wiosny,znowu jest zbiornik zapełniany.Ale jakie są prawdziwe cele tego czynu.to nie wiem.



#630 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 wrzesień 2015 - 10:32

Odbyłem dłuższa rozmowę z geologiem który pracował w Siarce i on mnie zapewniał, że są robione analizy wody która się napełnia zbiornik. Tylko ja nie bardzo w to wierzę bo woda pośniegowa nie ma stałych parametrów. O ile ta pierwsza może być relatywnie uboga  w azot to jak zaczyna przesiąkać i wypłukiwać glebę i nawozy to jest to bomba azotowa. Jak udostępniono zbiornik to trudno było o jakaś roślinę na dnie a teraz jest już dywan. Zbiornik się użyźnia z prędkością światła. Nie chce mi się wierzyć, że to za sprawą tego co spływa ze zboczy od wschodniej strony. Trawę tam koszą a gleba jest gównie gliniasta. Podejrzewam, że jak zwykle stoi za tym totalne amatorstwo.


  • Guzu lubi to

#631 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 wrzesień 2015 - 15:11

Oglądnąłem właśnie film z napełniania jeziora i jest tam pokazane urządzenie do monitorowania parametrów wody wpływającej. Monitoruje 8 parametrów pośród których nie ma azotu. Czyli to ile go wpływa z wodą z Wisły jest wielka niewiadomą. Napisałem do pana prezydenta o znaczeniu azotu ale ten odesłał list do PZW bo nie będzie sobie zawracał głowy jakimiś pierdołami. I tak jest rządzony cały ten kraj. Za co by się nie wzięli to wszystko spierdolą.


  • marianosum lubi to

#632 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 wrzesień 2015 - 04:59

Nikt nie był łaskaw wczoraj przyjść z prezentem urodzinowym to wypłynąłem wieczorem sam sobie taki sprezentować :D

 

B8JT.jpg


Użytkownik Robert edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 05:00


#633 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 wrzesień 2015 - 06:03

100 lat :)


  • Adam1109 lubi to

#634 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 10 wrzesień 2015 - 10:31

Ooo kolejny? Wszystkiego najlepszego. Strasznie równą łuskę mają te bolki z JT jak kolczuga to wygląda. Chyba zdrowo się odżywiają.



#635 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 wrzesień 2015 - 11:28

2 x dzięki :) Wybrałem takie na którym wygląda najlepiej ale też odsunąłem się od obiektywu i ryba na klacie aby zminimalizować efekt szerokiego kąta.  Nie zmienia to faktu, że ryby niedożywione, jak ja :) No ale na szczawiu i mirabelkach nie pojedziesz :) Cieszę się, że ryby podzieliły mój entuzjazm co tej akcji przynęty, bo obydwie złowione łyknęły głęboko. Jak mi się uda jeszcze zjechać z wagą to będzie ostateczna najlepsza wersja wyprzedająca swoją epokę :)



#636 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 wrzesień 2015 - 16:39

Najlepszego. Ty już nie chudnij bo Cię niedługo 70tak przeciągnie po jeziorze :). Zmień dietę z boleniowej na bardziej kaloryczną i bogatą w białko ;)
  • Guzu lubi to

#637 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:24

Zamawiam t-shirta z napisem I LOVE  JT :) Jest nowy rekord w boleniu z jeziora :)

Dwudziesty krótki wypad na ryby w tym roku i piąty megabolek :) Oj będę tym chlastał interlokutorów  :lol:



#638 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:21

Za te  wszystkie lata ganiania za nimi to Ci się akurat należy. Kilka stron temu napisałem, że jak powtórzysz 80 to będzie  hicior. Teraz wierzę, że tam pływa 90 do złowienia. Gratulacje.



#639 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 wrzesień 2015 - 22:04

Dokładnie to 40 lat. Jak by to tak szacunkowo pomnożyć x średnią roczną ze 150 bolków, to mamy 6000 ryb  Aż dziwne, że mi jeszcze łuski nie rosną :) Marzyło mi się coś nowego to mam. Niesamowita przygoda to jezioro.

PS. Krisu, czyli masz już pląsawice boleniową skoro dziś przebierałeś nogami. Ja też wiedziałem, że jest dzień. Dobrze, że wyroiłem te 4 godziny.



#640 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 22:16

Ile mierzył ?
Bolki na JT ostatnimi dniami były aktywne, znajomi przylowili kilka sztuk(największy 83cm)
  • mifek lubi to