Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kulturystyka, fitness, sporty siłowe i sylwetkowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
838 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 04 luty 2018 - 17:45

Ćwicząc regularnie i stosując się do tzw. "michy" zobaczyłem jak ciężko jest osiągnąć wymarzoną sylwetkę....

Podziwiam co osiągnąłeś bo jest to bardzo ciężka, a zarazem długa droga pełna wyrzeczeń i upadków.

Szacunek ;) 

 

Fanpage pnie się w dobrym kierunku. Teraz pokombinuj ze stroną, a w szczególności nad przejrzystą ofertą usług. 

Fajnie by było na stronie internetowej www. dać do wyboru potencjalnym klientom możliwość do wybrania diety bądź planów treningowych oraz celu jaki się chce osiągnąć podczas współpracy. Potem do wrzucania tego do koszyka jako pojedynczych produktów i zliczenia całkowitej kwoty. Tego brakowało mi śledząc oferty internetowe trenerów personalnych. Kombinuj bo to dobry temat w czasie kiedy coraz to więcej osób przechodzi na "zdrowe" życie :) 


  • PILOT lubi to

#382 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 luty 2018 - 21:15

Dzięki za odp i dobre słowa. Czasami jest ciężko jak nie zdążę się zregenerować albo jak pojawaia się stop na jedzenie i trzeba dopychać ale przeważnie samopoczucie i endorfiny zawsze na +

To dopiero tydzień, usługi są, fb daje mało znaków na rozpisanie się. WWW jeszcze nie ma, może w przyszłości, cen nie ma żeby zachęcić do kontaktu... Cała prezentacja amatorska, własna. Zobaczymy w przyszłości..

#383 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2018 - 09:30

Super temat Pilot 👍💪
  • PILOT lubi to

#384 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2018 - 10:37

Gratulejszyn pilocie :) Jak Ci się będzie nudziło to podrzuć jaka dietka  ;) 


  • PILOT lubi to

#385 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 11 luty 2018 - 21:42

Przerobilem cały wątek. Gratuluje chlopakom co zrzucili duzo kg i tym co nie byli otluszczeni a pięknie sie wyrzezbili.

Potrzebuję zrzucic jakieś 7kg z brzucha.
Od malenkosci cwiczylem....po obejrzeniu rambo i rockyego :)
Nigdy nie mialem problemu z nadwagą, od roku inny charakter pracy dal sie we znaki.
Hot-dogi z orlenu i nieregularne jedzenie wystarczyly żeby brzuch uwydatnic.

Po Waszych wypowiedziach wprowadzam zmiany JUŻ -zeby sie dalej nie zapuscic.

1. Węglowodany do minimum aby insulina nie odkladala tłuszczu i nie blokowala go w kom tłuszczowych.
Pozostaje białko i tłuszcz który jak sie okazalo nie jest taki straszny o ile nie łączymy go z ww.

2. Ćwiczenia w domu z podanych przez Was linków.

3. Pewnie karnet na silownie sie przyda.... ale cwiczenia inne niz zwykle.

Dwa pytania:
Ćwiczenia siłowe 40min plus jakieś z tych ćwiczeń co to rekami i nogami sie macha na przyrzadach(aeroby???) będzie dobre? Takie na wypocenie i spalenie tłuszczu, dajmy na to 20min.
Przed treningiem np polecany przez Kamila dopalacz black bombs (lub arginia) a bezpośrednio po bcaa zeby mięśnie chronić.

Pyt 2
Awaryjne jedzenie na mieście.
Musze czymś zastąpić hot dogi.
Plan jest taki, zeby do suchej butelki wsypac białko serwatkowe (wpc?) i w razie głodu dolać wody i taki bialkowy posiłek w samochodzie.
Lub jak jest możliwość gyros, ale bez frytek i polowa porcji. Samo mięso z warzywami.

Plan przyzwoity czy do poprawki sposób myślenia?

#386 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 luty 2018 - 22:01

BCAA sobie odpuść,szkoda pieniędzy. Praktycznie nie ma możliwości jego działania,chociaż zawodowi kulturyści z niego korzystają ale to inny temat.

Trening siłowy to podstawa i uważam,że dla faceta to właśnie to.

Aeroby bądź interwały z pewnością bardzo pomogą przy redukcji tkanki tłuszczowej,ale dieta będzie nr 1 a dokładniej deficyt kaloryczny. Poruszać się zawsze warto,jeśli zaczynasz to aeroby będą mniej obciążające niż interwały,chociaż dzięki interwałom tkanka tłuszczowa jest palona przez dłuższy okres co daje im przewagę.

Według mnie nie ma co rezygnować z węglowodanów,nie przepadam za dietami typu low carb,ale to może dlatego,że jestem ektomorfikiem i potrzebuje ich duża ilość. Obstawiam,że jesteś endomorfikiem czyli osoba,która dosyć łatwo łapie trochę fatu,więc faktycznie lepiej nie szaleć z węglowodanami ale fajnie jest mieć zbilansowana dietę. Oprócz zdrowia są takie aspekty jak głowa,odstawianie rzeczy,które miałeś do tej pory może zniechęcać.

Co do jedzenia na mieście. Nie wiem czy samo białko będzie dobrym wyborem. Będziesz potrzebował 1,8-2,2g białka na kg masy ciała. Także fajnie mniej więcej monitorować ile go dostarczasz. No ale zawsze takie bialeczko możesz wozić w aucie. Są też gainery czy bulki czyli mieszkanki węgli z białkiem,osobiście nie korzystam i wolę zwykle żarcie ale to też jakaś alternatywa jeśli jest dobrej jakości. Można wozić też takie rzeczy jak wafle ryżowe do podbicia węgli,masło orzechowe do podbicia tłuszczy (ale tutaj ostrożnie bo mocno kaloryczne :D) W trasie zawsze można zjeść banany,jabłka,dzięki temu takie cukry proste dadzą nam szybko energię. Oczywiście najlepiej robić sobie pojemniczki z jedzeniem mięso+ryż/makaron/ziemniaki/kasza+ warzywa ale to zależy jak bardzo trzymasz dyscyplinę,jak z czasem i czy chce Ci się w to bawić :)

#387 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 11 luty 2018 - 22:13

Jak nie bcaa to co wziąć po treningu?
Zeby w tłuszcz nie poszło. Jak mialem fazy na ćwiczenia to pakowalem po ok 45min, wsuwalem mieso ryz batona banana czy co tam mialem pod ręką.
Nie pilnowalem się, bo nie bylo potrzeby.
Temat kalorii to dla mnie nowość.

Gainerow nie chcę bo sie otluszcze bardziej niz jestem juz.
Banany, jabłka..... dopiero czytalem ze mniej owocow zeby węglowodany ograniczyc.
Jak zostawie ww to nic nie zmienie w swoim odżywianiu. A czas na zmiany!

No i ten deficyt kaloryczny o którym napisałeś - juz zacząłem mniej jesc :)

Użytkownik Drac edytował ten post 11 luty 2018 - 22:16


#388 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 luty 2018 - 22:33

Z suplementów podstawowych mogę polecić:

- Białko np. wpc takie podstawowe jeśli nie przejadasz białka
- Kreatynę jakiś monohydrant zwykły
- Omega 3
- D3+K2
- ja lubię dorzucić jeszcze vitapak np z kfd :)

Co do ćwiczeń to bazuj na wielostawowych co zaangażuje całe ciało do pracy i będzie redukowało ładnie tłuszcz.
Przysiady,martwe ciągu,wyciskania,wioslowania

Nie ma suplementów,które sprawią,że wszystko będzie szło w mięśnie a nie w tłuszcz. No chyba,że ostry cykl sterydowy wleci to całkowicie inaczej to wygląda :D No ale o tym nie rozmawiamy.

Podstawą będą regularne ćwiczenia siłowe+cardio i zmiana nawyków żywieniowych,omijanie produktów przetworzonych,słodzonych napojów i waga będzie szła w dół bez uszczerbku na zdrowiu tylko z korzyściami fizycznymi i samopoczuciem :)

#389 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 11 luty 2018 - 22:50

Mega! Dzięki za pomoc.
Bialeczko bezpośrednio po treningu i uzupełniać w ciągu dnia?
Jak radzisz?

#390 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 luty 2018 - 22:57

Nie ma większego znaczenia. Liczy się bilans dobowy,chociaż organizm i tak nie zna takiego pojęcia.. bardziej bym stosował kiedy wolisz lub kiedy masz przerwy w jedzeniu. Chodzi o to,abyś nie czuł głodu. Lepiej rozłożyć sobie przyjmowanie papu na kilka posiłków aby organizm miał co sobie trawić niż siąść raz i się nawpychać a potem czuć łaknienie.

Co do suplementów - to tylko uzupełnienie diety w rzeczy,które nie dajesz rady dostarczyć z normalnego jedzenia. Także to nie jest podstawa :)

Po treningu niektórzy radzą zjeść jakieś węgle bazujące na cukrach prostych aby odbudować glikogen.

#391 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 11 luty 2018 - 23:21

To juz chyba mam jasność.
Dzięki serdeczne

#392 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 luty 2018 - 08:08

Węgle okołotreningowo, po zeby odbudowac glikogen. Bcaa odpuść, wrzuc po weglach 40gr dobrego wpc ( z dobrym aminogramem).Spróbuj rotacji weglami, w DNT ograniczaj do minimum. Jedz naprzemiennie posiłki z ww i b/t zeby uspokoic insuline.Po miesiącu raz w tygodniu carb loading dobrze Ci zrobi

#393 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 12 luty 2018 - 09:23

Dzięki za pomoc!

b/t to zapewne posiłki beztłuszczowe...

naprzemiennie tzn w ciągu dnia posiłek z ww ale beztłuszczowy a kolejny posiłek bez ww?

Sednem sprawy wydaje się być nie łączenie ww z tłuszczem. 

 

I odpada schabowy z ziemniakami czy kurczak z ryżem.....

Na obiad kurczak, na kolację ryż - to chyba rozsądniejsze.



#394 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 luty 2018 - 09:29

No i wiadomo, trening siłowy i aeroby po (30-45min) dla nakręcenia metabolizmu. Interwały wrzuć jak bedziesz już wkręcony w treningi i przestaniesz już reagować na prace tlenową. Ograniczysz tez ryzyko szybkiego falstartu poprzez kontuzje

#395 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 luty 2018 - 09:30

B/t-bialkowo tłuszczowe . Kurczak ryż jak najbardziej jako główny posiłek potreningowy

#396 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 12 luty 2018 - 09:36

I już jasne. Dzięki wielkie jeszcze raz!



#397 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 12 luty 2018 - 09:51

Plan jest taki, zeby do suchej butelki wsypac białko serwatkowe (wpc?) i w razie głodu dolać wody i taki bialkowy posiłek w samochodzie.
 

 

 

Lepiej odwrotnie, tzn. najpierw wlewamy wodę (lub mleko jak ktoś lubi) a dopiero potem wsypujemy odżywkę. Wtedy proszek się nie zbryla, nie zostaje na dnie, tylko ładnie rozpuszcza, a ewentualne grudki są małe.

Do mieszania zwykły słoik 0,5 lub 0,3 l jest lepszy niż te dziadowskie plastikowe shakery. Słoik łatwiej umyć i to co spożywamy nie ma kontaktu z tworzywem sztucznym niewiadomego pochodzenia.



#398 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 luty 2018 - 10:11

Zamiast podjadac fasty zrób w mikserze szejka z wpc(30gr), polowy twarogu . Banana i np. Cynamonu. Gęste, syte i zasili na jakiś czas. Można również zamiast banana wrzucić zaparzone płatki owsiane, do smaku garść żurawiny lub rodzynek a jezeli ma być b/t np. Migdałów lub masła orzechowego. Z dobrego shakera nic się nie wyleje..

Użytkownik patu edytował ten post 12 luty 2018 - 10:12


#399 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1352 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 luty 2018 - 10:37

Jeśli mogę coś dodać od siebie bo trochę lat już trenuję (24 lata  :whistling: ) byłem mały, duży, na masie, wyrzeźbiony i co tam jeszcze można zrobić z ciałem to wszystkie etapy przechodziłem  :)  jestem instruktorem sportu i kulturystyki z papierami MENiS i powiem jedno że trening i dobrze dobrana dieta do stylu życia i można naprawdę dużo osiągnąć. Pieniążki na suplementy i odżywki lepiej przeznaczyć na dobre posiłki.....



#400 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 luty 2018 - 10:49

To fakt. Ale ciężko będzie się suplementowac np. Kreatyną czerpiąc ja tylko z mięsa i np. Wątróbki 😉

Użytkownik patu edytował ten post 12 luty 2018 - 10:50