Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#4081 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2013 - 15:15

Boję się pomyśleć ile poszło pieniędzy na paliwo, o sprzęcie typu urwane woblery, gumki nie wspomnę, bo to przy paliwie marginalna sprawa. To są tysiące wydanych złociszy, tysiące....

.... a przyszlo Ci do głowy, że nie każdy może sobie pozwolić na wydanie "tysiecy zlotych na paliwo, itp"? Pomyślaleś, że dla niektórych ta remontowana Odra to była jedyna dostępna na co dzień miejscówka? Nie uważasz, że chcąc po pracy wyskoczyć rowerem na ryby mam prawo narzekać, że dzięki "remontom" w odległości pół godziny pedałowania nie mam gdzie jechać? Wątek przeczytałem od początku, inne fora czytam regularnie ..... i mam już ostatnie pytanie, co się stalo, że ten wątek nie jest już taki jak kiedyś? Kiedyś faktycznie można się było duuuuzo dowiedzieć, właśnie na tym forum uczyłem się łowić jazie i klenie ..... a teraz mogę w nim zobaczyć prawie wyłącznie zdjecia ryb, a każde pytanie "nowych" jest natychmiast komentowane w stylu "nie mów nic mięsiarzowi", " sam sobie znajdź", "idź do sklepu" .... i właśnie dlatego prawie nikt nie odważy się o nic pytać, a oglądając medalowe ryby nie będzie się chwalił swoim ledwo wymiarowym kleniem czy szczupakiem. I tu jest problem, "starzy" nic nowego nie piszą, bo wszystko jest dla nich oczywiste, a nowi nic nie pisza, bo boją się zapytać :(

 

...... a wczoraj z Bystrzycy dwa szczupaczki wyciągnąłem, woda była wysoka, koloru kawy z mlekiem, a rybki brały tuż przy brzegu na seledynowe gumy :)


  • robert 7791 lubi to

#4082 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2013 - 17:27

Tak na koniec:
w weekend byłem dwa razy na rybach, raz na ciężko za sandałem/boleniem drugi raz za okoniami.
W sobotę mimo, że byłem po ciężkiej piątkowej imprezce, nocnym 10 km spacerku po mieście "na bani", 1 godz.i 15 min. snu, wstałem i zostałem zawieziony przez Kolegę na ryby. Dałem radę, warto było, świt nad wodą jest przepiękny :)
Trafił się jeden bolo, a drugiego dnia (już na trzeźwo :) ) była świetna zabawa bo okonie brały. W sumie około 60 złowionych/wypuszczonych ku zdziwieniu mięsiarstwa. Kolega, z którym łowiłem zaliczył ok. setkę ( 100 słownie sto) ryb.
Brały okonki i okonie (największy tego dnia miał 32 cm).
Da się? da się....  tylko trzeba być nad wodą regularnie albo otrzymywać od zaufanych osób info o tym gdzie jechać i na co się nastawiać. To działa :)
 
Weekend wędkarsko udany, kilometry autem zrobione :)
 
Pozdrawiam wszystkich co chodzą/jeżdżą na ryby.
 
Slavo

Sławku setka setką okonków trzeba sie wybrać jeszcze ale całe szczęście że nie wszyscy wiedzieli jak tam łowić bo znowu może byc pogrom a ojciec dzień wczesniej około 200 okoni i 2 szczupaki i wszyscy narzekają ze ryb nie ma w odrze...

#4083 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 25 wrzesień 2013 - 17:41

.... wszyscy narzekają ze ryb nie ma w odrze...

... a ja ostatnio złowiłem 300 okoni i 5 szczupaków, a mój ojciec to tak z 800 okoni i 10 szczupaków. :lol:

 

Bzdury piszesz Oleix ! Jeszcze ktoś pomyśli, że rzeczywiście to prawda. Jest na Odrze tylko kilka lepszych i jeszcze lepszych miejsc. To wszystko... No chyba , że do wrocławskiego Zarządu się tak pucujesz !  :D  :D  :D


Użytkownik Erin edytował ten post 25 wrzesień 2013 - 17:41

  • bjpol lubi to

#4084 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:11

Ile ryb jest w Odrze? - nie trzeba się zastanawiać. Wystarczy popatrzeć na wyniki ostatnich zawodów grand prix na Urazie - jest dokładnie 1 sandacz, 2 bolenie, parę szczupaków i kilkanaście okoni większych niż 18 cm o dziwo nie ma już suma, więc to chyba nie on pożarł te sandacze ??? P.S. Podobno ten jeden sandacz i inne dalej tam pływają hehe


  • Dreyk1984 lubi to

#4085 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:13

dla leniwych...

 

 

http://www.pzw.org.p...ingu_puchar_ura



#4086 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:19

Sorry... zapomniałem dodać ten "rezerwat" na Rędzinie czeka na zniszczenie do przyszłego roku bo w tym drzewa nie zostały wycięte przed sezonem lęgowym ptaków, wiec w przyszłym roku z końcem kwietnia wszystko idzie pod piłę, w przyszłym roku bedzie tam taki sam plac budowy jak na Maślicach, ale to żadna tajemnica nie jest

dla zainteresowanych polecam lekturę chociazby strony RZGW



#4087 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:44

Na 93 spinningistów z samej czołówki krajowego spinningu to wyniki są strasznie, strasznie marne. W stawie z kaczkami w parku pewnie lepsze by były. Smutne co się zrobiło z jednego z najlepszych odrzańskich łowisk.



#4088 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:13

świadczy o to tylko o tym,że są dni w które się łowi i niestety takie ,że nawet najlepsi zawodowcy nie skuszą ryby - po prostu nie chciały źreć i tyle .Ryby tam są i nie byle jakie , widocznie nie łowicie w tym rejonie ,lub nawet nie łowiliście
już widzę jak koledzy z powyższych postów wyskoczą zaraz -bo tylko to potrafią

#4089 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:15

zgadzam się w 100%



#4090 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:20

Nie wiem czy mnie tez miałeś na myśli pisząc tego posta ale w Urazie się wychowalem "wędkarsko" i znam tam każdy kamień leżący w Odrze aż do ujścia Widawy. Na dzień dzisiejszy obraz z tych zawodów jest właśnie obrazem tej rzeki. Pojedyncze, wypracowane/wymęczone okazy nie zmieniają tego widoku.



#4091 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:24

zgadzam się w 100%

 

chociaż jeden :)

#4092 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:26

.... a przyszlo Ci do głowy, że nie każdy może sobie pozwolić na wydanie "tysiecy zlotych na paliwo, itp"? Pomyślaleś, że dla niektórych ta remontowana Odra to była jedyna dostępna na co dzień miejscówka? Nie uważasz, że chcąc po pracy wyskoczyć rowerem na ryby mam prawo narzekać, że dzięki "remontom" w odległości pół godziny pedałowania nie mam gdzie jechać? Wątek przeczytałem od początku, inne fora czytam regularnie ..... i mam już ostatnie pytanie, co się stalo, że ten wątek nie jest już taki jak kiedyś? Kiedyś faktycznie można się było duuuuzo dowiedzieć, właśnie na tym forum uczyłem się łowić jazie i klenie ..... a teraz mogę w nim zobaczyć prawie wyłącznie zdjecia ryb, a każde pytanie "nowych" jest natychmiast komentowane w stylu "nie mów nic mięsiarzowi", " sam sobie znajdź", "idź do sklepu" .... i właśnie dlatego prawie nikt nie odważy się o nic pytać, a oglądając medalowe ryby nie będzie się chwalił swoim ledwo wymiarowym kleniem czy szczupakiem. I tu jest problem, "starzy" nic nowego nie piszą, bo wszystko jest dla nich oczywiste, a nowi nic nie pisza, bo boją się zapytać :(

 

...... a wczoraj z Bystrzycy dwa szczupaczki wyciągnąłem, woda była wysoka, koloru kawy z mlekiem, a rybki brały tuż przy brzegu na seledynowe gumy :)

 

@bjpol,

oczywiście, że przyszło mi do głowy. Ja się nie chwalę, ale jak bym podliczył ile wydałem na paliwo przez ostatnie kilka lat to włosy mi dęba stają.

Doskonale Cię rozumiem, że jesteś zły za te remonty na Twoich odcinkach Odry, ale na to nic nie poradzisz. Pomyśl o tym co będzie jak je skończą. Będziesz miał dziewicze miejsca do obłowienia, poznania. Tak bym na to patrzył skoro już prace trwają. Głowa do góry :)

 

Odra na terenie Wrocławia jest niewiarygodnie rybną rzeką, trzeba zrozumieć jakimi prawami się rządzi, dopasować styl łowienia do pory roku, a sukcesy w rozpracowanych miejscówkach przyjdą z czasem same. Znam wielu Kolegów/Specjalistów od miejskiego łowienia. Zawstydzają mnie wynikami.... We Wrocławiu regularnie łowione są potężne okazy różnych gatunków, tylko mało kto je zgłasza i o tym pisze.

Niektórzy za pochwalenie się dostali by wyroki.... :(

 

Piszesz, że kiedyś można było się dużo dowiedzieć - zgadza się, ja też dużo się dowiedziałem, nauczyłem. Nowym użytkownikom polecam poczytać, a nie biadolić, że nie ma ryb w rzece. Jak przejdziecie się rzeką kilka, kilkanaście razy, rozpoznacie charakterystyczne miejsca kleniowe, sandaczowe, boleniowe i nic nie złowicie powiedzmy przez rok lub więcej to ewentualnie wtedy poddałbym pod wątpliwość zasoby rybne takiego odcinka. Ale nie po jednym czy kilku krótkich wypadach !!!

Woda w rzece skacze góra/dół i to całkowicie zmienia sposób łowienia. Może co niektórzy tego nie wiedzą....?

Czy macie rozpracowane własne miejsca przy różnych stanach wody, przy różnych porach roku, porach dnia, pogodzie itp. itd. Chyba nie za bardzo...

 

Gdzie i kiedy padły teksty w stylu:  "nie mów nic mięsiarzowi", " sam sobie znajdź" ? Bo ja sobie nie przypominam, a wstecz nie chce mi się szukać. Chyba lekko przesadzasz.

Poza tym, uważam, że powinniśmy mieć możliwość pokazywania także mniejszych ryb, pod warunkiem, że foto jest ładne. Taka jest istota funkcjonowania tego forum o czym niektórzy nie wiedzą lub zapomnieli. Nie tylko fajne, duże ryby, ale też ładne zdjęcia. Nie każdy dysponuje sprzętem za wiele tysięcy złotych, ale chyba każdy ma kompaktowy aparacik, którym bardzo przyzwoitą fotkę zrobić to nie problem. Kwestia chęci :)

 

Pytań od "młodych" użytkowników powinno być, moim zdaniem, jak najwięcej. Ale takich pytań, na które na poprzednich stronach nie znaleźli odpowiedzi.

I kolejny raz bardzo proszę o zrozumienie niechęci do podawania namiarów. Wiele już było przypadków nalotu "trzody", która tłukła wszystko i zabierała do wiader, worów itp. Zrozumcie...  to przykry widok.

 

 

@bjpol

gratulacje za szczupaczki. Mnie ten gatunek raczej omija, tego roku na Odrze ani jednego wymiarowego, ale jesień idzie.... :)

 

Slavo



#4093 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:26

Nie wiem czy mnie tez miałeś na myśli pisząc tego posta ale w Urazie się wychowalem "wędkarsko" i znam tam każdy kamień leżący w Odrze aż do ujścia Widawy. Na dzień dzisiejszy obraz z tych zawodów jest właśnie obrazem tej rzeki. Pojedyncze, wypracowane/wymęczone okazy nie zmieniają tego widoku.

tym bardziej dziwi mnie twoja odpowiedz

#4094 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:31

Może nieco organizator przesadził z autoreklamą  "Udział wzięło 93 najlepszych spinningistów z całego kraju." B) 

AL mógłby słowem napisać jak było - coś słyszałem już pocztą pantoflową że na Urazie sumy w tym roku "nie biorą" lub ich już nie ma bo za bardzo rok temu brały (byli tacy co łowili więcej sumów niż ja bolków). Skoro się wody nie szanuje to się ma jak się zasłużyło.

 

Niemniej jednak ja swoim mikroautorytetem nowicjusza potwierdzam, że ryby w tamten weekend nie gryzły (też miałem tylko 2 brania na 4h - jeden bolek dał się wyjąć - na gumę RH a drugi na Spiryta się wypiął - oczywiście był dużo większy niż ten pierwszy :wacko: )

 

Miłych pogawędek życzę (jako założyciel tego wątku) - też kiedyś byłem zielony i po to złożyłem wątek aby pytać.

 

Kiedyś lokalny mistrz mi powiedział gdzie ryby biorą - spisałem wszystko i pobiegłem sprawdzać na mapie gdzie są te miejscowości - jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się że mistrz wymienił po kolei i bez wyjątku każdą wioskę zlokalizowaną na odcinku jakichś 30-40 km brzegu. Nie powiem abym był ucieszony. Od tego czasu wielokrotnie byłem w każdej z tych miejscowości - w każdej można połowić i w każdej można wrócić na zero (obie wersje niejednokrotnie przerabiałem). Po prostu Odra to rzeka i ryby się przemieszczają i populacja się wyrównuje - nigdzie nie jest ani dużo lepiej ani dużo słabiej. Są tylko lepsze miejscówki - bardzo wąskie - pojedyncze główki, dołki i klatki - trudno je namierzyć - ja po 8 latach biegania po brzegach średnio 55 razy w roku znam takich może kilka - jedynie kilka. Reszta to szukanie i cieszenie się pobytem nad rzeką.


  • Slavobeer lubi to

#4095 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:37

Kto się pisze na jesienne gonitwy za szczupakiem na starorzeczach?



#4096 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:40

... a ja ostatnio złowiłem 300 okoni i 5 szczupaków, a mój ojciec to tak z 800 okoni i 10 szczupaków. :lol:

 

Bzdury piszesz Oleix ! Jeszcze ktoś pomyśli, że rzeczywiście to prawda. Jest na Odrze tylko kilka lepszych i jeszcze lepszych miejsc. To wszystko... No chyba , że do wrocławskiego Zarządu się tak pucujesz !  :D  :D  :D

 

 

@Erin,

nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Nie drwij z Michała-Oleixa (i nie ma tu znaczenia fakt, że się znamy i jeździmy czasem na ryby). Sprawdź jakie Michał ma osiągnięcia w sporcie wędkarskim mimo swojego wieku.

 

Kiedyś podczas łowienia okoni rzuciłem hasło żeby wszystkie okonie umieścić w siatce, na koniec policzyć, zważyć i uwolnić. Tak dla własnej świadomości ile kg ryb można wyjąć, jak biorą, powiedzmy w 3-4 godziny.

Zdziwiłbyś się....

Na razie tego nie zrobiłem, ale kiedyś wybierzemy się na okonie z kamerą i nakręcimy to, żeby każdy mógł zobaczyć, ze okoni można mieć 10 na 10 rzutów.

Ale bywało też tak, że jechało nas trzech na ryby i na pewnych miejscówkach, przy idealnej, wydawać by się mogło, pogodzie nie złowiliśmy ani jednej ryby stojąc obok siebie, kombinując z przynętami, prowadzeniem !!! Po prostu okoni wtedy tam nie było. Dlatego tak ważne jest bycie regularnie nad wodą, wtedy dopiero można zostać posiadaczem "tajemnej wiedzy" :) o porach żerowania okoni.

 

Okonie same do haczyka się nie pchają, trzeba kombinować, zmieniać co chwilę kolory, przynęty. To nie jest zajęcie dla leniwych. Nie każdy to lubi i ja to rozumiem.

 

Pozdrówka Erin :)

 

Slavo



#4097 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:46

analityk...mądrze piszesz ,łowisz tyle lat na tym odcinku i masz kilka dobrze znanych swoich miejscówek gdzie masz wyniki, ja też mam dosłownie kilka.

  więc jak można opisywać ten odcinek i formułować stwierdzenie, że nie ma tam ryb, na podstawie zawodów w których uczestnikami byli spinningiści chyba z całego kraju, nieznający wody...tego nie rozumiem i się z tym nie zgadzam.


  • Slavobeer lubi to

#4098 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:47

Kto się pisze na jesienne gonitwy za szczupakiem na starorzeczach?

 

Ja chętnie bym się wybrał, chociaż może być problem z czasem.

 

Dawno już zębatego na Odrze/starorzeczach Odry nie złowiłem.



#4099 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:47

tym bardziej dziwi mnie twoja odpowiedz

No fakt, dziwne, ale raczej się nie spotkaliśmy i się nie znamy a to już jest baaaardzo dziwne, i ludzi z którymi łowię też pewnie nie znasz  a są nad tą wodą ze spinem 365 dni w roku, ja niewiele mniej, po mieście sporo łażę...



#4100 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:52

Kto się pisze na jesienne gonitwy za szczupakiem na starorzeczach?

Ja zawsze na spotkanko się piszę  jak czas pozwala a czasu u mnie na ryby sporo, na inne sprawy czasu zawsze jakby brak ale na ryby :D


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 25 wrzesień 2013 - 21:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych