Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Composite Developments

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   darek3523

darek3523

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaPlock

Napisano 13 maj 2015 - 12:59

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi blank wybrany.
Phenix SP 962 UL :-)
Teraz trza dobrać przelotki ale o tym już jest mowa w innym poście.
Można zamykać wątek.

#422 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 13 maj 2015 - 14:23

Moc jest w pracującym dolniku do wytargania gażdego bolka.

 

 

Rozumiem, za na owe wedki zostala zlowiona cala masa boleni powyzej 90 cm we wszelkich mozliwych warunkach rzecznych? Moglbym zobaczyc zdjecia tych ryb czy to tylko pisanie dla pisania i za chwile kolejny cod rod-bildingu spod znaku Phenixa wyladuje na gieldzie bo ludzie lowic i rzucac nie umieja badz co gorsza nie znaja sie na dobrych wedkach? 

 

Burak



#423 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 maj 2015 - 15:05

Rozumiem, za na owe wedki zostala zlowiona cala masa boleni powyzej 90 cm we wszelkich mozliwych warunkach rzecznych? Moglbym zobaczyc zdjecia tych ryb czy to tylko pisanie dla pisania i za chwile kolejny cod rod-bildingu spod znaku Phenixa wyladuje na gieldzie bo ludzie lowic i rzucac nie umieja badz co gorsza nie znaja sie na dobrych wedkach? 

 

Burak

:D Z tym każdym bolkiem, to oczywiście nadinterpretacja.Padły dwie 60-ki ,nie robiąc kompletnie wrażenia na wędce. :)

Ale 70-80 są do wyjęcia bez łaski.

Nie umiejący rzucac bedą zachwyceni ,a nie umiejący łowic niech szukają dalej, najlepiej w sieci :)


  • darek3523 i skalek-77 lubią to

#424 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 maj 2015 - 12:57

Rozumiem, za na owe wedki zostala zlowiona cala masa boleni powyzej 90 cm we wszelkich mozliwych warunkach rzecznych? Moglbym zobaczyc zdjecia tych ryb czy to tylko pisanie dla pisania i za chwile kolejny cod rod-bildingu spod znaku Phenixa wyladuje na gieldzie bo ludzie lowic i rzucac nie umieja badz co gorsza nie znaja sie na dobrych wedkach? 

 

Burak

Drogi Buraku

 

Cała masa boleni 90cm nie jest łowiona żadną (w sensie jedynego blanku) wędką.

Bywanie na giełdzie jest bardziej oznaką popularności niż jakości.

Gdyby się sugerować Twoją diagnozą oznaczało by to, że wszystkie produkowane blanki są co najmniej kiepskie bo raczej blanki wszystkich producentów bywają na giełdzie  ;)

Nie mogę się pochwalić mnogością boleni 90cm złowionych w każdych warunkach tą wędką ale jak Ci nie przeszkadza ubytek 0,5cm to w wątku boleniowym 2015 możesz mnie zobaczyć z takim boleniem złowionym tą właśnie wędką.

Za to mnogością boleni 80+ mogę się pochwalić ale również niestety nie w każdych warunkach, tylko w warunkach zimowych także tą wędka....

Pierwsze tegoroczne brzany w przedziale 70-80cm (ok 10szt) także były nią już złowione i jakoś nic nie popierdziało :) mimo iż wędka jest uzbrojona w tytany :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

PS

Co do tytanów w wersji UL mogę się także stanowczo wypowiedzieć,- nie są na 100% potrzebne i przy cięższych przelotkach np Fuji czy Esseks ten kij tylko zyskuje na uniwersalności ;)


  • darek3523 lubi to

#425 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 15 maj 2015 - 13:30

Witam,

 

Ja opuszczam juz nasz rod-buildingowo-jerkbaitowy cyrk, jak ktos pisze ze na kazda rybe to na kazda, nie na 60, nie na zimowe 90 tylko na wszystkie bolenie wszelkich rozmiarow jakie plywaja, nie tylko na Wisle, Odrze, Renie ale takze na Bugu pelnym zawad, wysp i innych przeciwnosci losu. Rozumiem , ze dolnik ma zapas mocy by te najwieksze zatrzymac przed czyms tam i niech tak zostanie. 

 

To prawda, ze na gieldzie pojawiaja sie wedki wszystkich producentow ale wiekszosc to modele po jakims tam czasie od kupna, jeno feniksy nowki, nawet ostatnio byl travel 16 lbs, od 16 sie przelotki tytanowe zaczynaly, jestem swiecie przekonany, ze po horyzont rzucal, ten najdalszy horyzont. Za chwile i tak uslysze jak to jankesi na takie wedki lowia wielkie lososie :) :) :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bitrut



#426 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 maj 2015 - 13:48

 

 

 

 

To prawda, ze na gieldzie pojawiaja sie wedki wszystkich producentow ale wiekszosc to modele po jakims tam czasie od kupna, jeno feniksy nowki, nawet ostatnio byl travel 16 lbs, od 16 sie przelotki tytanowe zaczynaly, jestem swiecie przekonany, ze po horyzont rzucal, ten najdalszy horyzont. Za chwile i tak uslysze jak to jankesi na takie wedki lowia wielkie lososie :) :) :)

 

Pozdrawiam,

 

Bitrut

A może po prostu nie każdy wymysł zamawiającego wędkę,- często podsycany przez rodbuildera chęcią sprzedaży i większego zarobku na jeleniu bez pojęcia, nakarmionego marketingowym bełkotem jest właściwy i nie wytrzymuje próby konfronatacji z nadwodną rzeczywistością?

Potem wychodzą takie kwiatki  :rolleyes: Sprzedający przecież nie napisze "nie kupujcie, łowi sie tym źle" ,- czy się mylę?

A kto się przyzna, że zwalił wędkę przez głupi i niepraktyczny pomysł?... Przecież "my" wszystko wiemy najlepiej,- ba nawet wiemy co dalej będzie B)  


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 15 maj 2015 - 13:49

  • Bujo lubi to

#427 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 15 maj 2015 - 13:56

Arku- dlatego uwazam, ze dorosly meszczyzna powinien byc odpowiedzialny za swoje slowa chyba ze ewidentnie troluje jak ja czasami. 

 

Jeden z forumowiczow nie tak dawno ustrzelil na muche zaglice 2.5 metra, taka wedka w klasie 13-15 to jak by sie przyjrzec to ma z 15-20 lbs, ale gdzie ona moze spierdzielic w srodku oceanu? :) 

 

Ja zajmuje sie od tej pory mucha, jeszcze jeden travel do odebrania u Irka i to wszystko, do dalekich rzutow zrobiony, od 30 startowej, ukrzyzuja mnie feniksowcy z Gdanska normalnie za obraze majestatu i oblicza rod-buildingowego made in jerkbait.pl :) :) :) 

 

Bujo tfu tfu,tfe,  Bitrut,co drugi niki zmienia to ja tez, pasuje lepiej :) 



#428 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 maj 2015 - 15:10

Arku- dlatego uwazam, ze dorosly meszczyzna powinien byc odpowiedzialny za swoje slowa chyba ze ewidentnie troluje jak ja czasami. 

 

Jeden z forumowiczow nie tak dawno ustrzelil na muche zaglice 2.5 metra, taka wedka w klasie 13-15 to jak by sie przyjrzec to ma z 15-20 lbs, ale gdzie ona moze spierdzielic w srodku oceanu? :)

 

Ja zajmuje sie od tej pory mucha, jeszcze jeden travel do odebrania u Irka i to wszystko, do dalekich rzutow zrobiony, od 30 startowej, ukrzyzuja mnie feniksowcy z Gdanska normalnie za obraze majestatu i oblicza rod-buildingowego made in jerkbait.pl :) :) :)

 

Bujo tfu tfu,tfe,  Bitrut,co drugi niki zmienia to ja tez, pasuje lepiej :)

Jak  dorosły facet zaczyna drugiemu wyjeżdżać, z jego dorosłością,to albo go chce obrazić ,albo ma duży problem emocjonalny.

 

Średnio rozwinięta małpa ,która przeczytała wątek ,wie ,że mowa o blanku 8-10lb maks.

O blanku do połowu raczej kleni ,jazi czy okoni, z możliwymi przyłowami.

 

Miłego trolowania.



#429 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 15 maj 2015 - 15:15

Jak  dorosły facet zaczyna drugiemu wyjeżdżać, z jego dorosłością,to albo go chce obrazić ,albo ma duży problem emocjonalny.

 

Średnio rozwinięta małpa ,która przeczytała wątek ,wie ,że mowa o blanku 8-10lb maks.

O blanku do połowu raczej kleni ,jazi czy okoni, z możliwymi przyłowami.

 

Miłego trolowania.

 

 

 

Kto tutaj troluje? Kto pisze za nada sie na kazdego bolenia?



#430 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 maj 2015 - 15:58

:)

A kto sobie dopowiedział,że każdego w każdych warunkach.

Taka niby gra słów,ale zamiar i intencje oczywiste :)

 

Trolujesz w wielu wątkach dotyczących Phenixa,ale już nie wiem czy nie lubisz tylko ich ,czy mnie również :D Choć nimi nie łowiłeś,a mnie nie znasz.



#431 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 maj 2015 - 16:12

Jak miło się zrobilo.....za chwil kilka pojawi się kłódeczka i bedzie "dupeczka" z posta :) 


  • skalek-77 lubi to

#432 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 15 maj 2015 - 16:24

:)

A kto sobie dopowiedział,że każdego w każdych warunkach.

Taka niby gra słów,ale zamiar i intencje oczywiste :)

 

Trolujesz w wielu wątkach dotyczących Phenixa,ale już nie wiem czy nie lubisz tylko ich ,czy mnie również :D Choć nimi nie łowiłeś,a mnie nie znasz.

 

Lowilem feniksem jednym, o drugiego sie kolege co mu wierze pytalem i wyszlo tak sobie, mialem w planach zakupic travela ale mial byc na pstragi a nie sandacze z opadu. Nie chce mi sie walczyc ze wszelkimi teoriami, niech Was ocenia klienci.

 

Ciebie nie lubie? E, przez telefon wydawales sie spoko koles, nie dopowiadaj sobie tego co chcesz uslyszec :) 



#433 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 maj 2015 - 16:31

A to wiedza spora,masz prawo po nich jeździć :D

W ostatnim zdaniu mnie uspokoiłeś,bo zaczynałem obgryzywać paznokcie :)


  • Bujo lubi to

#434 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 18:27

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Czy nowe modele Blue Rapid, sprzedawane chociażby w FC, mocno zmieniły sie w stosunku do starszych konstrukcji tego modelu? Zastanawia mnie, ze identyczne parametrowo blanki 230cm 7-28g w starszych generacjach (np te, które sprzedawał niedawno Tomek TJ) były opisywane jako 8-17lb, a w nowych modelach (w FC) są opisane 10-20lb.
Czy to jedynie sam opis czy faktycznie ich moc wzrosła? Teraz mocowo porównywalnym modelem do mojego 230cm 7-28g 8-17lb jest oferowany przez FC model 230cm 5-21g 8-17lb (który wcześniej był opisany jako bodajże 5-12lb)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 18:27


#435 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 wrzesień 2015 - 18:53

..nowsze są z niższego modułu, mają więcej mięsa..resztę dopowiedz sobie sam...


  • Jozi i Tomasz eS lubią to

#436 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:19

Czyli wolniejsze i cięższe ale przez to wytrzymalsze i mocniejsze?

#437 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:26

CD w swoich topowych seriach ogólnie "wróciło" do budowy wędzisk/blanków jak to było w ich starszych generacjach, oczywiście mają nowinki z pod znaku NANO  ;) .

Blu Rapidy - @patu już powiedział najnowsze konstrukcje są z niższego modułu o jedno oczko ,ale za to mięskiem przypominają bardziej stare modele.

Wydaje mi się, że powinno wyjść im i nam to na dobrze.



#438 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:37

Tyle, ze wychodzi na to, ze w obecnych BR najlżejszym kijem będzie 15lb model 2,52cm 4-18g.

Poszukiwany przeze mnie 230cm 5-21g jest, wg opisu FC, 17lb kijem, a w starej wersji był 12lb blankiem.

A liczyłem, ze znajdę wsród BR model o oczko słabszy od mojego 17lb CDRBR290M... :(

Użytkownik Żbiku edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 19:55


#439 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:43

Ja cały czas czekam na 

CDBLBR2252-0418 części 2 / długość 2,52m / wyrzutu 4-18gr / moc linki 6-15lb  / akcja Fast Medium


Użytkownik miramar69 edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 19:44


#440 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1911 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:48

w przypadku modelu 2,52m 10-35g nie zauważyłem dużej różnicy w porównaniu z modelem poprzednim.

 

nadal szybki i czuły







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych