Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#4921 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 czerwiec 2014 - 13:30

Na rędzinie wczoraj zero oznak żerowania boleni, Woda jak kawa i galęzi pełno. Dużo sandaczowców, ale nikt nic nie wyciągał. Co za dno i pustynia. Co się stało z rędzinem....



#4922 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 07 czerwiec 2014 - 08:42

Wczorajszy wieczór spędziłem na ujściu Oławki. Zdecydowanie woda wczoraj żyła. Ryby pięknie wybierały pokarm z kożucha, który unosił się na powierzchni wody i skutecznie uniemożliwiał łowienie :angry: . Udało się złowić kilka drobnych ryb, ale przez te pływające śmieci, nie umiałem się dobrać do tych fajniejszych sztuk, które zdecydowanie tam były.



#4923 OFFLINE   bilox

bilox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLubań
  • Imię:Kamil

Napisano 07 czerwiec 2014 - 09:21

Ja pełen niechęci do łowienia po wczorajszym rekonesansie na odrze niestety muszę ten weekend odpuścić :/



#4924 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 08 czerwiec 2014 - 06:45

Wczoraj wieczorkiem robiłem rekonesans na Odrze. Woda szybko się klaruje ! Spokojnie można wyruszać na połowy za bolkiem, (widać było ich szaleństwa w warkoczu)  i zanderkiem ;)  Pod wieczór można uderzać! Teraz zaczyna się skwar, grzeje równo. temperaturka będzie lekko ponad 30+

Podskoczyłem również na "betony" - pstyknąłem kilka fotek tego co dzieje się na budowie, (modernizacji wałów przeciwpowodziowych).

 

 

Załączone pliki


  • analityk lubi to

#4925 OFFLINE   bilox

bilox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLubań
  • Imię:Kamil

Napisano 08 czerwiec 2014 - 08:35

Panie gdzie za tym bolkiem bo mnie nerwica bierze jak mam siedzieć w domu a pojechać nad wodę i przedzierać się przez dżunglę i nie uświadczyć nawet plusku żerowania to mi się nie uśmiecha :/ chętnie wybrałbym się na jakiś miejski odcinek odry z kimś kto zna mniej więcej miejsca żerowania bolesławów.



#4926 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 08 czerwiec 2014 - 11:42

Kamil. Panowie to byli przed wojną :D Jestem George - Jerzy :)

Byłem również na wejściu do zatoki kozanowskiej, (dawnej stoczni barek). Mówią na nią zatoka policyjna, ( bo przy głównej bazie bezpieczeństawa :D . Stałem oglądając Odrę na pozostałym fragmencie pierwszej główki, (ostrogi). Tam gdzie zatopiona była kopara. Zarówno na płyciźnie, przy stworzonym nowym brzegu po zakolu, jak i w warokoczu chodziły żerując bolenie. Gdybym miał fioła na ich połowach, już zaraz po powrocie do domu powracałbym nad wodę ze sprzętem :)

 

ps. Powstało świetne miejsce zasiedlane przez klonki. Mowa oczywiście o wejściu do zatoczki ;)  Cztery już były :)  :) Jest bardzo dużo sandacza. Małe do 50 centów żerują przy powierzchni.

 

Pozdrówka


Użytkownik Harjer edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 11:45


#4927 OFFLINE   paco321

paco321

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWrocław- Psie Pole
  • Imię:Daniel

Napisano 08 czerwiec 2014 - 14:51

Ja dzisiaj rano zaatakowałem odre poniżej lubiąża, ale udało się tylko przechytrzyć maluszka bolka i jedno wyjscie do przynęty :angry:

ostre słońce,mega krzaczory,komary i reszta badziewia uniemożliwiły dłuższe łowienie niż do godz 10.00!



#4928 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 14:53

Witam...a jak woda ?klarowność?

Pozdrawiam



#4929 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 czerwiec 2014 - 17:09

(byłem wczoraj) woda nadal mocno mętna, niesie jeszcze trochę śmieci ale już niedużo. Nadal zalane trawy utrudniają łowienie. Udało się 3 rybki skusić ale wszystko małe.

 

Czy ktoś wie jak skusić bolka, który chodzi w środku dużej klatki na prawie stojącej wodzie? Trudna sprawa - o to będziemy dopytywać mistrza T. na zlocie.

 

Panowie otwieram listę – kto przyjedzie?

wrocławski zlocik JERKBAITłowców Lubiąż 2014 – most na rzece Odrze. 21.06.2014 – godz. 10:00,

 

Cel: promocja C&R oraz integracja wrocławskiego środowiska,

 

Wstępny plan spotkania (sugestie dot. planu mile widziane):

  1. ambitni przyjeżdżają na rybki skoro świt ;-) 
  2. ZASADNICZO ZBIERAM SIĘ I POGADAMY o 10tej RANO,
  3. przed/w międzyczasie/lub po zbieranie drzewa na ognisko,
  4. odprawa,
  5. część edukacyjna (szukamy/zapraszamy Mistrza który nas czegoś nauczy – w najgorszym przypadku będziemy się uczyć od siebie nawzajem),
  6. wędkowanie C&R: 10:30 - 16:30,
  7. Ognisko: 17:00:21:00 w tym czasie m.in. wędkarskie pogawędki a później dla wytrwałych sandaczowanie po zmroku,
  8. Super ambitni zostają na noc i ponownie wyprawiają się na rybki skoro świt ;-) 

 

Alternatywna wersja harmonogramu to spotkanie o godz. 14:00 – zaczynamy ogniskiem, potem popołudniowo/wieczorne wędkowanie i  alternatywnie: powrót do domu/nocleg nad wodą i wędkowanie od świtu.

 

Sponsor poszukiwany ! J


  • Karol Krause lubi to

#4930 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 czerwiec 2014 - 17:26

Wczoraj wieczorkiem robiłem rekonesans na Odrze. Woda szybko się klaruje ! Spokojnie można wyruszać na połowy za bolkiem, (widać było ich szaleństwa w warkoczu)  i zanderkiem ;)  Pod wieczór można uderzać! Teraz zaczyna się skwar, grzeje równo. temperaturka będzie lekko ponad 30+

Podskoczyłem również na "betony" - pstyknąłem kilka fotek tego co dzieje się na budowie, (modernizacji wałów przeciwpowodziowych).

 

Nie łowię za często w centrum ale chyba prawie całe brzegi przy różnych okazjach zwiedziłem  - na tych zdjęciach nic nie poznaję (oprócz mostu) - ostro tam Panowie melioranci namieszali.



#4931 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 czerwiec 2014 - 18:25

Nie no centrum od Kozanowa daleko ;) . Może dla tego szanowny kolego nie poznajesz ^_^ .

 

Dziś odbyły się mistrzostwa Oławskiej Wydry i Koła nr 16 Oława .

Wyniki słabiutkie -_-(woda od wczoraj opadła ok 40cm ),  ale wielu kolegów walczyło w tym skwarze do ostatnich minut  :blink:  .

Ja osobiście po wielu próbach zrobienia boleczką dobrze , odpuściłem i ugotowany na pół miękko przed czasem wróciłem na miejsce zbiórki , zakosztować kiełbasy  :lol: i WODYYY  .  

 

Oderkę radziłbym jeszcze chwilkę zostawić w spokoju warunki są trudne . Ale mamy w okolicach Wrocławia wiele niewielkich rzeczek chętnie obdarzających rybą .

Cały tydzień latałem po takowych za klonkami  :) choć okazów nie było to ilościowo i jakościowo było dobrze ^_^ .


  • krystiano1981r lubi to

#4932 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:02

(byłem wczoraj) woda nadal mocno mętna, niesie jeszcze trochę śmieci ale już niedużo. Nadal zalane trawy utrudniają łowienie. Udało się 3 rybki skusić ale wszystko małe.

 

 

Dzięki...byłem, trochę mętna, ale łowiło się bez problemów ze śmieciami na haku .

Pozdrawiam



#4933 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:33

Dzisiaj od 13 do wieczora(właśnie wróciłem) biegałem po Odrze. Do godziny 17 poza krótkimi szczupaczkami i okoniami nie zanotowałem żadnego bolenia. Zmieniłem więc łowisko. No i to była dobra decyzja. Do końca łowienia miałem na kiju 4 bolenie(35-45cm) i zanotowałem dwa odprowadzania wobka. Woda coraz lepsza do łowienia. Jeszcze parę dni i pewnie lokalni mistrzowie będą wstawiać fotki złowionych okazów.

 

 

W całym dniu tylko jeden negatywny punkt. Zakupiłem sobie swoje pierwsze Spiryty. Wybrałem sobie dwie sztuki w długości 7cm. Jak dla mnie przynęty te robią swoje i warto je mieć. Tylko po całym dniu łowienia tylko i wyłącznie tymi wobkami, obydwa straciły ster. Zastanawiam się czy trafiłem na jakąś wadliwą partię, czy o co chodzi....?  Orientuje się ktoś może, czy da się dokupić stery?

 

...sprawa sterów ju załatwiona, profesjonalna firma :)

 

 

 

...zapomniałem dodać, że chodząc w tak słoneczną pogodą brzegami Odry we Wrocławiu należy zachować szczególną ostrożność. Przedzierając się przez krzaki niejednokrotnie trafiłem na opalającą się niewiastę. Ile ja się dzisiaj naśmiałem, gdy w pośpiechu naciągały na siebie szmatki....hehehe. Dobrze, że nie zabrałem maczety. Jakbym tak z maczetą wpadł..... :lol:


Użytkownik ch4ron edytował ten post 09 czerwiec 2014 - 09:15


#4934 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 czerwiec 2014 - 22:14

Hej,

Jak kilka lat temu kupowałem spirity, to zostałem uprzedzony przez Andrzeja, że stery mogą wypadać. Dostałem wtedy kilka sterów na wypadek jakby któryś wypadł.

Pozdrawiam



#4935 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 czerwiec 2014 - 08:35

Z wymianą uszkodzonego woblera nie ma problemu. Wystarczy zwrócić się z tym do Tomka, lub Andrzeja.

 

Fajnie, że szykuje się kolejny zlocik! Te spotkania mają swój klimat, a i zawsze jakieś rybki się meldują ;) Wody wystarczy dla każdego. Gorzej, że beczułki od Fido dno jednak mają... ;)

Teraz patrzę na grafik i niestety- w/w weekend pracujący... :(



#4936 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 09 czerwiec 2014 - 09:31

Ja się bardzo chętnie zamelduję na zlocie, zwłaszcza, że ostatni musiałem odpuścić.



#4937 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 czerwiec 2014 - 09:35

Czyli znowu się miniemy. Szkoda.



#4938 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 09:39

wrocławski zlocik JERKBAITłowców Lubiąż 2014 – most na rzece Odrze. 21.06.2014 – godz. 10:00,

 

Cel: promocja C&R oraz integracja wrocławskiego środowiska,

 

1-Analityk

2-Fido

3-Monk

4-MateuszDDZ+1

 

Postawiłem temat w "umawialni"


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 09 czerwiec 2014 - 15:08


#4939 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 czerwiec 2014 - 09:58

Ja też się piszę, będę najprawdopodobniej z bratem.



#4940 OFFLINE   dobekfooto

dobekfooto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 czerwiec 2014 - 12:05

Panie gdzie za tym bolkiem bo mnie nerwica bierze jak mam siedzieć w domu a pojechać nad wodę i przedzierać się przez dżunglę i nie uświadczyć nawet plusku żerowania to mi się nie uśmiecha :/ chętnie wybrałbym się na jakiś miejski odcinek odry z kimś kto zna mniej więcej miejsca żerowania bolesławów.

Polecam miejscówke niedaleko mostu Podwale-Mostowa. Boleni naprawdę sporo i można popatrzeć na piękne żerowanie. Niestety jeżeli chodzi o przechytrzenie bolenia w tym miejscu to już ciężej ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych