Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W 43 urodziny chcieli mi ukraść samochód na wyrwę.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 31 sierpień 2016 - 18:36

Panowie, tylko bez kompleksów proszę.
Cała reszta jest odpowiedzialna, tylko nasza nacja jeszcze nie dorosła. Więcej wiary w rodaków!

Takiej komunistycznej propagandy ścierpieć nie potrafię.


 



#42 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 31 sierpień 2016 - 18:46

większość Polaków nie dorosła do posiadania choćby korkowca z odpustu.
Wystarczy popatrzeć co się dzieje na naszych drogach, ile jest agresji i zawiści.

 

 

W sumie racja... Znaczna część Polaków nie dorosła do posiadania samochodu o mocy większej niż 150-200 KM, a co dopiero broni palnej.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 31 sierpień 2016 - 18:46

  • Jozi, minecjusz i Framuga lubią to

#43 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2016 - 19:02

Panowie, tylko bez kompleksów proszę.
Cała reszta jest odpowiedzialna, tylko nasza nacja jeszcze nie dorosła. Więcej wiary w rodaków!

Takiej komunistycznej propagandy ścierpieć nie potrafię.



To żadna propaganda i kompleksy tylko racjonalna i obiektywna ocena otaczającej nas rzeczywistości.
Słowiańska krew dość szybko wrze i przesłania rzeczywisty obraz sytuacji.

#44 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 19:22

Dlatego jestem za posiadaniem broni do ochrony osobistej, broni w domu...


I oto właśnie chodzi, posiadanie broni do obrony miru domowego, co nie oznacza pozwolenia na bieganie z gunem po ulicy (tym bardziej po plaży).
Każdy zdrowy umysłowo obywatel, który przejdzie pozytywnie testy, kurs obsługi broni, zasady jej użycia, odpowiednie szkolenia etc nie powinien mieć problemów ze zdobyciem pozwolenia w KGP ( a jak jest każdy wie :/).
Do tego należy wprowadzić odpowiednie zapisy w prawie, tak aby w przypadku napaści na dom/mieszkanie domownik nie miał problemów po odstrzeleniu bandziora.
 

He, he, już widzę oczami wyobraźni pojedynek w słońcu takich dobrze wyszkolonych w używaniu broni kowbojów, jak na naszej, narodowej, bałtyckiej plaży, jeden drugiemu zajuma kawałek plażingu, zarezerwowany pod parawaning.

 
Twoja wyobraźnia pozostała na poziomie westernów, czas już dorosnąć bo świat się zmienił ! ! !
Głupki pozwolenia na gun nie dostaną, bo wyeliminują ich testy na IQ, więc mogą spokojnie dalej uprawiać swój plażowy parawaning.
 
Władza ludowa wmówiła obywatelom że ich ochroni i podobno "chroni" do dnia dzisiejszego - realia okazują się zgoła odmienne :/.
W Polsce nie ma problemu, można nosić broń białą przy sobie na co dzień (wykluczając ukryte ostrza) w Anglii noszenie noży jest zakazane - ciekawostką jest że w przeciągu ostatniego roku w Anglii dokonano więcej napadów z użyciem noża niż w tej zacofanej wschodnio-europejskiej Polszy przez 8 lat (tak się gdzieś doczytałem).
 
Pamiętajcie obywatele, Polaczkom absolutnie nie wolno dawać pozwolenia na broń, bo wzajemnie się wystrzelają, to głupi i durny naród, inne narody europejskie są światlejsze i mądrzejsze od głupiego i zacofanego Polaczka więc ilość pozwoleń na broń per obywatel jest dużo większa i tak ma pozostać - więc tkwijcie obywatele dalej w przekonaniu o swej niższości.
 
Mówiłem ja, polaczek Zwierzu <_<.
 

...
Na światłach podleciał do mnie GORYL i kuuu za klamkę a potem za okno bo miałem uchylone do połowy, tak szrpnął za klamkę że zatrzęsło autem. Mam skodę octavię 2011 kombi. Potem ruszyłem z piskiem, zawalił mi kopa w tylny zderzak i tyle.


Nie obracasz komuś dupeczki na boku - może tu jest przyczyna ;).
Octavia to jednak pochodna wieśwagena a nie Porsche czy przaśne BMW - tak sobie tylko gdybam :whistling:.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 31 sierpień 2016 - 20:13


#45 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 sierpień 2016 - 19:30

Też wątroba mi się przewraca jak słyszę takie banialuki o tym że my gorsi...

 

Temat broni był już na j.pl poruszany parokrotnie. Co ciekawe zwolennicy powszechnego dostępu posługują się danymi, statystykami, badaniami. Przeciwnicy nie udokumentowanymi przypuszczeniami i emocjami


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 31 sierpień 2016 - 19:33


#46 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 31 sierpień 2016 - 19:44

Skoro dostając dostęp do broni mieli byśmy się powybijać, to powinni nam zabrać noże ... żebyśmy jutro nie wstali i się nie powyrzynali, a narzędzie to jest o tyle groźniejsze, że dostępne jest dla każdego, bez testów i granicy wiekowej. Za tym powinny iść nożyczki, narzędzia, przedmioty zakończone ostrymi krawędziami ... i już w ogóle byli byśmy bezpieczni... a wtedy bili byśmy się na pięści ... i poucinali by nam ręce :)

A teraz kilka słów sprostowania, nie jestem zwolennikiem teksańskiego rozwiązania ,,wchodzę do marketu, kupuję mleko, chleb i m16 ...", regulacje powinny być i to rygorystyczne, ale nie upośledzajmy narodu, nie jesteśmy troglodytami. Gdyby tak było, to policjanci i myśliwi regularnie wymieniali by się ogniem, a chyba tego nie robią? :)
I oczywistym jest, że liczba przestępstw z użyciem broni palnej by ,,dramatycznie" wzrosła. Skoro takich przestępstw jest promil, to podwojenie promila, w gazetach wywołało by dramatyczne tytuły ,,liczba przestępstw wzrosła dwukrotnie",. podniety tego typu nie było by końca, a przestępstw z 100 zrobiło by się 200. Nikt jednak nie wyliczył by tego ilu innych przestępstw i rozbojów udało by się uniknąć, a liczba ta moim zdaniem była by olbrzymia.

ps. Albatros, namierzyli niebiescy tego ogra? :)


Użytkownik Panek edytował ten post 31 sierpień 2016 - 19:53

  • coma i korol lubią to

#47 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 31 sierpień 2016 - 20:36

To ja tylko taki przyczynek w kwestii użycia broni palnej na ulicy:

istnieje specjalna amunicja nierykoszetująca, a nawet niepenetrująca.

Ta pierwsza to pociski w miękkim płaszczu, lub czysty ołów, ta druga wykonana w formie woreczków ze śrutem. Taki woreczek nie przebije odzieży i skóry, ale trwale zniechęci łachudrę do napadania na ludzi.


  • coma lubi to

#48 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 31 sierpień 2016 - 20:41

Myślicie,że jak wyciągniecie broń to potencjalny napastnik od razu ucieknie ? Zapewniam Was, że jest wielu,w których widok broni wzbudzi agresje... a co będzie jeśli "kozaczek" będzie bez broni a Ty wyciągniesz broń i zwiększysz agresje ? strzelisz ? bierzesz pod uwagę, że w miejscu publicznym przechodzą ludzie ( dzieci ) a rykoszet potrafi wiele... a jak fantazja poniesie to zrobisz krzywdę postronnym osobom i sam odpowiesz za to karnie. Jeśli jesteś właścicielem kantoru itp. itd. nosisz dużą gotówkę to możesz się obawiać, że napastnik będzie posiadał broń i liczysz się z tego typu zagrożeniami. 

 

1. Jest ewentualność, że jegomość odstąpi od ataku.

 

2. Nie we wszystkich wzbudzi agresję. Pracownicy ochrony czy konwojenci nie są ciągle bici za to, że mają przy sobie broń.

 

3. Wyciągasz broń i słownie ostrzegasz. Jak nie pomaga to walisz strzał w powietrze i powtarzasz ostrzeżenie. Jak nie, to wtedy mając świadomość tego że regularnie sobie strzelasz na strzelnicy celujesz w napastnika,np: w nogi. Nie każdy musi udawać amerykańskiego rapera i wymachiwać pukawką mówiąc że kogoś zdejmie. Tak to tylko w filmach  :D Nie każdy od razu musi walić magazynek w tułów... Ale tylko potwierdza to, że niektórzy nie mają świadomości o broni palnej.

 

4. Właściciele kantorów bardzo rzadko mają broń a o transport kasy martwią się agenci ochrony z działu konwojowania, których dany kantor wynajmuje. 


  • coma lubi to

#49 OFFLINE   pixel

pixel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Maciej

Napisano 31 sierpień 2016 - 21:18

Prawo do posiadania broni to jedna z większych głupot. Nie chodzi o to czy dorośliśmy do jej posiadania czy nie. To tak samo jak by wziąć każdego z nas tu z forum i wpuścić z samochodem na taflę lodu i popatrzeć jak sobie radzi z wyprowadzeniem auta z poślizgu itp. Sądzę że minimalny procent z nas by sobie poradził. Żeby zmniejszyć ilość takich sytuacji jak opisał autor potrzeba wprowadzić wysokie kary finansowe, prawne oraz zmienić mentalność ludzi. To ostatnie nie jest takie proste i szybkie. W Szwecji za kradzież ucinali złodziejowi rękę. Zadziałało? Teraz jak ktoś tam kradnie to imigranci. A w Polsce? Za mała szkodliwość czynu, jak przyjdzie oprych i ukradnie ze sklepu towaru za 20, 50 czy 100 zł.



#50 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 sierpień 2016 - 21:27

Pixel słyszałeś kiedyś o szkoleniach dla kierowców, na których uczysz się m.in. wyprowadzania auta z poślizgu pod okiem doświadczonego instruktora? Przełóż to sobie na szkolenia posługiwania się bronią. To co napisałeś to delikatnie mówiąc Twoja nadinterpretacja. Nikt ale to nikt ze zwolenników dostępu do broni wypowiadających sie tutaj nie napisał, że każdemu powinno się dać broń ot tak.
Jednak michnik byłby dumny z twojego posta ;)
  • marianosum lubi to

#51 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5816 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2016 - 21:30

Sierżant masz rację jest amunicja o której piszesz i w tłumie jest praktycznie jedyną której powinno się używać. Inna sprawa jakie umiejętności ma strzelający bo powtarzam co innego strzelać w tarczę a co innego w człowieka. Dochodzi zaskoczenie adrenalina i nasze reakcje sa nieprzewidywalne. Ludzie zawodowo posługujący się bronią ćwicza tzw.pamięć mięśniową czyli odruchowo wykonują pewne czynności ale do tego potrzeba dużo ćwiczeñ i dobrego instruktora. W teorii wszystko wyglada fajnie w praktyce gorzej. W przypadku o którym piszemy jeśli miałoby dojść do użycia można zapomnieć o komendach strzałach ostrzegawczych bo gdzie i jak? Jedynie to przeładować i strzelać przez drzwi.Kamil zrobiłbyś tak bo ja nie. Wyjście z bronią w takiej sytuacji z samochodu to byłaby najgorsza rzecz. Przepraszam, ale piszecie o rzeczach o których nie macie pojęcia. Coś poczytaliście w necie na temat broni i dostępu i coś dzwoni ale nie w tym kościele.
  • Guzu, Krzysiek Rogalski, wojciiech i 1 inna osoba lubią to

#52 OFFLINE   pixel

pixel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Maciej

Napisano 31 sierpień 2016 - 21:36

Pixel słyszałeś kiedyś o szkoleniach dla kierowców, na których uczysz się m.in. wyprowadzania auta z poślizgu pod okiem doświadczonego instruktora? Przełóż to sobie na szkolenia posługiwania się bronią. To co napisałeś to delikatnie mówiąc Twoja nadinterpretacja. Nikt ale to nikt ze zwolenników dostępu do broni wypowiadających sie tutaj nie napisał, że każdemu powinno się dać broń ot tak.
Jednak michnik byłby dumny z twojego posta ;)

 

To tak samo jak są kursy samoobrony i każdy po takim kursie potrafi się obronić podczas napadu? Ciekawi mnie też ile osób posiadających prawo jazdy 10, 15 czy więcej lat zdało by egzamin teoretyczny i jazdy? Broń to bardzo poważne narzędzie, szkolenia mogą pomóc, nie dają pewności że użyjesz jej we właściwej sytuacji i z właściwym skutkiem.


  • wujek i Krzysiek Rogalski lubią to

#53 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 21:40

Najwieksza glupota to w ogole jest prawo wlasnosci, wlasne zdanie czy inna wolnosc slowa 😐 Bron to powinni zabrac i policjantom, na wzor brytyjski. Ech.
  • Zwierzu, coma i korol lubią to

#54 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 31 sierpień 2016 - 22:01

Kamil zrobiłbyś tak bo ja nie. Wyjście z bronią w takiej sytuacji z samochodu to byłaby najgorsza rzecz. Przepraszam, ale piszecie o rzeczach o których nie macie pojęcia. Coś poczytaliście w necie na temat broni i dostępu i coś dzwoni ale nie w tym kościele.


Zapewne bym tak zrobił, gdyż ćwiczyłem tego typu zachowania jakieś kilka - kilkanaście godzin. Z bronią byłem i jestem obeznany. Rekreacyjnie strzelam kilka razy w roku...

#55 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 sierpień 2016 - 22:10

To tak samo jak są kursy samoobrony i każdy po takim kursie potrafi się obronić podczas napadu? Ciekawi mnie też ile osób posiadających prawo jazdy 10, 15 czy więcej lat zdało by egzamin teoretyczny i jazdy? Broń to bardzo poważne narzędzie, szkolenia mogą pomóc, nie dają pewności że użyjesz jej we właściwej sytuacji i z właściwym skutkiem.


Kurs gotowania też nie sprawi, że będziesz dobrze gotować. Ale co to za argument? Mamy lepszych i gorszych kierowców - czy powinniśmy w związku z tym zakazać posiadania aut?
Umiesz kroić marchewkę a przecież mógłbyś pokroić np. teściową, z jakichś powodów jednak tego nie robisz. Masz za krotki nóż czy jednak narzędzie nie ma znaczenia? Co daje mi pewność, że użyjesz noża we właściwej sytuacji i z właściwym skutkiem? Paranoja. Czy myślisz, że posiadanie broni palnej coś by w Tobie zmieniło? Ta tajemnicza siła, która powstrzymuje Cię przed wyrządzeniem zła nagle prysła by jak mydlana bańka? Na ulicę wyszłoby stado psychopatów (po testach, szkoleniach) i rozpętało armagedon? Trochę wiary Panowie bo dyrdymały opowiadacie.
Życie jest takie niebezpieczne może idąc za tokiem Waszego rozumowania nie warto żyć...
  • Marcin Rafalski, Panek i marianosum lubią to

#56 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5816 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 sierpień 2016 - 22:29

Zapewne bym tak zrobił, gdyż ćwiczyłem tego typu zachowania jakieś kilka - kilkanaście godzin. Z bronią byłem i jestem obeznany. Rekreacyjnie strzelam kilka razy w roku...

Podziwiam Twoją odwagę że po kilku godzinach ćwiczeń byłbyś w stanie prawidłowo zareagować i strzelając rekreacyjnie piszesz że jesteś obeznany z bronią. Myślę że jedynie znasz podstawy obsługi broni. Ja powiem Ci tyle że jakbyś tego gościa postrzelił np. w kolano do końca życia byś mu płacił rentę. Gość wystarczy że by powiedział że go biegunka złapała i szarpał za klamkę bo chciał papier toaletowy i wariat mu kolano przestrzelił. 

Nie porównujcie noża do broni palnej bo to zupełnie inna bajka.

Najtrudniejsze w obsłudze broni palnej jest jej prawidłowe użycie czyli takie żeby nie pójść siedzieć, a myślę że wielu by poszło i wtedy byłaby tragedia. Owszem można powiedzieć że lepiej żeby 4-ech cię sądziło niż niosło, ale myślę że to co zrobił kolega Albatros było najrozsądniejsze. Po prostu oddalił się z miejsca zagrożenia, miał taką możliwość i ją wykorzystał, złodziej został z niczym. 


Użytkownik wujek edytował ten post 31 sierpień 2016 - 22:37


#57 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 22:46

Wiecie jak działa policja w Polsce nijak. Heheh. Prędzej sam go namierzę w końcu 8 lat pracowałem jako detektyw i nie tylko ale nie w policji.

A ja ćwiczyłem z bronią także, ale niestety na żywo przez pół roku w Chorwacji.

Nikomu kto nie pracował jak ja zawodowo z bandziorami nie polecam wysiadania z samochodu itd. dlatego ja także nie kozaczyłem bo po co !!! Mam do kogo wracać i Oni są dla mnie najważniejsi dlatego już nie pracuję w tym fachu co kiedyś.


Użytkownik Albatros edytował ten post 31 sierpień 2016 - 22:51

  • wujek, Krzysiek Rogalski, krzychun i 1 inna osoba lubią to

#58 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2016 - 06:33

W codziennym użytku jest tyle niebezpiecznych narzędzi, bądź takich, które można użyć w nieprawidłowy sposób...
W pewnych sytuacjach nóż będzie niebezpieczniejszy od krótkiej broni.

Już widzę tą armię z nożami kuchennymi przetaczającą się przez Śródmieście i rabującą wszystko co popadnie :)
Poza tym już pokazali we Francji jak można rozjeżdżać ludzi. Spalić zatem wszystkie tiry!
A kanister z benzyną? Kurcze, co będzie, jeśli ktoś w niedziele z nim do kościoła wejdzie? Dla pewności zabronić i kościoły też zamknąć. To niebezpieczne.

Przecież widać do czego to wszystko zmierza.
Społeczeństwo bezbronne, a najlepiej bez tożsamości, kultury, historii, przejmujące się jedynie konsumpcją - na kredyt oczywiście. W dzień oboje rodziców w korpo (bo już za 40 lat mieszkanie będzie ich, o ile kurs nie wzrośnie), z czytnikami, aby przerwa obiadowa, czy też wyjście do WC nie było za długie. Dziecko do żłobka (tam lepiej wychowają), rodzicie do domu starców, albo lepiej pod eutanazje, dla ich dobra. W wolnej chwili TV, gdzie można włączyć pamiętniki z wakacji i pośmiać się z debili, poczuć tą wyższość idealnie wykorzystując resztki swojego "wolnego czasu"  :D

Ci policjanci, co interweniowali przy Charlie Hebdo nie mieli broni. No i co zrobić, musieli uciekać. W Stanach napastnicy zostaliby zastrzeleni.



Na koniec następuje zderzenie cywilizacji: dekadenckiej, żyjącej z tego co wypracowali i nakradli przodkowie oraz prymitywnej, ale wojowniczej. 
A po wszystkim autorytarne rządy jakiejś nowej korpo.


 


Użytkownik korol edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 07:11

  • Zwierzu, coma i dreadknight lubią to

#59 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 01 wrzesień 2016 - 07:16

Zawsze można kredą rysować na asfalcie po ataku :D
  • mtmisiu, coma i sierżant lubią to

#60 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 07:28

Sluszna uwaga...Albatrosie, masz krede? Oczywiscie najlepiej koloteczorowa 😏