Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 03 listopad 2020 - 17:52

Witam, planuje kupno seryjniaka bądź zrobienie w pracowni sandaczóweczki, wcześniej łowiłem na casta, ale już mi się znudziło, po paru sezonach wolę chyba spinning, zatęskniłem za pałąkiem :P.

 

Łowię w jeziorach, gdzie średnia głębokość to 10m. Lubię łowić szybko i zdecydowanie, podbicie i  szarpanie. Nie schodzę niżej niż 12 cm, max 15 cm, powyżej już tylko vert. Zaczynam łowić lekko, gdzie lekko w mojej skali to od 6 g do 15 max w tym sezonie. Gumy :  rzadziej jaskółki, zawsze kopyta o wąskim kształcie, ale i często mięsiste z mocno odznaczającą się pracą. W zbiornikach jest sporo pajka, sporo razy przy sandaczowaniu, w sumie prawię zawsze wyjeżdżał jakiś przyłów. Chcę żeby ten kij przy przyłowie okonia 40+ też dał jakąś frajdę a nie typowe zamiatanie z wody :).

 

Da się złożyć pod to jednego kija ? Czy muszę dwa ? Spotkałem się z opiniami, że praktycznie żaden kij mi tego nie obskoczy, albo gumy do 12,5 cm, albo 15 cm . Przy tych 1-szych gumach szczyt jest zbyt cienki względem tych mocno pracujących kopyt.

 

Czy pierwszy kij do np. gum 12-13 cm, kolejny do 15 cm i kogutów ? 

 

Mam możliwość zrobienia na blanku matagi super shore M 2,3 m, ponoć japońskie 14 lbs, ale nie mam konkretnej informacji od gościa który to robi. ( ten kij właśnie ciężko będzie miał z obsługą gum 15, max te 13 cm w komforcie z tego co się dowiadywałem :) )) .

 

Dzięki za opinie i pomoc w wyborze jak i otworzenie dyskusji by zaspokoić moją wiedzę.



#822 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 03 listopad 2020 - 18:52

Witam, planuje kupno seryjniaka bądź zrobienie w pracowni sandaczóweczki, wcześniej łowiłem na casta, ale już mi się znudziło, po paru sezonach wolę chyba spinning, zatęskniłem za pałąkiem :P.

Łowię w jeziorach, gdzie średnia głębokość to 10m. Lubię łowić szybko i zdecydowanie, podbicie i szarpanie. Nie schodzę niżej niż 12 cm, max 15 cm, powyżej już tylko vert. Zaczynam łowić lekko, gdzie lekko w mojej skali to od 6 g do 15 max w tym sezonie. Gumy : rzadziej jaskółki, zawsze kopyta o wąskim kształcie, ale i często mięsiste z mocno odznaczającą się pracą. W zbiornikach jest sporo pajka, sporo razy przy sandaczowaniu, w sumie prawię zawsze wyjeżdżał jakiś przyłów. Chcę żeby ten kij przy przyłowie okonia 40+ też dał jakąś frajdę a nie typowe zamiatanie z wody :).

Da się złożyć pod to jednego kija ? Czy muszę dwa ? Spotkałem się z opiniami, że praktycznie żaden kij mi tego nie obskoczy, albo gumy do 12,5 cm, albo 15 cm . Przy tych 1-szych gumach szczyt jest zbyt cienki względem tych mocno pracujących kopyt.

Czy pierwszy kij do np. gum 12-13 cm, kolejny do 15 cm i kogutów ?

Mam możliwość zrobienia na blanku matagi super shore M 2,3 m, ponoć japońskie 14 lbs, ale nie mam konkretnej informacji od gościa który to robi. ( ten kij właśnie ciężko będzie miał z obsługą gum 15, max te 13 cm w komforcie z tego co się dowiadywałem :) )) .

Dzięki za opinie i pomoc w wyborze jak i otworzenie dyskusji by zaspokoić moją wiedzę.


To będzie St. Croix 5s70mhf ( 1oZ/20lb ) i temu podobne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#823 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 03 listopad 2020 - 19:16

Żaden kij który ma obsłużyć tą gramaturę raczej nie da Ci satysfakcji z holy okonia 40 cm...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#824 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 03 listopad 2020 - 19:42

Żaden kij który ma obsłużyć tą gramaturę raczej nie da Ci satysfakcji z holy okonia 40 cm...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

Gramaturę przy gumach 5 cali na główce max 15 g ?

Bo raczej nie złożę kija który mi ogarnie 12cm gumy i 15 cm gumy w opadzie :P

 

Na tym 1-szym frajda chyba będzie, na tym 2 wiadomix, już gorzej. Czy się mylę ?

 

T/



#825 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 03 listopad 2020 - 19:43

Dragon Pro Guide to udana seria, a nawet bardzo (w stosunku do ceny). Jedyny minus to w chłodne dni metalowa nakrętka uchwytu pod palcami.

#826 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 03 listopad 2020 - 21:44

Dragon Pro Guide to udana seria, a nawet bardzo (w stosunku do ceny). Jedyny minus to w chłodne dni metalowa nakrętka uchwytu pod palcami.

 

Slyszalem, zachwalaja wlasnie kijkå. Uzytkujesz go sam ? : )



#827 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 03 listopad 2020 - 22:10

Tylko krótki dolnik jest.
W lżejszych seriach do 21g jeszcze jest dobrze, ale przy kijach z większym cw jednak trochę więcej dolnika by się przydało przy podbijaniu cięższych przynęt.
Może niektórym to akurat będzie pasować mi nie podeszły kije o większym cw.

#828 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 03 listopad 2020 - 22:11

.

Użytkownik cinn edytował ten post 03 listopad 2020 - 22:12


#829 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 03 listopad 2020 - 22:28

Gramaturę przy gumach 5 cali na główce max 15 g ?
Bo raczej nie złożę kija który mi ogarnie 12cm gumy i 15 cm gumy w opadzie

Na tym 1-szym frajda chyba będzie, na tym 2 wiadomix, już gorzej. Czy się mylę ?

T/

15g i 15guma to około 45g+
6g i 12 guma to około 18g+
Według mnie jeden kij powinien ogarnąć.
Natomiast na takim kiju hol okania 40cm nie będzie przyjemnością.
Jak chcesz mieć przyjemność to kombinuj z dwoma kijami 1 do np. 21-25g, a 2 do 45g.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • TommyW lubi to

#830 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 04 listopad 2020 - 00:37

15g i 15guma to około 45g+
6g i 12 guma to około 18g+
Według mnie jeden kij powinien ogarnąć.
Natomiast na takim kiju hol okania 40cm nie będzie przyjemnością.
Jak chcesz mieć przyjemność to kombinuj z dwoma kijami 1 do np. 21-25g, a 2 do 45g.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Myślałem nad tym 1 do 28 g, chyba powinno styknac, a drugi faktycznie 40 +
Rozwiałeś praktycznie moje wątpliwości.
Chyba polecę w tego matagi ss M, sporo osób chwali.
Kolejnego kijka zrobię na początku nowego o roku o ile przetrwamy :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#831 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 listopad 2020 - 15:43

Nie wiem jakiego kija lubisz przy holu ale GLoomis GLX spokojnie ogarnia wymienione przez Ciebie przynęty. Dokładnie to model GLX PREDATOR 2.1m 1oz. Okoń 40cm to już kawałek wojownika wiec na kiju na pewno go czuć. Cienki, szybki szczyt zapewnia bezpieczny hol a sprężyna i "beton" dołem wcinanie (przebijanie na wylot) wszystkiego nawet na pełnym wyrzucie. Blank bardzo czuły, na plecionce prace ogonka 7cm rippera na ok 12-15g główce czuć na młynku czy blanku pod ręka. Pewnie kij 5/8oz. byłby wystarczający w większości przynęt do zandera ale gdy wskazujesz w większe gumy i główki 35g to 1oz. spokojnie naparza przy rzutach po horyzont. Masz też pewny komfort łowienia
Nie potrafię opisywać i tłumaczyć wiec musiałbyś mieć go w ręku i wziąć go do swojej roboty. :D
Cena oryginału (używanego) to ok 1200PLN wiec czasami jest hamulcem. :)

Pzdr.

#832 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 07 listopad 2020 - 20:12

Jako z informacji o blankach 6th element w sieci jeszcze mało to i może ja napisze kilka słów,może komuś się przyda.
Zrbilem u Bartka w bb sandaczówke w castingu,model diamond dm70m monoblank o długości 2.13 opisany jako 8-17funtow,7-21gramow,akcja xfast,kij totalnie szybki,czuły,ale i lekki...już na pierwszy rzut oka widać,że nie jest tak smukły jak np kraagi (do których mógłbym go porównać,bo też nimi Łowię)...przez co czuć odrazu tą moc w dolniku,zdobywa zaufanie,tnie aż miło,czuły szczyt a pod ryba pomału przechodzi w parabolę(ale taką niepełną) co do realnego cw to blank jest wzorowo opisany 7-21 oczywiście plus guma,ja próbowałem u góry 20stka+cannibale 12,5 herringi 13,czy jakieś 14/15 smukłe jaskóły i na spokoju natomiast dół 8/10...dwie rzeczy które dość mocno mnie zaskoczyły to lekkość zestawu,aż ciekawości muszę zważyć,oraz to jak ten blank jest "lotny" przy xf...ładuje się i ladnie miota.to chyba wszystko,jak coś to pytajcie:)

Załączone pliki



#833 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 07 listopad 2020 - 21:31

Jako z informacji o blankach 6th element w sieci jeszcze mało to i może ja napisze kilka słów,może komuś się przyda.
Zrbilem u Bartka w bb sandaczówke w castingu,model diamond dm70m monoblank o długości 2.13 opisany jako 8-17funtow,7-21gramow,akcja xfast,kij totalnie szybki,czuły,ale i lekki...już na pierwszy rzut oka widać,że nie jest tak smukły jak np kraagi (do których mógłbym go porównać,bo też nimi Łowię)...przez co czuć odrazu tą moc w dolniku,zdobywa zaufanie,tnie aż miło,czuły szczyt a pod ryba pomału przechodzi w parabolę(ale taką niepełną) co do realnego cw to blank jest wzorowo opisany 7-21 oczywiście plus guma,ja próbowałem u góry 20stka+cannibale 12,5 herringi 13,czy jakieś 14/15 smukłe jaskóły i na spokoju natomiast dół 8/10...dwie rzeczy które dość mocno mnie zaskoczyły to lekkość zestawu,aż ciekawości muszę zważyć,oraz to jak ten blank jest "lotny" przy xf...ładuje się i ladnie miota.to chyba wszystko,jak coś to pytajcie:)

 

A to twoją wstawił wczoraj :D czy tam dzisiaj, hmm. 

Już przeszła testy widzę, piękny kijek : ).

 

Ja po przemyśleniach zostałem przy matagi super shore M, za parę tygodni odbiór, też robię u Bartka. Wersja spin tym razem :).

Dzięki za opis, pomyślę nad tym blankiem w przyszłości ;p



#834 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 06 grudzień 2021 - 19:58

Chcę zrobic coś uniwersalnego pod sandacze i bolenie na woblery/ cykady do 20stu paru gram, do wyboru mam takie blanki, co bedzie najlepsze?:
-6th element fr96m2
- blaas xf 15lb
- lamiglas x-factor 15lb
- nfc st904

Oczywiscie inne propozycje mile widziane

Użytkownik rafal_LBN edytował ten post 06 grudzień 2021 - 19:59


#835 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 06 grudzień 2021 - 20:57

Chcę zrobic coś uniwersalnego pod sandacze i bolenie na woblery/ cykady do 20stu paru gram, do wyboru mam takie blanki, co bedzie najlepsze?:
-6th element fr96m2
- blaas xf 15lb
- lamiglas x-factor 15lb
- nfc st904

Oczywiscie inne propozycje mile widziane


Taki uniwersal fajny będzie lamiglas x-factor lx1082m
Lub Si 1122m
  • MarcinZ i rafal_LBN lubią to

#836 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 20:58

Polecam 2,8 m lamiglas infinity do 25 gr …mam i jest klasa blank


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Patryk1125 i rafal_LBN lubią to

#837 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 grudzień 2021 - 18:30

A ja bym polecił  Blaas Slim  SLS 9620-2N. Pod wobki i inne twarde przynęty najlepszy wybór.


  • Rheinangler lubi to

#838 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 07 grudzień 2021 - 18:51

Blaas Slim jest do tego stworzony a model 20lb będzie najodpowiedniejszym dla Ciebie :)
  • Rheinangler lubi to

#839 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 grudzień 2021 - 20:54

Sls pod bolka to świetna propozycją ale pod sandacza to ja go nie widzę. Nawet pod wobka
  • rafal_LBN lubi to

#840 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 08 grudzień 2021 - 22:34

Sls pod bolka to świetna propozycją ale pod sandacza to ja go nie widzę. Nawet pod wobka


Że się nie "wetnie"? Mógłbyś coś więcej napisać?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych