Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9089 odpowiedzi w tym temacie

#7821 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 kwiecień 2018 - 22:34

Mietkow lub Lubiaz

#7822 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 01 maj 2018 - 06:18

Na Mietków potrzeba pływadeł a tak poz tym jesteśmy łowcy odrzańscy a nie poszukiwacze żab w sadzawkach.

 

LUBIĄŻ!!!!!!!!!!!



#7823 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 02 maj 2018 - 08:43

Lubiąż wydaje się OK.

To o tyle fajna miejscówka, że tłumów tam nigdy nie było, a robotę robi most, dzięki któremu można się przemieszczać po dwóch brzegach :)

Postaram się być jak najwcześniej.

Tradycyjnie nie zapomnijcie o kiełbasie, chlebie na ognisko :)

Fidowi przypominam o innych, obowiązkowych specyfikach :lol:

 

Do zobaczenia

 

Slavo


  • Dedo lubi to

#7824 OFFLINE   pawel79

pawel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 maj 2018 - 08:58

Witam serdecznie
Podpowiem co nieco. 
13.05 mogą odbywać się zawody spinningowe z cyklu LIGI ŚRODKOWEJ ODRY organizowane przez klub Potokowiec Świerzawa.



#7825 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 02 maj 2018 - 09:08

Witam serdecznie
Podpowiem co nieco. 
13.05 mogą odbywać się zawody spinningowe z cyklu LIGI ŚRODKOWEJ ODRY organizowane przez klub Potokowiec Świerzawa.

 

Ale spotkanie jest 12.05 :)



#7826 OFFLINE   pawel79

pawel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 maj 2018 - 17:14

Jedniodniowy zlot ?
Jeżeli tak to nie będzie niepotrzebnych spięć. pozdrawiam



#7827 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 02 maj 2018 - 20:50

Gdy mówimy Lubiąż to  pierwsze skojarzenia nasuwa się automatycznie-  dom wariatów :D

Bardzo aluzyjna miejscówka.....



#7828 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 03 maj 2018 - 08:01

@pawel79 a dlaczego miało by dochodzić do spięć miedzy wędkarzami? Poza tym w terminarzu PZW  O/Wrocław nie ma rezerwacji łowiska więc łowimy jak chcemy a wszyscy na równych prawach, czy to Wasz klub czy ....dom wariatów ;)

 

Co do nieśmiałych sugestii kolegi @......beer to na spotkaniu będzie miała miejsce prapremiera piwa "BALDACHIMY" które opracowałem specjalnie z myślą o połączeniu z ciężko strawnymi, pieczonymi mięsiwami i kiełbasami, na przykład z grilla. Takie piwo łagodzące skutki spalenizny i tłuszczu w organizmie choć dla nas to zupełnie nie potrzebne, jeszcze niepotrzebne ale... ;)

Proszę o aktualizację listy celem zapewnienia odpowiedniej ilości:

1-Fido
2-analityk
3-karpiu08

4-Slavo

5-Arti

6-...


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 03 maj 2018 - 08:05

  • coma lubi to

#7829 OFFLINE   nikodem331

nikodem331

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 03 maj 2018 - 09:20

Taka ciekawostka.

Załączone pliki



#7830 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 maj 2018 - 11:34

Żadna nowość. Prawidłowo skasowali.Bo budowla hydrotehniczna wraz z umocnieniami. Tak traktują.Ale dajmy na to że bedzie taki sam jaz lub elektrownia z uregulowanym korytem wybetonowanym czyli wzmocnieniami na odcinku od Wrocławia do Szczecina to co najwyżej bedziesz mógł połowić w kałuży....ot taki bubel artykułowy. Przykład elektrownia Kazimierza Wielkiego do kępy mieszczanskiej wszedzie umocnienia aż do kempy więc odcinek wyjety z łowienia. Ale strażnicy to tłuki są ,jeśli to czytacie to miejcie oliwe w głowie bo jak narazie u sporej części powietrze szumi i pustka.Przepisy są do dupy nieuregulowane i nieunormowane.Takich powinni karać...

Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 03 maj 2018 - 11:37

  • PePe. i eRKa lubią to

#7831 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 maj 2018 - 11:35


  • miras1983 i daz wroc lubią to

#7832 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 maj 2018 - 11:45

Taka ciekawostka.


Jeśli to ty dostałeś mandat to trzeba było się zapytać strażnika co by było jak by było wybetonowane aż do centrum Wrocławia bez dzikiego brzegu... Wkoncu to ciąg umocnień budowli hydrotechnicznej...

#7833 OFFLINE   nikodem331

nikodem331

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 03 maj 2018 - 12:05

Nie to nie ja akurat. Tylko ciekawi mnie w takim razie czemu budują tam bar.. W sensie na betonowym wzmocnieniu. Tego już przepisy nie ujmują?

#7834 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 maj 2018 - 12:27

Tu chodzi o wędkarstwo a nie budowanie barów.Przecież barman nie bedzie rzucał z baru na bolka. Nieudacznicy łowią pod śluzami. To taka moja opinia.
  • daz wroc lubi to

#7835 OFFLINE   nikodem331

nikodem331

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 03 maj 2018 - 12:37

Wiadomo :) chociaż z drugiej strony tutaj nie wolno bo są umocowania betonowe a kawałek dalej przy jazie bartoszowickim to gęsto od wędkarzy stojących w wodzie zaraz przy jazie :)
  • pawelHERP i daz wroc lubią to

#7836 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 03 maj 2018 - 12:42

moze sie ucza bolki lowic :lol:



#7837 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 maj 2018 - 12:44

No to miej tylko i wyłącznie prerensje do betonu czyli strażników za równe traktowanie. Jak sam się pilnujesz to możesz tylko szepnąć na ucho... Co mam Ci powiedzieć sam wyłapałem mandat w miejcu gdzie normalnie się odbywały zawody SF. Nie ma reguły. Zależy na kogo trafisz z psr.Przepisy są do kitu jak wcześniej pisałem. Jest samowolka i sędziowanie na boisku przez nielicencjonowanych sędziów dla których na koniec roku liczą sie statystyki..

#7838 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 03 maj 2018 - 19:59

Regulamin PZW 2017 stanowi że:

3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno :[...]

d/ łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne.

Ustawodawca nie mógł się chyba wyrazić jaśniej- wszelkie umocnienia brzegów (np. widoczna na zdjęciu betonowa opaska przy jazie) nie powinny być  uważane za urządzenia piętrzące wodę, w związku z czym sprawa nadaje się do sądu.

Definicja jazu jest bowiem jasna (z bronkopedii): "Jaz – budowla hydrotechniczna wybudowana w poprzek rzeki lub kanału piętrząca wodę.

Te nadbrzezne betony nijak nie wyglądają na wybudowane w poprzek rzeki, a że stanowią część OBIEKTU nazywanego "Jaz Opatowicki"  na który składają się m.in. jaz, owe nadbrzeżne betony, kamienna opaska itd. itp. to wcalenie znaczy że są jazem w sensie definicji tego pojęcia.

Sam też sie kiedyś sfrajerowałem i w podobnej sytuacji zapłaciłem naciągaczom, teraz łowię z łódki więc sprawa mnie nie dotyczy.

Natomiast co do "nieudaczników łowiących pod śluzami" to ja bardzo ciekaw jestem gdzie w takim razie udacznicy łowią z brzegu we wrocławskiej Odrze sportowe ryby takie jak bolenie, jazie czy klenie w sytuacji gdy rzeka, tak jak tegorocznej wiosny, przez większość czasu "stoi".


Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 03 maj 2018 - 20:17

  • Slavobeer i eRKa lubią to

#7839 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 maj 2018 - 20:08

Trzeba wiedzieć gdzie szukać ryby. Nie przesadzaj że woda stoi wszędzie...Wcale nie trzeba łowić przy śluzach i innych. Umocnienie jest częścią budowli hydrotechnicznej wraz z wałami czy betonami.Poczytaj sobie w prawie budowlanym czym jest budowla hydrotechniczna piętrząca wode i co się do niej zalicza... Przerabiałem temat więc wiem.Zapis w regulaminie połowów jest do bani. Powinno być napisane 50m od czoła piętrzenia wody i było by jasne.

#7840 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 03 maj 2018 - 20:08

Tylko że PSR nie obchodzi regulamin PZW tylko ustawa o rybactwie śródlądowym a tam nie ma wyszczególnione ze "zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne"
  • woblery L.E. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych