Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zrobić szklaka / szklany blank?

blank glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 17 maj 2011 - 15:34

Właśnie dostałem maila od pewnego bardzo miłego i otwartego Amerykanina... zapowiada się bardzo ciekawie. Cierpliwości Panowie.

Trzy uwagi:
1) Każdy poświęca swój czas na co chce, więc nie rozumiem uwag dotyczących czasu drugiego człowieka.

2) Bujo, jeśli chcesz to umówimy się na ryby i pokażę Ci hol na kijku #2. Ciekaw jestem czy mając przypon taki sam jak ja, wyjmiesz rybę znacząco szybciej na kij w klasie 4/5 ?

3) W ogóle lubię szklaki, i nie marzę tylko #0 na jelce, ale chciałbym mieć również 7-stopowego w klasie #7 na pomorskie rzeczki do streamera do wykonywania krótkich rollcastów pod nawisy drzew. Jakby ktoś chciał wiedzieć, zwykle łowię na strima z żyłką 0,25 mm... bo prowadzę agresywnie i cieńsza żyłka potrafi strzelić przy braniu. Jelce łowię zwykle na suchą z żyłką 0,14 mm. Kij #5 gnie się nieznacznie, kij #2 gnie się lepiej - hol trwa podobnie.


Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek

#62 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 17 maj 2011 - 15:39

Krzysiek,

Na 4/5 nie lowie :D #5 mam taka miekka, Scotta G :D Kiedys lowilem chwile #2, Orvisem bodajze, lipien 35 cm okazal sie strasznie waleczna ryba, az mi zal bylo biedaka ale zylka byla cieniutka, 0.10 mm i jetka na 18.

Ja bym mimo wszystko na Twoim miejscu sprobowal owego szklaka Batsona, zrobisz jednego, pozniej bedizesz wiedzial ile gram musi byc dla #7. I pisze to calkiem powaznie. Szklane blanki spiningowe i tak maja pelne ugiecie i wedlug mnie beda dobre dla Twoich potrzeb.

Bujo

#63 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 maj 2011 - 17:47

Szanowny Kolego Krzysztofie.W fishingarcie jest taka seria Qartz konstrukcja szklano-grafitowa .
Na indywidualne zamówienie mogą wykonać 7 stopowy kij w klasie #7.Napisz maila do Krzyśka Zielińskiego i się dowiesz.Jak masz czas i ochotę możesz sam konstruować blank jaki chcesz, czy to ma sens według mnie zdecydowanie nie.

#64 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4795 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 maj 2011 - 17:49

Chłopaki, czepiacie się. Kto ma inzyniera polot zbuduje sobie wodolot :D. Kto bogatemu zabroni? Był już taki co z ojcem kupił Młodego Technika i na podwórku Pershinga postawił :D.

A tak na poważenie -jak zrobisz to się pochwal.

#65 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 26 wrzesień 2013 - 19:56

Kilka lat minęło i tak się zastanawiam, czy drgnęło coś w wyobraźniach kolegów? To znaczy, czy pomimo przekonania, że się nie da ktoś jednak spróbował iść pod prąd ( a raczej z prądem swojej fantazji)..?



#66 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 26 wrzesień 2013 - 21:40

Adam ,może ty zaczniesz robić  szklaki!! B)



#67 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:32

Cześć Wojtek.

Od jakiegoś czasu o niczym innym nie myślę. Zobaczymy co z tego wyniknie. Teoretycznie nie widzę przeszkód aby tego nie zrobić. W praktyce, puki co, największą trudnością jest mandrel. Jeśli uda mi się coś sensownego wyszlifować (kupić gotowca nie zamierzam) to nic mnie nie powstrzyma... ;)



#68 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 wrzesień 2013 - 22:51

Był tu przelotem temat o tym.

Jak to szło - jako mandrel antena cb radia, owinąć matą szklaną i pędzlem pojechać żywicą...

Kupa śmiechu z tego wyszła i foch wielki i bąbelki :D



#69 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 27 wrzesień 2013 - 23:48

Kuba,

 

"Kupa śmiechu", jak to zwykle wśród tłumu ignorantów...

 

W gruncie rzeczy proces nie jest skomplikowany! Blank to laminat i tak należy do tego podejść.

Zaawansowana technologia jest niezbędna ale do "masprodukcji". W naszym przypadku wystarczą chęci, wiara we własne siły i podstawowe oprzyrządowanie. . .

 

Promienniki cb mogą posłużyć za formę, czemu nie? Jedyny, choć główny, ich mankament to geometria. Stożek anteny jest zbyt łagodny  toteż akcja blanku byłaby mega wolna., dla wielu niedołowienia.

 

Co do pędzlowania tkaniny żywicą to czy aby nie tak robiono niegdyś, zanim producenci zaczęli oferować tkaniny impregnowane? Zresztą sam zobacz jak się robi ów słynny pre preg:

 



#70 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 wrzesień 2013 - 10:46

Tak tez i poprzednik zareagował. Tłum ignorantów i uja wiecie jak sterować rakietą. 

Nie musisz mnie uświadamiać "jak to wygląda" bo wiem, trochę podobnych filmików widziałem, wszak yt już parę lat ma ;)

To, ze wygląda to na filmiku na w miarę proste, nie do końca oznacza, ze pierwszy lepszy gostek bez elementarnej wiedz nawinie sobie matę szklaną na antenę cb, obsmarka to wierzchem żywicą i tadaaa - wyjdzie lepiej jak w fabryce. Produkcja linek muchowych na filmiku w YT też wygląda dość prosto, bo wiedzy, techniki i całego know-how za tym nie widać. Ot, wziąć trochę plecionki 20lb czy backingu tej samej mocy, zanurzyć w misce z plastikiem, przeciągnąć przez "jakąś dziurę" i jak wyżej - Tadaaa, gotowe.

 

Ja mam propozycję.

Wykrój matę szklaną "na oko". Nawiń ją na antenę cb, posmaruj pędzlem żywicą (bez wiedzy o proporcjach, ilości)

 i postaw do kąta żeby "wyschło". Zamiast odpowiedniego sieciowania żywicy lepiej mieć wiarę, że się uda przecież :D

I zrób na tym muchówkę, myślę ze nie tylko taki ignorant jak ja chętnie takim wytworem rąk uświadomionego specjalisty jak ty pomacha i będzie cmokać z radości. 

 

Przez analogię - co za problem zrobić samemu wędkę bambusową? Idziesz do Obi czy castoramy, kupujesz kawałek z grubsza prostego bambusa. Paczkę spinaczy biurowych, najlepiej w wielu kolorach - będzie pełen custom. Nitką szewską omotki, korek z wkładki do butów po zmarłej cioci Joli i voila - gotowe :D

"Czy aby nie tak robiono kiedyś" ;)

Pozdrawiam bez ciśnień



#71 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 wrzesień 2013 - 14:29

Każdy ma jakieś hobby. Jedni ryby łowią inni mandrele szlifują. Grunt to dobra zabawa i zabicie nudy.



#72 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 19:35

Blanki Z  włókna można też robić z prętów szklanych ale wtedy będą pełne.



#73 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 19:37

W młodości miałem z tym doczynienia widziałem taką robotę  nie latwo ale i nie trudna ale musisz mieć specjalne walce do nawijania maty a potem ją rolować itd.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych