Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kulturystyka, fitness, sporty siłowe i sylwetkowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
838 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 październik 2017 - 11:20

A ja się właśnie wpierdzieliłem w takie załamanie met., że prawie na ostrym leczeniu się skończyło. Był moment, że doszedłem do 1000-1100 kcal, biegałem po 60-70 tygodniowo a waga szła do góry.Praktycznie rok się z tego wyciągałem. Trzeba cholernie uważać, szczególnie wybierając bieganie.



#362 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 29 październik 2017 - 11:24

Ja nie biegałem,najwięcej miałem kardio 4x40min tygodniowo.



#363 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 październik 2017 - 12:35

A ja się właśnie wpierdzieliłem w takie załamanie met., że prawie na ostrym leczeniu się skończyło. Był moment, że doszedłem do 1000-1100 kcal, biegałem po 60-70 tygodniowo a waga szła do góry.Praktycznie rok się z tego wyciągałem. Trzeba cholernie uważać, szczególnie wybierając bieganie.

 

Sytuacja o której piszesz jest dobrym przykładem jak można przedobrzyć. Podejrzewam że jak większość osób chciałeś schudnąć szybko. Zawsze wtedy pytam, a dlaczego szybko? Ale taka już ludzka natura, że chcemy efektu natychmiast.

 

W kontekście mojej poprzedniej wypowiedzi, pisząc o ujemnym bilansie kalorycznym miałem na myśli jego wytworzenie i utrzymanie w dłuższej perspektywie.

Zejście do 1500kcal praktycznie nigdy nie będzie dobrym pomysłem, no chyba że jesteśmy drobną kobietką pracującą za biurkiem to wtedy może się okazać właściwe ;)
Sytuacja o której piszesz to już prawdziwe ekstremum...

 

Odnośnie riverse diet, byłem ostatnio na konferencji dietetycznej gdzie jeden z wykładowców zapytany o nią stwierdził, że nie jest jej zwolennikiem w jej klasycznym ujęciu, gdzie kalorie dokłada się z tygodnia na tydzień. Argumentował to tym, że jego zdaniem (i wydaje mi się, że należy się z tym zgodzić) jest to niepotrzebne przedłużanie, jakby nie patrzeć ,nie korzystnego dla organizmu pozostawania w stanie deficytu kalorycznego.
Zamiast tego proponuje (i stosuje to u własnych podopiecznych) aby po zakończeniu redukcji od razu wrócić na poziom dziennego zapotrzebowania pomniejszonego o 10-15% bo mniej więcej takie jest spowolnienie metabolizmu przy prawidłowo przeprowadzonej redukcji.

Czy to oznacza że riverse diet jest zlą strategią żywieniową? Absolutnie nie. Ale warto rozważyć przy kolejnej redukcji czy nie można czegoś zrobić inaczej i być może lepiej.


Użytkownik MichałM edytował ten post 29 październik 2017 - 12:37


#364 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 październik 2017 - 13:37

Chciałem... nie chcialem... Samo tak wyszło. Pierwsze efekty były szybkie, widoczne, człowiek czuł się rewelacyjnie. Do tego doszła rywalizacja w bieganiu, a później strach przed ponownym przytyciem. Samo się to nakręcało.
Zresztą nadal to w głowie siedzi. Biegam cały czas, ale więcej tzw akcentów, podbiegów, rytmów. Równe biegi mam 2 w tyg (w sumie 4 treningi biegowe). Do tego 3-4 razy silownia: obwodowe o dużej dynamice bądź na max. tętnie jakieś machania czajnikami. Zalezy od czasu. No i dużo białka.
Startowałem z 188/123. Minimaln to było 75. Teraz mam 86, ale w stosunku do okresu z 75 w pasie mi nie przybyło.

#365 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 29 październik 2017 - 13:43

Sytuacja o której piszesz jest dobrym przykładem jak można przedobrzyć. Podejrzewam że jak większość osób chciałeś schudnąć szybko. Zawsze wtedy pytam, a dlaczego szybko? Ale taka już ludzka natura, że chcemy efektu natychmiast.

 

W kontekście mojej poprzedniej wypowiedzi, pisząc o ujemnym bilansie kalorycznym miałem na myśli jego wytworzenie i utrzymanie w dłuższej perspektywie.

Zejście do 1500kcal praktycznie nigdy nie będzie dobrym pomysłem, no chyba że jesteśmy drobną kobietką pracującą za biurkiem to wtedy może się okazać właściwe ;)
Sytuacja o której piszesz to już prawdziwe ekstremum...

 

Odnośnie riverse diet, byłem ostatnio na konferencji dietetycznej gdzie jeden z wykładowców zapytany o nią stwierdził, że nie jest jej zwolennikiem w jej klasycznym ujęciu, gdzie kalorie dokłada się z tygodnia na tydzień. Argumentował to tym, że jego zdaniem (i wydaje mi się, że należy się z tym zgodzić) jest to niepotrzebne przedłużanie, jakby nie patrzeć ,nie korzystnego dla organizmu pozostawania w stanie deficytu kalorycznego.
Zamiast tego proponuje (i stosuje to u własnych podopiecznych) aby po zakończeniu redukcji od razu wrócić na poziom dziennego zapotrzebowania pomniejszonego o 10-15% bo mniej więcej takie jest spowolnienie metabolizmu przy prawidłowo przeprowadzonej redukcji.

Czy to oznacza że riverse diet jest zlą strategią żywieniową? Absolutnie nie. Ale warto rozważyć przy kolejnej redukcji czy nie można czegoś zrobić inaczej i być może lepiej.

Teraz to ja już wiem.



#366 OFFLINE   maciej smochy

maciej smochy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPosen

Napisano 13 listopad 2017 - 21:00

Witam

 

Czy jest ktoś z Poznania i mógłby polecić kogoś kto doradzi przy diecie ?

Jakby co to prosze na priv



#367 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 17:58

Radosław Słodkiewicz



#368 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 23 listopad 2017 - 21:02

Nie dajcie sobie wmówić kilku kg zł odżywek;)... 



#369 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 listopad 2017 - 12:24

Taa..lub słynnego HMB😅😅

Użytkownik patu edytował ten post 25 listopad 2017 - 12:25

  • NERO HTF lubi to

#370 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 25 listopad 2017 - 12:42

polecam fabrykasiły.pl mam tam plan z dietą .generalnie działa i jest to gotowy przepis .żywienie to tak jak w aucie paliwo,jak wiadomo ma dość istotny wpływ na jazdę ;) jedyne co to determinacja potrzebna,czas i efekty przyjda z czasem.


Użytkownik hasior edytował ten post 25 listopad 2017 - 12:42

  • patu lubi to

#371 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 grudzień 2017 - 12:21

Podepnę się pod temat. Chciałbym kupić rower treningowy stacjonarny. Jakie parametry wybrać, na co uważać podczas wyboru, jakie modele polecacie?



#372 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 grudzień 2017 - 15:46

Ja polecam taki rower:

 

 

 

 

Załączone pliki


  • Tomy, godski i wobler130 lubią to

#373 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 05 grudzień 2017 - 16:56

Podepnę się pod temat. Chciałbym kupić rower treningowy stacjonarny. Jakie parametry wybrać, na co uważać podczas wyboru, jakie modele polecacie?

Szeroka i wsoka kierownica i spore siodełko, tak żeby jak najwięcej ubrań dało się powiesić 😉

#374 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:08

Podepnę się pod temat. Chciałbym kupić rower treningowy stacjonarny. Jakie parametry wybrać, na co uważać podczas wyboru, jakie modele polecacie?

Daj spokój z rowerem. Wioślarz dużo lepszy. Mam to i to.


Użytkownik godski edytował ten post 05 grudzień 2017 - 17:15


#375 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:11

polecam tenazer zamiast roweru stacjonarnego, przyjnjmniej cieszko przerobic na szafe. A tak powaznie to dobra opcja jak ktos ma oczywiscie rower niestacjonarny



#376 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:43

Ja polecam taki rower:

Chyba dla siebie.



#377 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:00

Szeroka i wsoka kierownica i spore siodełko, tak żeby jak najwięcej ubrań dało się powiesić

I torebek:)

 

Fajne są rowerki Finnlo Niemieckie, czasami można trafić tanio na allegro



#378 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 05 grudzień 2017 - 22:39

Ja polecam taki rower:

Odkręć mu czerwone kółka. W sumie to i sama rama wystarczy

btw. uwielbiałem grapplerskie wiosłowanie gryfem, niejeden kark wymiękł w zawodach :P



#379 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 luty 2018 - 17:17

Martwa, niepokojąca cisza w wątku. Szykujecie formę, pracujecie nad zdrowiem.. :)?

 

Ja nie odpuszczam, mało tego zrealizowałem swój cel, otworzyłem własne studio treningu personalnego. Wrzuciłbym tu formę ale nie wrzucę i zachęcę was do podglądu, polubienia i udostępniania zachęcając innych do polubienia mojej strony na facebooku:

 

BODY STYLE Trener Personalny - miło mi będzie jak wspomożecie j/w, zawsze chętnie ja wspomogę jakąś poradą...:)

 

Trochę zaniedbałem łowienie, ten plener, widoki...ciężko sobie z tym radzę ale chyba na wiosnę powrócę.

 

Jak oceniacie moją ideę po wizycie na stronie, może jakieś sugestie..?

 

PZDR!

Załączone pliki


Użytkownik PILOT edytował ten post 04 luty 2018 - 17:26

  • Artech i flpbl lubią to

#380 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 04 luty 2018 - 17:23

Ale żeś z siebie "dzika" zrobił ;)

Gratuluję samozaparcia!!!
  • PILOT i Jaroch lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych