Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8484 odpowiedzi w tym temacie

#8481 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1432 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano wczoraj, 21:10

Płaciłeś cło?


Oczywiście że nie. A kolega który pisze że płaci się powyżej 150 EUR to głupoty opowiada. Kupowałem telefony pod 3k zł(na trading Shenzen), akumulatory do hulajnogi powyżej 1k zł (aliexpress) i nigdy żadnego cła nie było. Towar odprawiają w przyjaznych krajach tranzytowych. Wszystko jest odprawiane na lewo jako zupełnie inny towar na który cła nie ma.

Użytkownik rower26 edytował ten post wczoraj, 21:12


#8482 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano wczoraj, 21:47

Nie “opowiadam głupot” tylko płaciłem cło  


Użytkownik Darek_W edytował ten post wczoraj, 21:53

  • selk lubi to

#8483 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano dziś, 06:21

No jak za te 196 PLN to nie ma cła. Generalnie odpuszczają do kwoty 150EUR powyżej już płacisz.

 

z AliexpresS to nIe cło tylko VAT ZWYKLE

chyba ze jakies  koparki czy inne samochody kupujesz

sprzet wędkarski i telefony , elektronika jest zwolniony z cła przy zakupie aliexpress ale doliczają VAT i pobieraja 8,5 zł za odprawe celną

 

Z USA czy Japonii na przykład obie opłaty pobieraja

chyba że sprzedawca deklaruje duty free

 

kwota 150 EUDO jest z klucza obłozona VATem na Aliexpress powyzej rzadko opłata jest pobierana

 

W  PODSUMOWANIU ZAMÓWIENIA W OKIENKU VAT WIDAC CZY VAT  ZOSTAŁ ZAPŁACONY  OD DANEGO ZAMÓWIENIA CZY NIE

Jak sprzedawca sprytny to odprawia i wiezie tak żebyś nei zapłacicłł ale jak coś idzie kurierem to VAT pewny

 

jak jesteś Ty sprytny można pokombinowac i takiego VATu uniknąc ale to trzeba przed zakupem a nie po sie nad tym zastanawiac

i żeby nie było sam zapłaciłem  VAT ostatnio od telefonu przez własne niedopatrzenie i dobrą cenę



#8484 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano dziś, 06:23

Oczywiście że nie. A kolega który pisze że płaci się powyżej 150 EUR to głupoty opowiada. Kupowałem telefony pod 3k zł(na trading Shenzen), akumulatory do hulajnogi powyżej 1k zł (aliexpress) i nigdy żadnego cła nie było. Towar odprawiają w przyjaznych krajach tranzytowych. Wszystko jest odprawiane na lewo jako zupełnie inny towar na który cła nie ma.

Na trading Shenzen jest napisane gdzies tam w regulaminach że cena zawiera juz VAT  - jak Ci doliczą to zwracają po kontakcie z infolinia ale musisz mieć dowód zapłącenia tego VATu

 

sprawdzone wielokrotnie przez moich kolegów - ,albo przychodzi bez VAT albo VAT zostaje zwróćony


Użytkownik selk edytował ten post dziś, 06:24

  • rower26 lubi to

#8485 ONLINE   Valo

Valo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano dziś, 13:11

Ciekawy jestem ilu z tych wszystkich cwaniaczków unikających Vatu jednak jest zwolennikami państwa opiekuńczego, jest za darmowa oświatą, służba zdrowia itp.

Bo ja nie to nie widzę problemu w unikaniu. Sam państwem opiekuńczym gardzę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych