Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zrobić szklaka / szklany blank?

blank glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2011 - 01:43

A ja wlasnie dokladnie przewidzialem jak rozwinie sie ten temat... :wacko:
I dodam tylko - dajcie sobie panowie na wstrzymanie. Zareczam, ze przepychanki nikogo nie zainteresuja...

Odnosnie tematu (to tak jakby ktos jeszzce pamietal o co chodzilo) to uwazam, ze starajac sie wykonac to co opiewa tytul watku trzeba by bylo zgromadzic niezly warsztacik. Juz lepiej sie wziac za konstruowanie kolowrotka z odpowiednim hamulcem (0.1kg?)

...i wcale nie kieruje mna zlosliwosc plynaca z tego, ze temat biegunowo odbiega od moich zainteresowan glownych. Ani dlatego, ze lowienie takie stawiam na rowni z bocznym troczkiem i mormyszka - wynalazek zeby w wyjalowionych wodach zlowic cokolwiek i usilowac robic z tego sztuke.

Po prostu uwazam, ze temat jest nie do ruszenia.

Gumo

#42 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 10 maj 2011 - 01:43

Maynard,
Cieszę się z powodu Twojej tolerancji wobec inności oraz z tego, że rozumiesz chyba obie strony, zarówno racjonalnych sceptyków którzy drą łacha jak też tzw. świrów z pomysłem na wędkę zrobioną w kuchni. Ale z drugiej strony zależy mi na efekcie ostatecznym, a nie na biadoleniu o różnicach międzyludzkich - na to szkoda mi czasu. Zawsze na forach wciągam się w jakieś głupie gadki...

Ale mam prośbę do osób które się na tym znają, jaką klasę AFTMA może mieć szklany blank spinningowy UL, oznaczony w sposób następujący:
Długość 5 ft.
Części 1
Akcja M
Moc UL
Ciężar wyrzutu 1/16 – 3/16... to ile to będzie AFTMA... ktoś może coś powiedzieć? Nie wiem jak się ma c.w. spinningu do AFTMA muchówki, choć ile ważą poszczególne sznury to wiem. Ale może to nie jest tak prosto?

Po prostu uwazam, ze temat jest nie do ruszenia.
Gumo


Dlaczego z góry cokolwiek zakładasz? Nie wiesz tego co się stanie.


Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek

#43 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 maj 2011 - 05:52

Szanowny Kolego twórco szklaka na antenie, przeczytaj dokładnie post Kolegi Standerusa, jak go za pierwszym razem nie zrozumiesz, przeczytaj po raz drugi ale ze zrozumieniem.Bez urazy, ale pomysły budowania rakiety w stodole to jest trochę zabawne jak dla mnie.Widzisz miałem właśnie Ci podpowiedzieć abyś udał się do Krzyśka Zielińskiego i rozwiążesz problem lekkiej muchówki.Nie okazuj zdziwienia,że większość na forum podchodzi do Twojego pomysłu z lekkim sarkazmem, te pomysły są lekko śmieszne, a tak poza nawiasem jestem na tym forum chwilę czasu znam osobiście kilku kolegów, z całym szacunkiem dla nich daruj sobie takie dziwne pomysły bo o ile ich znam czują się lekko zażenowani uczestnicząc w tym forum.Jeżeli masz takie pomysły, proponuję założyć sobie własne forum z ciekawymi pomysłami rozwiązań technicznych.
Z poważaniem dla Kolegi!!!
Jozi!!!!



#44 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2011 - 06:08

Myślę że wątek o robieniu szklaka przy wykorzystaniu maty rowingowej i anteny CB lepiej już zakończyć. Wykorzystanie blanków spinningowych w roli muchówki to oddzielny temat.

#45 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 16 maj 2011 - 19:34

Przejrzałem wątek oryginalny i jestem ogromnie zdegustowany tym co przeczytałem. Zamknięcie tematu to jakieś kuriozum, postawa Jozi i Standerudsa – żenująca.

Nie ma rzeczy niemożliwych..!

Kiedy 2 lata temu podczas wizyty u Daniela XR oznajmiłem, że planuję własnoręcznie wystrugać klejonkę to chyba tylko przez grzeczność nie nazwał mnie wtedy kosmitą (choć jego spojrzenia nigdy nie zapomnę). Jakże inne miał oczy kiedy kilka miesięcy później, w poszukiwaniu odpowiednich przelotek, ponownie zawitałem w pracownio z dwoma świeżo sklejonymi blankami.


Wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć, mieć otwarty umysł i brać przykład z tych którym już się udało.

Temat chyba nieco przerósł to forum – aczkolwiek coś udało mi się wygrzebać:

http://images50.fotosik.pl/869/3a7eecc7397975ffmed.jpg

http://images37.fotosik.pl/822/6b55d7406aaaf52emed.jpg

http://images41.fotosik.pl/862/a01445eeaf4845fbmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/870/addbb1a6bf073998med.jpg


pozdrawiam wszyskich malkontentów
Adam


#46 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 16 maj 2011 - 19:39

W razie kłopotów z rozdzielczością tekst i wiele więcej jest do przejrzenia tutaj:


http://fiberglassflyrodders.yuku.com/reply/15280/how-glass-b lanks-are-made#reply-15280


#47 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2011 - 20:02

Powiedz mi po co kopać się z koniem jak w Fishingarcie masz profesjonalne firmowe blanki 9stopowe w klasie #0, jak również krótsze konstrukcje.Miałem je w ręce z myślą konstrukcji spina UL pod okonia ale firma Pheniks rozwiązała mój problem :D
Ja od jutra w warsztacie zaczynam piłować pilnikami kołowrotek typu stella-jozi, bo jak wszystko można to można :lol:
Jeszcze pomyślę ewentualnie może coś się mi przyśni ciekawego to założę ciekawy wątek.
P.s.
Kupiłem bata 8m bo jadę na zawody spławikowe, i teraz mnie oświeciłeś, może trzeba było pomyśleć i sobie skonstruować taką ósemeczkę, no np. z prasowanego styropianu-były lekki, mojej konstrukcji, jeszcze opatentować pomysł i ruszyć z produkcją.
Z góry przepraszam za moją uszczypliwość i brak wyrozumiałości ale w tym temacie pozostawmy może podkrywanie Ameryki Kolumbowi.
Klejonki owszem, chylę czoło przed Kolegą ale nie dajmy się zwariować i wyważać otwartych drzwi.


#48 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 maj 2011 - 20:10

[...]

Są jeszcze na tym świecie (na szczęście) tacy, którzy stawiają sobie ambitne cele i chcą się uczyć.
PS. W sklepie też są ryby, żywe, może je kupić i wpuszczać do rzek, jezior...

#49 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2011 - 20:19

Kolego Krzychun nie mam ochoty więcej wdawać się w dyskusje ale pewne rzeczy bez profesjonalnej wiedzy i sprzętu nas trochę przerastają w produkcji, to nie te czasy, że silniki do forda były wykonywane ręcznie, ewentualnie coś z Żeromskiego typu Szklane domy.
Pozdrawiam!!!!!!

P.s.
Może czasem należy się trochę zastanowić jak się zakłada wątek
z kosmicznym pomysłem.
Bez urazy proszę.


#50 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 maj 2011 - 20:38

Kiedy 2 lata temu podczas wizyty u Daniela XR oznajmiłem, że planuję własnoręcznie wystrugać klejonkę to chyba tylko przez grzeczność nie nazwał mnie wtedy kosmitą (choć jego spojrzenia nigdy nie zapomnę). Jakże inne miał oczy kiedy kilka miesięcy później, w poszukiwaniu odpowiednich przelotek, ponownie zawitałem w pracownio z dwoma świeżo sklejonymi blankami.


Wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć, mieć otwarty umysł i brać przykład z tych którym już się udało.

Temat chyba nieco przerósł to forum – aczkolwiek coś udało mi się wygrzebać:



B)

#51 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2011 - 10:20

Nie jestem pewien o ktory watek chodzi?
Mniejsza z tym...nic nie jest tutaj zamykane bez przyczyny..

Jakoz i ten watek..jego przewodnia cecha sa jakies osobiste problemy...prosze o nie kontynuowanie w tym stylu bo inaczej watek podzieli los poprzednika po prostu...

Natomiast ja dalej nie wiem po co mam robic szklaka w garażu (jak i inne blanki)...i to szklaka muchowego rzedu AFTMA #0. Nie lowie na muche ale konstrukcje tego typu kojarza mi sie z najwyzszym mozliwym modulem sprezystosci aby byl mozliwy komfortowy rzut.

Jest tyle istotnych problemow..np. to jak cos przyzwoitego na te wszystkie wedkarskie graty zlowic,ze..... ze swojej strony zycze Tworcy samych udanych projektow

Gumo

#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 maj 2011 - 10:34

Gumo jak jest mało ryb w naszych wodach, to można jeszcze sobie życie wędkarskie bardziej skomplikować budując w garażu szklaka muchowego w klasie #0 :D
Osobiście jak miałbym czas spędzać w garażu na udziwnionymi konstrukcjami sprzętowymi, wolę go powięcić na pomnażanie rybostanu np.poświęcając swój czas na budowanie tarlisk dla ryb - w tym widzę sens życia, może się mylę może za prosto myślę :unsure:


#53 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 17 maj 2011 - 10:49

Witam,

Autor wczesniejszego watku troche kiepsko przeszukal neta. Sa blanki Batsona, wprawdzie pod spina ale spokojnie by sie nadaly. Kosztuja tyle, ze szkoda wogole sobie zawracac glowe.

Oczywiscie jestem pelen podziwu dla ciebie za wlasnorecznie zrobiona klejonke, to ma sens i bardzo popieram, szukanie blanku #0, w dodatku szklaka uwazam za glupote. Ogladalem kilka razy Sage TXL #0 i #2, witki jakich malo. Na czyms takim lipien 35 cm splynie juz 500 metrow w dol jesli tak mu sie bedzie chcialo, o pstragach juz nie wspominam. Jasne, mozna sobie cos wymyslic i probowac dazyc do tego ale w przypadku szklaka #0 budzi to duze watpliwosci nie mniej jednak kto wie, moze keidys zobaczymy tu zdjecia wlasnorecznie zrobionego blanku szklanego.

Bujo

#54 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 17 maj 2011 - 12:05

Witam. Unikam jak ognia tego typu dyskusji, tym razem pozwolę sobie zabrać głos. Mimo tego że uważam wykonanie domowym sposobem szklaka za nierealne,pomimo tego ze nie potrafię znależć zastosowania dla kija #o starałem sie wypowiedzieć merytorycznie,przekazać tą wiedzę ktorą posiadam (tak widzę min. celowość istnienia forum)i ne urazic autora wątku. Jesli facet chce budowac szklaka,jesli ma na czas środki i fantazję niech to robi, nic mi do tego. Z przyjemnościa mu pokibicuję.Wszyskie osobiste wycieczki złosliwości itp. uważam za całkowicie zbędne.
pozdrawiam Artur

#55 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 maj 2011 - 12:32

Słusznie prawisz, tylko po co wyważać otwarte drzwi i marnować swój własny cenny czas na coś czego do końca jesteśmy pewni czy się uda.Rozumiem, jeżeli ktoś chce się sprwadzić na nowych rzeczach ale to już specyficzne konstrukcje.
Kolega robił klejonki, rozumiem temat rozpracowany w skali światowej, Pan Banachowski tworzy wspaniałe klejonki, specjalista pierwszej wody ale pewnie za konstrukcję szklaka by się nie brał.

#56 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 17 maj 2011 - 13:13

@jozi- Będę u Artura spytam, kto wie... :unsure:

#57 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 maj 2011 - 13:22

To zapytaj czy miałby ochotę konstuować szklaka w klasie#0 w garażu, zapewne odpowie, że woli klejonkę.To jest guru rodbuilingu, ekstraklasa światowa i to raczej nie podlega dyskusji.

#58 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 17 maj 2011 - 13:36

To jest guru rodbuilingu, ekstraklasa światowa i to raczej nie podlega dyskusji.

W tym temacie zgadzam sie z Tobą w 100%ach, to mistrz nad mistrze. A resztę zostawmy...
pozdro Artur

#59 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 17 maj 2011 - 14:14

Witam,

@ark70,

Jesli na forum ktos by wkleil zdjecia 10 bambusowych kijow rodem z Castoramy, klej distal i pytal jak z tego zrobic klejonke, reakcja byla by podobna a tak przedstawialo sie to w watku o szklakach. Ja absolutnie zadnym akspertem nie jestem ale wiem, ze potrzebny jest mandrel, piec, zywice i czort wie co jeszcze. Latwiej chyba rzemieslniczo zrobic klejonke chociaz jednego ani drugiego bym sie podejmowal.

Bujo

#60 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 maj 2011 - 14:40

Na pewno niezwykle trudne, na pewno możliwe. @Rhyacophila chodziło raczej o to, że autor został spacyfikowany w sposób nieprzyjemny (co najmniej). Właściwie nie wiedzieć dlaczego. Nie chodziło tu żaden blank #0, tylko o zwykłe podejście do tematu. Jest na tym forum dużo wątków (setki?), nudnycg lub budzących uśmiech na twarzy. Jest też w sieci trochę wątków, gdzie takie tematy podejmowano (nawet w stosunku do blanków węglowych), gdzie chodziło o zwykłą dyskusję a nie o to żeby dać komuś po głowie. :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych