Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W 43 urodziny chcieli mi ukraść samochód na wyrwę.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 07:45

Ach te pomysły władzy !

Panowie kreda to przeżytek, wystarczy sprawić sobie na wzór skandynawski odpowiednią gumową bransoletkę.

Można wtedy spokojnie pchać się w najbardziej zapyziałe dzielnice miasta, bez obaw że nam jakiś osobnik o wyglądzie goryla i twarzy nieskalanej inteligencją będzie chciał zrobić krzywdę  - taka bransoleta skutecznie powstrzyma każdego bandziora, serio mówię Wam :whistling:.


  • coma, korol i Kamil_Be lubią to

#62 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 01 wrzesień 2016 - 07:58

Chyba niektórzy z was (bez wytykania palcami) nie potrafią, lub nie chcą czytać ze zrozumieniem tego co było w tym wątku napisane.
A porównywania posiadania broni przez przeszkoloną osobę, która zdobyła zezwolenie, do jazdy ,,Kowalskiego" samochodem po lodzie wprawia mnie w OSŁUPIENIE. Doprawdy, książkowy zachodnioeuropejski pacyfizm. Ja za konserwę się nie uważam, ale niedługo w tamtejszych mediach będą instruować, że gdy napadną Cię w ciemnej ulicy i zaczną rżnąć w d***, to dla nie eskalowania agresji powinieneś w akcie pokoju rozluźnić zwieracze. Mam świadomość, że niektórym to rozwiązanie odpowiada, ale uważam, że zdecydowanie nie tędy droga.



#63 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2016 - 08:24

A jest udowodnione, że spolegliwość wobec napastnika prowadzi do jeszcze większej agresji.


  • Panek i coma lubią to

#64 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 01 wrzesień 2016 - 08:29

Ogarnia mnie smutek i żal. Smutek i żal na myśl, że istnieją mężczyźni, panicznie się bojący broni palnej.

Zniewieściali, obwieszeni koralikami, z włosami ułożonymi w malownicze fryzury.

Oj, będą podstawiać gardła do operacji nożowych najeźdźcom ze Wschodu, bez oporu. Niestety, cywilizacja nie posiadająca dużej liczby agresywnych

mężczyzn musi ulec silnym, gotowym na wszystko agresorom. A kobiety, dzieci, kto je obroni?

W obecnych okolicznościach nie powinno być nawet dyskusji o prawie do posiadania broni; każdy facet mający rodzinę powinien mieć taki obowiązek!

Kwiatki i koraliki zostawmy płci, zwanej dawniej słabą, choć wiele faktów wskazuje coś innego, jak pewna zmiana ról, co można zaobserwować.

Potocznie: chłopy babieją, a baby chłopieją. Może jest to rozpaczliwym rezultatem działania Matki Natury, chcącej utrzymać gatunek?

 

Rozbawiły mnie wielokrotnie niusy telewizyjne, jak to żołnierz na misji zastrzelił wroga i przeżył taką traumę, ze musiał korzystać z pomocy psychologa.

Żołnierz, a więc a priori człowiek mający zabijanie wpisane w obowiązki, to jego zawód.

Natomiast muzułmanin bez żadnych moralnych oporów rżnie gardło jeńca i na pewno do psychologa nie biegnie...

 

Europa Zachodnia jest już skazana, to widać.

My jeszcze nie.

 

Może trochę odbiegłem od tematu, ale to sprawy bardzo ważne, ważne życiowo. A może nie odbiegłem?



#65 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 01 wrzesień 2016 - 08:45

Myślę, że do posiadania broni nie powinno się dorabiać ideologii typu ,,bo islamscy najeźdźcy", czy ,,bo jak nas Putin zaatakuje, to kto nas obroni". To argument który przynosi na myśl wszystkim - ,,przyjadą to my im pokażemy", a przecież nie o to chodzi. Broń powinna służyć zapewnieniu bezpieczeństwa w sytuacji faktycznego zagrożenia życia lub zdrowia, niezależnie od jego pochodzenia. Ja na ten przykład u siebie nie łaził bym z bronią po ulicy, nie woził bym w aucie, ale wiedząc że włamali się do X sąsiadów w okolicy, chciał bym mieć taką broń w domu i mieć prawo jej użyć dla ochrony swojej rodziny.



#66 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 08:47

Zawsze można kredą rysować na asfalcie po ataku :D


Albo można też za wszelką cenę udowadniać swoje racje np. kosztem 200 tyś. lub 96 ofiar. Bilansując, to bardziej do śmiechu powinno być tym z kredkami. No ale my koniecznie musimy mieć swojego Breivika. Co do badań inteligencji potencjalnych posiadaczy broni, psychopaci zazwyczaj charakteryzują się wysoką inteligencją, więc z zaliczeniem badań raczej nie będą mieli problemów. A ilu z nas jest psychopatami? Kamil_Be, coloumb i jeszcze paru pewnie nie, o sobie w 100% tego nie powiem.

Zwierzu, jak dorośniesz to też nabierzesz dystansu do wielu spraw. Świat się zmienił, ale mentalność ludzi już nie tak bardzo. A byłbym jeszcze bardziej ostrożny żyjąc w zantagonizowanym społeczeństwie

#67 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:05

Albo można też za wszelką cenę udowadniać swoje racje np. kosztem 200 tyś. lub 96 ofiar. Bilansując, to bardziej do śmiechu powinno być tym z kredkami. No ale my koniecznie musimy mieć swojego Breivika. Co do badań inteligencji potencjalnych posiadaczy broni, psychopaci zazwyczaj charakteryzują się wysoką inteligencją, więc z zaliczeniem badań raczej nie będą mieli problemów. A ilu z nas jest psychopatami? Kamil_Be, coloumb i jeszcze paru pewnie nie, o sobie w 100% tego nie powiem.

Zwierzu, jak dorośniesz to też nabierzesz dystansu do wielu spraw. Świat się zmienił, ale mentalność ludzi już nie tak bardzo. A byłbym jeszcze bardziej ostrożny żyjąc w zantagonizowanym społeczeństwie

 

Z Breivikiem to strzał we własne kolano. Myślisz, że gdyby Ci ludzie na wyspie mieli broń to zdołałby tylu zabić? Sam dałeś argument, że właśnie dostęp do broni daje większe szanse normalnym ludziom w konfrontacji z takimi zwyrodnialcami. Psychopaci jak Breivik albo już mają broń albo ją zdobędą nie oglądając się na pozwolenia. To my jako normalni obywatele jesteśmy w czarnej d..


  • sierżant lubi to

#68 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:06

Ale tu przecież nie chodzi o udowadnianie racji, tylko o możliwość obrony, bliskich, domu.
Dziś można się obawiać złodziei, ale za 10 lat, kto wie. Mam nadzieje, że nie dzikusów mordujących innowierców.
Kto wie, pewnie i tak bym nie dał rady. Ale wolałbym zginąć próbując bronić rodziny, niż zostać zarżnięty, bez walki, związany i rzucony na ziemie. 


Jeśli zakładamy, że inteligentny psychol przejdzie testy, to również musimy założyć, że jeśli tego zapragnie to znajdzie sposób, by zdobyć broń poza prawem, albo dokonać masakry w inny sposób. Nie da się go zatrzymać. Godzina policyjna też nie pomoże...


  • coma i sierżant lubią to

#69 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:08

Psychotesty układa zespół psychologów, który potrafi odróżnić normalnego od nie.

Co do ciapatych i putina to już temat rzeka. Wrócimy do niego jak turcja otworzy granicę, makrela da im swobodny wjazd do UE oraz jak trump wygra wybory i będzie miał w doopie NATO. Także wtedy odgrzejemy kotleta.

#70 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:17

Wiecie jak działa policja w Polsce nijak. Heheh. Prędzej sam go namierzę w końcu 8 lat pracowałem jako detektyw i nie tylko ale nie w policji.
A ja ćwiczyłem z bronią także, ale niestety na żywo przez pół roku w Chorwacji.
Nikomu kto nie pracował jak ja zawodowo z bandziorami nie polecam wysiadania z samochodu itd. dlatego ja także nie kozaczyłem bo po co !!! Mam do kogo wracać i Oni są dla mnie najważniejsi dlatego już nie pracuję w tym fachu co kiedyś.


kurcze to Ty ostry zawodnik jesteś, strach się bać , masz może fryzure robioną laserem w stylu universal soldier a'la rutkowski ? Pewnie i ryby nie mają u Ciebie łatwego życia skoro umiesz namierzać.

#71 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:22

..... A ilu z nas jest psychopatami? Kamil_Be, coloumb i jeszcze paru pewnie nie, o sobie w 100% tego nie powiem...


Ja nie? Eeee tam 😏

#72 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:23

@theslut
Ja już dawno dorosłem (swoje lata mam), dlatego widzę sens posiadania broni przez praworządnego, nie karanego i zdrowego umysłowo obywatela.
Uświadom sobie że pozwolenie na broń nie zabija, natomiast pozwala przeżyć czyli daje większe szanse.
Podobnie jak wszelkie kursy samoobrony, walk etc na 100% mogą nie uchronić ale dają szanse wyjścia cało z opresji.
Wiara że ochroni nas policja jest błędna, policja co najwyżej przyjedzie na miejsce już po fakcie, w sytuacji napadu policji przy nas nie będzie, tego możesz być pewien !
 
W tym zantagonizowanym społeczeństwie o którym piszesz, liczba użycia legalnie posiadanej broni do popełniania przestępstw graniczy z błędem statystystycznym. Mamy Związki Strzelectwa Sportowego, nie zauważyłem aby biegali po ulicach z mordem wypisanym na twarzach, czarnoprochowca można kupić bez zezwolenia i co są strzelaniny na ulicach, widziałeś gdzieś, słyszałeś ?
 
Ja wiem że niektórzy tęsknią za polskim odpowiednikiem Breivika, ale dalej go nie ma - no co za zacofany kraj ja się pytam <_< ?
Niektórych pismaków to nawet strasznie dupa szczypie z tego powodu że w Polsce do żadnych zamachów nie dochodzi !
 

Ja na ten przykład u siebie nie łaził bym z bronią po ulicy, nie woził bym w aucie, ale wiedząc że włamali się do X sąsiadów w okolicy, chciał bym mieć taką broń w domu i mieć prawo jej użyć dla ochrony swojej rodziny.


Bingo :good:.

Mam podobnie, do obrony miru domowego mi wystarczy.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 09:26

  • coma i sierżant lubią to

#73 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:45

Do posiadania broni i umiejętnego się nią posługiwania nie jest potrzebna jakaś wybitna inteligencja. To nie astrofizyka.

Już kiedyś pisałem, że przed laty byłem instruktorem strzelania w naszej niepokonanej Armii. Do poboru, wówczas powszechnego, trafiali młodzi chłopcy,

jak w każdej zbiorowości o różnych poziomach intelektualnych, i wszyscy świetnie sobie z bronią radzili.

Bo mimo wszystko znakomita większość mężczyzn jest odpowiedzialna.

 

Panek, nie mam wcale na myśli gonienia z pistoletem po ulicach.

Gdy posiadamy broń do obrony osobistej, to mamy pewien kłopot. Otóż żeby to miało sens, trzeba ją nosić z sobą stale i wszędzie.

Jest to niezwykle uciążliwe, zwłaszcza latem, gdy chodzimy lekko ubrani. Widok dyndającej kabury niewątpliwie wzbudzi zaciekawienie, a może niepokój,

u gawiedzi ulicznej. Ponadto noszenie prawie kilograma stali przyjemne nie jest; choć są obecnie produkowane modele lżejsze, o szkielecie polimerowym, ale łażenie z takim grzmotem nadal sprawia dyskomfort.

Są oczywiście małe pistoleciki, kalibru 5,56 czy 6,35, mieszczące się w kieszeni, ale nie jestem przekonany o ich skuteczności w obronie.

Słaby nabój to słaba moc obalająca pocisku. W niewytrenowanych rękach nie zatrzyma rozwścieczonego napastnika, może naćpanego...

 

Zatem może wystarczyłaby broń śrutowa, o charakterze myśliwskim, spoczywająca sobie spokojnie w szafie. Raz na pół roku wyciągana do czyszczenia i konserwacji.


  • coma lubi to

#74 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:01

@albatros sory ale bajki opowiadaj dzieciakom na dobranoc. Czytałem juz twoje wpisy typu ze jestes bardzo chory , umierający, bez kasy na leki,ze zarty się dla ciebie skonczyły. Obrażałes ludzi na jb ze nie chcą od Ciebie kupić młynka ....i wspomóc cie przelewem. Po czy chciałeś silnik kupować. Poza tym tuningowałes młynki które juz były po tuningu ( chodzi o dodawanie łożysk) Stać Cię na Skode a na leki nie?
A teraz napad....co jeszcze wymyślisz?
I jeszcze chcesz kupować z giełdy rzeczy które są sprzedane tydzień wcześniej..
.. Nie za dużo tego?
Pozdrawiam i zdrówkaa życze....

Użytkownik przemow edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 10:07

  • jalo1975 lubi to

#75 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:10

Proponuję iść do wojska albo służb i pokazać na co was stać. Można wtedy bronić ewentualnie kraju przed najezdzcami lub ganiać bandziorów w czasie pokoju i w ten sposób bronić rodzin. Będziecie mogli się wtedy wykazać w realu a nie zza klawiatury. Problem w tym że dostać się nie jest tak łatwo i po prostu wiekszość odpadnie na starcie bo albo z główką coś nie tak albo ze zdrowiem problem albo raz nawet na drążku się nie podciągnie.
Co do noszenia broni to są sposoby na skryte noszenie ale to nie czasy komuny.

Użytkownik wujek edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 12:25

  • Piotrek Milupa, Krzysiek Rogalski, wojciiech i 4 innych osób lubią to

#76 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:52

Tak z innej beczki, pytanie do obrońców miru domowego i rodzin, jaką broń posiadacie obecnie?



#77 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:52

Żeby iść do wojska albo służb trzeba zostawić obecną pracę, często lepiej płatną, do której jest się wykwalifikowanym. Pozwolę sobie zatem grzecznie podziękować za Twoją radę.

Absurdem byłoby gdybyś musiał zostać kierowcą zawodowym by otrzymać prawo jazdy nieprawdaż? Czy zatem tylko żołnierze, policjanci itp. według Ciebie powinni mieć prawo do obrony miru rodzinnego przy użyciu broni?

Twój wpis daje dobry obraz jak duży problem mamy obecnie by zwykły obywatel mógł posiadać broń. Dlaczego trzeba kombinować? Jeśli jestem niekaranym obywatelem, zdrowym psychicznie, posiadającym odpowiednią udokumentowaną wiedzę i zdolności dotyczące posługiwania się bronią czemu nie mogę jej posiadać?


  • Kamil_Be lubi to

#78 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:53

Tak z innej beczki, pytanie do obrońców miru domowego i rodzin, jaką broń posiadacie obecnie?

 

Teściową... Do czego zmierzasz?



#79 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:55

Proponuję iść do wojska albo służb i pokazać na co was stać. Można wtedy bronić ewentualnie kraju przed najezdzcami lub ganiać bandziorów w czasie pokoju i w ten sposób bronić rodzin. Będziecie mogli się wtedy wykazać w realu a nie zza klawiatury. Problem w tym że dostać się nie jest tak łatwo i po prostu wiekszość odpadnie na starcie bo albo z główką coś nie tak albo ze zdrowiem problem albo raz nawet na drążku się nie podciągnie.
Co do noszenia broni to są sposoby na skryte noszenie ale to nie czasy komuny.

Sorry, ale trochę bzdury.
Nie każdego powołaniem jest wstąpienie do takiej formozy. Ale każdy, zwykły lekarz, informatyk, czy też kasjer po odpowiednim przeszkoleniu powinien mieć prawo i możliwość bronienia swojego domu.



 


  • coma i sierżant lubią to

#80 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:55

Chce się dowiedzieć czy piszecie to z prawdziwego problemu, czy poprostu chcielibyście miec broń.

Nie mając obecnie choćby czarnoprochowca lub nielegalnie broni, ciężko uwierzyć mi w gadki o potrzebie obrony.