Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W 43 urodziny chcieli mi ukraść samochód na wyrwę.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:55

Zwolennicy jednego sposobu myslenia sa zwolennikami jednej opcji politycznej a zwolennicy drugiego drugiej (niech kazdy sam zgadnie kto której) Dalej nie będę kontynuował by nie dostać kolejnego punktu. I to by bylo na tyle.

I tutaj się srogo mylisz i szufladkujesz ludzi. 

Można (a nawet trzeba moim zdaniem) być przeciwnikiem tych co teraz rządzą i być jednocześnie przeciw imigrantom szczególnie islamskim oraz za posiadaniem broni pod pewnymi warunkami.

Tutaj umysł i logika a nie sympatie polityczne powinny decydować.



#102 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 01 wrzesień 2016 - 22:07

Andrzej na dzień dzisiejszy wszyscy oprócz tych którzy rządzą chcą tu ściągnąć tabuny ciapatych.

#103 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 wrzesień 2016 - 22:22

Panowie, na temat dostępu do broni dyskutujcie, ale ostatnie dwa wpisy źle rokują temu wątkowi. Politykę zostawcie sobie na inne miejsca. 


  • Panek i marianosum lubią to

#104 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 wrzesień 2016 - 03:35

Panowie a nie lepiej utrzymywać sprawność fizyczną aby w przypadku zagrożenia zadziałać lub szybko się oddalić...? :) strzelać do kogoś kto łapie za klamkę auta to troche słabe...


Jak ma się 1.5m w kapeluszu duży brzuch i nie przebiegnie 100m to broń jest jedyną rzeczą która może dodać męskości i ocalić życie :).

Użytkownik wujek edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 03:36


#105 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 02 wrzesień 2016 - 05:31

Z dodawaniem męskości to tak nie galopuj, rozmawiamy przecież też o kobietach i ludziach niepełnosprawnych. No chyba, że nimi gardzisz równie mocno jak osobnikami "1.5m w kapeluszu duży brzuch i nie przebiegnie 100m". Rozumiem, że to była kiepska próba ośmieszenia zwolenników szerszego dostępu do broni. Natomiast co do tego, że w wielu sytuacjach broń może być jedyną rzeczą która uratuje życie pełna zgoda. Dlaczego więc nie chcesz udostępnienia jej osobom, które są niekarane, przejdą wszystkie potrzebne testy i szkolenia? A może boisz się, że wtedy Ty stracisz przewagę swoich warunków fizycznych?
  • venom_666, grzesiekp. i sierżant lubią to

#106 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 02 wrzesień 2016 - 08:57

 Polacy nie dorośli do potrzeby posiadania broni w domu. Nie ta mentalność.

Czyli co? Polak to większy idiota od przeciętnego amerykańskiego Murzyna czy innego kowboja? Albo od Szwajcara, Austryjaka czy Fina??? Co Ty chłopie pleciesz...

Oto przykład typowych, bezrefleksyjnych przekonań, spowodowanych wiekową propagandą. Najpierw zaborczą, potem bolszewicko - lewacką. Państwo wtedy odmawia obywatelom dostępu do broni, kiedy owych obywateli się boi. Kiedy prowadzi politykę szkodzącą społeczeństwu i państwu. Z czym mamy do czynienia bezustannie przez ostatnie 70 lat.

Zresztą jakaś ilość broni w rękach Polaków jest ( w tym czarnoprochowej ) i pojedynków w samo południe na mainstreecie jakoś nie widać. Wniosek: Polak jest tak samo mądry i odpowiedzialny jak inne nacje. Albo nawet bardziej, bo przecież wiadomo że jesteśmy najwspanialszym narodem na świecie. :)



#107 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 02 wrzesień 2016 - 09:14

Proponuję iść do wojska albo służb i pokazać na co was stać. Można wtedy bronić ewentualnie kraju przed najezdzcami lub ganiać bandziorów w czasie pokoju i w ten sposób bronić rodzin. Będziecie mogli się wtedy wykazać w realu a nie zza klawiatury.

Ufff, dobrze, że do wojska a nie legii cudzoziemskiej. ;)
Wydawało mi się, że broń przydała by się zwłaszcza tym, którzy z różnych względów nie są w stanie obronić się sami, a także w okolicznościach w których odparcie zagrożenia niesie za sobą poważne ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń. Tak więc to raczej osoby które ,,z za klawiatury" uważają, że zezwolenie na broń to głupota, powinny pokazać jak ,,w realu" odeprzeć atak kilku napastników lub napastnika z nożem. Nie umniejszając temu jak wiele może nam w takich sytuacjach pomóc dobra sprawność fizyczna, absolutnie bym jej nie przeceniał.



#108 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 10:27

Ja mam z kolei takie pytanie: Ilu z was w swoim życiu znalazło się w sytuacji,która wymagała użycia broni palnej i której nie dało by się rozwiązać w inny sposób? Oczywiście w życiu codziennym zwykłego cywila.
Co do kolegi albatrosa to pewnie kogoś wkoorwił swoją jazdą i tamten chciał go uświadomić. Skodę można zajumać w prostszy sposób niż szapaczki z właścicielem ;)

Użytkownik marcin186 edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 10:31


#109 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 02 wrzesień 2016 - 10:39

Odpowiem pytaniem na pytanie - skąd się wzięło powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie"? Ja nie chcę by to powiedzenie było aktualne. W czym jesteśmy gorsi od Szwajcarów, Rosjan czy Texańczyków?

Często ci którym przydarzyła się sytuacja o którą pytasz już nie mogą o niej opowiedzieć.

Możesz spróbować zapytać ludzi z tego pociągu:

http://www.polskiera...azerow-siekiera

Albo tych z wyspy Utoya, którym udało się przeżyć:

http://www.rp.pl/art...Otoya.html#ap-6

I wielu, wielu innych. Trzeba myśleć na przód a nie wstecz i starać się być gotowym na to co może przyjść. To, że coś Cię jeszcze nie dotknęło nie znaczy, że w końcu nie dojdzie do skutku. Żyjemy w wyjątkowo niebezpiecznym okresie.


Użytkownik coma edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 10:46

  • Zbrojarz, grzesiekp. i sierżant lubią to

#110 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 02 wrzesień 2016 - 11:21

Ja mam z kolei takie pytanie: Ilu z was w swoim życiu znalazło się w sytuacji,która wymagała użycia broni palnej i której nie dało by się rozwiązać w inny sposób? Oczywiście w życiu codziennym zwykłego cywila.

Ja, dwukrotnie. 

z poważaniem - Zwykły Cywil.


  • coloumb lubi to

#111 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 11:31

Przecież możesz mieć broń nikt Ci tego nie zabrania, jeżeli tylko spełnisz wszystkie wymagania.
Mam często wrażenie, że zwolennikom powszechnego dostępu do broni chodzi bardziej o samo posiadanie niż o możliwości obrony.
Odpowiedź na cytowane przez Ciebie przysłowie brzmi Polak tak samo głupi przed szkodą jak i po szkodzie, jak pokazuje historia naszego narodu, ale nie o to idzie.
Żeby nie było niedomówień z bronią jestem obeznany, miałem możliwość dość dużo strzelać i nie jestem z pokolenia metroseksualnych, wylaszczonych chłoptasiów w rurkach.
Żeby posiadanie broni miało na celu obronę przed takimi sytuacjami ja w/w to trzeba ją nosić cały czas przy sobie. Jak sobie wyobrażasz rodzinną wizytę na basenie z klamką? Zostawisz w szafce? Może zostać skradziona i użyta do tego przed czym miała chronić.
Jestem zdania, że jeżeli już broń pod strzechy to tylko i wyłącznie do obrony miru domowego i do tego dubeltówka ewentualnie obrzynek co by z nią nie paradować po ulicy. Oczywiście z zachowaniem wszelkich procedur przyznawania pozwolenia.

Użytkownik marcin186 edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 11:54

  • wujek, Krzysiek Rogalski i 1ns4n1ty lubią to

#112 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 wrzesień 2016 - 13:05

Dobrze napisane. Można mieć broń pod warunkiem że się spełni określone warunki, a nie jak co niektórzy by chcieli iść do sklepu i kupić jak chipsy.

#113 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 wrzesień 2016 - 13:25

Wujek, nie spłycaj dyskusji.

Najpierw wysyłałeś zwolenników lepszego dostępu do broni do wojska/służb. Potem insynuowałeś, że taka potrzeba wynika z ułomności fizycznej, czy też chęci przedłużenia męskości, a teraz piszesz bzdury o chipsach.

Chyba jasno zostało napisane
 

 

Każdy zdrowy umysłowo obywatel, który przejdzie pozytywnie testy, kurs obsługi broni, zasady jej użycia, odpowiednie szkolenia etc nie powinien mieć problemów ze zdobyciem pozwolenia


  • coma i grzesiekp. lubią to

#114 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 14:01

Jak ma się 1.5m w kapeluszu duży brzuch i nie przebiegnie 100m to broń jest jedyną rzeczą która może dodać męskości i ocalić życie :).


Nie mam postury Pudziana, ale kawałek chłopa jestem (dużo powyżej 1,5m), boksowałem i walałem się po macie (jeszcze jakiś czas temu).
Jakieś "występy" uliczne za sobą mam (te udane jak i porażki), gdybym miał do wyboru piąstkować się z bandziorami, czy użyć guna, wybieram to drugie.
Dlaczego ? Dlatego że prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń przez napadniętego w szarpaninie jest dużo większe niż jak użyje broni palnej do obrony.
Dwa lata temu pobito syna mojego znajomego (chłopak na 2 roku AWF-u), rozległe obrażenia wewnętrzne i trzy miesiące w szpitalu.
Zdaję sobie sprawę że postura BYKA zniechęca napastnika, ale dajże chłopie możliwość obrony również tym niewybieganym z 1,5m wzrostu.
 
Co do męskości to dodajemy jej sobie cały czas, kupując droższe fury, lepsze narty, smartfony które potrafią wszystko, wędki o zawartości 100% grafitu w graficie, zamieniamy Ryobi na Stelle, stosujemy mocniejsze silniki do łodzi itp itd. - już taka nasza samcza natura.
 

Można mieć broń pod warunkiem że się spełni określone warunki, a nie jak co niektórzy by chcieli iść do sklepu i kupić jak chipsy.

 
I o tym cały czas jest mowa, nikt tu nie mówił o dostępności dla byle Gienia w warzywnym u Pani Marysi, tylko dostępności po spełnieniu określonych warunków.
  • coma lubi to

#115 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 wrzesień 2016 - 14:14

Warunki są określone. Widać 95% ich nie spełnia :). Co wam poradze. Powszechnej dostępności do broni nie ma i nie będzie więc jak pisałem zostaje gaz, sztuki walki lub trening sprinterski :)
Pozdrawiam

#116 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 02 wrzesień 2016 - 14:24

Dobrze napisane. Można mieć broń pod warunkiem że się spełni określone warunki, a nie jak co niektórzy by chcieli iść do sklepu i kupić jak chipsy.

 

 

Pomijając to o czipsach kto ma sprawdzać, czy warunki zostały spełnione?

Obecnie zezwolenia na posiadanie broni wydaje Komendant Wojewódzki Policji. Nie rozumiem, jakim prawem policja weryfikuje niekaranego obywatela.

Nie wszyscy sobie tego życzą, gliny niech lepiej łapią złodziei, do tego są powołani i opłacani, a nie do wsadzania nosa w prywatne sprawy ludzi, podkreślam, o nienagannej opinii.

 

W czasach, jak jeszcze była kultura, zezwolenia na broń wydawał odpowiedni starosta. Wystarczyło. Dzisiaj też by wystarczyło.



#117 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 02 wrzesień 2016 - 16:35

Ja mam z kolei takie pytanie: Ilu z was w swoim życiu znalazło się w sytuacji,która wymagała użycia broni palnej i której nie dało by się rozwiązać w inny sposób? Oczywiście w życiu codziennym zwykłego cywila.
Co do kolegi albatrosa to pewnie kogoś wkoorwił swoją jazdą i tamten chciał go uświadomić. Skodę można zajumać w prostszy sposób niż szapaczki z właścicielem ;)

Ja nieskromnie napiszę, że kilka razy....w tym raz nad wodą, gdzie cudem uszedłem z życiem.



#118 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 17:18

Przecież możesz mieć broń nikt Ci tego nie zabrania, jeżeli tylko spełnisz wszystkie wymagania. ...


Ba, nawet możecie napisać stosowną ustawę, zebrać 100 tyś. podpisów i złożyć jako obywatelski projekt. A nuż klepną?

#119 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 17:28

Mówisz i masz

pi.to_.MON_.200616DN_Strona_1.jpg

ponadto, pozwolę sobie zacytować :
"Od marca 2014 roku Ruch Obywatelski Miłośników Broni, prowadzi akcję społeczną zmierzającą do ustanowienia nowej kategorii pozwolenia na broń - broni dla ochrony miru domowego. ROMB przygotował projekt zmiany ustawy o broni i amunicji ... O pozwolenie na broń dla ochrony miru domowego mógłby się starać każdy, kto posiada prawo własności domu jednorodzinnego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele mieszkaniowe, przejdzie kurs, zda egzamin, jest niekarany oraz zdrowy psychicznie."

Projekt ustawy : LINK

ROMB

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 17:32


#120 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 wrzesień 2016 - 19:13

Warunki są określone. Widać 95% ich nie spełnia :). Co wam poradze. Powszechnej dostępności do broni nie ma i nie będzie więc jak pisałem zostaje gaz, sztuki walki lub trening sprinterski :)
Pozdrawiam

Ha, ha  owszem 95 % dostaje odmowę z cyt "ważnych przyczyn społecznych" Tyle że nie wiadomo jakie to sa przyczyny. 


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 19:19

  • coma i coloumb lubią to