Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W 43 urodziny chcieli mi ukraść samochód na wyrwę.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:02

Chce się dowiedzieć czy piszecie to z prawdziwego problemu, czy poprostu chcielibyście miec broń.

Nie mając obecnie choćby czarnoprochowca lub nielegalnie broni, ciężko uwierzyć mi w gadki o potrzebie obrony.

 

Dlaczego te opcje mają się wykluczać?



#82 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:07

Dlatego, że tak naprawdę tego nie potrzebujecie. Jak by tak było, mielibyście broń obecnie.

http://www.kaliber.p...-army-inox.html

Chociażby to. 



#83 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:19

Dlatego, że tak naprawdę tego nie potrzebujecie. Jak by tak było, mielibyście broń obecnie.

http://www.kaliber.p...-army-inox.html

Chociażby to. 

 

Ty wiesz najlepiej czego potrzebujemy - typowe.

Zrób samodzielnie mieszankę prochową (posiadanie takiego prochu jest w Polsce nielegalne! Zakładam, że to wiesz i nie proponujesz zakupu takiego rewolweru jako straszaka). Pewnie, że można obchodzić prawo i używać potencjalnie mniej bezpiecznej dla siebie i otoczenia broni czarno prochowej. Tylko dlaczego mam to robić? Chcę legalnie posiadać pełnoprawną broń, która daje mi realną możliwość obrony bliskich i domu. Zakładam, że w swojej dociekliwości sprawdziłeś też jak zachowują się parametry ładunku czarno prochowego, który leżakuje w komorach bębenka. No to wyobraź sobie teraz, że złodziej wszedł na Twoją posesję - nie trzymasz naładowanego pistoletu w szafie pancernej z wymienionych względów - musisz go szybko naładować w zastanej sytuacji... Kończyć nie muszę, domyśl się co dalej.


  • korol i grzesiekp. lubią to

#84 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:21

Na pewno dyskusji nie można sprowadzać do kwestii personalnych.
Osobiście mógłbym nawet nie potrzebować broni, ale jednocześnie być mocno przekonany, że moi sąsiedzi powinni mieć taką możliwość.



PS. Jeśli ktoś ma broń nielegalną, to raczej nie będzie się tym chwalił na forach internetowych :)


  • coma i grzesiekp. lubią to

#85 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:21

Wsteka i rozjechać. Proste


  • Melanzyk, Hesher i czocho lubią to

#86 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:40

Ty wiesz najlepiej czego potrzebujemy - typowe.

Nie wiem, dlatego pytam jak aktualnie bronisz mir domowy i rodzinę.

 

posiadanie takiego prochu jest w Polsce nielegalne! Zakładam, że to wiesz i nie proponujesz zakupu takiego rewolweru jako straszaka

Jest legalne, nie możesz tego kupić bez europejskiej karty broni, posiadać możesz jak ktoś Ci da. Wyrobienie takiej karty jest formalnością tak po za tym.

Tak sprawdziłem, ludzie odpalali po kilku miesiącach ale przeładowując co tydzień masz pewność porównywalną z standardową amunicją. Tak, to sporo roboty ale jak można porównać zajęte pół godziny tygodniowo do obrony miru domowego i rodziny?
Patrząc na to co piszesz, Ty chcesz mieć po prostu broń, a nie potrzebujesz jej do obrony. Masz chociaż mocny gaz pieprzowy, czy tylko kałachem jesteś w stanie się obronić?
Nic więcej nie mam do dodania.

Co do samego posiadania broni, przy surowych regulacjach jestem za. Chociaż patrząc na ten temat to powątpiewam. Starczy wyobrazić sobie co by się stało gdyby autor wątku miał wtedy broń palną. Zamiast bezpiecznie odjechać, mógłby zginać lub kogoś zabić.
 


  • wujek lubi to

#87 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:00

UP: Odnieś się do tego fragmentu. Czemu jako wolny i pełnoprawny obywatel mam kombinować?

 

Pewnie, że można obchodzić prawo i używać potencjalnie mniej bezpiecznej dla siebie i otoczenia broni czarno prochowej. Tylko dlaczego mam to robić? Chcę legalnie posiadać pełnoprawną broń, która daje mi realną możliwość obrony bliskich i domu.



#88 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:31

Dla bezpieczeństwa. Możesz mieć po kolei w głowie i używać lub nie, czego bym Ci życzył, broni palnej zgodnie z przeznaczeniem. Może też trafić się ktoś, kto przejdzie testy, zdrowy na umyśle, a kupi ją dla szpanu/ poczuć się pewniej na ulicy/cokolwiek. Ile ludzi tyle może być powodów. Takie regulacje są wymyślane przez mądrzejsze głowy, przewidują o wiele więcej zdarzeń, możliwości i konsekwencji niż to, że do czyjegoś domu wpadnie bandyta.
Chociażby to, że złodziej liczący się z możliwością postrzału, sam weźmie ze sobą broń, albo najpierw strzeli a dopiero potem Cie obrabuje. Może też skierować swoją kryminalną karierę na inną ściężkę, np. porwania dzieci i żądania okupu. Chyba nie liczysz że po zmianie przepisów, zmieni swoje nastawienie i stanie się z dnia na dzień uczciwym obywatelem. I to tylko pierwsze z brzegu przykłady, których mogą być tysiące.
Z tego też powodu zakazane są twarde narkotyki, jazda bez pasów bezpieczeństwa, każdy balkon czy schody muszą mieć barierkę. Ludzie często nie zdają sobie z konsekwencji i trzeba za nich myśleć.
Pojawiło się zdanie czemu przeciwnicy broni nie dają danych statystycznych. Dlatego, bo dane z Australii czy USA mogą nie mieć przełożenia na Polskie warunki. W Norwegi zostawiano otwarte drzwi do domów, nie wyobrażali sobie że ktoś może ich okraść. Czy takie zachowanie mogło by mieć realne przełożenie na Polskę? A propos USA, zapomnieliście dodać o ulicznych gangach nastolatków uzbrojonych jak patrol policji i bramkach z wykrywaczem metalu przed każdą szkołą. To też są konsekwencję łatwego dostępu do broni.

Nie odniosę się do bezpieczeństwa samej broni, bo nie wiem na jakiej podstawie tak mówisz. Nie natknąłem się nigdy na informacje o większym niebezpieczeństwie płynącym z czarno prochowca. 

Mam wrażenie, że osoby chcące pozwolenia na broń, bardziej chcą zranić potencjalnych agresorów, niż zagwarantować sobie bezpieczeństwo.


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#89 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:50

Ty na prawdę uważasz, że gangi o których wspomniałeś mają legalną broń? :) Nie znoszę państwa opiekuńczego, wierzę że ludzie potrafią myśleć i nie trzeba tego robić za nich. Ty wolisz ograniczać wolność innych pod pretekstem fałszywego i naiwnego bezpieczeństwa. Jak pokazują statystyki im więcej LEGALNIE posiadanej broni tym mniej przestępstw. Nie na odwrót. Nie dogadamy się.
  • Marcin Rafalski, Zwierzu i grzesiekp. lubią to

#90 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:00

 

Mam wrażenie, że osoby chcące pozwolenia na broń, bardziej chcą zranić potencjalnych agresorów, niż zagwarantować sobie bezpieczeństwo.

 

Ale to jest subiektywne wrażenie. Raczej nie może być argumentem w dyskusji.
Wydaje mi się, że normalny człowiek ma opory przed zrobieniem krzywdy nawet agresorowi i jednak bezpieczeństwo jest tutaj ważniejszym motywem.

 

W mądrość regulatora nie ma co ślepo wierzyć. W UE mamy wiele bzdurnych przepisów, chociażby dotyczących kształtu banana.
Poza tym rozbrojenie naszego narodu było związane z okupacją, a nie badaniami nad bezpieczeństwem.


Co do nastawienia bandytów, to już były tu zamieszczone dane z ankiet. Wychodziło, że jednak się tej broni obawiają.
No kto by się nie obawiał? W naszej kulturze jest mało desperatów, którzy nie liczą się z własnym zdrowiem i życiem.

 


  • Zwierzu, coma i grzesiekp. lubią to

#91 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:09

Chłopaki, idzie na ryby albo pstrzelajcie sobie z korków, jeśli wiecie co to jest 😉
Baba,która nie chce by ją bronił facet z gnatem 😇
  • Piotrek Milupa lubi to

#92 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:16

Ty na prawdę uważasz, że gangi o których wspomniałeś mają legalną broń? :)

Nic takiego nie napisałem. Czytaj dokładniej. Wraz z łatwiejszym dostępem do broni, zwiększa się jej ilość. Zarówno tej legalnej, jak i kradzionej.
 

 

Nie znoszę państwa opiekuńczego, wierzę że ludzie potrafią myśleć i nie trzeba tego robić za nich. 

Pięknie to obrazują polskie, rybne wody pozostawione bez ochrony i racjonalnych przepisów. Myśl tak dalej, nie dogadamy się :)



#93 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:29

Ale to jest subiektywne wrażenie. Raczej nie może być argumentem w dyskusji.
Wydaje mi się, że normalny człowiek ma opory przed zrobieniem krzywdy nawet agresorowi i jednak bezpieczeństwo jest tutaj ważniejszym motywem.

I nie jest, tak jak napisałeś tylko moje subiektywne spostrzeżenie :) A bezpieczeństwo, nie równa sie zranieniu agresora.

Nie mówie o ślepiej wiarze, pamiętaj że jestem bardziej za niż przeciw broni. Jestem za racjonalnymi przepisami a dostęp dla każdego obywatela dla broni nie jest racjonalny. Nie chce wchodzić w duyskusje, chciałe mtylko zaznaczyć że to nie jest czarno-biały problem ale ma wiele obliczy, a nie tylko JAK MI BADZIOR WEJDZIE DO DOMU CZYM GO ZASTRZELE :)

Co do danych:
-to ankiety, niekoniecznie mowia prawde 
-jaka byla proba badawcza?
-kogo dotyczyła? (jakie zarzuty, za co siedza, na ile, ilukrotnie karani itp.)
-z jakiego kraju pochodzą te dane
-gdzie źródło tych danych?
-jakie ma to przełożenie na Polskie realia?
-jakie są wyniki innych ankiet, traktujące ten sam temat?

Nie mówie że te dane są błędne, może i dobrze przedstawiają rzeczywistość, ale póki co nie mam powódów, żeby tak myśleć.

 

 

No kto by się nie obawiał? W naszej kulturze jest mało desperatów, którzy nie liczą się z własnym zdrowiem i życiem.

To też subiektywne wrażenie :) Ale juz Ci mówie, chociazby wielu naprutych jak szpak, a kulture picia mamy bardzo bogatą.


  • wujek i Krzysiek Rogalski lubią to

#94 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:37

Wydaje się że dalsza dyskusja nie ma sensu. W sumie chodzi o to czy ludzie mogą decydować sami o sobie. Czy, dla odmiany, trzeba mysleć i decydować za nich i ich  pilnowac.  Zwolennicy jednego sposobu myslenia sa zwolennikami jednej opcji politycznej a zwolennicy drugiego drugiej (niech kazdy sam zgadnie kto której) Dalej nie będę kontynuował by nie dostać kolejnego punktu. I to by bylo na tyle.


  • coma i grzesiekp. lubią to

#95 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 18:11

Hoplofobia – polityczny neologizm użyty po raz pierwszy przez emerytowanego amerykańskiego oficera Jeffa Coopera jako pejoratywne określenie „irracjonalnej niechęci do broni”. Ponadto jest używany jako określenie „strachu przed bronią palną” lub też „strachu przed uzbrojonymi obywatelami”. Hoplofobia jest określeniem politycznym i nie jest rozpoznaną fobią w sensie medycznym.

Ja widzę że niektórzy z góry zakładają, tylko jeden jedyny scenariusz, czyli :
Jak Polacy dostaną dostęp do broni (dalej mówimy tu o reglamentowanym dostępie czyli nie dla każdego) to niechybnie wybiją się, wystrzelają, dojdzie do codziennych mordów i rabunków, których przecież dzisiaj nie ma.
Przed II W.Ś Polacy mogli broń posiadać, po wojnie w kodeksie karnym z 1946 czerwone komuchy skutecznie Polaków rozbroiły - pod groźbą kary śmierci notabene.
Do dnia dzisiejszego wszelkie media na tyle skutecznie urobiły mózgi, że broń palna w rękach obywatela staje się rzeczą nie do przyjęcia.
Co więcej, osoby rzekomo nowoczesne i postępowe, nagle w temacie broni wykazują podejście starego komucha - nie bo nie i już !
 
Panowie, to może coś na rozluźnienie, strzelanko for fun ;) :
 


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 19:02


#96 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 18:29

Chłopaki, idzie na ryby albo pstrzelajcie sobie z korków, jeśli wiecie co to jest
Baba,która nie chce by ją bronił facet z gnatem


I po co Wam to, nie dość, że za szafą trzeba upychać nadmiary dobrodziejstwa sprzętowego, to jeszcze chcecie się z gnatem po kątach chować?

A kolejne dwa posty, to początek dyskusji i drugi pokazuje o jaką obronę miru domowego chodzi.

 

No Panowie ostrzegam wszystkich kierowców.
Jako że mam w nawyku zamykać drzwi jak ruszam uchroniło mnie to dzisiaj przed grabieżą !!!
Na światłach podleciał do mnie GORYL  i kuuu za klamkę a potem za okno bo miałem uchylone do połowy, tak szrpnął za klamkę że zatrzęsło autem. Mam skodę octavię 2011 kombi. Potem ruszyłem z piskiem, zawalił mi kopa w tylny zderzak i tyle.
Zadzwoniłem na Policję i dawaj na gnoja obława. Jutro walę na komendę fotki oglądać różnych typów.
Dobrze że już nie ćwiczę bo bym wysiadł i jeszcze życie bym stracił, tak gliny powiedziały lepiej gówna nie ruszać.


Chory dziki kraj... Dlatego powinno być prawo do posiadania broni.



#97 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:03

Panowie a nie lepiej utrzymywać sprawność fizyczną aby w przypadku zagrożenia zadziałać lub szybko się oddalić...? :) strzelać do kogoś kto łapie za klamkę auta to troche słabe...
  • wujek i Krzysiek Rogalski lubią to

#98 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:16

Nigdy nie wiadomo co by było później.

#99 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:44

Akurat wiadomo. Można odjechac.

#100 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:45

Akurat wiadomo. Można odjechac.