Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Działacze PZW donoszą na... przeciwników sieci !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   freshwater

freshwater

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjaw drodze nad Wisłę
  • Imię:Marcin

Napisano 25 październik 2016 - 17:11

Niech będzie i 10%. Ukłon z mojej strony w kierunku tych, którzy pójdą i zrobią coś poza klepaniem w klawiaturę. Już tyle stron w kilku wątkach było biadolenia jakie to PZW jest złe. Dobre będzie dopiero wtedy jak tyle samo stron będzie na temat - co zrobiłem, żeby było lepiej. 200 zł rocznie, ręce w kieszeni i pełne usta jadu - nie wystarczy. Nie przy tej presji i podejściu. Model podstawowy powinien się zmienić. Mam przyjemność 3-4 razy w roku połowić sobie za Odrą. W Polsce opłacając składkę w OM mam do dyspozycji tysiące ha wody. Tam za 20 euro mam 35 km rzeki lub za 35 euro 70 km!!! Dodatkowo za kolejne 10 euro mogę sobie przez miesiąc połowić na jeziorku, którym opiekuje się jakieś stowarzyszenie. Nie potrafię na chwilę obecną znaleźć żadnego punktu zaczepienia, żeby porównać rybność tych wód do rybnośći wód OM. Moim skromnym zdaniem albo bierzemy się do roboty i później cieszymy się owocem swojej pracy albo płacimy odpowiednio dużo żeby cieszyć się owocem naszego materialnego wkładu. To jest tylko moje skromne zdanie i jeśli ktoś poczuł się bardzo zniesmaczony, proszę o powściągliwość w wypowiedziach ponieważ poziom dziwnego napięcia i tak jest wystarczający. Przed nami głosowania w kołach.   


  • Sławek Oppeln Bronikowski, przemo_w i eRKa lubią to

#182 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 25 październik 2016 - 17:28

Moje zdanie jest takie, czy będę głosował, czy nie i tak wszystko będzie po staremu.

#183 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 17:58

Jakie to polskie.....przed każdymi wyborami się to słyszy :-)
  • wicher_dziki_koń lubi to

#184 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 październik 2016 - 18:53

Im szybciej zrozumiecie ze 90% wędkarzy nie będzie aktywnie uczestniczyło w życiu związku tym szybciej przestaniecie się łudzić i pisać głupoty na forum. Przy okazji obrażając tych co już sobie dawno z tego faktu zdali sprawę. W zeszłym roku byłem poniekąd uczestnikiem powstawania stowarzyszenia wedkarskiego które przejęło parę bezpanskich stawów. Sami pasjonaci, miało być nowocześnie, inaczej, lepiej. Niestety jak przyszło co do czego to okazało się ze głównie zarybiane będzie karpiem. Gdy zapytałem dlaczego to dowiedziałem się że finansowo nie damy rady i trzeba ściągnąć gumofilców programem Karp Plus. Na tym moja przygoda ze stowarzyszeniem się zakończyła. Tak samo ZAWSZE będzie z pzw. Musi być tanio i w dodatku musi się zwrócić. Jak komuś pasuje taki uklad to gitara. Mi nie, wiec podziękowałem.
  • Alexspin, Epidares i Spinbob lubią to

#185 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 25 październik 2016 - 19:35

Jakie to polskie.....przed każdymi wyborami się to słyszy :-)

 

Nie cwaniakuj, bo i tak żadnych zmian nie będzie.


  • Alexspin lubi to

#186 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 październik 2016 - 06:16

Siła złego na jednego.. :D   



#187 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 październik 2016 - 06:24

Jaka szkoda, że oprócz przycisku "lubię to", nie ma przycisku "nie lubię tego". Wiadomo byłoby, kto lubi, kto nie lubi, a komu jest obojętne.

Zgłaszam postulat do Redakcji, zainstalujcie emotikonki

feedback.jpg

i sprawa załatwiona. ;)


  • wicher_dziki_koń, Tabor i eRKa lubią to

#188 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 październik 2016 - 06:40

@Artek takie podejście zupełnie do niczego nie doprowadzi. Mój dziadek tocząc ze mną wojenke o takie samo podejście jak Twoje powiedział mi że : Po co była wojna, gineli ludzie pragnąc wyrwać się spod niewoli? Właśnie po to żebyśmy mieli prawo wyboru/demokracje.... A my z naszego ,jak widać dobrobytu, nie korzystamy...... Większość jest nastawiona na DAJ bo mi się należy..... Idź zagłosuj raz, dwa a może za trzecim coś się zmieni... Ale My chyba jesteśmy narodem myślącym ze przyjdzie wróżka, dotknie różdżką i gotowe......
Ps. Tylko nie czepiać się o tą wojne bo ja nie mam na myśli żeby ginąć za Pzw, a pewnie chętni się znajdą żeby sobie podhejtować....
  • coma lubi to

#189 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 październik 2016 - 13:35

@Artek takie podejście zupełnie do niczego nie doprowadzi. Mój dziadek tocząc ze mną wojenke o takie samo podejście jak Twoje powiedział mi że : Po co była wojna, gineli ludzie pragnąc wyrwać się spod niewoli? Właśnie po to żebyśmy mieli prawo wyboru/demokracje.... A my z naszego ,jak widać dobrobytu, nie korzystamy...... Większość jest nastawiona na DAJ bo mi się należy..... Idź zagłosuj raz, dwa a może za trzecim coś się zmieni... Ale My chyba jesteśmy narodem myślącym ze przyjdzie wróżka, dotknie różdżką i gotowe......
Ps. Tylko nie czepiać się o tą wojne bo ja nie mam na myśli żeby ginąć za Pzw, a pewnie chętni się znajdą żeby sobie podhejtować....

 

Nie porównuj wojny do sprawy PZW. W wojnę była zaangażowana cała Polska, cały świat, a zmian w PZW ile osób oczekuje, garstka. Także porównanie nie na miejscu.

Też bym chciał żeby się coś zmieniło odnośnie naszych wód i ilości ryb. Ale to jest walka z wiatrakami i rzucanie się z motyką na słońce.

A najgorsze jest to, że nie mamy sprzymierzeńców, tam gdzieś na wysokich stołkach.

Także wybory się odbędą i tylko jakieś pojedyncze osoby się zamienią miejscami w tym burdelu, ale jakiś wielkich zmian nie ma co się spodziewać.


  • Alexspin lubi to

#190 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 październik 2016 - 14:18

A napisałem żeby nie czepiać się o wojne bo to przenośnia! Idź na wybory i zagłosuj na tego który będzie naszym sprzymierzeńcem? Tylko tu pojawi się problem bo " Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"...
Bez sensu stało się tu dalsze pisanie. Pozdrawiam

#191 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 październik 2016 - 15:12

Panowie musiało by się stać tak jak w Szwecji,do wyborów idą ludzie,którzy maja już status finansowy i nie idą się tam dorobić,mają zasady,honor, już pozostał im etap zrobienia czegoś dobrego dla społeczeństwa,swego czasu była głośna sprawa pewnej pani minister szwedzkiego rządu,która zalegała z zapłatą rachunku chyba telefonicznego,na następny dzień podała się do dymisji.

Czy taki się nie urodził,moim zdaniem urodził tylko musiało by ich być w każdym kole jeden,zostać wybrany delegatem i wtedy ZG miał by problem,

bo wszyscy delegaci są z nowej opcji,ba nawet nie ma jak do nich podejść,bo oni nie chcą się dorabiać,nie interesują ich apanaże.

Jest taki etap w życiu każdego człowieka ,który już mam majątek,że zaczyna myśleć,działać dla dobra ogółu i robi to nie z pobudek materialnych.

Czy takich ludzi można wyłonić na delegatów ,żeby stanowili większość,niestety to nie Szwecja,ale myślę ,że to kwestia czasu żeby się wkurzyli,

my normalni mniej zamożni niestety możemy tylko pokrzykiwać i próbować,może się kiedyś uda,jak to mówią mistrzowie sztuk wali kropla drąży skałę tylko niestety to trwa.Czy zdążymy,oby jeszcze było co ratować.


  • Alexspin lubi to

#192 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 październik 2016 - 21:41

To, co napisałeś Piotrze, dotyczy wszystkich szczebli wszelkich władz w naszym kraju - raju. 

Niestety  :(


  • przemo_w i Alexspin lubią to

#193 OFFLINE   Rafalus

Rafalus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaB-a
  • Imię:Rafał

Napisano 28 październik 2016 - 14:11

Po przeczytaniu całego wątku wychodzi na to, że można zgodzić się z tym panem:

 


  • Friko i silurus lubią to

#194 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 28 październik 2016 - 14:45

Panowie musiało by się stać tak jak w Szwecji,do wyborów idą ludzie,którzy maja już status finansowy i nie idą się tam dorobić,mają zasady,honor, już pozostał im etap zrobienia czegoś dobrego dla społeczeństwa,swego czasu była głośna sprawa pewnej pani minister szwedzkiego rządu,która zalegała z zapłatą rachunku chyba telefonicznego,na następny dzień podała się do dymisji.

Czy taki się nie urodził,moim zdaniem urodził tylko musiało by ich być w każdym kole jeden,zostać wybrany delegatem i wtedy ZG miał by problem,

bo wszyscy delegaci są z nowej opcji,ba nawet nie ma jak do nich podejść,bo oni nie chcą się dorabiać,nie interesują ich apanaże.

Jest taki etap w życiu każdego człowieka ,który już mam majątek,że zaczyna myśleć,działać dla dobra ogółu i robi to nie z pobudek materialnych.

Czy takich ludzi można wyłonić na delegatów ,żeby stanowili większość,niestety to nie Szwecja,ale myślę ,że to kwestia czasu żeby się wkurzyli,

my normalni mniej zamożni niestety możemy tylko pokrzykiwać i próbować,może się kiedyś uda,jak to mówią mistrzowie sztuk wali kropla drąży skałę tylko niestety to trwa.Czy zdążymy,oby jeszcze było co ratować.

 

 

 

Hitler i Stalin zrobili co swoje.



#195 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 październik 2016 - 23:47

W Szwecji jeszcze w XX wieku za kradzież ucinano rękę... u nas do dziś są "spryciarze" i "frajerzy", całe społeczeństwo myśli grypserą. W samym języku potocznym słychać, jak demoralizacja wrosła w nasz sposób myślenia. Równie daleko nam do Szwecji jak do Marsa.
  • Alexspin i Spinbob lubią to

#196 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 październik 2016 - 16:18

Szwedzi mają po prostu więcej wody i dużo mniej ludności. W niczym nie są lepsi od nas.


  • HaDe i eRKa lubią to

#197 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 31 październik 2016 - 08:54

No i tu jest pies pogrzebany... Ilu pójdzie? 10% ? A i tyle to będzie dobry wynik...

 

Jeśli pójdzie 10% zaangażowanych to zmieni związek i życie 100%. Czyli zmiany są łatwe do wykonania. Jeśli oczywiście te 10% będzie chciało zmian, bo z moich doświadczeń wynika że na zebrania chodzi % albo i %% walczący o więcej karpia i duże limity dzienne.


  • venom_666 i przemo_w lubią to

#198 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 październik 2016 - 11:49

Szwedzi mają po prostu więcej wody i dużo mniej ludności. W niczym nie są lepsi od nas.

Co do większej ilości wody, mam wątpliwości. Nie ulega wątpliwości, że Szwecja ma mniej ludności, ale bezsprzecznie ta ludność prezentuje zupełnie inną kulturę codziennego życia,a to przekłada się zarówno na kulturę polityczną, jak i kulturę wędkowania i pod tym względem jesteśmy znacznie dalej za Szwedami niż Albańczycy za murzynami. :(


  • Jopek1971 i Andrzej1 lubią to

#199 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 31 październik 2016 - 12:02

Szwedzi mają po prostu więcej wody i dużo mniej ludności. W niczym nie są lepsi od nas.

 

 

 

Zachęcam do eksperymentu-wyrzuć opakowanie np.po chipsach na deptak miasta tam i tu i zobaczysz różnice.


Użytkownik Jopek1971 edytował ten post 31 październik 2016 - 12:04


#200 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 31 październik 2016 - 12:18

Pracuje ze Szwedka w firmie i nie jest tam tak kolorowo z jej opowiadań.
Rozumiem że wielu chciałoby meczetów i zaniku polskiej kultury, gwałtów na kobietach przez Arabów ale nie tędy droga. Ich kraj miał dużo lepiej po drugiej wojnie. Nie chce powrotu lewactwa bo to nie recepta na dobrobyt.
Nie są gorsi w beretowaniu od Polaków, po prostu ryb na mieszkańca dużo więcej jak w Polsce.
  • coma i eRKa lubią to