Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W 43 urodziny chcieli mi ukraść samochód na wyrwę.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 sierpień 2016 - 05:46

Oho widać przedmówca według siebie ocenia innych. Nie broń zabija lecz ludzie. Skoro ty byłbyś w stanie się tak zachować nie znaczy, że normalni ludzie też. A może po prostu za dużo westernów oglądasz.
Obudź się chłopie - bandziory nie zważają na prawo i już dawno mają broń. Problem zaczyna się gdy zwykły obywatel chce ją posiadać.
Broń czrnoprochowa jest ogólnie dostępna - słyszałeś o jakichś przestępstwach lub pojedynkach z jej użyciem? Nie bo takich nie ma.
Pleciesz dyrdymały powtarzane przez lewicowe media bez żadnej refleksji. No ale rozbrojonym ludem niewolników łatwo rządzić co się komuchom, którzy nas rozbroili bardzo podoba.

#22 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 31 sierpień 2016 - 09:10

Psychotesty eliminują takich jak on :)
  • coma lubi to

#23 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2016 - 09:23

Psychotesty eliminują takich jak on :)


Naiwny jesteś ;)
  • minecjusz lubi to

#24 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 sierpień 2016 - 09:27

Jeśli nawet psychotesty nie wyeliminują wszystkich psychopatów to jak myślicie co się z nimi stanie jeśli wyciągną broń w tłumie uzbrojonych ludzi? :)

 


  • Artech i malinabar lubią to

#25 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 31 sierpień 2016 - 09:50

sa lepsze zabezpieczenia :D

 

https://www.facebook...69905289727702/



#26 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 31 sierpień 2016 - 11:43

Spory czas temu zdawałem psychotesty i inne podobne czynności by uzyskać broń palną do celów prywatnych. Oczywiście nie spełniłem wymogów, gdyż moja osoba nie miała realnego zagrożenia życia i wniosek odrzucono. Gościu z komisji stwierdził, że ponad 95% osób oblewa na psychotestach bo:

 

1: nie mają świadomości co to broń palna i co może zrobić w niewłaściwych rękach,

2: wychodząc po bułki do piekarni też by ją nosili, najlepiej przy pasku,

3: większość czuła by dumę z posiadania klamki a nie potrzebę posiadania,

4: i wiele innych.

 

 

Tak że w obecnych czasach nie ma co się martwić o zabawę w "kowboja". Pierwszy lepszy patrol policji widząc osobę z bronią na kocu na plaży odpowiednio by zainterweniował.

 

Nie wiem jak teraz, ale jak ja ubiegałem się o broń psychotestów nie można było "oszukać". Zbyt podstępne i złożone pytania  :D



#27 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 11:46

Psychotesty eliminują takich jak on :)


Może i tak, nigdy nie twierdziłem, że jestem absolutnie normalny. Jak byłem piękny i młody to miałem okazję walić z kałacha, TT-ki a nawet rzucać bojowym F1 może przez to nie moczę się na myśl o broni. Póki co to nie ja jednego dnia wywalam trzy posty, że bez broni pod ręką to w tym kraju za ch..a nie da się żyć. A co do oceny innych, to może raczej "uderz w stół a nożyce się odezwą". Kiedyś było fura, skóra i komórka a teraz będzie fura, psiura i gnaciura. Kompleksy małego członka czy ki diabeł?

#28 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2016 - 12:59

I co strzelalibyście się w centrum miasta? Strzelanie na strzelnicy i w realu przy zagrożeniu życia z buzującą adrenaliną to dwie różne sprawy. Lepiej sobie załatwić dobry gaz. Naprawde dobrze działa i na chemię nie ma mocnego. A poza tym zachowałeś się prawidłowo, zblokowałeś drzwi i zminimalizowałeś ryzyko. Nie wiesz co mógł zrobić ten gość. Ucieczka nie zawse oznacza tchórzostwo. Gość musiał sie niezle wściec a zderzak sie wyklepie od tego jest.

Użytkownik wujek edytował ten post 31 sierpień 2016 - 13:06


#29 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 sierpień 2016 - 13:25

Reagowalibyśmy zgodnie z poziomem zagrożenia Wujku, zgodnie z tym jak nas uczono na szkoleniach. Z broni nie zawsze trzeba strzelać żeby odstraszyć napastnika.

Już widzę jak w konfrontacji np. z bandziorem, który wchodzi do Twojego domu uzbrojony w broń palną powstrzymujesz go... gazem. Gazując przy okazji siebie i rodzinę.

Pomyślcie o ile osób mniej zabrałyby zamachy - choćby te w Nicei czy w Monachium - gdyby ktoś w tłumie miał broń i zareagował.

Niestety obecnie broń oprócz służb mają głównie ci źli.


Użytkownik coma edytował ten post 31 sierpień 2016 - 13:25

  • minecjusz i sierżant lubią to

#30 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2016 - 14:54

Problem z bronią jest taki że wyciągając ją musisz liczyć się z jej użyciem. Jeśli liczysz na to że ktoś w każdym przypadku się jej przestraszy to nie powinieneś nosić broni. Postrzelenie kogoś zawsze będzie wiązało się z dużymi problemami. Pisanie w stylu że ktoś wejdzie do domu z bronią a my mamy gaz nic nie wnosi bo ja Ci mogę napisać że ktoś może wejść z rpg-iem i co zrobisz krótką bronią. Wszystko zależy od sytacji użycie gazu również.

#31 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:09

Mit 1. Broń nie zapobiega przestępstwom

Fakt: Szacuje się, że broń zapobiega 2,5 milionom przestępstw rocznie. Najczęściej broń nie jest w ogóle używana. (źródło: Targeting Guns, Dr Garry Kleck, Criminologists. Florida State University, Aldine 1997)

Fakt: Wg szacunków BATF z roku 2000 samo posiadanie przez potencjalne ofiary broni pozwalało na uniknięcie 550 gwałtów, 1100 morderstw i 5200 innych przestępstw dziennie. Z reguły wystarczało samo pokazanie broni. W zaledwie 0,9% przypadków broń została użyta. (National Crime Victimization Survey, 2000 Buerau of Justice Statistics, BATF estimates on handgun supply.)

 

Fakt: 60% skazańców zadeklarowało, że rezygnowali z popełnienia przestępstwa, gdy wiedzieli, że potencjalna ofiara jest uzbrojona. 40% zadeklarowało, że rezygnowali nawet w przypadku, gdy tylko podejrzewali potencjalne ofiary o bycie uzbrojonymi. (Armed and Considered Dangerous: A Survey of Felons and They Firearms, James Wright and peter Rossi, Aldine, 1986)

Fakt: 59% włamań do domów prywatnych w Wielkiej Brytanii, gdzie kontrola dostępu do broni dla obywateli jest jedną z bardziej restrykcyjnych w Europie, była dokonana "na gorąco", czyli w czasie gdy właściciel domu w nim przebywał. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych odsetek ten wynosi zaledwie 13%. (Dr. Gary Kleck, Criminologist, Florida State University 1997 and Kopel 1992 and 1999)

Należy zaznaczyć, że "restrykcyjna kontrola dostępu do broni" w wielkiej Brytanii oznacza, że na 1000 Brytyjskich obywateli zaledwie 67 ma dostęp do broni, czyli zaledwie 5 razy więcej niż obywateli Polskich. (Small Arms Survey 2007)

Fakt: 74% Amerykańskich przestępców przyznało, że unika włamania do domu w czasie obecności jego właściciela ze strachu przed postrzeleniem. 57% przyznało, że bardziej obawia się uzbrojonej ofiary niż ucieczki przed Policją. (The Armed Criminal in America: A Survey of Incarcerated Felons, U.S. Bureau of Justice Statistics Federal
Firearms Offenders study, 1997: National Institute of Justice, Research Report, July 1985, Department of Justice)



#32 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:13

Mit 2. Próba użycia broni do obrony to większe prawdopodobieństwo bycia zabitym lub rannym.

Fakt: Jest na odwrót. W poniższej tabeli przedstawiono, jak przebiegały napady w USA w latach 1979 - 1985. Wyniki obejmują zarówno napaści takie jak np próby pobicia, jak i napady czysto rabunkowe.

Przyjęta metoda obrony Odsetek napaści udaremnionych Odsetek przypadków gdy broniący się uległ zranieniu  Użycie broni palnej 69,10% 13,09%  Użycie Noża 64,80% 33,03%  Użycie innej broni 71,10% 24,52%  Użycie siły fizycznej 49,90% 51,84%  Wzywanie pomocy 36,10% 42,36%  Groźby wobec napastnika 46,30% 25,56%  Obrona bez przemocy (w tym podstępy) 49,20% 26,88%  Brak obrony 11,50% 26,51%

 

MIT 3. Więcej broni na ulicach to więcej gwałtów i przestępstw wobec kobiet

Uwaga: A Kto powiedział, że kobiety nie będą mieć broni?

Fakt: W przypadku gdy kobieta broni się przed gwałtem przy użyciu noża lub broni palnej odsetek "zakończonych" gwałtów wynosi 3%. W przypadku gdy kobieta jest nieuzbrojona gwałciciele osiągają swój cel w 32% przypadków. (źródło: Law Enforcement Assistance Administration, Rape victimization in 26 American cities. US Department of Justice 1979)

Fakt: W roku 1966 w odpowiedzi na falę napaści seksualnych miasto Orlando wprowadziło kursy posługiwania się bronią palną dla kobiet. W przeciągu roku liczba gwałtów spadła tam o 90%.

Fakt: W czasie gdy Australia i Wielka Brytania wprowadzały u siebie bardziej restrykcyjne zasady posiadania broni, liczba broni w Amerykańskich domach rosła. W rezultacie w przeciągu 8 lat (od roku 1995 do roku 2003) liczba gwałtów:

w Australii wzrosła o 26,5%
w Wielkiej Brytanii wzrosła o 59,8%
w USA zmalała o 13,5%

cleardot.gif

Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 31 sierpień 2016 - 15:15


#33 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:14

Problem z bronią jest taki że wyciągając ją musisz liczyć się z jej użyciem. Jeśli liczysz na to że ktoś w każdym przypadku się jej przestraszy to nie powinieneś nosić broni.

A gdzie ja napisałem, że nie trzeba się liczyć z jej użyciem?

Postrzelenie kogoś zawsze będzie wiązało się z dużymi problemami.

Prawo obecnie nie chroni obywatela tylko przestępcę. Jest chore i je też trzeba zmienić wraz z rozszerzeniem dostępu do broni. Bycie osądzonym przy tak niesprawiedliwych paragrafach jest nadal lepsze niż bycie zabitym lub patrzenie na smierć bliskich.

Pisanie w stylu że ktoś wejdzie do domu z bronią a my mamy gaz nic nie wnosi bo ja Ci mogę napisać że ktoś może wejść z rpg-iem i co zrobisz krótką bronią. Wszystko zależy od sytacji użycie gazu również.

Tym przykładem ocierasz się o absurd ale nadal, nawet w tak mało prawdopodobnym scenariuszu broń palna daje Ci dużo większe szanse na powstrzymanie tak uzbrojonego przeciwnika niż gazy i tym podobne środki.

Użytkownik coma edytował ten post 31 sierpień 2016 - 15:24

  • minecjusz lubi to

#34 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:46

Dyskusja bez sensu bo przytaczacie przykłady z innego podwórka a u nas nigdy do tego nie dojdzie. Więc jak nie ma ogólnego dostępu do broni dalej proponuję gaz. Jak ktoś chce mieć straszak niech sovie kupi atrape. Co do użycia broni wierz mi nie chciałbyś jej użyć bo w 90% bedziesz winny i za jakiegoś typa pójdziesz siedzieć. Jest coś takiego jak stopniowanie siły, lepiej sobie sprawić batona i gaz. W takiej sytuacji jak opisał kolega użycie broni wiazałoby się z odsiadką bo nie ma pewności że gość chciał ukraść samochód. W każdym przypadku użycia broni wchodzi prokurator i bedzie patrzył czy wyczerpałeś wszystkie możliwości i procedury. Wyjąć broń i strzelić to proste, pytanie co dalej? Nie wiem czy masz doczynienia z bronia? Jeśli nie to dalsza dyskusja jest bez sensu.
  • pawelHERP i randomrodmaker lubią to

#35 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 sierpień 2016 - 16:51

Mozna podać tez przyklady z bliskich "podwórek". W Rosji gdzie spozycie alkoholu jest znacząco większe niz w Polsce liberalizacja dostępu do broni, mimo prognoz o hekatombie bynajmniej jej nie spowodowała  :) W Szwajcarii gdzie prawie każdy ma broń, choćby jako rezerwista jest jeszcze lepiej.  Nadto co innego jest zezwolenie na broń do obrony miru domowego a co innego a co innego zezwolenie na noszenie broni. Zgdodzić sie muszę że praktyka sądow orzekania w kwestiach obrony koniecznej jest u nas żałosna. Prawo zaś w teorii broni broniacego się . Na Y.T. jest interesujący film - wywiad z prawnikiem w tej kwestii. W przypadku kolegi zapewne samo pokazanie gnata zapobiegło by dalszym działaniom agresora. natomiast pokazanie gazu... 


  • coma lubi to

#36 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:03

Jesteś pewien czy tylko przypuszczasz? A co by było gdyby rozwścieczyło? Są różni wariaci którzy sądzą że jednak jej nie użyjesz. Poza tym używając broni w terenie zabudowanym nie mówiąc o publicznym wiąże sie z dużym ryzykiem. Na starcie jesteś udupiony. Cały czas piszecie o sytuacji że wyjęcie broni rozwiązałoby problem. Ja wyjmując broń w 100% liczyłbym się z realną możliwością postrzału osoby, a nie że gość wymięknie. Jeszcze raz napiszę chcecie straszaka kupcie atrapę lub gazowca. Tak są robione że ciężko odróżnić.

Użytkownik wujek edytował ten post 31 sierpień 2016 - 17:06


#37 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:15

Wujek ma rację. Byłem w MON za komuny, z racji stopnia podoficerskiego postrzelałem nieco. To nie jest zabawka dla cywili. We łbie się może co któremu przewrócić z racji posiadania tegoż. Polacy nie dorośli do potrzeby posiadania broni w domu. Nie ta mentalność. Tutaj żarty naprawdę się kończą. Taa, założycielowi wątku chcieli dmuchnąć furę, a my tu o giwerach. Bezsens.


Użytkownik Novis edytował ten post 31 sierpień 2016 - 17:24

  • wujek, wojciiech i Kacper.K lubią to

#38 ONLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:31

Zgadzam się w 100 procentach z tym co napisał Kolega wujek. Myślicie,że jak wyciągniecie broń to potencjalny napastnik od razu ucieknie ? Zapewniam Was, że jest wielu,w których widok broni wzbudzi agresje... a co będzie jeśli "kozaczek" będzie bez broni a Ty wyciągniesz broń i zwiększysz agresje ? strzelisz ? bierzesz pod uwagę, że w miejscu publicznym przechodzą ludzie ( dzieci ) a rykoszet potrafi wiele... a jak fantazja poniesie to zrobisz krzywdę postronnym osobom i sam odpowiesz za to karnie. Jeśli jesteś właścicielem kantoru itp. itd. nosisz dużą gotówkę to możesz się obawiać, że napastnik będzie posiadał broń i liczysz się z tego typu zagrożeniami. W sytuacji Albatrosa w zupełności wystarczyłoby zastosować gaz np. żelowy i odjechać a następnie powiadomić odpowiednie służby. Moim zdaniem próba kradzieży pojazdu jest w tym przypadku najmniej prawdopodobna :)
  • wujek i minecjusz lubią to

#39 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2016 - 18:08

Novis widać że miałeś doczynienia z bronią. Przemofight@ nie wiem ale po tym co piszesz jak byś też miał. Gaz żelowy jest najlepszy.

#40 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2016 - 18:19

Jestem zwolennikiem dostępu do broni, ale większość Polaków nie dorosła do posiadania choćby korkowca z odpustu.
Wystarczy popatrzeć co się dzieje na naszych drogach, ile jest agresji i zawiści.
  • wujek lubi to